Cj^lat Zierikzeese binnenstad in nieuw licht geplaatst Zoekplaatje resultaat telt... lavanse Provincie accoord met aanleg heemtuin Provincie stimuleert projecten ouderenzorg Bijeenkomst alleenstaanden Inbraak winkel en kerk Wlhl Westelijke Zonder rijbewijs Drie aannemers opgelicht met post onder rembours vrijdag 2 februari 1996 nr 25919 3 DEN HAAG (ANP) - De Post bus 51 infolijn is vorig jaar on geveer 60.000 keer gebeld. De lijn werd'begin vorig jaar geo pend. Postbus 51 heeft dat vrij dag laten weten. De infolijn is een gezamenlijk nummer van de ministeries. Het publiek kan vragen stellen over het overheidsbeleid. GOES - In Goes wordt zater dag 10 februari een dans- en ontmoetingsavond gehouden voor alleenstaanden vanaf 25 jaar. Het betreft een initiatief van de vriendenkring Kapasi. De bijeenkomst wordt gehouden in wijkgebouw de Spinne in Goes-Noord en begint om 21.30 uur. Nadere informatie via te lefoonnummer 0113-230616. ZIERIKZEE - In de Oud-Gere formeerde kerk aan de Sint- Domusstraat en de Parlevin ker aan de Nieuwe Haven in Zierikzee is in de nacht van woensdag op donderdag inge broken. De inbraak in de winkel aan de Nieuwe Haven werd om streeks 5.00 uur gepleegd. Toe gang werd verkregen door het forceren van een deur. Een maal binnen werden nog een aantal deuren op grove wijze vernield. De buit bestond uit telefoonkaarten en aanste kers. De kerk aan de Sint-Domus- straat is helemaal doorzocht, maar er wordt niets vermist. Advertentie Advertentie Accountantskantoren Renessc Goes Middelburg Oostburg Kunst in nijverheid Alessi vanafnu sterk in prijs verlaagd tot 30% mi hl Nieuwerkerk 0111-641368 UNAstraat 10 Brouwershaven 0111 -691634 Noorddijkstraat 8 Zierikzee 0111-413348 technisch installatieburo verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 behehbe™ WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. -6 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. -6 graden Mid.temp. -1 graad Windkracht zuidoost 3 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. -6 graden Mid.temp. -1 graad Windkracht zuidoost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 3febr. Zon op 08.18, onder 17.28 Maan op 16.45, onder 07.09 4febr. Zon op 08.16, onder 17.29 Maan 17.47, onder 07.39 5febr. Zon op 08.14, onder 17.31 Maan op 18.51 .onder 08.06 Volle Maan: 4febr. (16.59) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt de komende da gen weer iets kouder. Kwam de tem peratuur de afgelopen dagen in het midden en zuiden van het land ruim boven nul, dit weekeinde lukt dat niet meer. Zo is het zondag op veel plaatsen met 0 graden bekeken. Ook op iets langere termijn blijft cfe winter in Nederland, al doet zachte lucht later in de week wel een aanval; de kans op sneeuw neemt dan ook toe. De komende nacht zijn er flink wat wolkenvelden. De minimum temperatuur varieert van -2 graden /in het zuiden tot -7 in het noordoos ten. Ook morgen overdag blijft het aan de bewolkte kant, voor de zon is nauwelijks ruimte. Het blijft bijna overal droog; slechts op een enkele plaats valt een lichte bui. In het noor den loopt de temperatuur op tot -2 graden terwijl het in zuid-Nederland +2 wordt. De wind waait uit het noor den en is zwak tot matig, rond kracht 3. Ook zondag is er niet veel wind. Een hogedrukgebied boven de Noordzee drukt dan een stempel op het Nederlandse weer. Het blijft dan droog en misschien schijnt de zon even. Langdurig is de invloed van dit hoog waarschijnlijk niet: later in de week nadert een oceaanstoring. SEROOSKERKE - Op de Se- rooskerkseweg in Serooskerke is afgelopen nacht een 29-jari- ge inwoner Van Zutphen aan gehouden. De man bleek niet in het bezit van een rijbewijs. Het was niet de eerste keer dat de politie met deze automobi list geconfronteerd werd. Eer der deze week gebeurde dat ook al een keer. Tegen hem is proces verbaal opgemaakt. ZIERIKZEESCHE R1 NIEUWSBODE M Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20,00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190.00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. Aan Zwanenburgseweg Oinverkerk OUWERKERK - Gedeputeerde Staten van Zee land stemmen in met de aanleg van een heem- tuin aan de Zwanenburgseweg in Ouwerkerk, Het gaat om een initiatief van H. van Damme uit Ouwerkerk, die in een 1,8 hectare omvat tend gebied achter zijn boerderij de vroegere vegetatie wil terugbrengen. Bij de aanleg van de heemtuin wil Van Damme ook de vee- drinkput in ere herstellen, die vroeger in het gebied lag. De heemtuin wordt toegankelijk voor publiek. Om het initiatief van Van Damme mogelijk te maken heeft het gemeentebe stuur van Duiveland de agrari sche bestemming van het gebied gewijzigd in een recre atieve met als nadere aandui ding dat in het gebied geen be bouwing is toegestaan. Volgens GS is dat een passende bestemming. Het dagelijks be stuur van de provincie is van mening dat het initiatief van Van Damme aansluit op het plattelandstoerisme. De loka- tie aan de Zwanenburgerweg ligt in de recreatieconcentratie Ouwerkerk, een gebied dat in het Streekplan Zeeland wordt aangeduid als recreatiegebied. GS ondersteunen daarom het besluit van DuivelandDaar- mee verklaren zij de bedenkin gen van het Landbouwschap ongegrond. Het schap verwijst naar het plan van Van Damme om in het gebied een ecopark te. realiseren. Een park met recre atiewoningen die milieuvrien delijk worden gebouwd en waarbij een effectief gebruik van natuurlijke grondstoffen centraal staat. GS benadruk ken dat zij het initiatief voor de heemtuin los zien van een mogelijk ecopark. MIDDELBURG - In overleg met de Zeeuwse Vereniging voor Ouderenzorg hebben provin ciale staten besloten om dit jaar een aantal ac tuele thema's rondom de ouderenzorg in de pro vincie uit te gaan werken. Aan de gezamenlijke verzor gingshuizen op Walcheren, in Zeeuwsch-Vlaanderen en in de Oosterschelderegio werd de mogelijkheid geboden om ge zamenlijk projectvoorstellen te ontwikkelen rond deskun digheidsontwikkeling van het management en de samenwer king te stimuleren. Deze for mule is naar de mening van zo wel de Zeeuwse Vereniging voor Ouderenzorg als het colle ge van provinciale staten een succes gebleken. De thema's die aangewezen zijn behelzen de voorbereiding op de kwaliteitswet, visieno ta's ouderenzorg, schaalvoor delen inkoop, democratisch functioneren, beleidsplanont wikkeling intern en personele functie. Het thema visienota's oude renzorg is van specifiek belang met het oog op de aan de re gio's toebedachte rol in het kader van de planning oude renzorg 1997 - 2000. De voor waarde dat voor de project voorstellen regionaal draag vlak moet zijn, bleek een be langrijke stimulans en blijft dan ook in 1996 gehandhaafd. Voor de uitwerking van de the ma's stelt de provincie een be drag van 500.000,- beschik baar, hetgeen neerkomt op gemiddeld 10.870,- per op 1 ja nuari 1996 aanwezig verzor gingshuis of woonzorgcen trum. Daarnaast blijft de voorwaar de gehandhaafd dat de subsi die per project maximaal 60 procent van de werkelijke kos ten betreft, zodat uit andere subsidies of eigen middelen van de verzorgingshuizen/ woonzorgcentra nog een 7.247,- wordt toegevoegd. ZIERIKZEE - Drie eilandelijke aannemers, twee uit Oosterland en één uit Zierikzee, heb ben aangifte gedaan van oplichting. Zij kregen een envelop onder rembours aangeboden. Na opening bleek de envelop echter waardeloze in formatie te bevat ten. De remboursbrieven zijn in heel Nederland opgedoken. In alle drie de gevallen moes ten de aannemers 51,80 gulden aan de postbode betalen voor de envelop. Na opening bleek dat de inhoud van de envelop bestond uit enkele niet te ge bruiken tekeningen van hui zen en een brief van architec tenbureau Wolthers uit Nordhorn in Duitsland. De po litie heeft dit bedrijf nog niet nagetrokken, maar uit verkre gen informatie blijkt het be drijf een slechte naam te heb ben. Aldus een woordvoerder van de politie. De PTT heeft besloten de gedupeerden 