Geen prijs voor springruiters Ouwerkerks toneel goed voor drie punten VCK droogt DFS af Haamstede haakt af in de voetbalstrijd Heinkenszand wijst Duiveland op de vele zwakke plekken Dames vellen All-Ready Trainer Van Lent vertrekt aan eind van seizoen Tivee rode kaarten en twee omstreden doelpunten Delta Sporters denken onbewust toch aan titel Fusie MAANDAG 15 JANUARI 1996 NR 25908 9 GOES - Tijdens springwedstrijden op Indoor Zeeland is Stef Nelisse in de klasse L net buiten de prijzen gevallen. Ook Co Quartel en Alexan der Lochow vielen in Goes niet in de prijzen. Als een van de 25 ruiters ging Nelisse met Evita in de eerste omloop foutloos over het par cours. In de barrage raakte het paard echter een balk. Nelisse behoorde daardoor niet tot de eerste elf ruiters die de omloop twee maal foutloos aflegden. Wel ging de Noordgouwenaar als snelste ruiter over het par cours. Een elfde plaats was daardoor zijn deel. Op het progressieve parcours, waar de hoogte en moeilijkheids graad van de hindernissen toe neemt naarmate de rit vordert, verging het Nelisse minder. Hier eindigde hij als dertigste. Bij de paarden klasse B kwam Co Quartel, eveneens uit Noordgouwe, in de ring. Hij sprong met Helma en eindigde onderin de middenmoot van het uit 39 ruiters bestaande deelnemersveld. In de gebrui kelijke omloop die eerder op de dag op het programma stond, bracht Quartel het er be ter van af. Zijn paard raakte één balk en dat leverde hem uiteindelijk een twaalfde plaats op. Alexander Lochow van Westelijk Schouwen kwam eveneens uit in deze dis cipline. Hij reikte tot een 31ste plaats met Bel Admiral. Keesjoosse tekent twee jaar bij KOUDEKERKE - Op Walcheren werd de onge slagen status van DFS door VCK aan diggelen geschoten. Met de duidelijke cijfers van 3-0 leed de ploeg uit Burgh-Haamstede de eerste neder laag van het seizoen. Een slechte herstart dus voor DFS in de eerste wedstrijd na de winterstop. Door de neder laag moet DFS het Poortvliet- se SPS boven zich op de rang lijst dulden. ,,We hebben terecht verloren. We zijn echt afgedroogd. VCK is .gewoon een goeie ploeg. Thuis hebben we met 2-0 gewonnen, maar dat was ook al niet gemakke lijk," aldus trainer Kees Joos se. Zonder de geschorste Anco van der Linde en de geblesseerde Dagmar van de Salm, maar met Michel Hendrikse en Bas Hogestein kwam DFS over een hele wedstrijd gezien via René Brussé en Huib Nortier slechts tot twee halve kansjes. VCK stelde daar veel meer tegen over. Voor rust kwam men door een goal van Enno van der Meulen op 1-0. In de tweede helft kwamen daar nog twee treffers bij. Eerst scoorde Ro- nald Baltazar uit een corner 2- 0. Joosse: „Een grove dek- kingsfout. Er stonden zo maar twee man vrij en het was van; kop jij of kop ik hem in." Kort voor tijd zorgde Jacco Jansen met een uitval voor 3-0. Ondanks de ruime nederlaag toch ook positief nieuws uit Burgh-Haamstede. Trainer Kees Joosse en DFS, die dit seizoen voor het eerst met el kaar in zee gingen, kwamen overeen om het bestaande con tract met twee jaar te verlen gen. „Ik heb een aantal goede gesprekken gehad, eerst met Kees Rijnberg en daarna met andere bestuursleden. We zit ten allemaal op één lijn. We gaan proberen met DFS op een hoger niveau te komen. Niet alleen het eerste, ook het twee de en de jeugd. En ik heb het hier goed naar mijn zin. Alleen hoefde voor mij persoonlijk die twee jaar niet zo, maar dat wilde het bestuur per se", liet de Middelburgse trainer we ten. Een tweejarige aanbieding straalt natuurlijk wel een brok vertrouwen uit. Namens het bestuur van DFS reageerde Kees Rijnberg. „We hebben in eerste instantie gekozen voor een contract van één jaar, ook om elkaar eerst af te tasten. Daar zijn we altijd behoorlijk voorzichtig mee en we zien het eerste jaar