Kampioenschap roken van paling Culinaire Campagne Tafelen in Nederland' feestelijk van start Koffieconcert door Saxofoonensemble 'De voet is een doeltreffend uitgangspunt voor therapieën' Programma Radio Schouwen-Duiveland Info-avond over reizen Schoenenslagzin levert Roosmarie discman op Geneeskrachtigé plant Aloe Vera in een natuurgeneeskundige gel V_J Tekenen voor het Sophia Drukte op vakantiebeurs Dansavond Bruidsmodeshow in Hotel De Zeeuwse Stromen h Bij Hotel Café Restaurant Bom in Burgh-Haamstede Natuurgeneeskundig therapeute Inge van Meerten: WOENSDAG 17 JANUARI 1996 NIEUWSBODE EXTRA 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 09.00/10.00 Info (herh.). 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 20.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Woensdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/11.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 15.00/16.00 Ontbijtkids (herh.) 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Non-stop metal. Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Bonzai (housemuziek) Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 15.00/16.00 Een bolus bie de koffie. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Schots en scheef. Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (informatieve ochtendshow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Hitradio sensatie (jongerenprogramma). 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). 22.00/23.00 Dance FM. Zondag 10.00/11.00 On a classical note (klassiek). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/15.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 15.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 19.00/21.00 De Silo-show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Music from Paradise (romantische muziek). KERKWERVE - Palingkwekerij Delta-Aal in Kerkwerve pakt een primeur door als eerste in Zeeland een palingrookkampioenschap te orga niseren. De wedstrijd vindt plaats tij dens de tweejaarlijkse grote rommelmarkt van de Neder landse Hervormde Kerk in Kerkwerve komend voorjaar. De deelnemers krijgen ieder zes gemerkte verse palingen, die ze ter plekke op hun eigen wijze met hun eigen materiaal kunnen roken. Drie palingen per deelnemer worden door een deskundige beoordeeld, waarna de jury de Zeeuws Kampioen palingroken be kend maakt. De bedoeling is om dit evene ment iedere twee jaar te herha len. De datum van de rommel markt en het palingrookkam pioenschap is zaterdag 25 mei. Deelnemers kunnen zich aan melden of inlichtingen vragen bij Palingkwekerij Delta-Aal, telefoon 0111 - 417539, Weelweg 7, 4321 AH Kerkwerve. BROUWERSHAVEN - Teke nen voor het Sophia is de titel van de expositie die van 2 tot en met 22 februari te zien is in het stadhuis in Brouwers haven. Vrijdag 2 februari om 16.00 uur wordt de expositie geopend. Het Oecumenisch Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk Zeeland heeft alle kinderen van kindernevendiensten, zon dagsscholen en kinderclubs ge vraagd of zij een tekening wil den maken. De tekening zou een plaats kunnen krijgen in het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam. De afgelopen maanden hebben 2000 Zeeuwse kinderen een krijttekening gemaakt over Psalm 8. Veertig tekeningen zijn geselecteerd door een des kundige jury. Deze tekeningen worden in juni aangeboden aan de afdeling oncologie van het Sophia Kinderziekenhuis. UTRECHT - De Vakantiebeurs '96, die vanaf woensdag tot en met zondag in de Jaarbeurs te Utrecht werd gehouden, heeft ruim 186.000 bezoekers getrok ken. Aan de beurs namen 1500 orga nisaties uit 100 landen deel. Bijna 90 procent van de bezoe kers was tevreden met het aan bod. Vorig jaar was dat 75 pro cent. Uit een enquête blijkt dat de bezoeker van de beurs ge middeld 2 a 3 keer per jaar op vakantie gaat. Frankrijk blijft de populairste bestemming. De belangstel ling voor dit land is nog groter dan vorig jaar. Groot-Brittan- nië, Ierland en Italië kregen meer aandacht. GOES - Op initiatief van vrien denkring Kapasi wordt zater dag 20 januari een dansavond gehouden in De Spinne in Goes. De dansavond is bedoeld voor alleenstaanden vanaf 25 jaar en begint om 21.30 uur. Wie meer wil Weten kan