Overeenstemming over sociaal statuut voor gemeentepersoneel 'Als het ijzelt is een snelheid van vijf kilometer nog te veel' 0 1 SCHOUWEN-DUIVELAND i UW KRANT VAN r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De eetkamer van Schouwen-Duiveland Februari menu Uitgangspunt blijft dat iedereen geplaatst wordt Ontregelde busdiensten, glijdende auto's en postbodes met ijzertjes fiy Bedreiging vuurwapen Huurders van Oostenrijkse woningen in gelijk gesteld L dé krant van schouwen - duiveland! J ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Ring 39, 4305 AG Ouwerkerk - Salade met Hollandse Telefoon 0111-641241 garnalen Maandag en - Basilicurnbouillon met omeletreepjes dinsdag gesloten - Lamsbiefstukjes met Van 26-1 t/m 6-2 honing-tijmsaus j.v.m. vakantie gesloten - Hazelnootparfait met vanillesaus DONDERDAG 25 JANUARI 1996 152e JAARGANG NR 25914 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 BURGH-HAAMSTEDE - Tijdens de vergade ring van het bijzonder georganiseerd overleg gisteren in Burgh-Haamstede heeft de vakbe weging met de stuurgroep herindeling overeen stemming bereikt over een sociaal statuut voor het gemeentepersoneel. Vertegenwoordigers van de drie betrokken vakbewegingen - NO- VON, AbvaKabo en CFO - toonden zich na af loop tevreden over het onderhandelingsresul taat. In augustus stond in de basisfi losofie waarmee de stuurgroep die de herindeling op Schou wen-Duiveland begeleidt nog dat er mogelijk gedwongen ontslagen zouden vallen onder het personeel van de zes bij de samenvoeging betrokken ge meenten. Dat nieuws lekte uit en er volgde een wat NOVON- districtsbestuurder mr. I. A. de Vlieger 'pittig gesprek' tussen vakbeweging enerzijds en stuurgroep anderzijds. Eind november werd gemeld dat de eerder aangekondigde ge dwongen ontslagen van de baan waren. Pre-vutters ,,Het is nog steeds het uit gangspunt dat iedereen een plaatsje krijgt in de nieuwe or ganisatie", aldus De Vlieger gistermiddag na afloop van de vergadering van het bijzonder georganiseerd overleg. Uitla tingen van mevrouw H. M. Nij- pels, Tweede Kamerlid voor Senioren 2000, als zouden 44 vijftig-plussers af moeten vloeien, kan De Vlieger naar eigen zeggen niet helemaal plaatsen. ,,Dat getal is uit de lucht gegrepen". Eerder werd wel bekend dat 30 vijftigplussers gebruik kun nen maken van een zogenaam de pre-vutregeling die hen in staat stelt om extra vervroegd uit te treden. „Maar dat is op basis van vrijwilligheid", stelt De Vlieger. Wie niet extra ver vroegd uit wil treden mag blij ven zitten, zonder dat een mo gelijk gedwongei^ ontslag als zwaard van Damocles boven het hoofd hangt. Wel is het zo, meldt AbvaKa- bo-vertegenwoordiger Th. Ja cobs, dat wie in de nieuwe or ganisatie een 'passende functie' weigert ontslagen kan worden. Hij noch De Vlieger verwacht echter dat de nieuwe functieverdeling onoverkome lijke problemen op zal leveren, maar uit te sluiten is het niet. „Ik heb er alle vertrouwen in. We gaan op een heel zorgvuldi ge manier kijken wie op welke' plek terecht komt", aldus De Vlieger. De komende tijd gaan stuur- Naar verwachting voor april wordt bekend wie waar komt te zit ten in de nieuwe gemeente Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt) groep en bijzonder "georgani seerd overleg zich bezig hou den met het in elkaar zetten van een zogenaamd functie- boek waarin uiteindelijk vast gelegd wordt wie op welke plaats komt in de nieuwe orga nisatie. De Vlieger verwacht dat dat functieboek er voor be gin april dit jaar is. Hij toont zich zeer tevreden over de wijze waarop nu over leg wordt gepleegd met alle be trokkenpartijen. „In het begin waren er zeker wat aanloop problemen, maar we zijn nu constructief bezig". CFO-ver- tegenwoordiger J. van de Voorde beaamt dat laatste. Hij tekent er wel bij aan dat het nog een hele klus zal worden om de zes gemeenten daadwer kelijk in elkaar te schuiven. „Je hebt te maken met ver schillende culturen en die zul je ook op elkaar af moeten stemmen. Dat zal wel een paar jaar duren". Wandelgangen Hoewel op papier alles - vol gens de vakbondsmensen - keurig geregeld is heerst in de wandelgangen van de gemeen tehuizen onzekerheid en angst voor de toekomst. Dé vraag die veel gemeentepersoneelsleden zichzelf stellen is 'waar kom ik straks terecht en heb ik daar wel zin in'. Toch kan het vol gens vakbondsman De Vlieger niet zo zijn dat straks mensen op plaatsen neergepoot wor den waarvan men weet dat de man of vrouw in kwestie zich daar niet thuis zal voelen