Provincie Zeeland Statenvergadering Ouderenbeleid Commissies WW voor ambtenaren -Officiële Mededelingen i mmvmam WOENSDAG 31 JANUARI 1996 HET EXTRA NIEUWSBLAD Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie; Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 Abdij Met ingang van 1 januari 1997 gaat de financiering van het ouderenbeleid over van de Wet op de bejaar denoorden naar de AWBZ. Dat betekent dat de ingang gezette vernieuwing in het beleid voor die datum beleidsmatig en bouwkundig rond moet zijn en vastligt in het plan ouderenzorg. De ziekenfondsraad gaat met ingang van het volgend jaar namelijk alleen dat betalen wat is aangegeven in het plan ouderenzorg. Nu is het natuurlijk ook mogelijk in een later stadium een beroep te doen op het zogeheten zorgvernieuwingsfonds, maar het is niet bekend hoe dat gaat uitpakken. Vandaar dat het beleidsmatig beter is om nog dit jaar de vernieuwingsplannen rond te hebben. Verpleeghuiszorg Een van de centrale onderdelen in het beleid is de samenhang tus sen verpleging en verzorging. Zeeland heeft recht op ongeveer 1.800 plaatsen voor verpleeghuis zorg. Dat komt neer op 5% van het aantal 75-plussers. De over heid gaat er vanuit dat in de toe komst 20% van de verpleeghuis plaatsen gerealiseerd wordt bin nen de verzorgingshuizen. Voor Zeeland zijn dat 360 plaatsen. Voordelen van de koppeling zijn onder meer dat wellicht dichter in de buurt van de eigen omgeving de vereiste zorg kan worden geboden en mensen die al in een verzorgingshuis wonen, hoeven mogelijk niet meer te verhuizen naar een ander huis. Half mei ligt er een rapport op tafel waarin staat hoe het is gesteld met de verpleeghuizen en met de verzorgingshuizen. Van deze laatsten is dan ook bekend welke bouwkundige aanpassingen er moeten komen om ze geschikt te maken voor ook de functie van verpleeghuis. Aanpak In drie subregio's (Zeeuwsch- Vlaanderen, Walcheren en de Oosterschelderegio) zijn verte genwoordigers van gemeenten, instellingen, zorgverzekeraars, cliëntorganisaties en woning bouwverenigingen met elkaar om tafel gaan zitten om na te gaan wat er in hun gebied moet gebeuren. Als randvoorwaarde geldt de nieuwe financiële situatie per 1 januari 1997. De regio's rapporteren aan een provinciale stuurgroep waarvan de gedepu teerde voor ouderenzorg, De Kok, voorzitter is. Uiteindelijk zul len provinciale staten in de laat ste statenvergadering van dit jaar, 20 december, knopen moe ten doorhakken. De statencommissie voor milieu vergadert vrijdag 2 februari, aan vang 15.00 uur, op het adres Groene Woud 1 in Middelburg. De vergunningverlening aan COVRA voor de opslag van hoog radio-actief afval is het enige agendapunt. De commissievergadering is openbaar en begint met spreek recht voor het publiek. Wie wil, kan dus zijn of haar mening ko men vertellen aan de leden van de statencommissie. Met ingang van 1 januari 1998 gelden de sociale zekerheids wetten (WW, WAO/AAW) en de Ziektewet ook voor ambtenaren. Voor de overheidsdienaren gel den nu nog allerlei speciale rege lingen bij ontslag, ziekte en ar beidsongeschiktheid, met over het algemeen als praktisch re sultaat dat het netto-inkomen on geveer gelijk blijft. Die regelingen gaan dus verdwijnen. Overigens hebben werkgevers en werknemers ondertussen een akkoord afgesproken waardoor bij ontslag het inkomen niet dras tisch achteruit hoeft te gaan. Er komt een soort aanvulling op de WW. Een werknemer die ontslag krijgt en het is hem of haar vol ledig verwijtbaar heeft in de toe komst alleen recht op WW. Is het ontslag alleen te wijten aan de werkgever, bijvoorbeeld vanwege een reorganisatie, dan krijgt de werknemer de maximale aanvul ling op de WW. En natuurlijk kan het ontslag ook aan beide par tijen liggen. De hoogte van de aanvulling is dan afhankelijk van - de mate van schuld van een van de partijen. Nieuws Vrijdag 9 februari vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk gebeurt dat