NIEUWSBODE EXTRA Arnold Vanderlijde opent Sportstudio Total Body Stormloop op kaarten dier in het vizier Theatergroep Zierik brengt Bedkwartet onze puzzeiruorieK Borden verwijzen naar bezienswaardigheden Omzet vakfotografen in 1995 toegenomen Juul is heel gemakkelijk Toneelstuk De Zwaluw Leerlingen werken voor CT-scan Activiteiten van SWOO De vierde internationale modelbouwtentoonstelling Groene Oase winnaar touwtrekken WOENSDAG 17 JANUARI 1996 NIEUWSBODE EXTRA Oplage 30.500 Hét Huis-aan-buis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor. Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland Goedereede, Goedereede. Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp. Stellendam Oostflakkee, Achthuizen. Den Bommel. Ooltgensplaat, Oude-Tonge Middelharnis, Middelhamis, Sommelsdijk. Nieuwe-Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman b.v Jannewekken 114301 HH Zierikzee Postbus 14300 AA Zierikzee Telefoon 0111 416551 Telefax 0111 414315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 691941, voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181323814 Bezorging/Lezersservice 0111-417314 tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur Redaktie Tijdens kantooruren 0111 416551 toestel 225 Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 0111 416065 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 172.5SG. De prijswinnaars van de puzzel van woensdag 3 januari zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- W. Tuns, Saturnuslaan 78, Oude-Tonge De tweede prijs: Een waardebon van 15.- E. v. Noorden-Golduman, Kievitlaan 7, Nieuwerkerk De derde prijs: Een waardebon van 10,- Mevr. R. Quist, Meelstraat 60, Zierikzee Het sleutelwoord van de puzzel van 3 januari is: Panamakanaal De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel ver schijnt iedere veertien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendin gen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 26 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal; 1. plant; 4. slagbalspel; 7. groot hert; 9. onverbloemd; 10. wat men afstaat; 11. familielid; 13. slap; 14. spreuk; 16. vrije heerlijkheid; 18. omtrek; 20. schoonmaakgerei; 22. boom; 24. helper; 26. dicht bij elkaar; 27. voorzetsel; 28. arbeidzaam; 29. zout van salpeterzuur; 30. deel uit'na latenschap. Verticaal: 1. aangenaam; 2. onaangenaamheid en last; 3. ontvangst; 4. eenheid van elektrische en magnetische lading; 5. melkwijn van de Tarta ren; 6. schroefvormig aandrijfrad met schoepen; 8. volkomen doorzien; 10. naleven; 12. familielid; 15. betekenis; 17. ingebeeld meisje; 18. wervel storm; 19. overschot; 20. Europese vrouw; 21. solo-uitvoering; 23 geluid met een bepaalde bedoeling; 24. onverdeelde gemeenteweide; 25. 'wijg. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 30, 22. 29, 11,21,26,6, 7, 12, 10, 28, 8, 10, 1, 15, 7, 13, 13, 30, 17. MIDDELHARNIS - Informa tie- en verwijzingssysteem Goeree-Overflakkee is de naam van een groep borden die op Goeree-Overflakkee wordt geplaatst als verwijzing naar de belangrijkste bezienswaar digheden. Naar verwachting is het hele systeem op 1 april gereali seerd. Vanaf die tijd staan bij de dammen en sluizen die toe gang geven tot Goeree-Over flakkee grote welkomsborden. Direct daarna leiden ANWB 1- borden bezoekers naar een van de vier streekinformatiekas- ten waarin een landkaart van Goeree-P verf lak kee hangt met daarop allerlei toeristi sche gegevens. Onder meer de jachthavens, hotels en cam pings, visplaatsen en dagrecre atiemogelijkheden. Ook toe ristische routes zijn op de kaart aangegeven. In zeven kernen komen drie-luikborden