en alsnog - indien van toepassing - gebruik zal maken van de mo gelijkheid om extra vervroegd uit te treden. „Ik denk dat we nu een keurig nette regeling hebben. Er wordt niemand on der druk gezet". SCHOUWEN-DUIVELAND - Bussen reden op ongeregelde tijden, via al ternatieve routes waar was gestrooid. Kranten en post werden later be zorgd. Auto's slaagden er niet in om hellende wegen op te rijden. Mensen zegden afspraken af en degenen die toch de straat op moesten bedachten inventieve middelen om een valpartij te voorkomen. Zoals die Zierikzee- se mevrouw die sokken over haar schoenen aantrok en die werknemer die klompen van de zolder haalde en daarin aan de onderzijde een aantal schroeven draaide. Schouwen-Duiveland was woensdagmorgen in de ban van de ijzel. „Wanneer het ijzelt is een snel heid van v_f kilometer per uur nog te veel", aldus chef meld kamer van de ANWB Wegen wacht, Arie Bakker. Hij ver telde dat medewerkers van de Wegenwacht op Schouwen- Duiveland werden geconfron teerd met een tiental glijpartij en van auto's op het traject Rijksweg N59 tussen Bruinisse en Haamstede. „In de meeste gevallen was het voldoende om de mensen met hun auto weer de weg op te helpen. In enkele gevallen ontstond bij de glijpartijen wat blikschade. Maar in het algemeen viel de schade erg mee. Volgens Bakker komt dat, om dat de automobilisten zich ter dege bewust waren van de gladheid op de weg. „Maar bij weersomstandigheden als woensdagmorgen zijn glijpar tijen soms niet te voorkomen, al rijd je nog zo voorzichtig." Scharende wagen Volgens brigadier van dienst van de regiopolitie Ooster- scheldebekken, J. Kolen ge beurde woensdagmorgen op Schouwen-Duiveland maar één ernstig ongeluk. Dat was op de kruising Juliana- straat/Weg naar de Val bij Zie- rikzee, waar een vrachtwagen bij het inrijden van de bocht begon te glijden en schaarde. Omdat dit midden op het kruispunt gebeurde, blokkeer de het gevaarte een gedeelte van de doorgaande route. Dat had tot gevolg dat de politie het verkeer tussen de Zeeland- De ZWN-bussen reden niet of zeer onregelmatig. De wachtende schooljeugd vermaakte zich op het busstation in Zierikzee met glijden op het spiegelgladde plein. (Foto: Joop van Houdt) brug en de Rijksweg N59 enke le uren over een rijstrook moest omleiden. Volgens Kolen beperkte de schade op de wegen zich verder tot kleine glijpartijen omdat de weggebruikers deze winter al vaker werden geconfron teerd met spiegelgladde we gen. „De mensen weten inmid dels uit ervaring hoe gevaarlijk zo'n situatie is. Ze zitten niet op een aanrijding te wachten. Daarom rijden ze heel langzaam en voorzichtig." De Zeeuwse politie adviseerde de bevolking via de radio om thuis te blijven wanneer men niet per se de deur uit moest. Dat advies werd volgens Ko len op Schouwen-Duiveland goed opgevolgd. Valpartijen Dat was ook te merken op de afdeling Eerste Hulp van het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. De chirurgen R. Hellingman en H. de Morree hoefden 'slechts' twee mensen te behandelen die gewond raakten door een valpartij op de spiegelgladde stoepen en wegen. Een van hen brak een pols, bij de ander moest nog worden onderzocht welk letsel de gladheid opleverde. Op de polikliniek van het ziekenhuis kwamen veel telefoontjes bin nen van mensen die een af spraak afzegden. „De mensen zijn veel voorzichtiger gewor den. Enkele weken geleden toen het ook zo glad was, kre gen we veel meer mensen bin nen met botbreuken en ver wondingen als gevolg van valpartijen", aldus de assis tente van de chirurgen. De strooiwagens gingen reeds vroeg op pad om de gladheid te bestrijden. Daarbij raakten in Zeeland twee strooiwagens van de weg. Omdat eerst de hoofdwegen werden bestrooid met zand of een zoutmengsel hield de gladheid op veel se cundaire wegen langer aan. Dat had onder meer tot gevolg dat veel busdiensten van de vervoersmaatschappij ZWN- Groep uitvielen of met grote vertraging reden. „We moes ten handelen naar bevind van zaken", aldus een woordvoer ster van de vervoersmaat schappij. Dat betekende dat de buschauffeurs hun route aan pasten aan de wegen die reeds waren gestrooid. Zo reed de bus Zierikzee/Brouwersha- ven/Haamstede na de haltes bij het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis en verpleeghuis Corneliastichting niet via de gebruikelijke polderweg terug naar de Lange Blokweg, maar via de Emil Sandströmweg. Ijzertjes Ook voor de postbodes was het gisteren niet de gemakkelijk ste dag in hun loopbaan. Be