bellen: 0113-230616. In Goese Muziekschool GOES - Het Saxofoonensemble van Jean Pennings verzorgt het derde koffieconcert van dit seizoen in Goes en wel op zon dag 21 januari. Het concert vindt plaats in de Muziek school in Goes. Het Saxofoonensemble van Je an Pennings ontstond in 1989. Het wordt gevormd door saxo fonisten die hun opleiding vol-, gen of gevolgd hebben aan het Brabants Conservatorium in Tilburg waar Jean Pennings hoofdvakleraar saxofoon is. Het repertoire wordt gevormd door werken voor zes tot twaalf saxofoons van Soprani- no- tot bassaxofoon. Naast originele composities van Kastner en Poot worden be werkingen gespeeld van com posities uit verschillende stijl periodes waaronder muziek van Gabriëli, Debussy, Mus sorgsky en Gershwin. Tevens wordt gestreefd naar vernieuwing van repertoire door componisten te stimule ren nieuwe originele muziek te schrijven voor groot saxofoon ensemble. Zo ontstonden reeds composities van Attevelt, Cooymans, Otten, Rothuizen, Schoonenbeek en Andriessen. Tijdens het concert in Goes worden werken uitgevoerd van onder anderen Legley, Ravèl en Debussy. De twee res terende koffieconcerten in de reeks staan gepland voor za terdag 18 februari (Koperen semble Paul van Belzen) en zondag 17 maart (harpiste Ul- rike von Meier en dwarsfluitis- te Dorette Lagendijk). Het con cert begint om 12.00 uur. GOES - Iedereen die plannen heeft om Amerika of Canada te bezoeken kan zich woensdag 24 januari in de Prins van Oranje in Goes voor laten lich ten. Die dag verzorgt Wereldcon tact - een landelijke reisorgani satie met 55.000 leden - een reis-informatieavond. Tijdens dergelijke reis-informatie- avonden worden in eigen be heer opgenomen video's ge toond over reisbestemmingen als Amerika, Canada, Austra lië en Nieuw-Zeeland. De reis informatieavond in Goes be gint om 18.45 uur. Voor meer informatie of aan melding: 0113-215231. RENESSE - Bruidshuis Fiesta uit Middelburg houdt op vrijdag 26 januari weer haar traditio nele bruidsmodeshow in Hotel De Zeeuwse Stromen in Renesse. Aan deze show werken di verse bedrijven mee die diensten aanbieden met betrekking tot een bruiloft. Bruidshuis Fiesta zal ongeveer zestig bruidsjaponnen tonen van zeer uiteenlopende snit en materiaal. Te zien zijn japon nen van satijn, shantung zijde en kristalorganza in diverse kleuren. Holty Fashion uit Zierikzee laat vier manne quins de nieuwe feestelijke voorjaars- en zomermode voor bruidsmoeders en andere fami lieleden showen. Rob Jacobs Mannenmode uit Goes toont kleding voor de bruidegom, vader en broers. Daarnaast wordt vrijetijdskleding ge showd. Bovendien zijn er vele stands om het toekomstige bruids paar van advies te dienen: Joop van Houdt (fotografie), Klavertje 4 (bloemen en cadeaus), juwelier Postma, kapsalon Pandora, taxi W. de Keijzer, reisbureau Van Fraas- sen, bakkerij Verwijs, Video Produkties Zeeland, De Vries Drukwerk, Coen Honig Opti cien, Paauwe Interieur, De Stern Kosmetiek en Verton Schoenmode. Tijdens de show kan men ver der kijken naar demonstraties van het maken van een kapsel, een schoonheidsbehandeling en het maken van bloemdeco- raties. De zaal is open vanaf 19.00 uur. Prijsuitreiking bij Schoenmode Van Oeveren H. van Oeveren-Verkaart overhandigt de discman die Roosma rie Klaassen uit Drcischor met haar slagzin won. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - 'Ik draag Bodini Schoenen, want zelfs de domste oenen zijn nog niet zo dom dat ze vragen of ze andere schoenen dan Bodini mo gen dragen.' Het bedenken van deze slagzin le verde de twaalf-jarige Roosmarie Klaassen uit Dreischor een discman ter waarde van 270 gul den op. De prijs werd haar overhan digd in de zaak van Schoenmo de Van Oeveren in het centrum van Zierikzee. Dit bedrijf ver spreidde enkele maanden gele den op heel Schouwen-Duive land huis-aan- huis een folder waarin kinderen werden uitge nodigd de slagzin 'Waarom ik Bodini schoenen draag' af te maken. Bij de Bodini schoenfabriek in Kaatsheuvel kwamen vanuit heel Nederland inzendingen binnen. Uit al die slagzinnen werd het gedachtenspinsel van Roosmarie Klaassen gekozen als de winnende inzending Het meisje uit Dreischor kwam naar Zierikzee om daar haar prijs in ontvangst te ne men uit handen