waarop informatie staat over de natuurgebieden en de cul tuurhistorie van de betreffen de kern. Boksèr Arnold Vanderlijde opende afgelopen zaterdag Sportstudio Total Body in Stad aan 't Haringvliet. (Foto: Joop van Houdt) STAD AAN 'T HARINGVLIET - Met veel ge knal en vuurwerk opende bokser Arnold Van derlijde afgelopen zaterdag Sportstudio Total Body in Stad aan 't Haringvliet. In de studio van Gré de Gooyer kan iedereen die iets aan zijn conditie of figuur wil doen voortaan terecht. In het pand waar de studio ge vestigd is, Zeedijk 48, was vroeger de koekjesfabriek van de heer Nipjes, die voor deze gelegenheid uitgenodigd was. Volgens Nipjes staat het pand op een plek met 'goede aard- stralen', want het was hem al tijd goed gegaan. Hij wenste het team van Total Body dan ook veel succes toe. Gré de Gooyer zit al een tijdje in het vak: ,,Ik ben van oor sprong zweminstructrice. Ik gaf les in Dirksland en daar naast gaf ik een uurtje fitnes straining in Sporthal de Gooye." Dat breidde ze steeds verder uit en momenteel geeft Gré lessen in Hellevoetsluis, Rozenburg, Stellendam en nu dus in haar eigen studio in 'Stad'. Gré: ,,We hebben dit pand echt gekocht met de be doeling er een sportstudio van te maken. Het was een hele klus, maar ik ben enorm gehol pen door mijn twee broers en twee vrienden." Funky De genodigden konden genie ten van diverse demonstraties zoals: steps, high-low aerobics en stijldansen, ballroom en La- tin. De danslessen worden van af 27 januari iedere zaterdag gegeven door dansschool Cor Vermeer. In de studio wordt les gegeven in diverse moderne fitness-technieken: high-low- aerobics, steps, b.b.b.-vetv'er- branding, funky en bodyform. Bij dit laatste wordt gewerkt met gewichtjes van één kilo. Ook kinderen kunnen terecht in de studio voor aerobics. Er zijn drie groepen: van 4 tot en met 6 jaar, 7 tot en met 10 jaar en een tienergroep. Verder kunnen liefhebbers van boksen elke zaterdag van 10.00 tot 11.00 uur terecht voor conditietraining. SOMMELSDIJK - In wijkge- bouw De Zwaluw in Sommels dijk presenteert toneelclub De Zwaluw het toneelstuk De fa milie Bale en de gestresste huisman. Het toneelstuk wordt uitge voerd op vrijdag 16, zaterdag 17 en zaterdag 24 februari. Het is het achtste toneelstuk dat De Zwaluw op de planken brengt. Het gaat over de werk loze vader Bale die met ge mengde gevoelens toe kijkt hoe zijn hardwerkende vrouw een bliksemcarrière maakt. Bale is tegen zijn zin huisman geworden en laat dat ook mer ken. Er komen maatschappe lijke hulpverleners en een op gewonden schoonmoeder aan te pas om hem weer in het ga reel te krijgen. De toneeluit voering begint om 20.00 uur en wordt besloten met bal door Happy Music. OUDE-TONGE - Leerlingen van het Albeda College in Ou de Tonge brachten 18500 gul den bijeen voor de actie CT- scan ziekenhuis Dirksland. De jongeren vergaarden het geld door twee dagen te wer ken. Het bedrag wordt woens dag 17 januari in de aula van de school overhandigd aan een vertegenwoordiger van de Stichting VEMA. Op woens dag 25 januari wordt vanaf 19.00 uur in de school Open Huis gehouden waarbij een vi deoband en foto's van de actie zijn te bezichtigen. OUDE TONGE - Op initiatief van de Stichting Welzijnswerk voor Ouderen Oostflakkee (SWOO) worden in januari weer in diverse plaatsen acti viteiten voor ouderen gehou den. Maandag 22 januari is in 't Westerlicht in Den Bommel een kaartdag voor 50-plussers die om .9.30 uur begint. Dins dag 23 januari wordt in eethuis Mac Old in Ooltgensplaat een winterse maaltijd opgediend om 12.00 uur. In Achthuizen is donderdag 25 januari vanaf 10.00 uur een koffieochtend in 't Zaaltje. Op dezelfde dag wordt in 't Centrum in Oolt gensplaat een spelmiddag ge houden die om 13.30 uur be- gint. ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De vakfoto grafen verwachten dat hun omzet in 1995 met 5 procent toeneemt. De werkgelegenheid binnen de branche zal echter niet noemenswaardig toe nemen. Nagenoeg de helft van de bedrijven ver wacht dat dit jaar de winst zal stijgen. De vakfotografen behaalden in 1994 een omzet van ruim 220 miljoen gulden exclusief B.T.W.. Dit blijkt uit de publi- katie 'Ambachten in beeld: De vakfotograaf, die is uitger bracht door het EIM/Centrum voor Ambachtsonderzoek te Zoetermeer. Het rapport geen inzicht in de basisstructuur van het MKB in de branche. Binnen de branche zijn vijf be- drijfstypen te onderscheiden: publieksfotografen, bedrijfs- fotografen, fotojournalisten, reclamefotografen en fotogra- fiebedrijven die zich het best als gemengd bedrijf laten om schrijven. De bedrijven zijn in het algemeen kleinschalig. Meer dan 80 procent van de be drijven heeft een werkgelegen heid van 1 of 2 personen. De ge middelde omzet per bedrijf bedraagt 206.500 gulden per jaar. De fotografen werken veel op locatie: meer dan de helft van de totale omzet wordt gerealiseerd door mid del van fotografie op locatie. Belangrijke opdrachtgevers voor vakfotografen zijn parti culieren en reclame- en PR-bu- reaus. Daarnaast vormen met name de rest van het bedrijfs leven en de overheid belangrij ke opdrachtgevers. Drieënne- gentig procent van de onder nemingen wordt geëxploiteerd als eenmanszaak, vennoot schap onder firma of com manditaire vennootschap, de rest als BV of NV. Over de gehele branche gezien zijn de bedrijfsresultaten sterk wisselend. Meer dan een kwart van de bedrijven maakt ge bruik van digitale technieken. In Zeelandhallen bij Goes GOES - Voor de vierde achtereenvolgende keer wordt in de Zeelandhallen bij Goes een interna tionale modelbouwtentoonstelling' gehouden en wel op zaterdag 10 en zondag 11 februari. De expositie beslaat in totaal twee hallen van elk 5000 vierkante meter. In de eerste hal laten model bouwclubs en particulieren uit heel Nederland hun spoorba nen en stoommodellen zien. Naast twee L. G. B.-banen, ba nen in de HO-schaal en N. wordt een viertal spiksplinter nieuwe banen getoond. In de zelfde hal worden ook de ra diografisch bestuurbare en statische truckmodellen ge toond. Bassin In een bassin van 400 vierkan te meter wordt een forse hoe veelheid boten en ander va rend materiaal getoond. Tevens wordt hier de mini-mo- delkermis getoond. In de twee de hal zijn verschillende cir cuits aangelegd speciaal voor de modelbouwtentoonstelling. Op het programma staan races met radiografisch bestuurbare benzine- en elektrowagens van verschillende schaalafmetin- gen. Uiteraard ontbreken ook de vliegtuigen niet. Diverse clubs verzorgen demonstraties met radiografisch bestuurbare vliegtuigen en geven uitleg over deze tak van de model bouw. De internationale mo delbouwtentoonstelling in de Goese Zeelandhallen behoort tot de grootste in haar soort in Nederland. De modelbouwtentoonstelling is zaterdag 10 februari en zon dag 11 februari toegankelijk van 10.00 tot 18.00 uur. Een eigen baasje, waarbij zij zich op haar gemak voelt. Een baas of bazin ook die haar goed verzorgt. Dat is wat de achtjari ge poes Juul graag wil. Momenteel zit ze echter in het dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee. Deze zwartJioitte kat (met wit puntje'aan staart) ziet haar toekomstig baasje graag komen. Juul komt je dan waarschijnlijk vrolijk tegemoet. „Ze is een lie verd", zegt een medewerkster van het