Rotterdam bindt als eerste de strijd tegen 'aso's' aan 'Jager' Willem-Alexander ligt nu zelf onder vuur Vader van vermoorde zoontjes blijft vaag Kok wordt in Israël ontvangen door Peres Aantal bankovervallen vorig jaar fors gedaald Project Stoeprand van woningbouwcorporaties Prijs van rijlessen moet omhoog Gestikt in containers Kroonprinselijke fax staat roodgloeiend agenda 2 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Moord mogelijk al dag eerder KRIMPEN AAN DEN IJSSEL (ANP) De 42-ja- rige man uit Krimpen aan den IJssel die vorige week zijn drie zoontjes om het leven bracht, heeft nog weinig losgelaten over zijn motief en over de toedracht van de drievoudige moord. Wel heeft de man verklaard dat dé lijkjes al een dag in zijn woning lagen toen de politie arriveerde. Dat bevestigt pers officier van justitie mr. H. Wesselink. „Maar of dat ook waar is, moet nog blijken uit het technisch onderzoek. Tot nu toe zijn de preciese toe dracht en het motief nog niet duidelijk. Buren hoorden donderdagoch tend' gestommel in de woning van de 42-jarige man en waar schuwden de politie. Die vond 'de lijkjes van de drie doodge stoken jongens van vijf, acht en negen jaar. De vader werd eveneens in de woning aange troffen met een slagaderlijke bloeding. Hij zou een zelf moordpoging hebben onderno men. Vriendin De man verklaarde na behan deling in het ziekenhuis dat hij zijn kinderen al een dag eerder om het leven had gebracht. Volgens mr. Wesselink heeft de vader ook aangegeven dat zijn vriendin hem kort voor de drievoudige moord had verla ten. ,,Of dat een motief kan zijn, is nog volstrekt onduide lijk", aldus de persofficier. JERUZALEM (ANP) - Premier Kok is dinsdag ochtend ontvangen op het kantoor van de Israë lische premier Peres. Beide bewindslieden we zen tijdens de officiële ontvangst op de „langdurige en diepe vriendschap" tussen Is raël en Nederland. Peres roemde de Nederlandse rol in het vredesproces en prees daarin ook de rol van Kok persoonlijk. ,,Ik groet je als een oude vriend", zei hij. De twee premiers wezen ook allebei op de sympathie van koningin Beatrix voor Israël. Vorig jaar was zij op staatsbe zoek en ook op de begrafenis van de vermoorde premier Ra bin was zij prominent aanwe zig. De beste manier om het verlies van Rabin te verwerken, is volgens premier Kok om het vredesproces in het Midden- Oosten op volle kracht voort te zetten. „Ook met Syrië, ook al is dat niet altijd eenvoudig", zei hij. Kok stelde verder dat op som mige gebieden de banden tus sen Nederland en Israël nau welijks meer kunnen worden versterkt, maar de economi sche en sociale betrekkingen kunnen nog wel wat verder worden aangehaald, zei hij. Jericho Maandag bracht de premier een bliksembezoek aan de Ne derlandse vertegenwoordiging in Jericho op de Westelijke Jordaanoever. Kok wil de Pa- lestijnen in de autonome gebie den op de Westelijke Jordaan oever en in de Gazastrook met zijn aanwezigheid op een „cru ciaal moment" een hart onder de riem steken. De Palestijnen staan aan de vooravond van de eerste ver kiezingen in de voormalig door Israël bezette gebieden. Op 20 januari gaan zij naar de stem bus voor de verkiezing van een president en een parlement. DEN HAAG (ANP) - Het aantal overvallen op banken is in 1995 met 46 procent gedaald ten op zichte van het jaar daarvoor. Het afgelopen jaar vonden er 170 bankovervallen plaats, tegenover 316 in 1994. Verder bleef het aantal over vallen op professionele geld transporten voor financiële in stellingen in 1995 met acht gelijk aan 1994. Dat meldt het bulletin van de Nederlandse Vereniging van Banken dins dag. Verder kregen de acht politie regio's die de afgelopen jaren een speciaal roofcoördinatie- team instelden, opnieuw min der bankovervallen te verdu ren. Het aandeel van deze regio's in het landelijk totaal was in 1989 nog 68 procent, eind 1995 was dat teruggelopen tot 48 procent. De meeste bankovervallen vinden nog steeds plaats in de regio Amsterdam-Amstelland. Toch ging ook daar het aantal overvallen omlaag: 