Delta Sport op achterstand na verlies tegen Hermes All-Ready lijdt aan oude kwaal Basketballers MEVO'80 simpel langs reserves Scheldesport Piet Goetheer wint Superprestige geweer ZV Haamstede op kop na verlies van concurrenten Braakmancross Sportgala Ben Meziane Rangers MAANDAG 29 JANUARI 1996 NR 25916 7 Opnieuw verlies korfballers ZIERIKZEE - Wanneer coach Jan Voshart deze week van zijn vakantie terugkomt zal hij over de prestaties van zijn korfbalteams weinig goeds kunnen vernemen. Twee keer werd er tij dens zijn afwezigheid een nederlaag geleden. Een trend overigens die All-Ready al had inge zet toen Voshart nog wel op de bank vertoefde. tig doelpunten maken en dat lukt ons gewoon niet." Zaterdag bleek het achttal van Voltreffers te sterk voor de Zierikzeese korfbalploeg die door de 15-9 nederlaag dicht bij de rode streep terecht is geko men. In tegenstelling tot vorige week, toen het spel er misera bel uit zag, werd er nu bij tijd en wijle wel goed gespeeld. De laatste tijd manifesteert zich echter een oude kwaal: het ren dement uit de doelpogingen is te laag. ,,Het afmaken van de kansen is altijd al ons pro bleem geweest", aldus Wim in 't Veld. ,,We moesten zaterdag te veel schieten uit onmogelijke posi ties. We misten ook een stukje overtuiging. Wil je in de zaal een wedstrijd winnen, dan moet je zeker vijftien tot twin- Het manco bleek vooral in de eerste helft. In verdedigend opzicht werd die met zeven te- gengoals goed afgesloten. All- Ready stelde daar echter maar twee treffers tegenover. Die achterstand kon in het tweede bedrijf niet meer goedgemaakt worden. Toch is een ieder bij All-Ready er nog steeds van overtuigd dat het lot van de degradatie de ploeg niet zal treffen. Daar voor beschikt de ploeg, zo vin den de spelers, over te veel kwaliteit. De afgelopen weken werd echter van mede-degra datiekandidaten als Korvo en Good Luck verloren en over twee weken wacht de zware thuiswedstrijd tegen VIOS. Schietvereniging Schouwen-Duiveland NIEUWERKERK - Bij schietvereniging Schou wen-Duiveland zijn de clubtitels verdeeld. De meest prestigieuze onderdelen waren de Cup wedstrijden die gedurende het gehele jaar ver schoten worden en waar elkemaand minstens één wedstrijdserie ingeleverd moet worden. weer Martin de Rqo de beste met 340 punten, op de voet ge volgd door Gert-Jan de Ruiter met 334. De derde plaats werd bezet door Cees van Velzen met 288 punten. In de klasse B wer den de prijzen verdeeld door Hans van Schelven, Jaap ten Brinke en Han van den Ouden met respectievelijk 370, 363 en 348 punten. In de A-klasse was Johan de Bie de winnaar met 356 punten. Op het onderdeel Meesterscherpschutter zwaar gingen de prijzen naar Hans van Schelven, die en passant een nieuw baanrecord schoot, gevolgd door Han van den Ou den en Johan de Bie met scores van 370, 334 en 329 punten. Bij de jeugd ging de pistoolti- tel naar Arno van Damme met 288 punten en ook dit is een nieuw baanrecord in Nieuwer- kerk. De superprestige geweer cup werd gewonnen door Piet Goetheer met een gemiddelde van 587,30, tweede werd Frans Evers met een moyenne van 586,45. De regerend Neder lands kampioen B-klasse Niek Driesse werd derde met 580,25. De prestige geweer cup werd veroverd door Gert-Jan de Ruiter met een gemiddelde van 575,10, tweede werd hier Johan de Bruine met 572,30. Cees van Velzen werd verdien stelijk derde met 562,00 pun ten. Bij de karabijnschutters ging de cup naar Ad de Ruiter met een gemiddelde van 574,11, de regerend districts kampioen Jan Hofman werd tweede met 564,17, derde werd Hans van der Werf met een ge middelde van 551,20. Op de losse onderdelen werd in de categorie historische wa pens nummer één Han van den Ouden met 83 punten. Tweede werd Jaap ten Brinke met 82 en derde werd Martin de Roo met 75 punten. Op het onder deel klein kaliber pistool 10 meter ging de eerste plaats in de E-klasse naar Martin de Roo met 317 punten. De tweede en derde plaats gingen naar Gert- Jan de Ruiter en Cees van Vel zen met respectievelijk 305 en 269 punten. In de C-klasse was Han van den Ouden de beste met 324 punten. In de