van de mede eigenaresse van Schoenmode Van Oeveren, H. van Oeveren- Verkaart. BURGH-HAAMSTEDE - In bijna tweehonderd restaurants verspreid over heel Nederland is op zondag 14 januari het startsein gegeven voor de landelijke campagne Tafelen in Nederland. Op Schouwen-Duiveland doen dit keer twee res taurants aan de campagne mee, waaronder Ho tel Café Restaurant Bom aan de Noordstraat in Burgh-Haamstede. Ruim veertig gasten werden hier afgelopen zondag getrakteerd op een maal tijd, samengesteld uit typisch Nederlandse cu linaire specialiteiten. De campagne Tafelen in Ne derland werd met veel succes in 1995 op initiatief van Nico de Rooij voor het eerst gehou den? De promotie-actie van de Nederlandse keuken zelf poogt op een ludieke manier de men sen weer te laten kennismaken met vele verrassende streekge- rechten, traditionele drankjes en oer-Hollandse desserts uit alle provincies. ,,Als we uit eten gaan, denken we te vaak aan de buitenlandse keuken en vergeten onze eigen culinaire kwaliteiten. Met zoveel sma kelijke produkten van eigen bodem en onze kooktraditie mag de Nederlandse keuken er echt zijn", aldus Nico de Rooij. „Gedurende de actie zullen bij de deelnemende horecagele genheden iedere maand steeds specifieke gerechten uit één bepaalde provincie verkrijg baar zijn. In januari is dat de provincie Noord-Holland. Bij de deelnemende restaurants kan de gast kiezen uit enkele menu's die geheel volgens de originele streekrecepten wor den bereid. De afwerking van de maaltijden wordt echter overgelaten aan de fantasie van de keukenbrigade," aldus Nel de Vlieger. Zij is samen met haar man Co eigenaar van Hotel Café Restaurant Bom. De maandmenu's zijn ook ver krijgbaar bij Hotel De Zeeuw se Stromen in Renesse. Als voorproefje van wat er de komende maanden te verwach ten is staat werden de gasten Onder de genodigden was on der andere oud-burgemeester van Westenschouwen, me vrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Verder kozen de gastvrouw en gastheer er be wust voor om leveranciers en vaste klanten een plezier te doen met een uitnodiging. Bij de deelnemende restau rants is het magazine Tafelen in Nederland gratis verkrijg baar. Verder is er een zoge naamd Calendarium uitgege ven. Een receptenboek in de vorm van een kalender waarin bij iedere maand de daarbij be horende recepten uitgebreid beschreven zijn. ZIERIKZEE - For Ever Living Products, een Amerikaans bedrijf voor schoonheidsproduk- ten, is met een nieuw produkt op de markt ge komen. De basis hiervoor is het sap van de Aloe Vera plant. De plant die reeds meer dan 4.000 ja ren bekend staat om haar geneeskrachtige ei genschappen, doet nu haar intrede in Europa. Diana Morks van Patty Mo- nard's schoonheidssalon in Zierikzee is één van degenen, die het produkt gaat distribu eren. Zij legt de nadruk op de therapeutische waarde van de nieuwe gel en de elixer van het merk For Ever Living Pro ducts. ,,De Aloe Vera is een soort wonderplant die helende en cosmetische eigenschappen heeft bewezen, zelfs aan Cleo patra en Alexander de Grote," aldus de schoonheidsspecialis te. Volgens haar knapt men door het drinken van de elixer zien derogen op en wordt verlost van allerlei kwaaltjes. ,,De natuurlijke grondstoffen van de Aloe Vera verenigd in een gel, verlichten pijnen, ver minderen ontstekingen, her stellen lichaamsweefsels, sti muleren cel-regeneratie en normaliseren en herstellen de balans in het spijsverterings stelsel. Bovendien is er een toe name in energie," aldus de schoonheidsspecialiste. In Nederland worden deze pro dukten, evenals in andere lan den, door middel van Direct Sales aan de man of vrouw ge bracht. Volgens Monard een beproefde methode die naar voren ge schoven wordt als de verkoop techniek van de 21ste eeuw. Voor informatie, begeleiding of aanschaf van het produkt van de Aloe Vera kan men te recht bij Patty Monard. door Co en Nel de Vlieger ont haald op een vijf-gangen menu, bestaande uit Overijs selse beenham, zondagse soep uit Brabant, Zuidhollandse os- sehaas met kervelkoekjes en 'daalders van uyen' in biersaus met 'nagelen'. Het dessert: IJs- schelpen met Terschellinger cranberrysaus. Tenminste, wie daar nog trek in had, want voordat de maaltijd opgediend