stellers die de post te voet moesten bezorgen deden ijzer tjes onder hun schoenen om niet onderuit te gaan op de gladde trottoirs. Postbodes die anders altijd per fiets hun werk doen, kregen nu een be- stellerskarretje mee. „De auto bestelling in de polder was het meest problematisch", aldus vestigingsmanager van het PTT-voorsorteercentrum in Zierikzee, Henk van Bruggen. Hij adviseerde die collega's om 'met gezond verstand te rij den'. „Dus bij een boerderij niet de dijk afrijden tot bij de brieven bus, maar bovenaan parkeren en te voet naar de brievenbus gaan. Anders kom je met de au to de dijk niet meer op." Wat later dan gebruikelijk en soms glibberend en glijdend slaag den de PTT-ers erin de post overal te bezorgen. GOES - Een 13-jarige jongen uit Goes deed bij de politie aangifte van bedreiging met een vuurwapen. De jongen kwam uit een win kel aan de Wijngaardstraat waar hij zonder enige aanlei ding door een man bedreigd werd met een pistool. De jongen ontkwam aan zijn belager door hard weg te fiet sen. De man die hem bedreigd had verkeerde volgens de jon gen onder invloed van alcohol. De leeftijd van de man wordt geschat op 20 30 jaar. Als mensen niet voor de toekomst zorgen zullen zij weldra voor het heden moeten zorgen. Chinees spreekwoord Kans op sneeuw HET WEER Overwegend veel bewolking en af en toe sneeuw. Min. temp. van -5 graden in Zeeland tot-12 in het noordoosten. Middagtemp. ongeveer-3 graden. Oostenwind, afnemend tot matig, kracht 3 tot 4, aan de kust tot krachtig, 6. ZIEKENHUIS De polikliniek van het ziekenhuis wordt uitgebreid en gerenoveerd. 5 VISSERIJ Produktschap Vis teleurgesteld over houding natuur- en milieubeschermers. 7 HOTEL Hotel vliegveld Haamstede wordt - uitgezonderd de toren - gesloopt ten gunste van nieuwbouw. 9 PAARDESPORT Twee winstpunten voor Marjolein de Bruin bij 'dressuurwedstrijd in Renesse. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Treurig dat dit nodig was ZIERIKZEE - In het geschil tussen de huurders van de Oostenrijkse woningen in Renesse en huurbaas Stichting Renesse heeft de rechter de huurders in het gelijk gesteld. De huurders heb ben volgens kantonrechter A. L. R. Melens recht op huurbescherming. Melens deed van morgen, donderdag, uitspraak. Volgens Melens is de aard van de woningen zodanig dat deze permanent bewoond zou kun nen worden en blijkt ook uit het feitelijk gebruik niet dat er sprake zou zijn van huur waar van het gebruik naar aard van korte duur is. Dat was ook wat tijdens de zitting op 14 decem ber naar voren werd gebracht door mr. A. de Vries, de raads man van de huurders. Tijdens de zitting van het kan tongerecht op donderdag 14 de cember spitste het conflict zich toe op de vraag of de Oosten rijkse woningen al dan niet gebruikt worden voor perma nente bewoning. Beheerder/verhuurder Stich ting Renesse beweert van niet en de bewoners zeggen precies het omgekeerde. Mr. De Vries voerde onder meer aan dat de huizen in kwestie door de huurders zelf zijn gestoffeerd en gemeubi leerd, geschikt zijn voor per manente bewoning en daar ook voor gebruikt worden. Volgens hem verblijft een aan tal huurders meer dan 200 da gen per jaar in de huizen. Mr. U. T. Hoekstra behartigde tijdens die zitting de belangen van de Stichting Renesse. Hij voerde aan dat het er voor de wet niet toe doet hoe vaak men in een woning verblijft. „Het gaat niet om de duur van het verblijf, maar om de aard van de duur van het bedrijf", aldus Hoekstra. Hij bracht ook naar voren dat de huurders niet als inwoners van de gemeente Westerschouwen ingeschreven staan. F. Gevaerts, voorzitter van huurdersvereniging Luctor et Emergimus, zegt zeer tevreden te zijn met de uitspraak van de rechter. „Ik ben vooral blij voor al die mensen die al heel lang in die huizen zitten. Wat ik treurig vind is dat het nodig is gebleken om als huurders naar de rechter te stappen", al dus Gevaerts. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met deZierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil (m.i.v. 01.01.1996) een: MAAND abonnement met automatische afschrijving èf 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAALabonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving a 95,00 HALFJAAR abonnement zonderautonfatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving 0/180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! H Naarq Dhr./mevr.. Adres Postcode Telefoon Handtek. ..Plaats: Geb.datum:. Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1