Polikliniek ziekenhuis wordt aan de achterzijde uitgebreid Regio-TV biedt werk aan 20 tot 30 mensen Kerkwerve heeft weer travaille Auto in brand Aanrijding Vuurwapen in beslag genomen Inbraak restaurant Films en toneel in 't Beest Auto zwaar beschadigd Vernieling Rapport Wegenstructuur voor Saeijs Proefvaart mosselkotter Bru 27 Lot Janneke Dierxschool is definitief beschoren 3 DONDERDAG 25 JANUARI 1996 NR 25914 Plus renovatie van de huidige polikliniek De werkzaamheden voor aanbouw van de huidige polikliniek bij het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis zijn begonnen. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Bij het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee zijn de werkzaamheden begonnen voor uitbreiding van de polikliniek. Aan de achterzijde van het gebouw, waar de artsen spreekuur houden, wordt een nieuw gedeelte aangebouwd van ruim 250 vierkante meter vloerop pervlakte. De huidige polikliniek wordt via een renovatie meer prak tisch en patiëntvriendelijk ingericht. Omroep wacht op geld provincie OOST-SOUBURG - Regionale televisie in Zee land gaat werk bieden aan twintig tot dertig te levisiemedewerkers. In april komt duidelijk heid over financiering door de NOS. Omroep Zeeland wacht met investeren tot de provincie financiering op lange termijn garandeert. De totale kosten van dë uit breiding/renovatie bedragen ongeveer 2,3 miljoen gulden. Een flink deel van dit bedrag bekostigt de Stichting Ooster schei deziekenhuizen uit de bij drage van twee miljoen, die zij jaarlijks van de rijksoverheid krijgt voor onderhoud en ver betering van haar ziekenhuis gebouwen. De rest van het be nodigde bedrag komt uit de begroting van de Stichting Oostérscheldeziekenhuizen zelf. Patiëntvriendelijk Volgens technisch stafmede werker van de Stichting Oos- terscheldeziekenhuizen, J. L. Luteijn is de uitbreiding en re novatie van de polikliniek vooral bedoeld om dit onder deel van het ziekenhuis meer praktisch, patiëntvriendelijk en overzichtelijk te kunnen in richten. Naar verwachting zijn de werkzaamheden in septem ber van dit jaar gereed. De polikliniek blijft geduren de de werkzaamheden, via eni- ZIERIKZEE - Aan de Hoofd poortstraat in Zierikzee raak te dinsdag door nog onbekende oorzaak een personenauto in brand. De brandweer van Zierikzee was snel ter plaatse en voor kwam dat de auto geheel uit brandde. Gezien de schade moet het voertuig volgens de politie echter als afgeschreven worden beschouwd. ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding op de Julianastraat in Zierikzee raakten dinsdagmid dag twee auto's licht bescha digd. Een 41-jarige inwoner van Zie rikzee, die vanaf de Juliana straat linksaf de Zelkeweg in wilde slaan gaf geen voorrang aan de tegemoetkomende auto, bestuurd door een 36-jarige in woner van Oosterland. Een aanrijding met lichte materië le schade was het gevolg. THOLEN - De politie heeft het vuurwapen van een 75-jarige inwoner van Tholen in beslag genomen. In de woning van de man wer den een hagelgeweer en ruim 100 stuks munitie aangetrof fen. De man bleek niet in het bezit van een vuurwapenver gunning. Tegen de ^5-jarige werd proces-verbaal opge maakt. ge provisorische aanpassin gen, gewoon in gebruik. Zo zijn de werkzaamheden begonnen met de aanleg van een tijdelij ke toegangsweg naar de poli kliniek toe, zodat de patiënten geen hinder hebben van het bouwverkeer dat de benodigde bouwmaterialen naar de ach terzijde van het gebouw brengt. In fases De werkzaamheden worden uitgevoerd in drie fases. De eerste fase, die inmiddels is be gonnen, omvat de aanbouw van het nieuwe gedeelte aan de achterzijde van de polikliniek. In dit nieuwbouwgedeelte worden ruimten gecreëerd waarin de oogartsen spreek uur kunnen houden en komt de polikliniekruimte van de keel-, neus- en oorartsen. De tweede fase van de opknap beurt omvat de renovatie van een deel van de huidige poli