meestal als een ge wenningsproces. We hebben van het bestuur uit de spelers gepolst hoe zij er over dachten. Iedereen bij de club was zo po sitief dat we in totaal nu drie jaar met Joosse in zee gaan." BURGH-HAAMSTEDE - Het zaalvoetbalteam van Haamstede is afgehaakt in de strijd om het kampioenschap in de eerste klas van de zaal voetbalcompetitie in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen. Deze week werd met 3-1 van Trinity verloren. De nummers één en twee maakten geen fout. Schults Schilders won ruim van In de Warre (5-0) en Vanity versloeg Fennet Boys met 3-2. In de tweede klas leed koplo per AZCII een gevoelige 5-4 ne derlaag tegen De Stulp. Ook het eerste team van het Asiel zoekerscentrum kwam niet tot winst, 6-6 tegen het team van Delta Warenhuis. Vanity 12 8 1 3 25 38- 26 SHZ/SRW 12 7 2 3 23 49- 40 ZV Haamstede 12 6 2 4 20 50- 22 Trinity II 6 1 4 19 43- 28 Blind/v.Vossen II 5 1 5 16 35- 32 Ncflen d'Eule II 5 1 5 16 40- 36 Fennet Boys 12 1 1 10 4 30- 46 In dc warre 12 1 0 113 24- 84 2c klas Mercedes Boys - V AW 9-2 AZC 1 - Delia Warenhuis 6-6 AZC 2 - De Stulp 4-5 Eetcafé Scharend. - Vclocitas 1-3 AZC 2 13 9 1 3 28 62- 43 Ic klas Pigalle 12 8 3 1 27 43- 17 Eetcafé Scharend 13 6 2 5 20 47- 44 Trinity - ZV Haamstede 3-1 Delta Warenhuis 13 5 2 6 17 43- 46 In dc wane - Schulls 0-5 Vclocitas 12 5 1 0 10 38- 42 Vanity - Fennel Boys 3-2 AZC 1 13 4 4 5 16 45- 36 Blind/v. Vossen - SHZ/SRW 2-4 Dc Stulp 12 4 3 5 15 32- 42 Mercedes Boys 12 5 0 7 15 41- 54 Schulls 12 8 1 3 25 39- 20 VAW 12 2 0 10 6 23- 58 ZIERIKZEE - Twee uitblinksters bij Good Luck waren er de oorzaak van dat de korfbal ploeg van All-Ready opnieuw op een nederlaag werd getrakteerd in de zaalcompetitie. De Schouwen-Duivelandse ploeg verloor met 17- 14. Met de rust was de achterstand overigens al aanzienlijk, 13-8. „Een domper", noemde coach Jan Voshart het resultaat. „We weten nu gelijk waar we staan. Aan promotie hoeven we niet meer te denken. We zullen ons moeten zien te handhaven." De coach zag hoe zijn team on danks verdienstelijk spel geen antwoord had op de schot- kracht van twee speelsters van dc tegenstander die uiteinde lijk samen goed waren voor tien treffers. Voshart: „Voor dal we dat in de gaten hadden stonden we al vijf doelpunten achter." In de rust poogde Voshart met het inbrengen van Patrick den Dekker voor Peter Talen de aanvalskracht van zijn team te vergroten. Het hielp wel, maar niet afdoende. All-Ready kwam terug tot 14-13, maar op dat moment miste Den Dekker een strafworp. Eerder in de wedstrijd had Es ther Snoek al hetzelfde ge daan. Het verzet van All-Rca- dy was daarmee gebroken en Good-Luck vergrootte vanaf dat moment weer de marge. Merijn van Liere opent de score voor Heinkenszand. (Foto: Joop van Houdt) OOSTERLAND - In de eerste competitie wedstrijd van het nieuwe jaar legde Hein kenszand de zwakke plekken van Duiveland pijnlijk bloot. De bovenste vier plaatsen, die recht geven op promotie, lijken voor de be zoekers, die met 2-5 wonnen, een stuk dich terbij. Trainer Ed van Lent maakte zaterdag tevens bekend dat hij de club, waar hij pas be gonnen is, aan het eind van het seizoen weer zal gaan verlaten. „Het is voor beide partijen beter dat ze een an dere trainer nemen. De pres taties blijven uit, en dat trek ik me wel aan. Bovendien had ik er meer van ver wacht. Een aantal jaren gele den ben ik al eens trainer ge weest van deze ploeg en voor mezelf maak ik steeds verge lijkingen en dan is deze ploeg toch iets minder." Van Lent kon wat de wed strijd betreft een complete waslijst opnoemen van din gen die hij fout zag gaan bij zijn ploeg. „We konden geen druk zetten op de defensie van Heinkenszand. Dit kwam met name door het ve le balverlies, veroorzaakt door het te veel lopen met de