XX cl Wijziging vestigingswet geen vrijbrief voor beunhazerij EXTRA HET NIEUWSBLAD OPVOEDINGS PROBLEMEN Souled Out in Jailhouse BH Ondernemer moet zelf laten zien wat hij waard is Nieuwe UK 95 Aart Maaskant overgedragen aan Urker reders Kwaliteit van zeevis verbeterd WOENSDAG 31 JANUARI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle daturpgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. Vanaf januari Burgh-Haamstede Expositie aquarellen van In eke Streefland. Beeldhouw werk en aquarellen van Jan Eikenaar. Atelier Jan Eike naar, Zuidstraat 16. Ope ningtijden: vrijdag en zater dag van 11.00-17.00 uur en zondag van 13.00-17.00 uur. Tot en met woensdag 31 januari Zierikzee Pastels Bertus Teeken. 't Lange Uus. Dinsdag tot en met zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Donderdag ook van 19.00 tot 21.00 uur. Tot donderdag 1 februari Brouwershaven Met het oog op de waag. Stadhuis. Van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met 3 februari Burgh-Haamstede Expositie schilderijen en aquarellen Betsy van der Meer. Openingstijden: maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 15 februari Hellevoetsluis Expositie Thea Figee (mono types): Kunstuitleen Helle voetsluis Oost-Zanddijk 3. Geopend: woensdag tot en met zondag 13.00-16.00 uur. Tot en met 17 februari Burgh-Haamstede Expositie poppen van Petra van Die uit Barendrecht. Adres Weststraat 25. Josefi- ne Atelier Galerie. Opening stijden woensdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, zaterdags indien er cur sus is. Van vrijdag 2 tot donderdag 22 februari Brouwershaven Tekenen voor het Sophia. Stadhuis. Van maandag tot en met vrijdag tijdens ope ningsuren stadhuis. Tot en met 8 maart Burg-Haamstede Schilderijen Nelly Nelisse- Jumelet en keramiek Femke van de Berg en Liesbeth Mul- lemeister. Galerie 't Zuud- dek, Willem Alexander- straat 14. Donderdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Van donderdag 29 februari tot en met woensdag 20 maart Middelharnis Schilderijen Jan Jong- schaap. Galerie de Parterre. Donderdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met 21 maart Zierikzee Mailart-projecten. Galerie Galerij, Professor Zeeman goes crea. Tijdens schooluren en na afspraak. Tot en met zondag 31 maart Zierikzee Schilderijen Fransje van der Swan. Gang Corneliastich- ting. Van 09.00 tot 21.00 uur. Tot 1 april Brouwershaven Op de Reede. Brouwersha ven als voorhaven van Rot terdam. De Vergulde Gar naal. Maandag tot en met vrijdag 09.00-12.00 uur. Van donderdag 4 april tot en met zaterdag 4 mei Middelharnis Schilderijen Gerda Elfring. Galerie De Parterre. Donder dag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met mei Goedereede Expositie yan schilderijen, wandkleden, keramiek en mondgeblazen glasobjecten van dertien kunstenaars uit Nederland, Duitsland, Ame rika en Ierland. Openingstij den: woensdag, donderdag en zaterdag van 11.00-13.00 en van 16.00-18.00 uur. Woensdag 31 januari Middelharnis Bijeenkomst Gnostische Be weging. Diekhuus. 20.00 uur. Donderdag 1 februari Ooltgensplaat Finalewedstrijden vierde klas bandstoten. Vereni gingsgebouw 't Centrum. 19.00 uur. Vrijdag 2 februari Middelharnis Gitaarduo Bright Blue Goril la. Diekhuus. 21.30 uur. Ooltgensplaat Finalewedstrijden vierde klas bandstoten. Vereni gingsgebouw 't Centrum. 19.00 uur. Zaterdag 3 februari Nieuwe-Tonge Repetitie-avond koor Shaare Zedek. Hervormd vereni gingsgebouw Elim, Zuiddijk 19. 10.00 uur. Ooltgensplaat Finalewedstrijden vierde klas bandstoten. Vereni gingsgebouw 't Centrum. 