in de Statenzaal van de abdij in Middelburg, het huis van de provincie, Abdij 10 in Middelburg. De vergadering is openbaar. Wie. wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de vergadering of een deel er van te volgen en te horen wat de statenleden zoal vinden van een aantal voorstellen. De bijeenkomst van Provinciale Staten begint om 10.00 uur. Het is niet te zeggen hoe laat de vergadering is afgelopen. Op de agenda staan twaalf voorstellen van het dagelijks provinciebe stuur, het college van gedepu teerde staten (GS), waar de statenleden een. oordeel over moeten geven. Verkeer Op verzoek van het waterschap stellen GS voor een aantal grind wegen in de Wilhelminapolder en de Oost-Bevelandpolder in de gemeente Goes te onttrekken aan het openbaar verkeer. De wegen zijn eigenlijk alleen maar van be lang voor de eigenaar, de Konink lijke Maatschap de Wilhelminapol der. En dan ligt het niet voor de hand dat de overheid ze onder houdt met gemeenschapsgeld. Dat geld is bedoeld voor openba re wegen. Bovendien heeft de eigenaar borden geplaatst met de tekst 'eigen weg'. Kennelijk is het dus niet de bedoeling dat de we gen een openbare functie krijgen. De eigenaar wil de wegen ook wel zelf gaan onderhouden maar dan moeten ze wel aan de openbaar heid worden onttrokken. Als de staten instemmen, gebeurt dat. De provincie gaat zich meer dan voorheen bezighouden met verkeer en vervoer. Ze neemt een aantal taken van het rijk over. Voor aanleg en verbetering van wegen (infrastructuur) krijgt de provincie om die reden 25 min per jaar meer van het rijk. Ook het streek- en stadsvervoer komt onder de vleugels van het provin ciaal bestuur. Zoals het rijk de provincie iets kan opleggen (een Streekvervoer naar provincie aanwijzing geven, zoals dat heet in het ambtelijk jargon) als ze zich niet naar behoren van haar taak kwijt, zo kan de provincie dat in het vervolg ook naar de gemeen ten. Om het extra werk te kunnen doen, komt personeel van rijks- -waterstaat bij de provincie te werken. Welzijn Het Festival Cultureel Gekleurd en het Bevrijdingsfestival 1996 kun nen wat GS betreft, gezamenlijk rekenen op een subsidie van 75.000,-. Beide festivals heb ben het thenia 'verdraagzaamheid' hoog in het vaandel staan. Mensen die zijn aangewezen op een verpleeghuis kunnen in de toekomst wellicht ook in een ver zorgingshuis terecht; of, mensen die daar al wonen, hoeven niet meer te verhuizen. Het ene ver zorgingshuis zal bouwkundig meer geschikt zijn voor ook verpleeg-huishulp dan het andere. Om daar zicht op te krijgen en te weten welke aanpassingen moeten worden gedaan willen GS een onderzoek laten doen. Dat gaat 145.000,-kosten. De staten wordt gevraagd dat bedrag beschikbaar te stellen. Het is de bedoeling de werkzaam heden voor archeologie opnieuw in dé steigers te zetten. Bundelen van de krachten en kennis van professionals en amateurs, de bevoegdheden van de verschil lende overheden goed regelen en oude schulden betalen. Voor dit laatste wordt de staten gevraagd in te stemmen met een uitgave van 86.000. Als de organisatie eenmaal goed op poten staat wil len GS in overleg met de archeo logen nagaan wat er verder moet gebeuren voor het behoud van onder meer onze bodem schatten. De jaarlijkse subsidie die instel lingen voor beroepsonderwijs en volwasseneneducatie ontvingen 'van de provincie', bestond eigen lijk uit twee delen: geld van de provincie en geld van het rijk. De provincie bezuinigt en stelt geen jaarlijks vast bedrag meer beschikbaar. Hierover is overlegd met het ministerie van onderwijs en de instellingen. Het ministerie maakt in het vervolg haar subsi die rechtstreeks over aan de in stellingen. Voor aparte aktivitei- ten, die vooral zijn gericht op kwetsbare groepen in onze sa menleving, kunnen de instellingen wel subsidie bij de provincie aan vragen, maar het is geen vanzelf sprekendheid meer dat ze. het krijgen. Bestuurlijke organisatie De gemeenten op