Plan voor nieuw onderkomen Jehovah's Getuigen Zierikzee advocaten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 0 1 5 i~ UW KRANT VAN ~i i SCHOUWEN-DUIVELAND j 'Gooi in juni het hele eiland in de aanbieding' Q - 1 c dé bant van schouwen - duiveland! Eis van 10 maanden tegen bijbeldief uit Zierikzee 2 STATIONS 7 TAFELTENNIS Voorkeur voor terrein achter Aldi Macrovisie van een kleine ondernemer: B. B. King in Vlissingen i ZIERIKZEESCHEIHI ^NIEUWSBODE ii VRIJDAG 2 FEBRUARI 1996 1S2e JAARGANG NR 25919 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 2S. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. ROTTERDAM (ANP) - Officier van justitie mr. M. Bakker heeft donderdag voor de, rechtbank van Rotterdam tien maanden celstraf geëist te gen een 23-jarige man uit Zierikzee, voorname lijk wegens inbraken in kerken in Zeeland en op de Zuidhollandse eilanden. Volgens het openbaar ministe rie is de Zierikzeeënaar, al dan niet met een maat, verant woordelijk voor negen inbra ken in kerken. „Kennelijk zonder onderscheid naar ge zindte", zo merkte rechter mr. C. Nunnikhoven op. Zo stal de man in Oosterland met een kornuit de kluis van de gereformeerde kerk. Om het loodzware gevaarte naar een taxi te vervoeren jatte hij ook nog twee kruiwagens. In de kluis zat 5000 gulden. Be duidend minder zat er in de geldkist van de rooms-katho- lieke kerk in Achthuizen: 2000 gulden. In Den Bommel kreeg de Nederlands hervormde kerk twee keer en de gerefor meerde kerk één keer V. over de vloer. In Sommelsdijk was de Exoduskerk doelwit en in Middelharnis werd wederom de rk-kerk getroffen. In Her- kingen ging de verdachte bij zowel de hervormde als de ge reformeerde kerk langs. En passant brak hij ook nog in bij een postduivenvereniging, een café, een snackbar en een ver enigingsgebouw. De 23-jarige kwam de gebou wen binnen door ramen in te slaan. Bij de meeste inbraken verdween alleen geld. De ver dachte noch zijn raadsman wa ren in de rechtbank op komen dagen. Verdachte is wegens soortge lijke vergrijpen eerder veroor deeld tot gevangenisstraffen van vier en acht maanden. Uit spraak 15 februari. MEDEDELING VOOR ABONNEES In verband met de glad heid bestaat de mogelijk heid dat u de krant van vandaag later ontvangt dan u van ons gewend bent. Wij vragen hiervoor uw begrip. Onze lezersservice telefoon is bereikbaar onder nummer 417314 Volgens reizigersorganisatie ROVER is er van alles mis met treinstations. §3 LICHT Zierikzeese binnenstad in nieuw licht geplaatst in streefplan openbare verlichting. BOEKJE Oud-voorzitter H. Asma bezig met boekje over historie Kunst en Eer. Scafdina wint ook de tweede wedstrijd in de tafei- tenniscompetitie. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Wolkenvelden HET WEER Wolkenvelden en op de meeste plaat sen droog. Min. temp. van min 2 graden in het zuiden tot min 7 in het noordoosten van het land. Middag- temp. rond het vriespunt. Wind in hoofdzaak uit noordelijke richtingen, zwak tot matig, rond kracht 3. I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, i I met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA,ikwil(m.i.v.01.01.1996)een: I MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 j I KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 I KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving a 95,00 I HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving 100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! J Naam DhrVmevr I Adres Postcode Telefoon Handtek. Bij automatische afschrijving uw j bank-/gironummer vermelden: Plaats Geb.datum BURGH-HAAMSTEDE Onder de ondernemers op Schouwen-Duiveland heerst nog te veel hokjesgeest. Wat nodig is, is één krachtige or ganisatie die initiatief neemt en de gezamenlijke belangen verdedigt. Dat vindt P. J. Landegent, recre atie-ondernemer in Haam stede. ,In juni, bij aanvang van het toeristenseizoen staan we al lemaal op scherp. Wat zal het seizoen brengen? Wat