14.00 uur. Dinsdag 6 februari Oude-Tonge Fruithout, lezing en demon stratie. Grutterswei. 19.30 Vrijdag 9 februari Oude-Tonge Muziekmarathon. Mavo De Komeet. Vanaf 19.00 uur. Maandag 12 februari Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezond heidszorg. Dienstencentrum. 13.30-16.00 uur. Vrijdag 16 februari Sommelsdijk Voorstelling toneelclub De Zwaluw. Wijkgebouw De Zwaluw. 20.00 uur Zaterdag 17 februari Sommelsdijk Voorstelling toneelclub De Zwaluw. Wijkgebouw De Zwaluw. 20.00 uur Dinsdag 20 februari Oude-Tonge Lezing over Kleinfruit; His torie, heden en vervolg. Grutterswei. 19.30 uur. Zaterdag 24 februari Sommelsdijk Voorstelling toneelclub De Zwaluw. Wijkgebouw De Zwaluw. 20.00 uur Middelharnis Triplum concert. TDO-orgF- LU. Rooms-Katholieke kerk. 20.15 uur. Maandag 26 februari Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezond heidszorg. Dienstencentrum. 13.30-16.00 uur. SCHOUWEN-DUIVEL AND Woensdag 31 januari Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerkcentrum, achter de Gas- thuiskerk. 14.30 uur. Knutselmiddag voor jeugd vanaf vier jaar. De Drie hoek. 14.30 tot 16.00 uur. Lampionoptocht. Vanaf plein achter De Driehoek. 18.30 uur. Ouwerkerk Jaarvergadering NBvP Dui- veland. Dorpshuis. 19.30 uur. Donderdag 1 februari Zierikzee Voorlichtingsmiddag voor ouderen verandering zieken fonds in het MFC. 14.00 uur. Vergadering Werkgroep Ont wikkelingssamenwerking Zierikzee. Stadhuis. 19.30 Vrijdag 2 februari Zierikzee Ledenvergadering Vereni ging Beroepsaalvissers Zuid- West-Nederland. Huis van Nassau. 10.30 uur. Still Crazy, vocaal theater programma door Intermez zo. Concertzaal. 20.00 uur. Brouwershaven Opening expositie Tekenen voor het Sophia. Stadhuis. 16.00 uur. Zaterdag 3 februari Zierikzee Bedkwartet, komedie door Theatergroep Zierik. MFC. 20.30 uur. Haamstede Oliebollenactie Nederlandse Hervormde kerk. Ouwerkerk Midwinterfeest in het dorps huis. 19.30 uur. Bruinisse Snowparty in De Pul. 19.30 uur. Maandag 5 februari Zierikzee Vergadering commissie wel zijn en sociale zaken in de commissiekamer van het stadhuis. 20.00 uur. Dinsdag 6 februari Burgh-Haamstede Lezing Chinese vrouwen en de vrouwenconferentie NVvH. Dorpshuis De Schut- se. 14.00 uur. Scharendijke Ontmoetingsavond regiona le werkgroep In Perspektief. Familie Knol, Ringdijk 3. 19.45 uur. Woensdag 7 februari Zierikzee Start cursus babymassage. Kruisgebouw Jannewekken. 09.00 uur. Spelletjesmiddag in De Lichtboei. 14.00 uur Vrijdag 9 februari Burgh-Haamstede Start cursus babymassage. Kruisgebouw, Serooskerkse- weg. 09.00 uur. Zaterdag 10 februari Zierikzee Luit, solo en continuo-instru- ment in 16e en 17e eeuwse muziek m.m.v. Elly van Munster en Liesbeth Fran ken, alt. (Ars Musica). Lut herse kerk. 20.00 uur. Bedkwartet, comedie door Theatergroep Zierik. MFC. 20.30 uur. Noordgouwe Crosshead and the Southside Horns. Café Van der Weijde. 21.30 uur. Nieuwerkerk Lustrumconcert CJ koor. Gereformeerde Jacobus- kerk. 20.00 uur. Maandag 12 februari Nieuwerkerk Jaarvergadering Oranjever eniging in gebouw De Schar kei. 20.15 uur. Dinsdag 13 februari Burgh-H aamstede Gewestelijke vergadering NVvH. Dorpshuis De Schut- se. 10.30 uur. THE SNAPPER MIDDELHARNIS - De film- comedy The Snapper draait op donderdag 8 februari in Het Filmhuis in Middelhar nis. De film begint om 20.00 uur. Deze comedy is gemaakt door Stephen Fears die eer der Dangerous Liaisons en My Beautiful Laundrette maakte. Het verhaal gaat over de rumoerige familie Curley. De aankondiging van