werd konden.de gasten genie ten van kleine snacks (amuze's) als gebakken roem uit Zeeland, Delfzijlse visbit- terballen, juinballetjes uit Fle voland en komkommer van kasteel uit Limburg. Het aan geboden welkomstdrankje be stond uit crème de cassis uit Borssele, aangevuld met licht mousserende wijn. Een ware bloemlezing dus van datgene wat Neerlands dis zoal te bieden heeft. Het folkloris tische karakter van het geheel werd nog eens onderstreept door de Zeeuwse artiest Engel Reinhoud, die een groot aantal Zeeuwse en in Zeeuws dialect gezongen liederen en sketches ten gehore bracht. .Het is voor het eerst dat Hotel Bom meedoet aan de campag ne. Zij werden hiervoor een half jaar geleden door de culi naire organisatie Europe a Ta ble benaderd. Deze organisatie houdt zich bezig met de promo tie van Europese menu's. In Hotel Café Restaurant Bom in Burgh-Haamstede werd afgelopen zondag het startsein gegeven voor de campagne Tafelen in Ne derland op Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt) Co: „We hebben in de twaalf jaar dat we hier zitten nog nooit aan collectieve acties meegedaan. Ik moet zeggen dat we het heel leuk vonden. De reacties waren bijzonder positief en het was heel erg ge zellig. Het was een hele klus om alles op tijd rond te krij gen, maar het was de moeite waard." sponderende organen weer op gang en treedt herstel op." Omdat de inwendige organen nu eenmaal niet gemasseerd kunnen worden, is de voetre flex-massage een goed alterna tief. Het masseren van de grote teen bijvoorbeeld zorgt ervoor dat men zich weer helder in het hoofd voelt en het bekkenge- bied correspondeert met de hielen. Inge: „Dat laatste heeft een gunstige uitwerking op menstruatie- en overgangs klachten. Ook klachten als nekpijn, migraine, rugpijn en problemen met de spijsverte ring reageren goed op de thera pie." „Wat ik zelf ook boeiend vind is dat de organen die links in het lichaam gesitueerd zijn corresponderen met reflexpun- ten op de linkervoet, zoals het hart. Bij organen waar je er twee van hebt, zoals de nieren en de longen worden beide voe ten aangepakt. In deze tech niek wordt het voetenpaar als een eenheid gezien en niet als twee afzonderlijke lichaams delen." Volgens de natuurge neeskundig therapeute is het geen uitzondering dat na één sessie (vijf zes behandelin gen) al genezing optreedt van chronische klachten. Inge: „Het is afhankelijk van de leeftijd van de mensen, maar ook van de achtergrond zoals voedingspatroon en leefsitu atie." Door de techniek zelf te leren kan de cursist de massage uit voeren bij kinderen, vrienden of de partner. De eerste les vindt plaats op woensdag 24 ja nuari cn wordt gegeven in de praktijk van Inge van Meerten in de Poststraat (boven re formwinkel De Zonnehoed). De cursus bestaat uit acht les sen van 19.00 tot 20.30 uur en er is plaats voor ongeveer tien deelnemers. Bij voldoende deelname volgen er meerdere cursussen. Voor opgave en informatie: te lefoon 0111-412067. Natuurgeneeskundig therapeute Inge van Meerten start op woensdag 24 januari met een cursus voetreflex-massage. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Natuurgeneeskundig therapeute Inge van Meerten start op woensdag 24 januari met een cursus voetreflex-massage in haar praktijk aan de Poststraat in Zierikzee. „De voet bïijkt een belangrijk, gevoelig reagerend uitgangspunt te zijn voor therapieën. De resul taten zijn vaak verbazingwekkend doel treffend," aldus de therapeute. In de traditionele Chinese ge neeskunde is al eeuwen be kend dat alle organen in het menselijk lichaam zijn verbon den met reflexgebieden op bij voorbeeld de voetzolen, han den, oren en ogen. Met acu punctuur worden deze punten gestimuleerd om het natuurlij ke genezingsvermogen van het lichaam een handje te helpen. Maar ook het masseren van de ze gebieden heeft een heilzame werking. Inge: „Tegenwoordig zijn de mensen veel met hun hoofd bezig en je ziet dat daar bij een belangrijk onderdeel als de voeten wordt vergeten. De hele opbouw van het li chaam begint in de voet die vaak opgesloten wordt in te nauwe schoenen en weinig ge bruikt. Door het masseren van specifieke punten komt de doorbloeding van de corre-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3