GOED KOOP Voorproefje op grote fusie Verzet PvdA-frai schets ontwikke Verzet PvdA-fractie tegen nieuwe schets ontwikkeling recreatie CO- Ouderen willen geld Wvg benutten voor nieuwbouw Mishandeling in Zierikzee Hardrijders betrapt Brand door oververhitte schoorsteen Politie stuit bij toeval op hennep Mercedes gestolen Beter Wonen houdt enquête WITLOF 500 gram v,n re? «V r Snowparty in de Pul MAANDAG 29 JANUARI 1996 NR 25916 3 Scharendijke toch omsingeld De schets staat onder meer kwaliteitsverbetering voor van de campings, dus meer ruimte per kam- peereenheid. (Foto: Joop van Houdt) SCHARENDIJKE - Ij)e PvdA-fractie van de ge meente Middensehouwen is niet blij met de her ziene schets die het college van b en w heeft op gesteld wat betreft de ontwikkeling van de recreatie in het gebied ten westen van Scharen dijke. „Het college laat zich te veel leiden door de plannen van de ondernemers. De herziene schets geeft aan dat Scharendijke toch omsin geld gaat worden door recreatie en we zijn bang dat dit ten koste gaat van het woonklimaat in het dorp", aldus PvdA-woordvoerder G. Cobus- sen. ZIERIKZEE - De ouderenbonden ANBO, PCOB en Unie KBO willen dat gelden uit de Wet voor zieningen gehandicapten gebruikt worden bij de bouw van woningen waardoor deze voldoen aan het zogenaamde Seniorenlabel. Het college van burgemeester en wethouders van Zierikzee wijst het verzoek af. De ontwikkeling van de recre atie in het gebied ten westen van Scharendijke vormt een belangrijk onderdeel van de Struktuurschets Scharendijke 1995. De schets is een vervolg op plannen uit 1993 om de ver- blij fsrecreatie in Scharendij- ke-West uit te breiden. Tegen ROTTERDAM - Een arrestant is zondagmiddag omstreeks vijf uur ontsnapt uit een poli tiebureau in Rotterdam. De man zag kans te vluchten nadat hij een luikje in de cel deur had geforceerd. De man wordt ervan verdacht betrok ken te zijn geweest bij overval len. dit plan was volgens de PvdA toen veel verzet. Tijdens een drukbezochte informatie avond kwam, meent de fractie, naar voren dat het plan veel te grootschalig was. Uitvoering van het plan zou betekenen dat Scharendijke vrijwel omsin geld zou worden door recre atie, ten koste van het woon- HILVERSUM - Veronica zal een schadeclaim indienen bij de Staat. Veronica Nieuwsra dio en HitRadio Veronica zou den schade lijden door toewij zing van FM-radiofrequenties aan Sky Radio en Radio 538. De hoogte van de nog in te die nen claim is nog niet bekend. en leefklimaat", aldus de PvdA. Door de tegenstand onder de bevolking heeft het college het plan toen niet in behandeling gegeven bij de gemeenteraad, maar gaf opdracht tot het ma ken van een aangepast plan. En dat ligt er nu. De PvdA is er echter niet erg blij mee. Vol gens de fractie zijn de omvang en de ligging van het gebied voor verblijfsrecreatie bijna dezelfde als in het plan van drie jaar geleden. „Wel is het aantal standplaatsen minder, maar er komen er toch nog 115 bij. In het kader van de coali tiebesprekingen met de WD, is destijds vastgesteld dat onze fracties vijftig eenheden per hectare genoeg vonden. Nu komt het college met 115, zon der nadere motivatie. De ach terliggende gedachte ont breekt", stelt Cobussen nu. De woordvoerder benadrukt dat ook de PvdA voor kwali- VOLENDAM - Twee gewapen de mannen hebben zaterdag in Volendam een geldwagen overvallen. Eén van de bewa kers werd korte tijd gegijzeld. Niemand raakte gewond. De wagen stond bij een super markt in het centrum van Vo lendam om daar de weekend opbrengst op te halen. teitsverbetering is. ,,Maar waarom afwijken van gemid deld