bal, de te lauwe instelling bij de duels en de slechte aan sluiting van achteruit. Het wachten is op een overwin ning om de kopjes weer om hoog te laten gaan." Vanaf het beginsignaal had Heinkenszand de wedstrijd onder controle. In de vijfde minuut al opende Merijn van Liere, na een boogballetje van Erno Cappoon de score, 0-1. De matige eerste helft leefde pas tegen het einde weer even op. Toen ook scoorden de bezoekers de tweede treffer, opnieuw van de voet van Van Liere. Kort na rust leek het duel al in het voordeel van de jonge ploeg uit Heinkenszand te worden beslist. Raimond Mohr strafte de vele defen sieve fouten van Duiveland genadeloos af, 0-3. Het duel kreeg echter nog een verrassende wending. Met nog een half uur op de klok presteerde Duiveland het om in korte tijd de aan sluiting te bewerkstelligen. Via doelpunten van Hans Capelle en René van de Werf kwam de stand op 2-3. Dui veland nam vervolgens meer risico, maar de poging langs zij te komen sorteerde een averechts effect. De ruimte die achterin ontstond was een kolfje naar de hand van het spitsenduo van Hein kenszand. Het. was vooral Raymond Mohr die hiervan profiteerde. In de slotfase completeerde hij zijn hat trick. Weer winst voor handballers AALSMEER - De heren van Nutsspaarbank Delta Sport zijn er in geslaagd hun negende competitie-optreden winnend af te sluiten. Te genstander Aalsmeer III werd in eén rommelig verlopen wedstrijd verslagen met 18-21. Delta Sport nestelt zich hier door nog vaster aan de top van het klassement. De tot nog toe behaalde resultaten zijn vol gens trainer Alex de Brauwer te danken aan het werken aan een volledig team. Tevens werpt de trainingsarbeid zijn vruchten af. „De vaste afspra ken worden steeds beter uitge voerd, zodat de patronen dui delijk zijn voor een ieder". Aanvoerder Bert de Vos was het hiermee eens. Hij voegde er nog aan toe dat het mentaal bij iedereen ook goed zit. „We zijn in de winning mood, en dat geeft altijd vertrouwen. We draaien nu ontspannen en zon der druk bovenin mee". Doordat Delta Sport er zo for tuinlijk voor staat, komt een eventueel kampioenschap ook steeds dichterbij. Dat deze ge dachte ook binnen de spelers groep bestaat, word beaamd door De Vos. „Wij hebben het er wel eens over. Dat is dan ei genlijk meer bedoeld als een gekkigheidje. We moeten reëel blijven. Dat wil dus zeggen dat het voor dit team niet is wegge legd". De Brauwer verwoordde het anders: „Het kan alleen als we het gehele seizoen zonder druk kunnen blijven spelen. Een kampioenschap is zeker geen must, maar mocht het gebeu ren dan zullen we er zeker voor gaan". Het begin van de eerste helft ging tot een stand van 4-4 ge lijk op. Toen was het keeper Piet Bos die met goede en nut tige reddingen zijn ploeg in de race wist te houden. Door zijn kordate optreden wist Delta Sport uit te lopen naar een rui me voorsprong van vier doel punten, 4-8. „Piet heeft door de wedstrijd van vorige week blijkbaar nog meer zelfver trouwen gekregen. Zodoende stond hij vandaag weer goed te keepen. Vooral de linkerhoek speler van de tegenstander kreeg er tranen van in zijn ogen dat er geen bal in ging", aldus De Brauwer. Een perio de van concentratieverlies zorgde voor slechte schoten en veel balverlies. Doordat Aals meer goed anticipeerde op deze periode van zwakte, kon er een ruststand aangetekend wor den van 10-10. Niet koelbloedig De Brauwer: „Het probleem bij ons is dat we een voor sprong niet kunnen vasthou den en uitbouwen. Het man keert op die momenten simpelweg aan koelbloedig heid". Na de pauze ging de wedstrijd weer een periode ge lijk op. Wederom door een aan tal goede reddingen van Bos en een heel hechte verdedigingsli nie kon Delta Sport weer een kloof van vier doelpunten slaan. Volgens De Vos was het