Schouwen- Duiveland worden volgend jaar samengevoegd tot één gemeen te. Dat neemt niet weg dat kleine gemeenten ook voordelen heb ben. Onder meer de korte lijnen tussen bestuurders en inwoners. De stuurgroep gemeentelijke her indeling van het eiland wil graag weten hoe de pos'tieve kanten van een kleine gemeente zijn in te passen in een grote gemeente. Als de staten instemmen, krijgt de stuurgroep een subsidie van 20.000,- om dat onderzoek te laten doen. Om op gelijke voet met het Vlaamse Gewest te kunnen sa menwerken, moeten de gedepu teerden die de drie nederlandse provincies (Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg) vertegenwoor digen bevoegd zijn om, net als de Vlaamse bestuurders, snel een aantal besluiten te nemen. Vandaar het voorstel 50.0ÖÖ,- uit te trekken voor projecten die voortvloeien uit deze samenwer king. Achteraf volgt dan een verantwoording naar de staten. In de uitvoering van het werk van een aantal welzijnsorganisaties zitten overlappingen. Dat kan dus efficiënter. Als de relatief kleine instellingen met elkaar onder een dak zitten, kan dat besparingen opleveren in de huisvesting en in de organisatie van het werk. Vandaar een herstructurering, die 2 min bezuiniging moet ople veren. Ongeveer 70% hiervan be staat uit personeelskosten. Om de belangen van het personeel zo goed mogelijk te bewaken is in het overleg tussen werkgevers, vakbonden en provincie een zo geheten sociaal statuut opge steld. Kern hiervan is dat geprobeerd wordt gedwongen ontslagen te voorkomen. Het is aan de staten dit statuut vast te stellen namens de provincie. De provincie heeft een omvang rijke reorganisatie achter de rug. Er is geschoven met taken en bevoegdheden van medewerkers, afdelingen en directies. De onder linge afstemming heeft ook geleid tot een andere indeling van direc ties en afdelingen. Nu dat achter de rug is, moet iedereen ook op de juiste plek in een van de ge bouwen komen te zitten. Ongeveer 500 ambtenaren krijgen te maken met een verhuizing. Verhuizing en bouwkundige aan passingen gaan zes ton kosten. De staten is gevraagd dit bedrag beschikbaar te stellen. Tot slot wordt de staten gevraagd in te stemmen met voorstellen die te maken hebben met de sociale zekerheid van ambtenaren, het zogeheten Sectorakkoord Provin ciale Arbeidsvoorwaarden, en met hun rechtspositie. Informatie Wie meer wil weten over de voor stellen van het dagelijks provincie bestuur kan terecht in het informa tiecentrum van de provincie. Daar liggen de agenda van de staten vergadering en alle stukken die daar bij horen ter inzage. Het informatiecentrum is gevestigd in het provinciehuis, Abdij 9 in Mid delburg. De openingstijden zijn: van maandag tot en met vrijdag, van 09.30 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. ■BBBOHWI Milieu Ontheffingen snijden zeegroente Oosterschelde Van 6 februari tot en met 9 februari 1996 verstrekken gemeenten gelegen aan de Oosterschelde, zolang de voor raad strekt, aanvraagformulie ren voor een seizoenontheffing voor het snijden van zeegroente in het natuurmonument "Ooster- schelde-buitendijks'. Een toelich ting en een kaart van de schorge- bieden waar met een ontheffing zeegroente mag worden gesne den zit bij het formulier. Er worden maximaal 325 onthef fingen verleend. Informatie via tel. 0118- 631231. dhr. H.S.Zandstra, Directie ruimte, milieu en water, Middelburg. Saneringsplan Pechiney Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van plan de bodemverontrei niging nabij het laadperron op de deellokaties A en B van het ter rein van Pechiney Nederland NV te Vlissingen als ernstig te be schouwen en tevens een sane ringsplan (art. 39 Wet bodem bescherming) voor deze veront reiniging goed te keuren. Pechiney Nederland NV heeft hiervoor een verkennend onder zoek en een saneringsplan inge diend. De ontwerp-beschikking ligt van 31 januari tot en met 28 februari 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, kamer 226, Het Groene Woud 1, Middel burg, werkdagen van 9-12 en 14- 16 uur, en in het gemeentehuis Vlissingen, werkdagen van 8.30- 12.30 uur en 13.30-15.00 uur en iedere woensdagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdagavond telefonisch af spreken: 0118-487204). Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de aanvraag en de ontwerp-beschik king naar voren brengen bij Gede puteerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middel burg, tel. 0118-631736. Melding Dow Benelux Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben op 18 januari 1996 een melding Wet milieubeheer en de Wet verontreiniging oppervlakte- wataren ontvangen van Dow Benelux NV te Terneuzen die betrekking heeft op het Cracker Health/Finishing Debottlenecking project Styreert-3. De melding ligt van 2 februari tot en met 29 februari 1996 ter Inzage bi| de Directie ruimte, milieu en water. Het Groene Woud 1Middelburg op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gebouw van de sector Stadsontwikkeling en -beheer, sectie Milieu, Herengracht 7 te Terneuzen, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en don derdagavond van 19-22 uur (eerst telefonisch afspreken 0115-675450) en bij Rijks waterstaat, directie Zeeland (kamer 124), Koestraat 30, Mid delburg, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur. Ontwerp beschikkingen Gasunie N.V. Nederlandse Gasunie te Eindhoven heeft twee vergun ningaanvragen ingevolge de Grondwaterwet ingediend voor het onttrekken van grondwater: 1in het kader van bodemsane ring ter plaatse van het Meet- en Regelstation Axel (A-128) aan de Kruisweg, Terneuzen; 2. voor de aanleg van een gasleiding van het Meet- en Regelstation Axel naar DOW Terneuzen. Gedeputeerde Staten willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van bi| het grondwaterbeheer betrokken belangen. De aanvragen, ontwerp beschik kingen en bijlagen liggen ter in zage van 1 februari tot 29 febru ari 1996 bi| Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1Middelburg op werkda gen van 9-12 en 14-16 uur en in het gebouw van de Sector Stadsontwikkeling en beheer, sectie Milieu, gemeente Ter neuzen, op werkdagen van 9-12 u en 14-16 u en na telefonische afspraak (tel. 0115-675450) iedere donderdagavond van 19- 22 uur Aanvraag 1 ligt ook in het ge meentehuis Axel op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en na telefonische afspraak (tel. 0115- 568300Kgedurende de openstel ling op zaterdag van de Christe lijke openbare leeszaal en bibliotheek, Szydlowskiplein 2, Axel. ledereen kan tot 29 februari 1996 schriftelijke bedenkin gen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking of monde linge bedenkingen wil indienen, kan daartoe een telefonische afspraak maken via tel.nr. 0118- 631189. De aanvrager wordt uitgenodigd bij de gedachten- wisseling aanwezig te zijn. Alleen zij die bedenkingen hebben inge diend tegen de ontwerp-beschik king en belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij daartoe redelijkerwijs met in staat waren, kunnen later beroep instellen. Vergunningen BV Sorteerbedrijf voor Grint en Zand 'Vlissingen' Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen van BV Sorteerbedrijf voor Grint en Zand "Vlissingen" (S8V) aan de Westerhavenweg 14 te Vlissingen, gemeente Vlis singen om (revisievergunningen Wet milieubeheer en Wet verontreiniging oppervlakte wateren voor de grint en zand was- en sorteerinstallatie. Deze aanvraag is op grond van de Wet milieubeheer gecoördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten hebben de vergunning Wet milieubeheer verleend met voorschriften ter bescherming van het milieu. De vergunning Wet verontreiniging oppervlaktewater is verleend door de Minister van Verkeer en Waterstaat. De vergunningen liggen ter inzage van 1 februari tot en met 13 maart 1996 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur, in het gemeentehuis Vlis