A-klasse werd de eerste plaats bezet door Hans van Schelven met een score van 367 punten. Meesterscherpschutter In de categorie Meesterscherp schutter licht klasse D was al- Karabijn Bij de lange wapens, geweer en karabijn werd de strijd gestre den door de vaste kernleden uit het wedstrijdcircuit. Ook in deze groep sneuvelden baan records. Jan van Damme ver beterde het record karabijn staand en zette het op 572 pun ten. Ad de Jonge vermorzelde het record karabijn liggend en stelde het op 595 punten. In de klasses klein kaliber ge weer werden de eerste plaat sen bezet door de volgende schutters: klasse D Cees van Velzen 576, klasse B Ad de Jon ge 583, klasse A Niek Driesse 590. In de hoofdklasse pakte Piet Goetheer met 594 de titel. BURGH-HAAMSTEDE - In twee weken tijd is het zaalvoetbalteam van Haamstede in de com petitie van het Sport- en Recreatiecentrum al daar opgeklommen van de vierde naar een eer ste plaats. Een groot deel van de prestatie komt op het conto van het ei gen goede spel dat in de laatste competitieronde een overwin ning op Schults Schilders ople verde, 4-1. De teleurstellende resultaten van de naaste con currenten deden vervolgens de rest. Vooral het team van Vani ty is totaal van slag. De eens zo trotse koploper ging verras send met 7-4 ten onder tegen de Stichting Blind en Van Vossen. Trinity kruipt overigens ook dichterbij de koppositie en is inmiddels een team waar reke ning mee gehouden dient te worden. In de tweede klas nam Pigalle de koppositie weer over van AZC II. Pigalle won met 5-3 van Delta Warenhuis, terwijl AZC II een vrije ronde had. Eetcafé Scharendijke blijft veel doelpunten produceren. Na de 16-2 winst van vorige week werd nu met 14-2 van VAW gewonnen. lc klos Schults - ZV Haamstede 1 -4 Blind/v. Vossen - Vanity 7-4 Neffen dEulc SHZ/SRW 3 -5 In dc wane - Trinity 3- 13 ZV Haamstede 13 X 2 3 26 57- 25 SHZ/SRW 14 X 2 4 26 56- 46 Trinity 13 X 1 4 25 60- 34 Vanity 13 8 1 4 25 42- 33 Schults 14 X 1 5 25 43- 28 Blind/v.Vossen 13 7 1 5 22 47- 38 Neffen d'liulc 13 5 1 7 16 45 46 Fcnnct Boys 13 2 1 10 7 35- 47 In dc wane 14 1 0 13 3 28-102 2e klas AZC 1 - Velocitas 0-5 Mercedes Boys - Dc Stulp 6 5 Pigalle - Delta Warenhuis 5- 3 VAW Eetcafé Scharend 2-14 Pigalle 14 10 3 1 33 58- 22 AZC 2 14 10 1 3 31 72- 44 Eetcafé Scharend. 15 8 2 5 26 77- 48 Delta Warenhuis 15 6 2 7 20 54- 51 Velocitas 14 6 1 7 19 43- 50 Mercedes Boys >4 6 0 8 18 49- 69 AZC 1 14 4 4 6 16 45- 41 Dc Stulp 14 4 3 7 15 39- 64 VAW 14 2 0 12 6 26- 82 Voorlopige streep door kampioensaspiraties HOEF - Tanja Gerards uit Zie- rikzee heeft een tweede plaats behaald tijdens de Braakman cross in Hoek. De Delta Sport- atlete kwam uit op de korte cross. Bij de heren ging de eer ste prijs naar H. van der Griendt van Atletica. Mariëlle Huisman legde bij de korte cross voor dames beslag op de derde plaats. Wilma van Donk werd vierde. Roeland Landegent behaalde zijn zesde overwinning bij de C-junioren. Hij was al verzekerd van de Zeeuwse titel in zijn leeftijds categorie. Jefta van Donk werd zevende op dit onderdeel. Wesley Krakeel moest bij de jongens Al-pupillen na drie overwinningen genoegen ne men met een tweede plaats. Pieter Jan Fioole werd yierde bij de jongens B en Matthijs Heeres werd zesde bij de jon gens D. De laatste cross wordt op 10 februari in Kruiningen gehouden. SAS VAN GENT - Het jaarlijk se Sportgala van de Zeeuwse Sportraad wordt dit jaar op vrijdag 10 mei gehouden. Plaats van handeling is Evene mentencomplex De Vlaande ren in Sas van Gent. Op deze avond wordt de Zeeuwse spor ter van het jaar gekozen. ROCKANJE - Rachid Ben Me ziane heeft in Rockanje de hal ve marathon op zijn naam ge schreven. De atleet van Delta Sport legde de ruim twintig ki lometer af in een tijd van één uur, elf minuten en 43 secon- ,den. Hij bleef daarmee de num mer twee, C. Timmerman, ruim een minuut voor. GLASGOW - Voor de Schotse FA-beker haalde landskam pioen Glasgow Rangers de dubbele cijfers. De club van Peter van Vossen won met 10-1 bij het nietige Keith uit de Highland League. Bij de rust was het 6-0, kort voor het einde redde Garden