Samenspel trainers Willemse en Olijhoek bij SKNWK Volleyballers Kwiek melden zich weer bij de koplopers Huisrecord Hans Hilgers niet genoeg voor de titel Trainersmutaties Schouwen-Duiveland WÊÊÊTT i ij— 6 ■ml' MBMTfl ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vacature trainer BruMEVO en Brouw nog niet ingevuld Gerard Olijhoek, toekomstig trainer van SKNWK. (Archieffoto) ZIERIKZEE - Waar een strandwandeling al niet goed voor is. Maakte SKNWK-trainer Cees Wil lemse twee weken geleden om privé-redenen zijn vertrek bekend, nu is hij daar op terugge komen. Een toevallige ontmoeting met Gerard Olijhoek, op het Westerschouwse zand, is uitge mond in een 'duo-overeenkomst' met SKNWK. Olijhoek traint doordeweeks, Willemse neemt op zaterdag de coaching voor zijn rekening. SKNWK-voorzitter Cees van der Meer toonde zich uiterst te vreden. „Het is uniek. Cees blijft voor de club behouden en Gerard komt erbij. Dit duo heeft zijn sporen in de voetbal wereld ruimschoots ver diend." Toch scheelde het weinig of de ze verbintenis was niet tot stand gekomen. Het was dat Cees Willemse zelf met het voorstel kwam om met hem Olijhoek in huis te halen. Afge lopen woensdag werd er con tact opgenomen met Olijhoek terwijl hij, daags daarna nog onderhandelde met zijn huidi ge vereniging, MEVO. Vrijdag jongstleden had het duo Wil- lemse/Olijhoek al een afron dend gesprek met SKNWK. Toch was dit besluit voor het bestuur van SKNWK een alter natief. De club voerde eerder onderhandelingen met drie trainers. „Om uiteenlopende redenen ketste dat af. Namen noem ik niet, dat ligt mis schien te gevoelig", aldus Van der Meer. Twee trainers, twee kapiteins op één schip? Van der Meer: „Ik ben daar niet bang voor. Er zijn goede afspraken gemaakt. Voor.SKNWK is dit een lot uit de loterij." Kans Voor Gerard Olijhoek was dit de kans. „Dit heb ik altijd al willen doen, puur trainen", liet de Zierikzeeënaar nog geen uur na zijn ja-woord weten. „Ik had moeite met doorde weeks, Gerard met de zater dag. En wij kennen elkaar al zo lang dat we onderling geen problemen verwachten. Ge rard is iemand die soms 120 rijdt waar ik 80 zou rijden," omschreef Willemse zijn kom paan die hij overigens in SKNWK's clubblad onlangs nog roemde. Feit is in ieder ge val dat de selectie van SKNWK volgend seizoen niet kan kla gen over de trainers. In dit duo heeft de vereniging iemand die goed in de groep ligt (Willemse) en iemand die door een jaren lange ervaring alle kneepjes van het trainerschap wel kent. Voor MEVO is Olijhoeks ver trek een forse aderlating. „Ik vind het jammer. Ik heb alleen tegen hem gezegd: 'nu heb je geen ploeg meer en ik vraag me af dat als hij op zaterdag gaat kijken hij zich niet met het spel gaat bemoeien", reageer de Ton van de Velde, elftallei der van MEVO op het aan staande vertrek. „Als bestuur vinden wij het uiteraard jam mer. We hadden de spelers groep gepolst en wij wilden ei genlijk met hem doorgaan. We moeten ons nu maar eens gaan beraden wat te doen. MEVO is toch een aparte vereniging", aldus bestuurslid René Ver wijs. Van Poortvliet Het voetbal mag dan vanwege het barre weer stil liggen, op trainersgebied heeft er zich de afgelopen dagen en weken aar dig wat afgespeeld. Zo beslo ten het bestuur van WIK en Pe ter van Poortvliet om nog een jaar met elkaar door te gaan. Van Poortvliet: „De doorslag om bij te tekenen was voor.mij toch wel de goede verhouding met de groep en het feit dat de oudere garde heeft