je dan eens zou moeten doen, is het hele eiland in de aanbieding gooien. Vijf procent korting op alles wat je op Schouwen- Duiveland met geld kan ko pen. Moet je eens kijken wat dat over het geheel ople vert." Ofschoon een kleine jongen onder de ondernemers, denkt Landegent in het groot: „Het eiland moet een economische eenheid wor den, voorbij het eigenbe lang. Dat moet je niet zo maar laten zweven. Daar is beleid en organisatie voor nodig." Landegent denkt dan ook niet aan zijn eigen bedrijfstak, maar aan alle ondernemingen op Schou wen-Duiveland. „Wat heeft een bedrijf als bijvoorbeeld Zeelandia nou met toerisme te maken, hoor ik dan." Lan- degents antwoord is even simpel als afdoend. „Wie heeft hier eigenlijk niet met toerisme te maken?" De economie van ons eiland draait op het toerisme. Vol gens Landegent is het toeris me zelfs wereldwijd dè groeisector. „En dan hebben we hier nog steeds niet één fietspad weten te realiseren, terwijl iedereen wil fiet sen." Van geluiden dat het niet veel drukker moet worden met het toerisme wil Lande gent niets horen. „We heb ben er last van, hoor je op straat. Maar ze hebben er hier ook fijn een Albert He- ijn door gekregen. Ander voorbeeld: Het eiland ver grijst. Senioren fietsen graag. Die hebben dan toch ook wat aan zo'n recreatieve fietsroute?" Landegent is er van over tuigd dat er 'bakken met geld' aan Schouwen-Duive land voorbij gaan. Het plan van wethouder Veerhoek van Westerschouwen is voor Landegent een voorbeeld van hoe het wel moet. „Die haakt met zijn mobiliteits plan in op landelijk beleid en daar komt dan ineens geld voor. Hier is het altijd: wat gaat dat weer kosten? Geld komt wel. Een goed plan moet er eerst zijn." En dat zou nu volgens Lande gent de taak van een koepel boven het bedrijfsleven moe ten zijn. Landegent mag graag kijken naar het proces van gemeentelijke herinde ling. „De VW's gaan samenwer ken. De zes gemeenten zijn op weg naar één professione le organisatie. Waarom kan het bedrijfsleven dat niet?" De tegenwerping dat er toch al zoiets als een Onderne merskring Schouwen Duive land en een Stichting Stimu lering Werkgelegenheid is, maakt Landegent warm noch koud. „Bij Zeeland- Noord zit één professionele man, de rest is toch allemaal vrijwilligerswerk. Met alle respect daarvoor hoor. De kritiek is posititief bedoeld. Maar ik voel me er niet bij betrokken." Landegent heeft over zijn vi sie inmiddels contact gehad met verschillende organisa ties, waaronder de Onderne- merskring. Maar vindt geen erkenning. „Ze nemen me niet serieus. Ik ben een recre atieondernemer, een panne koekenbakker. Stigmatise ren heet dat, geloof ik." Geconfronteerd met Lande- gents ideeën reageert vice- voorzitter J. Ribbens van de Ondernemerskring gereser veerd. „Het zal best dat Lan degent zich niet betrokken voelt. Hij is dan ook niet bij ons aangesloten. Zelf dénk ik dat we als Ondernemers- kring best positief bezig zijn. Zoals onze voorzitter P. Schotte in zijn nieuwjaarsre de al zei, zijn wij momenteel bezig met het opzetten van een adviesgroep uit de diver se branches van het bedrijfs leven. Maandag gaan we daar weer over praten." Er gaan veel makke schapen in een hok. Publilius Syrus De heren B. de Gardeijn (l.) en J. Bameveld hebben er goede hoop op dat binnen niet al te lange termijn een nieuwe Koninkrijkszaal gebouwd kan worden in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Het ziet er naar uit dat de Jeho vah's Getuigen in Zierikzee binnenkort over een nieuwe Koninkrijkszaal beschikken. Er is een serieuze gegadigde voor de hoop van het huidige onderkomen. Wanneer de koop rond is wordt elders in de gemeente nieuwbouw ge pleegd. Het liefst doen de Getuigen dit op het terrein tussen de Aldi en de Jan Wouter van den Doelschool in Poortambacht. De behoefte aan een nieuwe Koninkrijkszaal is niet van vandaag of gisteren. Al twee jaar kampen de Jehova's Ge tuigen in Zierikzee met ruim tegebrek. Volgens