de oudste dochter dat ze zwanger is zorgt ervoor dat het familieleven volledig ontregeld wordt. Ondanks de ruzies groeit de familie toe naar de komst van de ba by. The Snapper is gebaseerd op de gelijknamige roman van Roddy Doyle. De hoofd rollen worden gespeeld door Colm Meaney, Tina Kelleg- her en Ruth McCabe. PROJECTWEEK OUDE-TONGE - Leerlingen van cbs De Bron in Oude- Tonge zullen de komende week gaan werken aan een project over voeding. De leerlingen gaan op bezoek bij bedrijven in de buurt, zo als bakkers, veehouderijen en land- en tuinbouwbedrij ven. De hoogste groep gaat de kookkunst uit proberen op de consumptief-afdeling van de technische school. Voor alle belangstellenden is er op maandag 5 februari, van 19.00 tot 21.00 uur gele genheid om te komen kijken naar het resultaat van de in spanningen van de leerlin gen. VEERBOTEN MIDDELBURG - De mensen die gebruik maken van de veerdiensten over de Wester- schelde zijn tevreden over de kwaliteit van de dienstverle ning op de veerboten. Dat blijkt uit een onderzoek dat de Zeeuwse Raad voor Volksgezondheid, Maat schappelijke ontwikkeling en Cultuur liet uitvoeren in opdracht van gedeputeerde staten. In het kader van het onderzoek werden 1040 men sen tijdens hun overtocht met een van de veerboten on dervraagd. De ondervraagde veergebruikers bleken tevre den over alle soorten dienst verlening. Het meest te spre ken was men over de bewegwijzering op de wal waarmee bijzonderheden worden aangegeven over het vaarschema en de informa tieverstrekking door kaart verkopers. Vakkennis blijft een onontkoombare verantwoordelijkheid. (Foto Joop van Houdt) MIDDELHARNIS/ZIERIKZEE - Een belangrijke gebeurtenis voor ondernemend Nederland is de wij ziging van de vestigingswet sinds 1 januari 1996. Voor veel startende ondernemers veranderde daar mee ook de eis om aan allerlei vestigingsregels te voldoen. Dat heeft tot gevolg dat voortaan iedereen een winkeltje beginnen. De nieuwe wet betekent ech ter niet dat er helemaal geen vestigingsregels meer gel den. Heel belangrijk is, dat een ondernemer zelf laat zien wat hij waard is. Algemene Ondernemersvaardigheden op het gebied van financieel beheer, marketing en perso neelsbeleid zullen ervoor zorgen, dat de startende on dernemer in de toekomst meer kans van slagen heeft. Vakkennis is daarnaast een onontkoombare verantwoor delijkheid. De nieuwe wet gaat ervan uit, dat de onder nemer zelf de kwaliteit van zijn produkt of dienst be waakt en dat hij zelf de nood zakelijke vakkennis ver gaart. Afhankelijk van de activi teit of branche waarin men wil starten worden vanaf nu drie niveaus onderscheiden. Het eerste niveau (A) bestaat uit branches waarvoor geen vestigingsdiploma's of ande re vergunningen zijn vereist. Hieronder vallen onder meer autospuiters, galvanobedrij- ven, meubelmakerijen. sportscholen en schoenher stellers. Het betreft vooral activiteiten met een zoge naamde eenvoudige bedrijfs voering. Wanneer echter uit breiding van de onderne mersactiviteiten plaats vindt, bijvoorbeeld verkoop van artikelen aan de consu ment, moet er rekening mee worden gehouden dat men al snel behoort tot niveau B. AOV Voor een zeer uitgebreide groep van branches geldt de vestigingseis van niveau B. Om in de sector detailhan del. de ambulante handel, de dienstverlenende ambach ten, het ambacht of in café en restaurant te kunnen starten heeft de ondernemer het di ploma Algemene Onderne mersvaardigheden nodig. In slechts vier clusters is naast de eis in het bezit te zijn van het AOV-diploma