asiel. Bovendien is Juul rustig van aard. heel gemakkelijk en zachtaardig. Ook is deze zeer levenslustige poes dol op knuffelen met het baasje. Met an dere katten kan ze het goed vinden. Omgang met een hond hoeft geen problemen op te leveren. Jtlul wil het asiel na een bijna twee maanden durend verblijf dolgraag verlaten. Wie deze leuke poes in het gezin wil opnemen, kan bellen met het asiel, telefoon 0111-417013. Er zitten 26 katten en zes honden. Kater Frits is ge plaatst. (Foto: Joop van Houdt). De spelers Jan de Bil en Rineke van der Wielen in actie tijdens de voorstelling Bedkwartet. ZIERIKZEE - Onder de nieuwe naam theater- OUDDORP - In sporthal De Dorpstienden in Ouddorp brandde op zaterdag 13 januari de strijd los om de uit de klui ten gewassen Ouddorpstien- den bokaal. In totaal tien ploe gen namen aan de sportieve wedstrijden deel. groep Zierik presenteert de voormalige Ama teur Comedie Zierikzee de komedie Bedkwar tet. Het stuk is te zien op zaterdag 20 en 27 januari en zaterdag 3 en 10 februari in de grote zaal van het MFC-gebouw aan de De Huybert- straat in Zierikzee. De Ouddorpstienden bokaal is de vervanger van de beroemde eilandenbeker, die vorig jaar definitief in de wacht werd ge sleept door Akershoek. Tijdens een zware strijd ver zetten de tien ploegen zich tan denknarsend om de bekér uit handen van de concurrentie te houden. De Groene Oase kwam met 18 punten als grote overwinnaar uit de bus. Uitslag De uitslag luidt als volgt: 1. Groene Oase (18), 2. Akershoek (15), 3. 't Hoekje (14), 4. Streef kerk (12), 5. De Kbepel (11), 6. Goereese Vissers (8), 7. Brute kracht (5), 8. Maffia (4), Duin hazen (3) en Domme Krachten (0). De regie van Bedkwartet is in handen van Cees Möhlman, De toneelspelers die de komedie tot leven brengen zijn Marijke Reuser, Henk Verhage, Rineke van der Wielen, Jan de Bil, Margaret van Velthoven, Cees Möhlmann, Nettie van Vossen en Piet Bodbijl. In Bedkwartet vormen drie slaapkamers het decor waarin een jong echtpaar de knoop van hun relatie probeert te ont warren. Daarbij worden vrien den en familie, al dan niet vrijwillig, ingeschakeld. Zij belanden daarbij zelf van het ene in het andere bed en in de meest hilarische toestanden. De theatergroep maakt al ruim tien jaar theatervoorstellingen in alle genres, van tragedie tot komedie. Zo bracht men onder meer Angst van Bertolt Brecht en Het Flauwgevallen Paard van Frangoise Sagan, beide be kroond met een Electra. Dit seizoen werd gekozen voor Bedkwartet, een komedie met een ernstige ondertoon ge schreven door de bekende En gelse auteur Alan Ayckbourn. Hij houdt het publiek op een milde manier een spiegel voor. Daarin zijn 'normale' mensen te zien die zichzelf in onmoge lijke situaties manoeuvreren. Voor de eerste keer presen teert de theatergroep haar voorstelling in Zierikzee in de grote zaal van het MFC-ge- bouw. De zaal wordt voor de gelegenheid ingericht als een intieme toneelzaal voor onge veer honderd toeschouwers. De toneelvoorstellingen begin nen om 20.30 uur. Kaarten kun nen worden' gereserveerd via telefoonnummer 0111-417149. Het festival 'Back to the Sixties' veroorzaakte in Middelharnis een stormloop op de kaartver koop. Zaterdag 6 januari om half zeven stond er, terwijl het nog donker was, al een enorme rij wachtenden in de vrieskou bij het VVV-kantoor. Pas om negen uur ging de kaartverkoop van start. Vanuit de evenementenhal De Staver kregen de Sixties-fans morele steun, in de vorm van een gra tis kopje koffie. Opmerking van één van de wachtenden: „Ik denk dat ik maar kilometervergoe ding ga vragen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 15