voor Keith de eer. Ian Ferguson en Alex Cle- land scoorden drie keer. ,,Onze keeper is maar om de week goed. Gelukkig had hij vandaag een goede dag. Dat gaf de verdediging ook ver trouwen", aldus coach René van Muiken van Hermes. Pool, de meest gepasseerde doelman uit de tweede divisie C, was in ieder geval stukken beter op dreef dan zijn collega Piet Bos aan de andere kant van het veld. In de eerste helft slaagde hij er maar enkele ke ren in om een inzet te keren. ,,Piet zat niet in de wedstrijd", was ook de constatering van De Brauwer. „Ieder schot was een goal. Piet is ook geen posi tiekeeper. Hij keept op zijn re flexen. Dat speelde ons dit du el parten." Problemen Maar er ging meer mis bij de thuisploeg. De Brauwer zag het vooral fout gaan in aanval lend opzicht. „We hebben ons stuk gegooid op hun verdedi ging. Het schot van de meeste mensen was onzuiver. Bert de Vos mag dan wel veel gescoord hebben, het had eigenlijk min stens het dubbele moeten zijn. Peter Lefèvre schoot twee keer raak, maar uit vijftien of twin tig kansen is dat te weinig." Nuyens zag vooral problemen in de verdediging. „We hebben ons niet goed aan de opdrach ten gehouden. We lieten de te genstander te gemakkelijk schieten." Door rode kaarten voor Erwin Schaalje en Tommie Verwest ontbeerde Delta Sport in de tweede helft de kracht om de opgelopen achterstand .weer recht te zetten. Hermes hield vanaf dat moment in de score gelijke tred en was daardoor verantwoordelijk voor de ba lende gezichten bij de Zierik zeese ploeg, die voor één keer het uitlopen lieten zitten en zich een lange nabespreking moesten laten welgevallen. Delta Sport - Hermes 21-23: Doelpunten Delta Sport: Bert de Vos 6, Bert Nuyens 4, Ron Flipse 3, Peter Lefèvre 2, Er- win Schaalje 2, Tommie Ver west 2, Lars van Zwieten 1 en Jacco Vleeshouwer 1. ZIERIKZEE - De vraag of de handballers van Delta Sport wel kampioen willen worden kan weer even in de ijskast. Tegen het laag geklas seerde Hermes werd in eigen huis een teleur stellende 21-23 nederlaag geleden en geen enke le Delta Sporter was daar gisteren blij mee. Door de nederlaag van de Zierikzeese ploeg, het verlies van Saturnus en de winst van EMM op Snelwiek, gaat EMM met drie punten voor sprong riant aan de leiding. Op zich past het verlies echter wel in het straatje'van coach Alex de Brauwer die bij de handbalvereniging een team probeert op te bouwen waar mee de vereniging in de toe komst vooruit kan. Het naja gen van een incidenteel succes is niet zijn streven. „Als we nu kampioen zouden worden, wordt er van je verwacht dat je het volgend jaar nog beter doet. Dan komën er alleen maar teleurstellingen. Kwali tatief is het elftal zelfs minder dan vorig jaar. Dat we over het" algemeen toch goed presteren komt doordat de teamgeest groter is", aldus De Brauwer. „Als we kampioen zouden worden, creëren we er een pro bleem bij, maar opzettelijk verliezen doen we nooit." De spelers denken er wat dat be treft bijna allemaal hetzelfde over. „De opbouw is het eerste streven", aldus Bert Nuyens. Erwin Schaalje daarentegen wil zo snel mogelijk hogerop. „Maar de vraag is wel of ieder een wel meer wil trainen en langere reizen wil maken. Bij de oudere spelers is die drang misschien wat minder aanwe zig. De jongere spelers hebben in iedere geval genoeg aspira ties." Daarom kwam de nederlaag tegen Hermes ook zo hard aan bij de ploeg. Het verlies was onnodig en kwam geheel voor rekening van het eigen falen. Met de rust stond Delta Sport bovendien nog met 11-9 voor. Makkelijke middag In het begin van de wedstrijd leek Delta Sport zelfs een mak kelijke middag tegemoet te gaan. Bert Nuyens toonde en kele malen aan dat er flinke gaten zaten in het centrum van de Hermes-verdediging, en door het consequent mandek king geven van Peter Lefèvre misten de bezoekers ook man kracht in de verdediging. Delta Sport kon het overwicht échter niet in de stand tot ui ting brengen. Dat was vooral de verdienste van doelman Danny Pool van Hermes die zich als een leeuw voor de scho ten van Peter Lefèvre wierp. flankspelers vië, blijkt in goede doen, on