31 in 1994 en 28 het afgelopen jaar. In de regio's Haaglanden en Utrecht vond vorig jaar een forse da ling plaats van respectievelijk 22 en 21 in 1994 naar 12 in beide regio's. Ook in Rotterdam-Rijnmond, heel Brabant, Noord-Holland waren de dalingen fors. In de regio Midden- en West-Brabant ging het aantal overvallen om laag van 29 (94) naar 7. De Rot terdamse regio kende vorig jaar 6 bankovervallen, tegen 27 in 1994. Stijging In de regio's Zaanstreek-Wa- terland en Flevoland vonden vorig jaar helemaal geen bank overvallen plaats. In 1994 had den criminelen het nog respec tievelijk op negen en drie banken gemunt. Een stijging was er daarente gen in de Gooi- en Vechtstreek. Daar verdubbelde het aantal bankovervallen naar twaalf in 1995. Tijden en standen volgens getijdetabel Hydro-meteoccntrum Zeeland t.o.v. NAP Datum Hoogwater Laagwatc tijd stand tijd stand ZIERIKZEE 17 januari 12.05 142 05.40 -119 18.20 -137 18 januari 00.45 147 06.55 -129 13.15 153 19.25 -137 ROOMPOT BUITEN 17 januari 10.55 146 04.40 -114 23.30 153 17.10 -132 18 januari 11.50 164 05.40 -125 18.15 -136 BRUINISSE 17 januari 12.10 159 05.40 -127 18.20 -144 18 januari 00.45 163 06.55 -136 13.05 169 19.25 -145 WKMKI.DINGE 17 januari 12.05 152 05.45 -124 18.20 -142 18 januari 00.45 157 06.55 -134 13.15 163 19.30 -143 Springtij: 22 januari Actuele informatie over afwijkingen 06-9771 ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bindt als eer ste stad in Nederland de strijd aan tegen asocia le huurders die het woonplezier van hun buren vergallen. Alle woningbouwcorporaties doen mee aan het project Stoeprand, waarbij herrie makers de keus krijgen tussen hulpverlening en huisuitzetting. De gemeente en de corpora ties betalen gezamenlijk de kosten van een half miljoen gulden per jaar. Tot voor kort gebeurde er wei nig met „aso's" die het leven van anderen zuur maakten. De ene huurbaas trad er tegen op met een gerechtelijke procedu re, de andere deed iets aan hulpverlening of liet het er maar bij zitten. „Nu gaan de corporaties de zaken met el kaar aanpakken", zegt woord voerder J. Hilberding van de Federatie Rotterdamse Wo ningcorporaties. „Als voor een probleemhuurder een nieuw begin met een andere woning noodzakelijk is, dan kan dat een stuk gemakkelijker als de corporaties samenwerken en dus ook eikaars lastige huur ders overnemen." Het Gemeentelijk Woningbe drijf heeft de afgelopen maan den als eerste corporatie acht huurders aangepakt via het Stoeprand-project. Met twee van hen was geen land te bezei len. Zij belandden alsnog op straat door ingrijpen van de rechter die volgens het Wo ningbedrijf ook steeds vaker de kant van de huurbaas kiest. Een derde huurder is via een begeleid-wonenproject op de goede weg. Voor de overige vijf is de aanpak nog niet dui delijk. Vast staat wel dat iede re deelnemer aan het project een contract moet tekenen met daarin harde afspraken over leefregels. Het asociale gedrag, zoals veel herrie maken en verwaarlo zing van het huis, is maar het topje van de ijsberg, zo stelt projectleider Ronald Vierge ver van het Woningbedrijf. De meeste „Ma Flodders" zijn in een neerwaartse spiraal ge raakt van uit de hand gelopen schulden, drank, relatiepro blemen en soms geen werk. Zonder hulp komt bijna nie mand meer uit het dal. Dat leidt volgens Viergever vaak tot asociaal woongedrag. Aanleiding voor de Rotter damse corporaties om actie te ondernemen is volgens Hilber ding het nieuwe systeem waar mee vanaf 1 april woningzoe kenden een huis kunnen krijgen. Zij moeten niet langer wachten op een aanbieding, maar zelf in de krant kijken waar een compleet overzicht staat van alle beschikbare huurwoningen. BUNNIK <ANP) - De prijzen van auto- en motorrijlessen gaan volgens de Bovag om hoog. De brancheorganisatie heeft berekend dat een praktijkles voor het rijbewijs-B ruim 65 gulden per uur moet kosten om een rijschool bedrijfsecono misch verantwoord te laten draaien. Nu is de gemiddelde prijs 55 gulden. Het is nog maar de vraag of de rijscholen het Bovag-advies