toegezegd nog een jaartje door te gaan." Ook Nico Kind (Renesse) te kende bij. „Vorige week vrij dag heb ik een gesprek gehad. Ondanks de wat tegenvallende resultaten was iedereen posi tief. Dus ik knoop er nog een jaartje aan vast", aldus Kind. Cor van Aken en Zonnemaire blijven ook aan elkaar verbon den. „Mijn werk is nog niet af", aldus de 68-jarige Van Aken. Ook Dreischor heeft de knoop doorgehakt. Gisteren, zondag, werd bekend dat ook Toine Tiggelman nog een sei zoen doorgaat. Ouwerkerk „Je moet Ouwerkerk nemen zoals het is", kreeg trainer Jaap Goud tijdens 'het' ge sprek van het bestuur mee. „In principe hebben we een princi pe-overeenkomst", verkondig de voorzitter Olivier Verwest. „Het is rond, maar het wordt het laatste jaar hoor", liet Jaap Goud weten. ZSC, Zierikzee en DFS zijn in middels ook al voorzien. Slechts Brouwershaven, Bruse Boys en MEVO wachten nog op de aanstelling van de nieuwe man. „Maandag (vandaag, red.) gaan we iets ondernemen. Ik denk dat we er deze week wel uitkomen", vertelde Joop Krips. Zijn vereniging Brou wershaven kreeg een aantal re acties op de geplaatste adver tentie. Duiveland stelde Rinie Ver west aan als nieuwe man. „Ik Het team van Kwiek ontvangt de laatste instructies van speler/coach Tonie van Breda. (Foto: Joop van Houdt) In de voorronde werkte iedere deelnemer zes games af. De score werd meegenomen naar de finale, waarin eveneens zes games moesten worden ge speeld. Hilgers was met een achterstand van ruim honderd punten aan de finale begon nen. Het gevolg van een slechte voorronde. Er moest zelfs een barrage aan te pas komen om zijn finaleplaats veilig te stel len. Het kwartet finalisten werd gecompleteerd door Joost van der Zande uit Brou wershaven en Adriaan Hanse uit Haamstede. Drie van de Dames Net als bij de heren was er ook bij de dames sprake van een overheersend team in de fina le. Met dit verschil dat zelfs al le finalistes deel uitmaken van hetzelfde team, dat van Schip per Accountants. Net als de he ren komt dat ook uit in de lan delijke tweede divisie. Gezien de voorsprong uit de voorronde leek het hier on waarschijnlijk dat Hilda de Bruyn, Tiny Staal en Katja van de Klooster Jaeolien de Heren tot 160 punten gemid deld: 1. Daan Blom 2194, 2. Martin Koster 1997, 3. Frits Krikke 1958, 4. Eniro Boogerd 1867. Jeugd: 1. Raymon de Jong 2085, 2. Wil- ma van de Zande 1969, 3. Mar tin Baks 1920, 4. Cindy Quist 1810, 5. Wendy van de Klooster 1767. Pupillen (8 games): 1. Pieter van Dongen 837, Ing- rid van de Hengel 684, 3. Jen nifer Let wory 628. BRUINISSE - Het herenvolleybalteam van Kwiek heeft zich zaterdag hersteld van de te leurstellende nederlaag van de week ervoor. Door een 3-1 overwinning op Wagner en Part ners meldt de Bruse ploeg zich weer bij het groepje kanshebbers op de titel. „We hebben ook een team dat mee hoort te doen om de titel", aldus speler/coach Tonie van Breda. „Aan de andere kant valt het me ook wel mee dat we zo veel punten halen. In het be gin van het seizoen hadden we ons bijvoorbeeld voorgenomen twee keer per week te trainen, maar door allerlei omstandig heden lukt dat niet. Daardoor spelen we erg wisselvallig. Ge lukkig winnen we wel regel matig." De overwinning zorgde voor veel opluchting in het Bruse kamp. Toen de bezoekers na 2- 0 terugkwamen tot 2-1 werd namelijk even gevreesd voor een herhaling van de uitwed strijd. Toen zag' Kwiek een 2-0 voorsprong verloren gaan en moest het met een punt genoe gen