'het geld terug te betalen. De drie eilandelijke onderne mers zijn niet de enige die op deze manier zijn opgelicht. In heel Nederland werden woens dag en donderdag in totaal op 575 adressen rembours brieven bezorgd. De poststukken zijn behalve in Zeeland opgedoken in Gelderland, Overijssel, Friesland en Noord- en Zuid- Holland. Bij PTT Post zijn inmiddels tientallen klachten binnenge komen. Ze benadrukt dat alle geadresseerden van rembours- post altijd het recht hebben het poststuk te weigeren. Advertentie Het Bolwerk is een van de locaties die voorzien worden van nieuwe verlichting. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Een groot aantal straten in Zie rikzee wordt binnenkort in een geheel nieuw licht gezet. De plannen zijn onderdeel van het streefplan openbare verlichting binnenstad. Daarnaast worden enkele ljchtpunten die regel matig worden vernield vervangen door minder vandalismegevoelige exemplaren. In het bestedingsplan van 1996 is 125.000 gulden beschikbaar voor het aanbrengen of ver nieuwen van verlichting in de binnenstad en de wijk Malta. Het college van burgemeester en wethouders wil het geld be steden aan verlichting in de volgende straten: Sint Joost- meet, Basterstraat, Touw- baan, Nieuwe Haven, Bol werk, Calandweg, De Jonge- straat, Moggestraat, Plevier- ^straat en Scheepstimmerdijk. Maandag 5 februari wordt het voorstel besproken in de com missi e openbare werken en mi lieu. In de meeste gevallen worden oude lichtmasten vervangen door moderne exemplaren. Dergelijke lichtmasten zijn re centelijk ook in andere Zierik zeese straten geplaatst. Vandalisme In de Paardenstraat en het. Beddeweeg worden de licht masten tegenover respectieve lijk de Concertzaal en Dancing Vanity, vervangen door wan- darmaturen. Deze lampen la ten het regelmatig afweten door vandalisme. Er is geko zen voor wandarmaturen om te voorkomen dat de lampen worden vernield. Hiertoe zijn de lampen uitgerust met speci aal vandalismebestendig glas. Ook het Bolwerk wordt voor zien van nieuwe verlichting. Daar worden ook drie licht masten bijgeplaatst tussen het parkeerterrein aan de Hodfd- poortstraat en 't Luitje. De kosten hiervan (10.000 gulden) neemt de werkgroep sociale vernieuwing voor zijn reke ning. Begin vorig jaar leidde dit voorstel nog tot een discussie in de commissie openbare wer ken. De VVD en D66 misten een stuk beleid achter het voorstel tot het plaatsen van de drie lichtmasten. Wethou der P. de Rijke beschouwde het geld van de werkgroep als een welkom geschenk. Ook al was het dan allemaal een beetje vreemd. Een gegeven paard moet men niet in de bek kij ken, zo was De Rijke van me ning. Deelnemers aan de Ronde van Midden-Zeeland zijn nooit op de plek van het Zoekplaatje van vorige week geweest, zoals foto graaf Joop van Houdt suggereerde. Wel veel vissers en strand- gasten, want het ging namelijk om de Zuidbout. of de pier van het strandje, bij Ouwerkerk. Deze pier is ooit eens geramd door een schip. Dit verklaart het nieuwe stuk van de pier. Eenvoudig was de opdracht niet, want in de buurt van de Zuidbout is ook de Noordbout. Veel inzenders hebben beide bouten verwisseld. Uit de stapel goede oplossingen werd de kaart van R. Hage. Noorsestraat 15 uit Ouwerkerk als de winnende getrokken. Bij de opgave van deze week zit geen aanwijzing van Joop van Houdt. ..Zoek er zelf maar één uit", is het enige dat hij zei. Dat hebben we op de redactie dus maar gedaan. Mensen die weten waar bovenstaande foto werd gemaakt en kans willen maken op een waardebon van 25 gulden, moeten een kaart of briefje met de oplossing sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuws bode. Postbus 1. 4300 AA in Zierikzee. In de brievenbus gooien aan het Jannewekken 11 is ook mogelijk. De inzendingen moeten uiterlijk woensdag 7 februari bij de redactie binnen zijn. Aan de buitenzijde graag het woord Zoekplaatje vermelden. (Foto: Joop van Houdt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3