kliniek. Daarbij worden de plafonds en vloerbedekking vervangen en wanden ver plaatst. Op die manier worden ARNHEM - Een onbekende groepering heeft woensdag in eenanonieme brief aan de Volkskrant de verantwoorde lijkheid voor de aanslag op de Paribas-bank in Arnhem, be gin deze maand, opgeëist. De brief is in Denemarken ge post. grotere wachtruimten ge creëerd. Per groep spreek- en behandelkamers van een be paald specialisme wordt een balie geplaatst, waar de men sen zich kunnen melden en in formatie kunnen krijgen. Centraie balie De centrale, en tot nu toe eni ge, balie direct na de ingang van de polikliniek blijft be staan. Onder meer voor het vervaardigeri van kaartjes waarop de gegevens van pa tiënten worden vastgelegd. Naar verwachting is de tweede fase van de aanbouw/renova tie voor de bouwvakvakantie eind juli gereed. Tijdens de derde fase van de werkzaam heden, die daarna begint, wordt het resterende gedeelte van de huidige polikliniek op dezelfde wijze aangepakt als het eerste deel. Het aantal spe cialisten dat in Zierikzee pqji- kliniek houdt blijft na de ver bouwing hetzelfde. De werkzaamheden aan de po-_ likliniek staan los van de ver bouwing van de beide ver- SPIJKENISSE - De PvdA- en .GroenLinks-fractie zijn woensdagavond tijdens de raadsvergadering in Spijke- nisse boos de raadszaal uitge lopen. De leden ergerden zich aan een betoog van CP'86- raadslid M. Hoogstra over het vreemdelingenbeleid. pleegafdelingen van het Zweedse Rode Kruis Zieken huis en de dienstruimten voor het personeel, die reeds in 1994 zou beginnen. De werkzaamhe den moesten steeds weer wor den uitgesteld, omdat de amb telijke procedures, die aan zo'n ingrijpende renovatie vooraf gaan, meer tijd vergden dan kon worden voorzien. Positief advies Volgens Luteijn is de procedu re inmiddels zo ver dat het lan delijk College van Ziekenhuis voorzieningen aan het mi nisterie van welzijn, volksge zondheid en Sport (wvs) een positief advies heeft uitge bracht ten aanzien: van de ver bouwing van de verpleegafde- lingen. Het wachten is nu op de formele toestemming van het ministerie. Luteijn sprak de verwachting uit dat de werkzaamheden eind van dit jaar kunnen be ginnen. De ruim dertig miljoen gulden kostende verbouwing houdt onder meer in dat bij el ke ziekenzaal sanitaire voor zieningen komen, de zuster- post op een andere locatie komt en de temperatuurrege ling en luchtverversing 0p de verpleegafdelingen worden aangepast. De patiënten wor den gedurende de verbouwing verpleegd in tijdelijke barak ken die in de tuin achter het ziekenhuis worden geplaatst. NIJMEGEN - Drie scholen in Nijmegen zijn door hun leer lingen bezet uit protest tegen de bezuinigingsplannen van minister Ritzen van onderwijs. Het gaat om het Montessori College, de Stedelijk Scholen gemeenschap (SSGN) en HBO- V erpleegkunde. Omroep Zeeland wil voor het maken van regiotelevisie ge bruik gaan maken van de eigen studio in Oost-Souburg. Mo menteel wordt overlegd met. Zekatel over het geschikt ma ken van de zender Goes. Ver der onderzoekt de omroep de mogelijkheden van samenwer king met Euregio-TV in Zeeuwsch-Vlaanderen, met an dere Zeeuwse audio/video-be- drijven en met het Zeeuws Filmarchief. Alle dertien regionale omroe pen koesteren momenteel tele visieplannen. Dat gebeurt in samenwerking met de NOS en de ROOS, de landelijk koepel organisatie van de regionale omroepen. Bedoeling is dat op 1 september wordt begonnen met vijf dagen per week één uur op Nederland 2. In sommi ge regio's kunnen de uitzendin gen bij wijze van spreken mor- Arbeidsvoorziening Zeeland is van mening dat nog niet alle mogelijkheden voor de school zijn uitgeput, maar respecteert het besluit van het schoolbe stuur om collectief ontslag aan te vragen. De arbeidsvoorzie ning zegt er zorg voor te dragen dat tenminste negentien oplei dingsplaatsen voor vakscho ling voor vrouwen, waar dan ook in Zeeland, beschikbaar