penning meester B. de Gardeijn bezoeken gemiddeld 130 men sen de vergaderingen, zoals de diensten bij de Jehovah's Ge tuigen worden genoemd, 's Zo mers, wanneer er ook toeristen komen, zijn dat er echter veel meer. In de zaal aan de Zuid- wellestraat is echter maar plaats voor 140 mensen. Bo vendien is er geen parkeergele genheid direct bij de zaal. In eerste instantie hadden de leden van de bouwcommissie,, hun oog laten vallen op het trapveldje aan de Miereweg. „Maar dit was al toegezegd aan een andere gegadigde", aldus de voorzitter van de bouwcom missie J. Barneveld. Zoals gis teren vermeld stond in deze krant wordt over enkele maan den op deze plaats begonnen met de bouw van het nieuwe kantoor van de Stichting Oos- terschelde Thuiszorg. Als alternatief hebben de Je hova's Getuigen hun oog laten vallen op het terrein tussen de Aldi en de Jan Wouter van den Doelschool in Poortambacht. Volgens Barneveld een uitste kende plaats gezien de bereik baarheid en de parkeergele genheid in de buurt. „Maar of het zover komt is op dit moment nog niet zeker. Het is aan de gemeente om dit na der in te vullen", aldus De Gardeijn. Positief Er is al contact geweest met de gemeente en deze heeft volgens De Gardeijn alle medewerking toegezegd. Wethouder L. J. van Gastel bevestigt dit. Hij zegt positief te staan tegenover de bouw van een Koninkrijkszaal op deze plek. „Er is meer dan genoeg ruimte daar en ook planologisch is het allemaal uitvoerbaar", aldus Van Gas tel. Wel moet er volgens hem nauwgezet gekeken worden naar de beste plek voor een nieuwe Koninkrijkszaal. De bouw hiervan mag geen belem mering zijn voor toekomstige gegadigden voor deze locatie wanneer deze zich aandienen. Tot de nieuwbouw moeten de Jehova's Getuigen het doen met het gebouw aan de Zuid- wellestraat. Twee jaar geleden werd de zaal al eens uitge breid. Maar toen al was be kend dat nieuwbouw noodza kelijk was voor een structurele oplossing. „We konden echter geen koper vinden voor de zaal dus daarom hebben we toen toch maar verbouwd. Je kunt tenslotte niet stil blijven staan", aldus De gardeijn. Dat blijkt ook nu weer. Want on danks het feit dat de verkoop in een vergevorderd stadium verkeert, wordt op dit moment de entree vernieuwd en een in validentoilet en een zogenaam de moederkamer gebouwd. Bouwploeg Het bouwen van een nieuwe Koninkrijkszaal is overigens een verhaal apart. „Wanneer de fundering en de ruwe vloer klaar zijn, staat er binnen twee dagen een nieuwe Konink rijkszaal", aldus De Gardeijn. En dat terwijl de buitenmuren steen voor steen gemetseld moeten worden. Dat het inder daad zo snel kan heeft te ma ken met het feit dat er met een bouwploeg gewerkt wordt be staande uit ruim tweehonderd man. Bovendien zijn de wand- segmenten kant en klaar. „Maar of het hier ook zo snel gaat, weet ik op dit moment niet. Dat hangt helemaal af van de eisen die door de ge meente gesteld worden aan de bouw", aldus Barneveld. Ook de grootte van het gebouw ligt nog niet vast. Maar gezien het aantal personen dat de verga deringen bijwoont is er al snel eén oppervlakte van driehon derd vierkante meter nodig. De Gardeijn blijft zeer voor zichtig wat betreft een voor spelling wanneer de nieuwe zaal gebouwd wordt. „Dat kan pas als de huidige zaal echt is verkocht. Dan gaan we serieus om de tafel zitten. Wellicht duurt dat toch nog even. Maar gelukkig zitten we niet op een schopstoel." Ambassadeur van de blues De ambassadeur van de blues, de zeventig jarige B. B. King komt voor een concert naar Vlissingen. De Amerikaanse zan ger/gitarist staat nog altijd garant voor een meeslepende blues avond. Hij wordt bijgestaan door zijn onvolprezen B. B. King Blues Band. Het concert vindt op 16 maart plaats in Sporthal Baskenburg in Vlissingen. Behalve in Vlissingen treedt B. B. King al eerder op Utrecht en Gtoningen. Kaarten kunnen besteld worden via de VVV-bespreekburo's. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1