een oplei ding bedrijtstechniek nood zakelijk. Het levensmidde lencluster, de bouw, installatiebedrijven en ver voersbedrijven vallen hier onder. In de praktijk zal het erop neer komen, dat een onder nemer straks alleen het AOV-diploma nodig heeft. Dit AOV-diploma is een alge mene basisopleiding waar mee de startende onderne mer in alle branches uit de voeten kan. De opleiding be staat uit zes modules. De on derdelen zijn: operationeel management, personeel en organisatie, financiële admi nistratie, marketing, finan cieel management en onder nemingsplan. Het te behalen diploma is landelijk erkend en wordt afgenomen door in stituten die door het ministe rie van economische zaken zijn aangewezen. Uitgebreide informatie over de nieuwe vestigingseisen en de zo belangrijke basisoplei ding Algemene Onderne mersvaardigheden is te vin den in een overzichtelijke uitgave van het Instituut voor Midden- en Kleinbe drijfsopleidingen (IMKO) en CMO-Middenstandsopleidin- gen. Deze brochure: 'De nieu we vestigingswet: een ABC'tje' is gratis op te halen bij de Kamer van Koophan del. Ook telefonisch te be stellen bij IMKO (0172 - 619255) of CMO-Midden- standsopleidingen (070- 3992231). BRUINISSE/STELLENDAM - Bij Maaskant Ship yards is de afbouw van de nieuwe Urker boomkor- kotter UK 95 Aart Maaskant afgerond. Onlangs heeft tussen de pieren van IJmuiden de officiële overdracht plaatsgevonden aan de eigenaren, de ge broeders Meindert, Jan en Louwe Boer uit Urk. De investering in een nieuwe boomkorkotter heeft een kleine tien miljoen gulden gevergd. Werf directeur F. J. van Dongen roemde de firma De Boer tijdens de over dracht vóórhaar vooruitstre vend ondernemerschap. Ze ker gezien de weinig rooskleurige situatie waarin de ondernemers in de Noord zeevisserij verkeren stak hij zijn waardering niet onder stoelen of banken. In derge lijke omstandigheden is het zaak niet roekeloos te hande len maar zaken voorzichtig tegen elkaar af te wegen. Van Dongen sprak de hoop uit dat de moderne boomkor- vloot bij de tijd zal blijven en niet zal verouderen doordat investeringen in nieuwbouw om wat voor reden ook on mogelijk worden. Vooral het verstrekken van subsidies in landen waar een sterk verou derde vloot wordt aangetrof fen stuit de scheepsbouwer tegen de borst. Tijdens de overdrachtceremonie hijste de negenjarige Aart Maas kant, een kleinzoon van de naamgever, de rederijvlag in de mast. In het IJmuider restaurant La Maranda voerden diverse sprekers het woord waaron der de Bruenaar A. Maas kant, een zoon van de werfdi- récteur die in 1993 is overleden. Maaskant bracht zijn vader in herinnering en memoreerde tevens de af bouw van het zusterschip van de UK 95, de UK 195 Aaltje Jan die slechts drie jaar geleden voor de gebroe ders De Boer uit Urk werd afgebouwd. ,,Op dit schip zou hij zeker trots geweest zijn", aldus Maaskant. Ondernemingszin De reders werden door bur gemeester S. Veninga uit Urk geprezen voor hun on dernemingszin, met name ook omdat zich steeds meer donkere wolken boven de visserijsector en Urk afteke nen. J. Romkes van de Visse- rijcoöperatie Urk noemde de UK 95 een geweldig schip en waarschuwde voor doem denken. Alvorens dominee T. Veenstra de scheepsbijbel overhandigde sprak hij en kele woorden naar aanlei ding van Psalm 121. Namens de rederij sloot Jan de Boer de plechtigheid af met dankgebed en woorden van lof aan al degenen die aan de totstandkoming van de UK 95 hebben meege werkt. De naar de overleden Maas- kant-directeur Aart Maas kant genoemde kotter heeft