blijven. Hét Centraal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening (CBA) trok vorig jaar acht miljoen gulden uit om de scholen die vrouwen opleiden voor de ar beidsmarkt in ieder geval het cursusjaar 1995/96 nog te laten doordraaien. Dat gebeurde na protesten van de vrouwenvakscholen die geen subsidie meer kregen van het Regionaal Bestuur Arbeids voorziening (RBA's). Dit jaar vroeg de Janneke Dierx Vrouwenvakschool het CBA opnieuw extra geld voor BURGH-HAAMSTEDE - Bij een inbraak in een restaurant aan de Noordstraat in Burgh- Haamstede is voor ongeveer duizend gulden aan etenswa ren gestolen. De inbraak werd gisteren door een medewerker ontdekt. Ze is gepleegd tussen zondag 21 ja nuari en woensdag 24 januari. Zondag ging het restaurant voor enkele dagen dicht. Speci aal doelwit was de koelcel van het restaurant. De inbrekers waren blijkbaar in een honge rige bui, gezien de samenstel ling van de buit. GOES - In podium 't Beest in Goes worden begin februari enkele speelfilms gedraaid en presenteert Jossc de Pauw de solo-voorstelling De Verhui zing. Tot Ziens is de speelfilm van regisseur Heddy Honingmann, die donderdag 1 en vrijdag 2 fe bruari wordt vertoond in 't Beest. Centraal staat een ont moeting op de ijsbaan die zich ontwikkelt tot een allesvers- lindende verliefdheid. Dins dag 6 februari wordt de film Mes in het water van Roman Polanski vertoond. Een film over een jong stel dat een lifter meeneemt, waarna zich een ge zagscrisis ontwikkelt. Alle films beginnen om 20.30 uur. De solo-voorstelling van Josse de Pauw is vrijdag 2 februari te zien in 't Beest. De Verhui zing is een melancholisch ver haal over een man wiens pro bleem het is dat hij zonder vertrouwen is geboren. Ook deze voorstelling begint om 20.30 uur. gen al beginnen. In andere de len van het land, waaronder Zeeland, zal eerst moeten wor den gebouwd en ingericht. Kabelkrant Bovendien wacht Omroep Zee land, zoals gemeld, nog met in vesteren tot de provincie fi nanciële zekerheid op lange termijn biedt. Daarna duurt het nog zes tot negen maanden alvorens de omroep bewegen de beelden kan uitzenden. Een kabelkrant kan echter binnen een paar weken worden gere aliseerd. De uitzendingen op Nederland 2 zullen in de toekomst op de volgende dag twee maal wor den herhaald. Dat gebeurt dan via een nieuw regionaal kabel kanaal dat alvast 'Kanaal 9' is gedoopt. het schooljaar 1996/97. Het CBA heeft dat verzoek echter niet gehonoreerd. Ook een in tegratie met het RBA is niet gelukt omdat RBA's met in gang van 1996 geen fusie of an dere samenwerkingsvorm meer mogen aangaan, waarbij sprake is van overname van personeel. Boos Directeur R. Teeuwsen van de Janneke Dierxschool is boos over de sluiting. Zij heeft er weinig begrip voor dat de over heid voortaan vrouwen met kinderen boven de zes, in plaats van twaalf jaar, de ar beidsmarkt op wil hebben, ter wijl onvoldoende middelen beschikbaar worden gesteld voor scholing. ,,Het is ons al tijd gelukt 90 procent van de vrouwen de opleiding met een certificaat te laten verlaten. Drie kwart van hen had binnen een half jaar werk", aldus Teeuwsen. RENESSE - Bij een aanrijding op de Zeeanemoonweg in Re- nesse raakte dinsdagmiddag de auto van een 28-jarige inwo ner van deze plaats zwaar be schadigd. De auto reed over de Zeeane moonweg. De bestuurder gaf op de kruising met de Jan van Renesseweg geen voorrang aan de voor hem van links komen de auto, bestuurd door een 69- jarige vrouw uit Renesse. Het voertuig van de man wérd zwaar beschadigd getakeld. ELLEMEET - Onbekenden hebben vernielingen aange richt aan de openbare basis school 't Mêêtje aan de Deens- estraat in Ellemect. De politie vermoedt dat de ver nielingen aangericht zijn dooi de plaatselijke jeugd op zon dag 21 januari. De daders had den het voorzien op een deur en een evenwichtsbalk op het speelterrein van de school. MIDDELBURG - Directeur dr. H. L. F. Saeijs van Rijkswater staat Zeeland en gedeputeerde ing. J. I. Hennekeij krijgen woensdag 31 januari het rap port Wcgén'structuur aangebo den. De intergemeentelijke werk groep Schouwen-Duiveland heeft wethouder W. W. Jume- let van Bruinisse afgevaar digd. De officiële overhandi ging van het rapport staat gepland voor 09.00 uur in het provinciehuis in Middelburg. Verwachting t/m maandag 22 jan. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp.-5 graden Mid.temp. -1 graad Windkracht oost 3 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 20% Min.temp. -5 graden Mid.temp. -1 graad Windkracht oost 4 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. -5 graden Mid.temp. -1 graad Windkracht oost 5 ZON- EN MAANSTANDEN 26 jan. Zon op 08.29, onder 17.13 Maan op 11.01, onder 00.01 Eerste Kwartier: 27 januari (12.15) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vandaag was het opnieuw zeer koud. Op veel plaatsen vroor het vanmiddag nog matig. Morgen neemt de oostenwind tijdelijk in kracht af, waardoor het voor het ge voel iets minder koud is. Vannacht is dat nog niet zover. Weliswaar neemt de bewolking toe, het eerst in het zuiden, maar toch vriest het in het hele land nog matig tot streng; net zoals afgelopen nacht kan het in het noordoosten 12 graden vriezen. De toename van de bewolking hangt samen met het dichterbij komen van een storing. Met name overdag valt er af en toe wat sneeuw, maar grote hoeveelheden zijn dit echter niet. In de middag vriest het licht. Boven land waait er een matige oosten wind, kracht 3 tot 4. Aan de kust en op het IJsselmeer neemt de wind af tot krachtig, windkracht 6. In het weekeinde en de dagen daarna ver andert er weinig in de huidige druk- verdeling. Ten noordwesten van Spanje blijft de luchtdruk laag, bo ven Scandinavië hoog. Voor het weer in ons land betekent dit aan houdend koud weer met 's nachts meest matige en overdag overwe gend lichte vorst. BRUINISSE - Op liet Zijpe heeft de mosselkotter Bru 27 Elisabeth van de Firma D. de Ronde en Zonen een geslaagde proefvaart gemaakt met twee nieuwe Cummins-voortstu- wingsmotoren. De krachtbronnen van het ty pe KT 19-M werden aangele verd door Cummins Diesel Sales en Service in Dordrecht. De hermotorisering werd uit gevoerd bij Maaskant Shipy ards in Bruinisse. De vorige motoren van dezelfde fabri kant dateren van 1989, het jaar waarin de Bru 27 in de vaart werd gebracht. Sinds kort prijkt op de Ring in Kerkwerve weereen travailleeen houten bouwsel waarin in vroe ger dagen de paarden werden gezet om door dorpssmid Kesteloo te worden voorzien van nieuwe hoefijzers. Het was uit nostalgische overwegingen dat de gemeente Middenschouwen besloot om, bij de renovatie van het dorpshart van Kerkwerve, ook weer een travaille te plaatsen vlakbij de plek waar vroeger de dorpssmid actief was. De travaille werd door medewerkers van het plaatse lijke aannemersbedrijf Goudzwaard in elkaar gezet met oude balken van Noors grenehout, afkom stig van een riooliuaterzuiveringsinslallatie in Rotterdam die werd gesloopt. W. 11. uan Breen uit Kerkwerve werkt de travaille de komende weken af door het ijzerwerk aan te brengen dal er op hoort. De laatste dorpssmid van Kerkwerve. Kees Kesteloo ivas actief tot begin 1980. De oude tra vaille was toen reeds uit het dorpshart vcrdweyien. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODES Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100.00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar 190.00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 1772% B.T.W. Ontslag voor 34 medewerkers MIDDELBURG - Vrouwenvakschool Janneke Dierx in Middelburg wordt opgeheven. De school gaat voor alle 34 werknemers met ingang van 1 augustus ontslag aanvragen. Het RBA Zeeland zegt te weinig geld te hebben om de in stelling op de oude voet verder te financieren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3