nemen, 2-2. Dit keer her pakte Kwiek zich op tijd en perste er een formidabele vier de set uit. „Zoals die vierde set, zo horen we te spelen", vond ook Van Breda die met zijn ploeg in die belangrijke laatste set een 10-0 voorsprong nam, alvorens het eerste tegen- punt te moeten incasseren. De kracht van de bezoekers, die slechts over één wissel be schikten, leek totaal verdwe nen. Meer dan drie punten kon Wagner niet maken, 15-3. Van Breda: „Zij hadden duidelijk moeite met onze service. Daar door maakten ze veel fouten." Haperingen Kwiek was de wedstrijd ook al goed begonnen. Binnen twee minuten stond de Bruse ploeg in de eerste set op een 5-0 voor sprong. Na een time-out van de bezoekers werd de weerstand echter groter. Via 5-3 ën 10-8 leek de set bij 14-8 simpel in h^t voordeel van Kwiek te ein digen. In het zicht van de ha ven vertoonde het motoriek van de Bruenaren echter hape ringen. Toen de defecten wa ren verholpen, stond de ploeg met 14-15 achter. Tot drie maal toe werd de nederlaag afge wend en uiteindelijk viel het winnende punt toch aan de kant van Kwiek, 17-15. De tweede set gaf minder pro blemen dan de eerste, maar vertoonde aan het slot bijna het zelfde beeld. De thuisclub bouwde de voorsprong van 2-1 via 6-3 uit naar 13-6, maar liet de tegenstander weer terugko men tot 13-10. Verder kwam Wagner evenwel niet, 15-10. Het dipje van het slot van de tweede set had echter wel zijn invloed in het derde bedrijf. Kwiek begon met een 0-3 ach terstand en kwam die niet meer te boven. Het ontbrak de ploeg de derde set aan een goe de service. Bovendien zaten er veel gaten in het blok. De 8-15 nederlaag was het resultaat, maar kreeg de ploeg nog wel op tijd wakker. Van Boven Opvallend bij Kwiek was het spel van Raymond van Boven. De 19-jarige Bruenaar traint tegenwoordig eens per week rtiee met het eerste team van Rijnmond. Een ploeg die uit komt in de eerste divisie en dus vijf klassen hoger speelt dan Kwiek. Op woensdag avond is Van Boven daar twee uur en een kwartier in touw. „Het verschil is dat ze nog meer kracht en nog meer snel heid gebruiken. In het begin vond ik de trainingen wel lang en was het moeilijk om de con centratie vast te houden. In middels gaat het beter en merk ik dat jnijn spel in de wedstrijd een stuk stabieler wordt." De mogelijkheid om mee te trainen werd voor Van Boven geregeld door Van Breda, die daar nu bij Kwiek ook de vruchten van plukt. „De extra trainingsarbeid komt er nu uit. Hij raakt aardig in vorm." Jaeolien de Bruyn bleef haar medefinalisten ruim voor.fFoto: Joop van Houdt) heb er veel zin in en ik denk dat er bij Duiveland iets te re aliseren is," liet Verwest, die een contract van één jaar met een optie op nog een jaar te kende, weten. Rest Bruse Boys. De hoogst spelende vereniging van het ei land is nog in onderhandeling. Voorzitter Groeneveld: „Deze week hebben we nog een ge sprek met een kandidaat." Verwachting is dat daarna de nieuwe trainer bekend wordt gemaakt. KNVB 1995-1996 1996-1997 Herhaling van uitwedstrijd voorkomen Bowlingtitels voor Hendrikse en De Bruyn RENESSE - Met een game van 278 punten vestigde Hans Hilgers gisteren een nieuw huisrecord in Bowling Renesse. Zijn imposante reeks van ne gen strikes, gevolgd door nog enkele imposante worpen, was echter niet voldoende voor de titel 'beste bowler van Schouwen-Duiveland'. Die eer was weggelegd voor Riny Hendrikse. De Renessenaar toonde zich ook vorig jaar al de beste. Hilgers nam