danks zijn leeftijd, een aan winst voor de ploeg van Schou wen-Duiveland. Na twintig jaar basketbal kan hij zich een goed oordeel vormen van de krachtsverhoudingen in de klasse waarin MEVO zich be vindt. „Ik geloof dat MEVO het beste team van deze klasse heeft. Het is alleen jammer dat we niet altijd compleet zijn." Bang Op trainingen probeert Rado- vanovic wat van zijn kunde over te brengen op de jongere spelers van zijn team. ,,Ze speelden in het begin zonder te denken, dat gebeurt nu al meel*. Op Robert na, leek ieder een wel bang om punten te ma ken. Na twee maanden trainen is dat inmiddels ook wel ver dwenen, maar om echt vooruit te gaan is één uur trainen in de week natuurlijk onvoldoen de." Voor Radovanovic, momenteel gehuisvest in het Asielzoekers centrum in Haamstede, is het basketbal een welkome aflei ding. Of de club ook volgend jaar nog van zijn diensten ge bruik kan maken is echter nog onzeker. Toen na de hervatting Rado vanovic en consorten weer het veld in kwamen werd de zege definitief veilig gesteld. Bij een stand van 52-20 werd er vervolgens weer gewisseld. Hoevens had toen inmiddels al weer twaalf punten voor zijn rekening genomen. Een tegen valler was het uitvallen van Paul van der Sneppen. Hij be landde na een sprong op de voet van een tegenstander en verzwikte daarbij zijn enkel. Achteraf liet de blessure zich echter niet ernstig aanzien. Burgh-Haamstede: MEVO - Scheldesport 60-28. Punten MEVO: Robert Hoevens 25, Edwin de Koning 6, Marco Ra ve 6, Ljubisha Radovanovic 6, Arthur Tol 5, Ronald Scher- penzeel 4, Paul van der Snep pen 4, John Pikard 4. Na deze voor MEVO soepel verlopen beginfase maakte het spelende vijftal plaats voor de bankspelers. Dat de krachten niet gelijk verdeeld waren bleek wel uit het feit dat de score toen praktisch stil viel. De Terneuzense ploeg profi teerde hier echter niet van, Alwin van Meeteren van MEVO tracht dc bal tc veroveren. Edwin de Koning (nr. 9) kijkt toe. (Foto: Marijke Folkertsma) Peter Lefèvre haalt uit voor een verwoestend schot. Een specialiteit die tegen Hermes te weinig doelpunten opleverde. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - Met een simpele over winning op het tweede team van Scheldesport hebben de basketballers van MEVO hun plaats in de middenmoot van de laagste Zeeuwse bas ketbalklasse verstevigd. In het Sport- en Recre atiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haam- stede werd het krachtsverschil uitgedrukt in de veelzeggende cijfers 60-28. „Dit was de makkelijkste wedstrijd tot nog toe. Ik vond de tegenstander erg onzeker spelen", aldus Robert Hoe vens. De overwinning had nog veel hoger uit kunnen vallen. Maar coach Bob Noomen hield zich aan het streven een ieder die was op komen dagen even veel speeltijd te gunnen. Hier door verdeelde hij de tien aan wezigen (bijna alle leden van de vereniging) in twee teams van vijf die elkaar moesten af lossen. De ploeg die de wedstrijd be gon bracht het er het beste af. Hierin zaten ook de betere spe lers van de vereniging. Ljubis ha Radovanovic, Paul van der Sneppen en Robert Hoevens brachten samen met twee teamgenoten zo al een comfor tabele 19-7 voorsprong op het bord. Vooral Hoevens kon zich in de beginfase uitleven. Hij maakte dertien van de eerste negentien punten voor zijn ploeg. Deels dankzij zijn eigen kunde en het goede samenspel met Radovanovic, maar meer nog door het onthutsend zwak ke spel van de tegenstander. Dat bleek ook nog eens uit de taferelen die zich bij de andere basket afspeelden. Vele kan sen voor Scheldesport bleven hier onbenut. want tot de rust scoorden beide ploegen zeven punten en kwam de totaalscore uit op 26- 14. Coach Bob Noomen had wel een reden om de twee betere spelers samen in het veld te zetten. „Ze vormen een goede combinatie, terwijl als ik ze ie der apart in het veld zet, het niet zo goed loopt." Een lezing die door Hoevens wordt beves tigd. „Met Ljubisha is het makkelijk spelen. Hij vindt al tijd de vrije man wel." Radovanovic, een 44-jarige speler uit voormalig Joegosla- I 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7