zullen opvolgen. Door een af nemend aantal jongeren heeft de sector te maken met overca paciteit. Prijsafspraken zijn verboden. Toch denkt de Bo vag dat de tarieven omhoog zullen gaan, aangezien dat ge bruikelijk is na zo'n advies. Ze blijven doorgaans echter onder de adviesprijzen. ROTTERDAM (ANP) - Een 31- jarige man uit Rotterdam is maandagochtend tijdens zijn werk in de Rotterdamse haven om het leven gekomen, nadat hij door nog onbekende oor zaak tussen twee containers was terechtgekomen. Het slachtoffer werkte sinds kort als uitzendkracht voor een opslag- en transportbedrijf voor bouwafval aan de Molen vliet. De man .werd omstreeks negen uur vermist. Enige tijd later werd de man levenloos aangetroffen op het bedrijfs terrein tussen twee containers. Een van de containers moet door nog onbekende oorzaak zijn verschoven, terwijl het slachtoffer bezig was een net over de andere container te be vestigen. DEN HAAG - De Nederlandse huishoudens gebruiken min der water. Sinds 1992 is het ge bruik met 4 liter gedaald van 138,1 liter naar 134,1 liter per dag per persoon. Dit blijkt uit een onderzoek van het onder zoeksbureau NIPO. DEN HAAG (ANP) - Prins Willem-Alexan- der heeft inmiddels vele honderden faxen ontvangen waarin hij wordt opgeroepen niet langer te jagen voor dé lol. Een advertentie met een model-fax werd dit weekeinde door de Stichting Kritisch Faunabeheer in ver schillende kranten gepubliceerd. De Stichting ging tot de actie over na berichten over deel name van de prins aan de plezierjacht in de Kroondo meinen in Apeldoorn. Vol gens woordvoerder N. Koffe- raan van de Stichting staat de kroonprinselijke fax „roodgloeiend". „In het weekeinde is de papierrol ze ker vijf keer verwisseld. Dat kun je horen aan een bepaald sein als je hetzelfde nummer belt. Het telkens vernieu wen van de ról geeft ook hoop. Het betekent dat het hof toch nogal wat belang stelling voor de actie heeft." Koffeman schat in dat het op maandag nog drukker is ge worden met faxverkeer naar het Noordeinde. „Ik denk dat veel mensen nu vanaf hun werk faxen." Het hof heeft nauwelijks ge reageerd. Maandagmiddag laat schreef de Rijksvoor lichtingsdienst (RVD) wel een briefje aan de Stichting Kritisch Faunabeheer, zulks op verzoek van het particu lier secretariaat van de Prins van Oranje. „De door u via de media gevoerde campag ne tegen het deelnemen van de Prins aan drijfjachten op Het Loo heeft geresulteerd in een groot aantal faxbe richten ter zake. Gelet op het karakter van de aan de prins gerichte oproepen, lijkt het gewenst de ontvangst van in dividuele berichten door middel van dit algemene schrijven aan u, de organisa tor van de campagne, bij de ze te bevestigen." „Voor de goede orde meld ik u dat onder de berichten zich ook een aantal faxen bevond die het tegenovergestelde be pleiten van hetgeen u voor ogen staat', zo schrijft hoofd pers en publiciteit J. van Vonderen. Doelwit Het is voor het eerst dat een lid van het Koninklijk Huis doelwit is van een kritische publieksactie. In de tekst die naar de prins gefaxed kan worden, wordt Alexander aan zijn voorbeeldfunctie herinnerd. Dat lijkt ook wel eeri beetje nodig. De jacht is in deze moderne tijd nu een- maai een omstreden en voor sommige Nederlanders zelfs ronduit middeleeuws tijd verdrijf. Een prins en zeker een aanstaand koning mag zijn vingers niet aan zo'n hobby Ö2"anden, zo kan wor den geredeneerd, zeker niet als hij een toekomst voor de boeg heeft waarin de van zelfsprekendheid van de mo narchie weieens kan afne men. Willem-Alexander doet onte genzeggelijk zijn best een goed koning te worden. Hij vertoont zich bij allerlei groeperingen en manifesta ties en gedraagt zich daar charmant en geïnteresseerd. Hij doet er van alles aan om thuis te raken in de hele sa menleving, loopt stages bij ministeries maar rijdt bij voorbe°ld ook nachtjes met de politie mee om te zien dat Z.K.H. Prins Willem-Alex- anders faxapparaat staat roodgloeidend door een ad vertentie van Kritisch Fau nabeheer. het niet allemaal