afmetingen van 42,35 meter lengte bij een breedte van 8,50 meter en een holte van 5,15 meter. In de machineka mer staat een Caterpillar- hoofdmotor met een vermo gen van 1995 pk. MIDDELHARNIS/ZIERIKZEE - De concentraties milieugevaarlijke stoffen in Nederlandse tong, ka beljauw, garnalen en mosselen lagen in 1994 tien tot honderd keer lager dan de toegestane wettelijke normen. Dat blijkt uit het recentste verslag van het Kwaliteits programma Agrarische Pro- dukten van het ministerie van het landbouw. De zout- watervissen zijn onderzocht op verschillende stoffen zo als pcb's, dioxines en zware metalen. Het onderzoek had plaats in het kustgebied Rijnmond en de IJmond, de westelijke Waddenzee en de Oosterschelde. Radio-actie ve stoffen komen volgens de rapportage vrijwel niet meer voor in zoutwatervis. Tussen 1986 en 1988 was er nog wel een piek in de gehaltes aan radio-actieve stoffen in vis sen. Daarna ebde de besmet ting weg. In 1993 werden in mosselen in de Oosterschelde nog wel licht verhoogde con centraties aangetroffen. Rubriek over het opvoeden van kinderen door Rini Stoutjesdijk en Ellen Dreijer. Zij zijn als orthopedagogen verbonden aan het Pedagogisch Hulp- en Adviesburo, Vlasmarkt 8, 4461 CW in Goes. Telefoon 01100-50470. Bedplassen Veel kinderen plassen 's nachts nog in bed. Van de vierjari gen plast ongeveer 12 procent in bed, van de vijfjarigen is dat gemiddeld 10 procent en bij de zesjarigen vinden we nog 8 procent kinderen die in hun bed plassen. Hoewel jiet percentage kinderen dat 's nachts in bed plast afneemt met het ouder worden is er een groep kinderen waarbij het in bed plassen een probleem vormt. Niet alleen vanwege de extra was, maar met name omdat het ergernis geeft en ook voor het kind zelf vaak vervelend is. Het kind heeft het idee niet te kunnen voldoen aan de wens/verwachting van de ouder waardoor het een gevoel van falen zal ervaren. En ook al laat u uw teleurstelling misschien niet zo duide lijk merken, kinderen voelen toch dat u teleurgesteld bent. Daarnaast is het zo dat hoe meer het kind zijn best doet en zich inspant, des te groter de kans op falen wordt, waar door bij een aantal op een gegeven moment elke motivatie om het te proberen zal verdwijnen: ,,het lukt toch niet". Dit heeft weer een negatief effect op het zelfbeeld van bet kind (het geheel van ideeën dat een persoon over zichzelf heeft). Zo kan het bedplassen een gote invloed hebben op het verdere functioneren van het kind: niet kunnen gaan logeren bij een vriendje, niet mee willen op schoolkamp, omdat ze bang zijn dat andere kinderen ,,het" zullen mer ken, en is het raadzaam het probleem aan te pakken. Waarom blijven kinderen dan nog in bed plassen? Licha melijk zijn ze rijp genoeg om hun plas op te houden en meestal is er geen sprake van lichamelijke stoornissen. Toch lukt hen dit niet terwijl het leren van allerlei andere vaardigheden als lezen of skate-boarden hen wel lukt. Een bruikbare manier om hiernaar te kijken is het bed plassen te beschouwen als een gewoonte. Een zelfde soort gewoonte als nagels bijten, roken of niet uit bed kunnen komen. Een gewoonte is een aangeleerd gedrag en aange leerd gedrag is weer af te leren. Bij elke vorm van ongewenst gedrag bestaat de ongunstige invloed van de onmiddellijk prettige gevolgen welke dit ongewenste gedrag in stand houdt. Het onmiddellijk ge volg bedplassen is dus voor het kind (onbedoeld) positief, dat moet wel, anders zou het uitgedoofd/verdwenen zijn. De vraag is wat er dan zo plezierig aan is. Waarschijnlijk is