r gemeente Zfflrikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN ZANDSTRA SCHAATSEN!! JAN DE JONGE TWEEWIELERS FIETSEN BROMFIETSEN de Jonge f^rtcet i Westerschouiuen WOENSDAG 31 JANUARI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD COMMISSIES Begin volgende week vergaderen vijf commissies. De commissie Openbare Werken en Milieu verga dert maandag 5 februari om ca. 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis over een achttal krediet- voorstellen. De openbare verlichting in de St. Joostmeet, Bas- terstraat. Touwbaan, Nieuwe Haven, Bolwerk, Ca- landweg, De Jongestraat, Moggestraat, Plevier straat en Scheepstimmerdijk wordt dit jaar vernieuwd en aangepast. In de Beddeweeg en de Paardenstraat worden lichtmasten vervangen door een wandarmatuur. Tijdens de kermis staan de woonwagens en cara vans van de kermisexploitanten op het parkeerter rein Scheldestraat. Hier is behoefte aan een extra watertappunt. Geld is nodig voor uitbreiding van de steiger in de museumhaven, de passantensteiger in de Nieuwe Haven en de steiger in het havenkanaal, voor her inrichting van boxen in de haven, voor de aanschaf van twee acculaders en een banden- en stenenklem door de dienst gemeentewerken en voor het ver plaatsen van een electriciteitskast van de Balie naar het centrum, alsmede het plaatsen van een extra electriciteitskast in het centrum. Ook wordt gesproken over een onderzoek naar be langhebbenden-parkeren in de binnenstad. De commissie Welzijn en Sociale Zaken vergadert maandag 5 februari om 20.00 uur in de commissie kamer over drie subsidie-aanvragen. De Stichting Wij Ook, die tracht personen die door WAO- of AWW-uitkeringen buiten het arbeidsproces terecht zijn gekomen, te laten herintreden vraagt 0,01 per inwoner. De gespreksgroep ouders van drugsge bruikers Zeeland vraagt 100, voor secretariaats- kosten en het "8 maart team", dat de Internationa le Vrouwendag organiseert, vraagt 2600, Overige agendapunten zijn de stimuleringsregeling Seniorenlabel en preventief beleid woonvoorzie ningen, het voortbestaan van de vrouwenvakschool Janneke Dierx, het jeugdbeleid, de herziene veror dening voorzieningen gehandicapten 1996 en de aanvraag van een demontabel podium door basis school 't Kofschip". De commissie Bestuurszaken vergadert dinsdag 6 februari om 19.30 uur in de raadzaal over de nota "Nederlandse drugsbeleid; continuïteit en verande ring" van de ministers van Justitie en van Volksge zondheid, Welzijn en Sport en de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. Als gevolg van de inwerkingtreding van de Wet Mulder is herziening van de wetgeving burgerlijke stand noodzakelijk. Er moet een nieuw "reglement burgerlijke stand" door het college van burgemees ter en wethouders worden vastgesteld. Kredieten zijn nodig voor de vervanging van de stoffering van de stoelen en banken in de trouw zaal, voor uitbreiding van de AS/400 computer en voor aankoop van het besturingssysteem OS/400 release en voor uitbreiding van de capaciteit van de fileserver t.b.v. het pc-netwerk. Overige agendapunten zijn de raadsexcursie voor dit jaar en het bezoek van een officiële delegatie uit Hatfield aan Zierikzee van 19 t/m 22 april a.s. De commissie Cultuur vergadert woensdag 7 febru ari om 16.30 uur in de raadzaal over de stand van zaken met betrekking tot het podiumbeleid en het provinciaal overleg podiumkunsten. De commissie behandelt subsidie-aanvragen van het festival Zon- nemaire Buitengewoon, "Kunst Eer" voor het uitgeven van een publicatie over de geschiedenis van de harmonie en het Nationaal Instituut voor de Orgelkunst voor opname van de Zierikzeese orgels in een encyclopedie. Aan de orde komen verder de financiële problema tiek van het Zeeuws Orkest en de afrekeningen van de lezingen, georganiseerd door het Literair Sa menwerkingsverband en van de theateractiviteiten van Brogum. De commissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergadert woensdag 7 februari om 20.00 uur in de raadzaal VHP Stedebouwkundigen Landschapsarchitekten heeft een Iokatiestudie verricht naar bouwmoge lijkheden in de oinnenstad en de wijk Malta. De overige agendapunten zijn de MER-proce Jure over lokaties voor windenergie en de vaststelling van het meerjarenprogramma restauratie monu menten voor de jaren 1996 tot en met 2002. Iedere burger kan een commissievergadering bij wonen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stadhuis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van de com missi e. Voor de commissie Openbare Werken en Mi lieu is dit de heer C.L. van der Linde (tel. 454465), voor de commissie Welzijn en Sociale Zaken me vrouw M.A. Bergwerf (tel. 454446), voor de commis sie Bestuurszaken de heer P.J. Vei kaart (tel. 454441), voor de commissie Cultuur mevrouw M. Geleijnse (tel. 454447) en voor de commissie Ruim telijke Ontwikkeling de heer K.A. de Vlaam (tel. 454440). Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de ge legenheid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee termijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de verga dering en de verslagen achteraf. Voor één raads commissie kost dit 13,50 en voor alle raadscom missies 53, per jaar. Heeft u hiervoor belang stelling dan kunt u u abonneren bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 454415. COLLECTES Gedurende de maand februari zijn er twee collectes in Zierikzee. Volgende week is de "Zonnebloem collecte" en in de periode van 18 februari tot 2 maart zamelt het Leger des Heils geld in. TAXATIE VAN ALLE ONROERENDE ZAKEN Vanaf heden worden alle onroerende zaken in de gemeente Zierikzee opnieuw gewaardeerd. Deze werkzaamheden zijn enigszins afwijkend van de taxatiewerkzaamheden in voorgaande jaren. Er wordt in het kort op enkele aspecten ingegaan. Wet waardering onroerende zaken (Wet WOZ) Met ingang van 1 januari 1995 is de Wet WOZ van kracht geworden. Deze nieuwe wet heeft ten doel om op een uniforme wijze de taxaties uit te voeren. Daarnaast zorgt deze wet ervoor, dat de taxatie waardes beschikbaar zijn voor meerdere doelein den. Gebruik van taxatiewaarde Getaxeerd wordt doorgaans de vrije verkoopwaar de, dat wil zeggen de waarde in lege toestand bij verkoop op de vrije markt aan de meest biedende gegadigde. De resultaten van deze taxaties worden door de gemeente, de belastingdienst en het water schap gebruikt. De gemeente baseert de aanslagen onroerende-zaakbelastingen hierop. De belasting dienst gebruikt de taxatiewaarde ten behoeve van de bepaling van het huurwaardeforfait van de eigen woning en de vermogensbelasting. Het wa terschap hanteert deze waarde ten behoeve van de waterschapsomslag gebouwd. Dit jaar worden reeds de bestaande taxatiegege- vens aan eerdergenoemde instanties geleverd. Taxatiebureau en uitvoeringsperiode De gemeenten op Schouwen-Duiveland hebben de taxatiewerkzaamheden uitbesteed aan Houdringe B.V. Het gehele taxatieproject wordt uitgevoerd in de periode juli 1995-juni 1996. Verlenen van medewerking van taxateurs Teneinde het project tijdig te kunnen afronden, verzoeken wij u uw medewerking te verlenen aan deze werkzaamheden. Op één van de volgende ma nieren kunt u iets merken van de taxatiewerk zaamheden: een aantal bedrijven zal een vragenformulier ont vangen met het verzoek dit ingevuld te retourne ren; een aantal objecten wordt gefotografeerd; een groot aantal woningen en bedrijven wordt door de taxateurs ter plaatse opgenomen. Dit kan beperkt blijven tot de buitenzijde, maar veelal zal de taxateur ook binnen willen kijken. Alle taxateurs zijn door de gemeente voorzien van een legitimatiebewijs, voorzien van een pasfoto, handtekening en gemeentestempel, dat zij u op ver zoek tonen. Wanneer weet u de waarde en wat te doen als u het hiermee niet eens bent? Na de waardering van alle objecten krijgt u van de gemeente bericht