daarom toch een beetje zuur de felicitaties in ontvangst voor zijn nieuwe huisrecord. Het oude, van 277 punten, stond op naam van Bert Kweekei die dit totaal op 20 november 1986 realiseerde. Sindsdien slaagde alleen Jaap de Mey er nog in om zijn pres tatie te evenaren.Het leek er lang op dat Hilgers die score totaal zou verpulveren. Negen strikes had hij al op zijn naam en ook de laatste drie ballen van de tweede game waren al louter spares geweest. De ma gische driehonderd punten stonden gisteren in Renesse op het punt behaald te worden. De zenuwen werden Hilgers uiteindelijk te veel. „Na de ne gende bal kwam er echt veel spanning los. Bij mijn tiende bal stond ik met een schudden de bal op de baan." Ooit gooide Hilgers al eens 283 punten, maar dat resultaat be haalde hij niet in Renesse. „Ik hoop eigenlijk niet eens dat het zo lang blijft staan. Een maandje of twee is genoeg. Het liefst verbeter ik het zelf, maar als een ander het doet is het mij ook best. Dat betekent dat er hier beter gegooid gaat wor den en dat is alleen maar leuk." Slechte voorronde vier finalisten (alleep Hanse niet) maken overigens deel uit van het zelfde team dat op zon dag landelijke competitie speelt in de tweede klas. De eerste twee games van de fi nale gingen Hendrikse en Hil gers gelijk op, maar na de derde imposante game van Hilgers, die door de aanwezi gen met luid applaus werd af gesloten, was het gat nog slechts veertien punten. De vierde game snoepte Hil gers weer twee punten van zijn achterstand af en na de vijfde game bedroeg zijn voorsprong zelfs veertig punten. Hilgers begon aan zijn tweede succes van de dag, het binnenhalen van de titel, te geloven, maar in de laatste game liet het for tuin hem in de steek. Waar hij eerder strikes gooide, bleef nu steeds een koppige pin staan en waar hij die ene pin voor heen ook nog omver kegelde, glipte er zo nu en dan eentje langs. Hendrikse sloot daaren tegen af met zijn beste reeks en pakte zodoende opnieuw een titel. Hendrikse. „Deze winst zegt me meer dan die van vorig jaar. Hier heb ik veel harder voor moeten knokken. Boven dien is een titel consolideren veel moeilijker dan hem voor het eerst halen." Bruyn van de titel af konden houden. Dit gebeurde ook niet. Al in de eerste game maakte de 25-jarige Zierikzeese aan iede re illusie een einde. „Toch was de tegenstand fel, maar de voorsprong uit de voorronde was gelukkig groot genoeg." Met een game van 210 punten vergrootte De Bruyn haar voorsprong. Met bijna tweehonderd punten voorsprong over een totaal van twaalf games ha'alde De Bruyn de buit binnen. Uitslagen Renesse, Kampioenschappen Schouwen-Duiveland, uitsla gen finales: Dames: 1. Jaeolien de Bruyn 2218 pun ten (12 games), 2. Hilda de Bruyn 2033, 3. Tiny Staal 2006, 4. Katja van de Klooster 1947. Dames tot 160 punten gemid deld: 1. Petra van Herpen 1951, 2. Martha Schippers 1904, 3. An- net van Nuenen 1773, 4. Sjaan Lütgenau 1769. Heren: 1. Riny Hendrikse 2273 (12 games), 2. Hans Hilgers 2252, 3. Joost van de Zande 2081, 4. Ad riaan Hanse 2053. Cees Willemse. Bruse Boys SKNWK WIK Zierikzee Afdeling Moerland Willemse Van Poortvliet Meulmeester Willemse/Olijhoek Van Poortvliet Englebert Brouwershaven DFS Dreischor Duiveland MEVO Ouwerkerk Renesse Zonnemaire ZSC Van der Velde Joosse Tiggelman v.Huizen/v.Lent Olijhoek Goud Kind Van Aken Kommer Joosse Tiggelman Ver west 1 Goud Kind Van Aken Kommer I 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 6