zestig eenheden per hecta re?", vraagt hij zich af. Vol gens hem heeft het college wel wat ingeleverd ten opzichte van het vorige plan. De schets voor recreatie voorziet nu in 1,5 tot twee hectare, wat min der ruimtebeslag betekent. Het plan houdt echter in dat er per hectare gemiddeld 37 plaatsen worden aangelegd, terwijl, stelt de PvdA, onder andere de Kampeerraad bij kwaliteitsverbetering uitgaat van gemiddeld zestig eenheden per hectare. „Verdere verrui ming van de kavels betekent weliswaar nog meer kwaliteit, maar ook hogere investeringen en veel meer ruimtebeslag", vindt de fractie. Op een eigen schets heeft de PvdA ingetekend, hoeveel ruimte de fractie nodig vindt voor nieuwe terreinen op basis van de normen zoals die door de gemeente normaal in be stemmingsplannen voor kam peerterreinen worden gehan teerd. Daarbij is de fractie uitgegaan van de eenheden zo als die nu bij de verschillende bedrijven aanwezig zijn, uitge breid met een totaal van vijftig extra. Daaruit blijkt volgens de PvdA dat er dan veel min der ruimte nodig is. „Het lijkt dus wel degelijk mogelijk aan de bezwaren die er kleven aan een omsingeling van Scharen dijke met recreatie, tegemoet te komeji en tevens voldoende kwaliteitsverbetering te berei ken", stelt de fractie. Cobussen zegt dat de PvdA met de schets is gekomen om dat de fractie bang is dat door het huidige plan, de kwaliteit van het wonen in de kern Scha rendijke achteruit zal gaan. „Het is buitengewoon belang rijk dat derecreatie door de be volking wordt gedragen, en dit gegeven komt door het plan van het college in gevaar"zegt hijOok haalt hij de uitkomst van een PvdA- enquête aan die de partij vorig jaar op Schou- wen-Duiveland heeft gehou den. Daaruit kwam volgens hem naar voren dat de inwo ners van het eiland tegen een ongebreidelde toename van de recreatie zijn. De schets zoals die door het col lege is opgesteld, is momenteel nog niet meer dan een voorstel, dat dinsdag 30 januari tijdens de openbare vergadering van de commissie algemene zaken en bestuurlijke zaken van de gemeente Middensehouwen, aan de orde komt. De vergade ring vindt plaats in dorpshuis De Putmeet en begint om 19.30 uur. AMSTERDAM - De Nederland- se speelfilm Zusje heeft tijdens een filmfestival in het Franse Angers twee prijzen gewon nen. De door Robert Jan West- dijk geregisseerde film moest de hoofdprijs delen met de Por tugese produktie Corte de Ca- belo van Joaquin Sapinho. Volgens b en w van Zierikzee zijn de Wvg-gelden niet be stemd voor voorzieningen aan nieuwbouwwoningen. Ze zijn echter wel van mening dat een gesprek tussen de ouderenbon den en de woningbouwvereni ging soelaas kan bieden. Door overleg kan bijvoorbeeld een visie worden ontwikkeld voor het preventieve beleid voor woonvoorzieningen. Het verzoek van de ouderen bonden komt aan de orde in de ZIERIKZEE - Een negentienja rige man uit Zierikzee is zon dagnacht, door een nog on be kende man, in zijn woonplaats mishandeld. Hij liep een bloedneus op en een gebroken tand. Het slachtoffer schopte op de Scheldestraat uit baldadig heid tegen een paaltje. Dat was blijkbaar niet naar de zin van een groep jongeren, bestaande uit drie jongens en een meisje. Eén van de jongens pakte de Zierikzeeënaar beet en begon te slaan en te schoppen. Ér ont stond een woordenwisseling over het schoppen tegen het paaltje. Maar plotseling kreeg het slachtoffer een vuistslag vol in het gezicht, met een bloedneus en een afgebroken tand tot gevolg. De man kende het viertal niet. Ook een getui ge kon de politie wat dit be treft niet wijzer maken. ZIERIKZEE - Bij twee snel heidscontroles betrapte de po litie zaterdagmorgen honderd hardrijders. Op de Serooskerkseweg tussen Serooskerke en Burgh-Haam- stede werd tussen 10.00 en 12.00 uur gecontroleerd. De ra- darapparatuur registreerde 43 overtredingen. Eén van de overtreders reed maar liefst veertig kilometer te hard. Ver volgens posteerde de politie zich in de berm van de N57 bij Scharendijke. Tot 15.30 uur le verde dat nog eens 57 overtre dingen op. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 162 kilome ter per uur. SCHARENDIJKE - Vrijdag avond Iaat is een uitslaande brand ontstaan in een woning aan de Dijkstraat in Scharen dijke. Toen de brandweer arriveerde stond het dak rondom de schoorsteen al in brand. Oor zaak van de brand was een oververhitte schoorsteen, waardoor het hout dat tegen de schoorsteen zat, vlam kon vat ten. De brandweer wist de blus werkzaamheden grotere scha de te voorkomen. De woning is eigendom van een 63-jarige in woner van het Duitse Moers. REIMERSWAAL - Een be stuurder uit Frankrijk heeft het kapotte achterlicht van zijn wagen zaterdag duur moe ten bekopen. Bij controle van wege dat achterlicht, ontdekte de politic namelijk een grote hoeveelheid heuneptoppen in de auto. De politie hield de wagen staande net over de Kreekrak. Na het geven van een stopte ken zagen de beide politieman nen dat er iets uit het raam van die auto werd gegooid. Onder zoek leverde vervolgens drie grote zakken henneptoppen op, terwijl het uit het raam ge gooide, ook hennep bleek te zijn. Weging leverde in totaal 235 gram hennep op. Na overleg met het Openbaar Ministerie, kreeg de 22-jarige inwoner van het Franse Saint Amand les Eaux, een boete van 750 gulden opgelegd. vergadering van de commissie welzijn en sociale zaken van maandag 5 februari. In deze vergadering wordt van de le den van de commissie ook ad vies gevraagd over de nieuwe verordening voorzieningen ge handicapten. In tegenstelling tot het huidige beleid zijn de voorzieningen in natura niet meer opgenomen in de veror dening en zijn de individuele vervoersvergoedingen ver hoogd. BROUWERSHAVEN - Aan de Langendijk in Brouwershaven is zondagnacht een Mercedes gestolen van een 57-jarige man uit het Duitse Marl. De auto, een zwarte Mercedes met het kenteken RE-NL-340, werd tussen 1.15 en 8.45 uur ge stolen. De waarde ervan be draagt ongeveer 100.000 gul den. ZIERIKZEE - Woningbouw vereniging Beter Wonen in Zie rikzee gaat deze maand onder zoek doen naar de tevre denheid van haar huurders met de verschilende diensten van Beter Wonen. Dit gebeurt aan de hand van een enquête die rond deze tijd onder onge veer 1200 huishoudens wórdt verspreid. De woningbouwvereniging noemt het gewenst de opvat ting van huurders en voormali ge huurders te kennen om goe de dienstverlening te kunnen leveren. „Op deze manier wordt het voor Beter Wonen mogelijk om systematisch haar manier van werken te verbeteren", wordt gesteld. De enquête omvat meerdere vragenlijsten. Zo kan het gaan om een vragenlijst over het be trekken en toewijzen van een woning of een vragenlijst over het verhelpen van onderhouds klachten door Beter Wonen. Ook worden vragenlijsten ver spreid die gaan over het uit voeren van bloksgewijze on derhoudswerkzaamheden en over het verlaten van de wo ning. Verder komen ook alge mene vragen aan bod bver de woning, de woonomgeving en het imago van Beter Wonen. Over enkele maanden zullen de resultaten van het onder zoek bekend worden gemaakt. Beter Wonen is overigens van plan de tevredenheid onder haar huürders vaker te onder zoeken. Advertentie •.99 GROKO RODE KOOL AA MET APPELTJES» Uil 450 gram van 125" tU YOPPER 4A4A VOLLE MELK ftUfl literfles V g\*§ Aanbiedingen geMig van m» ï9Vmwo 31 januan 1996 A&P Services 8 V lel 035-5483333 ELKE DAG GOED NIEUWS 8 Verwachting t/m vrijdag 2 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. -5 graden Mid. temp. -1 graad Windkracht oost 4 Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -3 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht zuid 3 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp.-3 graden Mid.temp. 1 graad Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 30 jan. Zon op 08.24, onder 17.20 Maan op 13.14, onder 04.15 Volle Maan: 4 februari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het droge winterweer zet zich de eerste dagen nog voort. Van nacht is het helder en de tempera tuur daalt dan tot omstreeks -6 gra den. Morgenmiddag ligt het kwik in het zuiden rond het vriespunt; in de rest van het land blijft het enkele gra den vriezen. De zon schijnt geregeld maar er waait nog steeds een schra le oostenwind die matig is en aan de kust en op het IJsselmeer krachtig. Het droge weer hangt samen met een hogedrukgebied boven Scandi navië. De komende dagen trekt dat geleidelijk naar het zuidoosten zodat het zijn invloed op ons land lang-' zaam verliest. Het hogedrukgebied maakt zodoende wel de weg vrij voor een nieuwe'portie koude lucht uit het noorden. Tegelijkertijd komt er echter van het zuidwesten uit een depressie opzetten die zachte lucht met zich meebrengt. Tegen het weekeinde zijn beide luchtsoorten tot onze omgeving gevorderd. Welke van de twee uiteindelijk over ons land stroomt, is nog onduidelijk maar in het grensgebied tussen de koude en zachte lucht ontstaan wel storingen. De neerslagkans neemt in de tweede helft van deze week dan ook geleidelijk toe. BRUINISSE - Geheel passend in het weerbeeld van de afgelo pen weken houdt Jeugdsocië- teit de Pul in Bruinisse zater dag 3 februari een Snowparty. Met behulp van een sneeuw- machine wordt het soosge- bouw omgetoverd in een heus wintersportoord. Daarbij ont breken de bijpassende drank jes en hapjes niet. Voor de mensen die nog met winter sport gaan is het feest een mo gelijkheid alvast de sfeer te proeven van het après-ski. De Pul is geopend vanaf 19.30 uur. Ongeveer 250 van de 330 gemeente-ambtenaren op Schouwen-Duiveland namen vrijdag in en om het Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen een voorproefje op de grote fusie die in juni zijn beslag moet krijgen. Hun jaarlijkse sportdag stond geheel in het te ken van de integratie. Organisator Bert Stuit van de gemeente Westerschouwen had het één-vrouwstheater Guus Kozijn ingehuurd om toe te zien op de onderlinge contacten tussen de ambtenaren. Heb je flink gefietst en ook goed geïntegreerd?,vroeg Kozijn aan een bemodderde ambtenaar De man bleek geen nieuwe contacten te hebben gelegd. Kozijn: "U krijgt hiervoor een slechte aantekening. Let erop: Ik geef alles door aan meneer Stuit en die stopt het in zijn computer." Kozijn deed zijn werk vrijdag zonder aanzien des per- soons: "De een werkt met zijn handen, de ander met zijn hoofd. Het gaat mij er vandaag om dal ze met hun hart werken. Dat moet toch als je wilt integreren?" Op de foto controleert Kozijn de biceps van een deelnemer. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODEÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) f 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180,00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. Succesjes" (t/m 4 regels) f 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3