dat .lekker door kunnen slapen", terwijl het gevolg op langere termijn toch negatief is ('s ochtends). Het kind ne geert het signaal dat afgegeven wordt aan de hersenen en wat de mens waarschuwt dat de blaas vol is. Kinderen leren een gewoonte het gemakkelijkst af door het tegenovergestelde aan te leren: naar de w.c. gaan als de blaas vol is. Dit tegenovergestelde gedrag moet dan aan trekkelijker gemaakt worden dan het oude, ongewenste ge drag. Het meeste succes heeft een dergelijke training als ouder en kind er zin in hebben, als ze gemotiveerd zijn. Daarbij is het belangrijk een geschikte motivator te vin den voor het kind. Deze motivator wordt in eerste instan tie ook overdag gegeven om het kind een positief effect te laten ervaren van het naar de w.c. gaan. Daarna moet de motivator zo snel mogelijk gegeven worden na een droge nacht of een stap in de goede richting. Een motivator kan van alles zijn: een sticker, een extra toetje, naar de speel tuin, een spelletje met vader en dergelijke, afhankelijk van de interesse van het kind zelf. Motivators zijn niet nieuw. Het enige wat nieuw is, is dat ze tijdelijk en be wust toegepast worden met een bepaald doel: 's nachts droog worden. De piaswekker helpt daarbij het kind 's nachts te merken dat de blaas vol is. De plas wekker be staat uit een wekker in de vorm van een horloge met daar aan een draad die met het broekje verbonden wordt. Op het moment dat het broekje nat wordt gaat de wekker af en geeft het kind het signaal op te staan en naar de w.c. te gaan. Het leren 's nachts de plas op te houden of naar de w.c. te gaan is een heel bewust leer-proces en moet daarom zeer gestructureerd uitgevoerd worden. Informatie, advies en ondersteuning kunt u verkrijgen bij divere hulpverlenende instanties. SOMMELSDIJK - Jongerencentrum Jailhouse in Sommelsdijk verwacht vrijdag 9 februari de soul- band Souled Out. Souled Out speelt in Jailhouse vanaf 22.00 uur. Toegang tot half tien gratis. Souled Out staat voor origi nele jaren-60 soul: Respect en Hard To Handle van Otis Redding, I Feel Good van Ja mes Brown en Think van Aretha Franklin, maar ook het eigentijds klinkende Mr Big Stuff en Think About It. De tienkoppige formatie Souled Out bestaat uit Moni que en Marloes en Leon (zang), Han (sax), Roland (trombone), Edwin (trom pet), Luuk (slagwerk), Je roen (toetsen), Ron (bas) en Mike (gitaar). De band speelt al langere tijd in deze bezet ting. Souled Out staat garant voor uiterst meeslepende en dansbare soulmuziek. Souled Out speelde eerder onder de naam Blauwe Maandag vooral Nederlands repertoire, maar maakte de omslag naar de roots van de soul in de jaren 60. Hèt Extra Nieuwsblad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks op woensdag. Oplage 31.065. Uitgave en druk Kantoor Direktie Redaktie Noofdredakteur Advertentie-verkoop Verkoopleider Sluitingstijd advertentie Bezorging/Lezersservice Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Postbus 1 4300 AA Zierikzee Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315 D.L van 't Leven Tijdens kantooruren 0111 - 416551 Madeion Lagendijk toestel 225 Na 18.00 uur 0111 -416065 A.H.M. van den Nouweland Voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 -691941 Voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 - 323814 A.J. van Eendenburg Dinsdag 11.30 uur 0111 - 417314 tijdens kantooruren van 8.30- 17.00 uur Hel Extra Nieuwsblad maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 175.220.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9