van de taxatiewaarde van het door u in eigendom of gebruik zijnde object. U wordt in de gelegenheid gesteld een afspraak te maken met één van de taxateurs voor een algemene toelichting met waardebepaling. Vervolgens ont vangt iedereen een waardebeschikking met de vastgestelde waarde. Indien u het met de vastge stelde waarde niet eens bent, kunt u tegen deze be schikking binnen zes weken schriftelijk bezwaar indienen. Over de exacte datum wordt u nog inge licht. Heeft u nog vragen? Indien u op dit moment of tijdens de uitvoering van de taxatie nog vragen heeft, kunt u tijdens kantooruren bellen met mevrouw M. Jonker-Pad mos, telefoon 454433. MONUMENTENWET De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat de volgende aanvragen om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet zijn ingediend: A. J. Boon, Meelstraat 31, voor het verbouwen van de verdieping en zolderruimte tot woonruimte, Meelstraat 31, Zierikzee; B. W.C. Bar, Oude Haven 40, voor het inwendig wijzigen en restaureren van de woning, Oude Haven 40, Zierikzee; C. M. Ferket, Engelse Kade 1, voor het wijzigen van de achtergevel, Poststraat 6/Meelstraat 3, Zierikzee. Genoemde aanvragen met bijbehorende bescheiden liggen met ingang van 1 februari a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze termijn kan men zijn zienswijze tegen het verlenen van de gevraagde vergunningen op grond van artikel 11 van de Monumentenwet schriftelijk kenbaar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. PLAATSEN AANROUW De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. van de Wassenberg, Mauritslaan 4, een aanvraag om bouwvergunning is ingediend voor het plaatsen van een aanbouw op het perceel Mauritslaan 4, kadastraal bekend gemeente Zierik zee, sectie G nr. 612. Deze bouwaanvraag is in strijd met de eerste par tiële herziening van het bestemmingsplan "Kaas- kenswater". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de in gediende bouwaanvraag medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruim telijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op deze bouwaan vraag betrekking hebbende bescheiden met ingang van 1 februari a.s. gedurende 14 dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling schriftelijk ken baar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. PLAATSING TUINHUISJE De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. Lodders, Kievitstraat 20, een mel ding bouwvoornemen is ingediend voor het bou wen van een tuinhuisje op het perceel Kievitstraat 20, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie M nr. 877 (gedeeltelijk). Genoemde melding bouwvoornemen is in strijd met het bestemmingsplan "Poortambacht 9". Bur gemeester en wethouders zijn bereid aan de inge diende melding bouwvoornemen medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op deze melding bouwvoornemen betrekking hebbende bescheiden met ingang van 1 februari a.s. gedurende 14 dagen ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Tijdens deze termijn kan men bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling schriftelijk ken baar maken aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door maatschap C. en P. Legemaate, Groeneweegje 5, een bouwaanvraag is ingediend voor het bouwen van een landbouwopslagloods, plaatselijk bekend Straal weg, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie K nr. 624. Genoemde bouwaanvraag is in strijd met het gel dende bestemmingsplan "Buitengebied". Deze bouwaanvraag is in overeenstemming met een ge deeltelijke in voorbereiding zijnde herziening hier van. Burgemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen met toepas sing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 6 van de Woning wet. De aangevraagde bouwvergunning kan echter eerst worden verleend nadat gedeputeerde staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar hebben afgegeven; deze verklaringen kunnen pas worden aangevraagd nadat men gedurende de termijn van ter-inzage-legging in de gelegenheid is gesteld van het bouwplan kennis te nemen en daartegen beden kingen in te dienen. In verband hiermee liggen de op de bouwaanvraag betrekking hebbende bescheiden met ingang van 1 februari a.s. gedurende twee weken ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis op werkdagen van 09.00-12.00 uur. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan men bedenkingen schriftelijk naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Zierikzee maakt ingevolge artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad op 29 januari jl. heeft besloten dat een herziening van het bestemmings plan "Buitengebied" wordt voorbereid voor het ge bied Eerste Weegje en omgeving, kadastraal be kend gemeente Zierikzee, sectie K nrs. 46, 47. 98 t/m 101, 102 (ged.), 135, 136 (ged.), 439 (ged.), 589 (ged.), 590 (ged.), 591, 592 (ged.), 596, 597 en 598 en sectie F nrs. 1174 t/m 1192 en 1198 (ged.). Genoemd besluit met bijbehorende kaart ligt met ingang van 1 februari a.s. ter.inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het stadhuis. Het besluit treedt op deze datum in werking. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de ge meente. Redactie; Bureau Voorlichting Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee Tel. 0111-454454 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE vraag naar onze advertentie-tarieven 0iii-4i655i Hoge- en lage Noren, Hockey-, Kunst-, Friesche-, kinderkunst schaatsen. Dubbele ijzers, sleeën, enz. Ook grote maten tot maat 49. Slijpen op de nieuwste machines en reparatie van schaatsen. -AwormA ST. JAC08STRAAT 17-19 ZIERIKZEE 0111-412115 ALLE SOORTEN PARKET OOK SCHUREN VAN BESTAANDE VLOEREN Ook voor de doe-het-zelver Lamelparkel Massief Parket Planken vloeren Bezoek onze showroom Goessestraatweg 7a Kapelle 0113-342305 Dinsdagmiddag gesloten RECREATIEGEMEENTE BRANDWEER WESTERSCHOUWEN, OOK VOOR U...? De Brandweer van Westerschouwen bestaat uit twee eenheden. Ér is een post in Renesse en een in Haamstede. Het uit veertig mensen bestaande korps komt in actie bij brand of bij andere spoedeisende technische hulpverlening aan medemensen. Via het alarmnummer 06-11 kunt u een beroep op ons doen. De Brandweer van Westerschouwen is er voor inwoners en voor gasten. Ook voor U? De Brandweer van Westerschouwen is op zoek naar ASPIRANT BRANDWACHTEN M/V De Brandweer vraagt van u: leeftijd tussen 20 en 30 jaar sportieve instelling bereidheid tot het volgen van een opleiding wonend en bij voorkeur werkend/verblijvend in Westerschouwen beschikbaarheid na alarmering actieve deelname aan oefeningen op dinsdagavonden De Brandweer biedt u: eigen plaats in een goed functionerend en kameraadschappelijk team gedegen opleiding en begeleiding verzekering volgens norm Vereniging van Nederlandse Gemeenten tfc passende financiële vergoeding maar ook: het gezelschap van een "pieper" (alarmontvanger) die u 24 uur per etmaal aan uw verantwoordelijkheid kan herinneren... Belangstellenden wordt verzocht contact op te nemen met de plaatsvervangend commandant van de Brandweer Westerschouwen, de heer L. Vermeer, Smidsweg 24 te Noordwelle. Telefoon 0111-462179 SPREEKUUR WETHOUDER VEERHOEK 5 FEBRUARI VERVALT WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 13.4. van de Wet mi lieubeheer bekend dat zij voornemens zijn positief te besluiten op de vergunningaanvraag ingevolge de Wet milieubeheer van firma v. d. Zande te Burgh-Haamstede voor het oprichten en in werking hebben van een camping aan de Lageweg 6 te Burgh-Haamstede. Het ontwerp-besluit, de aanvraag en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 1 februari gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Milieu. Na telefonische afspraak kunnen de stukken ook buiten kantooruren worden ingezien. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen gemo tiveerde, schriftelijke bedenkingen bij ons college, postbus 50014328 ZV Burgh-Haamstede worden ingebracht. Degene die bedenkingen heeft inge bracht kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 22 februari 1996 kan een ieder verzoe ken om een gedachtenwisseling over het ont werp-besluit. Hierbij wordt de aanvrager in de gelegenhèid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 8.41 van de Wet milieu beheer bekend dat zij de volgende meldingen inge volge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: - j. G. N. Geertzema, Luchtenburgseweg 1 te Burgh-Haamstede voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf. - Dikmans B.V., Westenschouwenseweg 18-20 te Burgh-Haamstede voor het uitbreiden van een horeca-inrichting. - T. M. Kostense-de Vos, Stoofwekken 3 te Burgh- Haamstede voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf. De bovenstaande meldingen liggen vanaf 1 februari 1996 gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het ge meentehuis, afdeling Milieu. ARTIKEL 18A W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt be- kend: dat burgemeester en wethouders van deze ge meente voornemens zijn om met toepassing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning (vrijstelling geldend bestemmingsplan) ver gunning te verlenen aan: E.D.E. Hoogenraad voor het bouwen van een schuur op het perceel sectie a nr. 765, Lijster- weg 20 te Renesse. Bovengenoemd plan ligt met ingang van donder dag 1 februari 1996 gedurende 14 dagen ter ge meentesecretarie, afdeling RO ter inzage. Geduren de deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen kenbaar maken bij genoemd college van burgemeester en wethouders tegen zijn ver meld voornemen. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - L. Versepui, wijzigen bouwvergunning Weelde- weg 65 te Burgh-Haamstede: - W. Stange, veranderen woning Appelmeet 17 te Burgh-Haamstede; - C. Merten, vergroten woning Lijsterweg 2 te Re nesse; - Gem. Westerschouwen, plaatsen 2 abri's Korte Reke en Lange Reke te Renesse; VERKEERSMAATREGEL De raad van de gemeente Westerschouwen heeft in haar vergadering van 11 september 1995 besloten: I. de bebouwde komgrenzen zodanig te wijzen waardoor de Badweg, Strandweg alsmede een gedeelte van de Torenweg en Kloosterweg bin nen de bebouwde kom komen te liggen en auto matisch een maximum snelheid van 50 km/uur van kracht wordt; II. voor het gedeelte Kloosterweg, tussen de aan sluiting van de Badweg en de Maireweg een maximum snelheid van 50 km/uur in te stellen; Dit besluit is thans in werking getreden. OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Brouwersha ven maken bekend, dal de volgende aanvragen voor bouwvergunning zijn ingekomen van: 1. M.C. van Almkerk te Noordgouwe, voor de bouw van een garage op perceel Merientje Vis- straat te Noordgouwe; 2. Natuur- en Recreatieschap de Grevelingen te Brouwershaven, voor de bouw van een aan legsteiger op perceel Veermansplaat te Brou wershaven; 3. J. den Heijer te Den Haag, voor de bouw van een entree op perceel Den Osse 45 te Brou wershaven. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Brouwershaven brengt ter openbare kennis, ingevolge het bepaalde in arti kel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat vanaf 1 februari 1996 ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de gemeenteraad van 29 januari 1996, waarbij op grond van artikel 21 van genoemde wet wordt verklaard, dat een herziening wordt voorbereid van het bestemmingsplan Noordgouwe Kom voor het perceel grond, kadastraal bekend ge meente Brouwershaven, sektie D nr. Ill gedeel telijk, plaatselijk bekend Fransewegje te Noord gouwe. zoals op de bij dit besluit behorende tekening gearceerd is aangegeven. Burgemeester en wethouders van Brouwershaven, De wnd. burgemeester, mevr. A P DE HAAN De secretaris, A.P.G. VAN DER SLUIJS

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6