singen, op werkdagen van 8.30- 12.30 en 13.30-15.00 uur en woensdagavond (na tel. afspraak (0118487204) van 17.15-20.15 uur en bij Rijkswaterstaat, di rectie Zeeland (kamer 124), Kostraat 30, Middelburg op werk dagen van 9-12 en 13-16 uur. De aanvrager, de adviseurs, dege nen die naar aanleiding van de ontwerp-vergunning(en) bedenkin gen hebben ingebracht en door belanghebbenden die kunnen aan tonen dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen tot en met 13 maart 1996 tegen de vergunning(en) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA s-Gra- venhage. De vergunningen wor den op 14 maart 1996 van kracht, tenzij overeenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergunning nog niet is verleend. Ontwerp-beschikking Agri groep Zeeland bv Agn groep Zeeland b.v. uit Rullen heeft een vergunningaanvraag ingevolge de Grondwaterwet ingediend voor het onttrekken van grondwater voor het koelen van mest, ter plaatse van de varkens-fokkerij aan de Lange Blokweg 41a te Zierikzee. Gedeputeerde Staten willen de vergunning ver-lenen met voorschriften ter be-scherming van bij het grondwa-terbeheer betrokken belangen.i De aanvraag, ontwerp beschikking en bijlagen liggen ter inzage van 1 februari tot 29 februari 1996 bij Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg op werkdagen van 9-12 en 14-16 uur en in het gemeen-tehuis Zierikzee, Meelstraat 8, Zierikzee op werkdagen van 9-12 u en 13-17 u en iedere zaterdag morgen van 9-12 u in het groepsbureau Rijkspolitie. Kerkhof 7 te Zierikzee. ledereen kan tot 29 februari 1996 schriftelijke bedenkin gen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruimte, milieu en water, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Indieners van bedenkingen kun nen verzoeken hun persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Wie in dezelfde periode van gedachten wil wisselen over de ontwerp-beschikking of mon delinge bedenkingen wil in dienen, kan daartoe een telefo nische afspraak maken via tel.nr. 0118-631189. De aanvrager wordt uitgenodigd bij de ge- dachtenwisseling aanwezig te zijn. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ont werp-beschikking en belangheb benden dje kunnen aantonen-dat zij daartoe redelijkerwijs niet in staat waren, kunnen later beroep instellen. Nader bodemonderzoek Hansweertsestraatweg te Kruiningen Gedeputeerde Staten van Zee land zijn van plan de bodemver ontreiniging op de lokatie Hans weertsestraatweg 39 te Kruinin gen als ernstig te beschouwen. De ontwerp-beschikking ligt van 31 januari tot en met 28 februari 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, kamer 226, Het Groene Woud 1, Middel burg op werkdagen van 912 en 14-16 uur. en in het gemeente huis Reimerswaal, Oude Plein 1Kruiningen op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en na telefo nische afspraak (0113-395315) iedere donderdagavond van 17.3020.30 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze op de ontwerp-beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118- 631736. Gedoogbeschikking Wielemaker bv Gedeputeerde Staten hebben een gedoogbeschikking verleend aan transportbedrijf Wielemaker b.v. voor een aantal activiteiten ter uitoefening van het transportbe drijf aan de Uyterschootweg 14, Middelburg. De activiteiten worden gedoogd tot een nieuwe inrichting op het industrieterrein Arnestein is ge realiseerd, maar uiterlijk tot 31 december 1996. De beschikking ligt van 31 januari tot en met 13 maart 1996 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water. Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 9-12 en 14-16 uur. Belanghebbenden kunnen tot en niet 13 maart 1996 een be zwaarschrift tegen de beschik king indienen bij het college van» Gedeputeerde Staten van Zee land, postbus J 65, 4330 AD Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. om een voor lopige voorziening vragen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 5