rozegeur en maneschijn is in Nederland Kluivert Toch moet hij zich, zeker nu hij bijna 29 jaar is, misschien nog beter dan tot nog toe re aliseren dat alle ogen nu een maal altijd op hem gericht zijn en wat ingrijpender is: vaak ook alle fotocamera's. Vorige maand nog leverde een foto met de voetballer Patrick Kluivert de prins ook enige kritiek op, zij het bij lange na niet zo uitbun dig als nu. Dat hij het Ko ninklijk Huis vertegenwoor digt bij belangrijke voetbalwedstrijden, zoals Nederland-Ierland, is pre cies wat er van hem ver wacht wordt. Maar hij had er waarschijnlijk goed aan ge daan zich na de felicitaties te beperken tot een handdruk. Het omhelzen van Kluivert, de van een strafbaar feit ver dachte sterspeler, is niet overal in goede aarde geval len. Suske en Wiske ''HET KOSTBARE KADER' door Willy Vandersteen Ongelooflijke sensatie! Veteraan tambik, u stielenongelukken, uontt uit de Tour geplukt door 'n helikopterDe karmaan Die schurken uorden steeds maar brutaler! Ue moeten iets doen. 6a nummertje oproeren. Helikopter tegen rotsen kuakken ttee, derom. Te geraarlijk Stel dat du boeren ruh ure ken op tambik Helikopter dan maar retgen en 10 sihull- plaats sihurken Prima idee Tenslotte utlen ue nog steeds niet uaarom ie interesse hebben roor lambiks fiets. 2eg 'ns12o vinnen ue de Tour met, hè mannenDe ene gaat rtiegen en de ande ren lun er met het mate riaal randoo Dinsdag 16 januari Zierikzee Lezing over Charismatische vernieuwing binnen de kerk door ds. W. W. Verhoef. Her vormd Kerkcentrum. 19.45 Begin computercursus. School gebouw Jannewekken. 20.15 uur. Kerkwerve Bijeenkomst bejaardensoos. Dorpshuis Zuudènde. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering commissie ruim telijke ordening in het gemeen tehuis. 19.30 uur. Dreischor Vergadering dorpsraad Drei schor in het dorpshuis. 19.30 uur. Oosterland Verkoping huishoudelijke ar tikelen. Lage Maireweg 14. Van 09.30 tot 11.30 uur en van 14.00 tot 16.30 uur. Woensdag 17 januari Zierikzee Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerk centrum, achter de Gasthuis- kerk. 14.30 uur. Start timmerclub voor jongens en meisjes van 8 tot 12 jaar. 19.00 uur. Kerkwerve NCVB-bijeenkomst in dorps huis 't Zuudènde. 19.45 uur. Brouwershaven Bingo in recreatiezaal Poor tershof. 14.00 uur. Jaarvergadering NBvP. Ton- nenmagazijn. 20.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping lingerie, keuken- textiel en nachtkleding in zaal kerk ger. gem. Nieuwerkerk. Van 9.30 tot 21.00 uur. Donderdag 18 januari Zierikzee Spruitkoolverga'dering. Huis van Nassau. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Vergadering adviescommissie openbare werken. Gemeenter huis. 19.30 uur. Scharendijke Jaarvergadering NBvP, afde ling Noordwelle e.o. Dórps- .huis. 19.30 uur. Raadsvergadering Midden- schouwen in het gemeentehuis» 19.30 uur. Vrijdag 19 januari Kerkwerve Informatie-avond Country- dansen. 't Zuudènde. 19.30 uur. Oosterland Jaarvergadering SGP-studie- vereniging in vergaderzaal Ger. Gem. 19.45 uur. Zaterdag 20 januari Zierikzee Bedkwartet, komedie door Theatergroep Zierik. MFC. 20.30 uur. Concert Burma Shave en Dy- zack. Brogum. 22.00 uur. Moriaanshoofd Workshop modeltekenen. Boerderij. Van 09.30 tot 11.30 uur. Brouwershaven Jaaruitvoering muziekvereni ging Apollo. Tonnenmagazijn. 19.30 uur. Nieuwerkerk Contactbijeenkomst verstan delijk gehandicapten. Gebouw Salem, Molenstraat 16. 14.15 uur. Bruinisse Ruilbeurs De Nachtegaal in het clubgebouw. Van 10.00 tot 12.00 uur. Expositie schilderijen in het Durps'uus. Van 10.00 - 17.00 uur. Open avond voor oudere jeugd in gebouw Het Kompas. 20.00 uur. Zondag 21 januari Zierikzee Prijsklaverjassen. Sportcafé Onderdak. 13.00 uur. Burgh-Haamstede Jeugddienst met jongerenkoor In Touch. Gereformeerdekerk. 10.00 uur. Maandag 22 januari Zierikzee Vergadering algemeen bestuur Boatrixschool. Schoolgebouw Grachtweg8. 16.00 uur. Zonnemaire Vergadering dorpsraad Zonne maire in het dorpshuis. 20.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 2