vooral te danken aan de verde diging dat Delta Sport de voor sprong kon vasthouden. „Dat gaf de doorslag. Omdat het aanvallend niet geweldig liep, moest dat gecompenseerd worden met een hecht collec tief in de verdediging". Dat dit werkte, mag blijken uit het feit dat de aanvallers van Aals meer zo'n tien minuten niet wisten te scoren. De opge bouwde voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Aalsmeer - Delta Sport 18-21. Doelpunten Delta Sport: Peter Lefèvre 8, Erwin Schaalje 5, Lars van Zwieten 3, Jacco Vleeshouwer 1, Ron Flipse 1, Ferdinand Thierry 1, Bert Nuijens 1. ZEIST (ANP) - De VZC (Vereni ging van Zaterdagclubs) en het VCV (Verbond van Christelij ke Voetbalverenigingen) zijn zaterdag gefuseerd. De in Zeist opgerichte BZV (Belangenorganisatie van Zaterdagvoetbalverenigingcn) telt 350 aangesloten clubs. De Hengeloër Jaap Bisschop wordt voorzitter van de BZV. Met zijn zeven medebestuurs leden werkt hij aan een nieuw beleidsplan. De BZV houdt de binding met dc NCSU (Neder landse Christelijke Sport Unie) in stand gehouden. Groede toonde zich op dat moment verreweg de sterkste partij. Doelman Dale bout verrichtte echter in die periode fantastisch werk. Dat hij zoveel te doen kreeg lag echter ook aan zijn verdedi ging. Het uitverdedigen ging op dat moment zo beroerd dat de bal constant bij een tegen stander werd ingeleverd. Het was vragen om moeilijkheden en tegendoelpunten. Jan van Belois opende in de 25e minuut daarom verdiend de score. De verdediging hervond zich en Dalebout bleef zijn werk in het doel goed doen. Zijn colle ga aan de andere kant kan daar nog een voorbeeld aan nemen. Hij grabbelde op een houdbare inzet van Michel Schoenma kers naar de bal, maar liet die onder zich doorgaan. Aanvoer der Johan Dierings probeerde de aanstaande gelijkmaker nog te voorkomen, maar tikte de bal nog iets vei'der in het ei gen doel, 1-1. Door een kopbal van Peter Be- zemer op een voorzet van Serge Weijers kwam Ouwerkei-k nog voor de rust op een 2-1 voor sprong. Bezemer had in de eer ste minuut van de tweede helft de wedstrijd al een beslissende wending kunnen geven,- maar maaide toen voor een bijna leeg doel over de bal heen. De afnemende scherpte van de ar biter bleek vervolgens even la ter toen hij zijn goedkeuring gaf aan de gelijkmaker van Groede. Een doelpunt dat on der het kopje 'zuiver buiten spel' kan vallen. Een minpunt je dat de Ouwerkerkers na afloop van de wedstrijd graag door de vingers zagen. Ouwerkerk - Groede 3-2 (2-1). 0-1 Jan van Belois, 1-1 Johan Dierings (e.d.), 2-1.Peter Beze mer, 2-2 John Ortelaar en 3-2 Freek van Marle (strafschop). Scheidsrechter: De Haas. Toeschouwers: 120. Ouwerkerk: Pascal Dalebout, Angelo de Vlies, Freek van Marle, René Manni, Peter Hil- lebrand, Serge Weijers, Eric Begemann, John Roks, Micha el Dalebout, Peter Bezemer, Michel Schoenmakers (47. Joe- ri Pankow). Keeper Van de Waale van Groede en zijn aanvoerder Johan Dierings helpen Ouwerkerk aan de gelijkmaker. (Foto: Joop van Houdt) OUWERKERK - Jaap Goud, trainer van Ou werkerk, klaagt al maanden over de geringe trainingsopkomst. Sinds gisteren weet hij waar zijn mannen uithangen: op de toneelschool. Binnenkort kan Goud waarschijnlijk weer met een grotere groep trainen, want gisteren slaag- •den zowel Pascal Dalebout als John Roks glans rijk voor hun examen drama. Het tweetal hielp op deze manier Ouwerkerk aan drie punten, 3-2. Het levensechte toneelspel dreef spelers en begeleiders van tegenstander Groede bij kans tot razernij. Na afloop van de wedstrijd moesten vooral arbiter De Haas, Dale bout en Roks het ontgelden. Het trio leidde de tweede helft de Ouwerkerkse overwinning in, want een half uur voor tijd had het er nog alle schijn van dat Ouwerkerk het duel zou verliezen. Op dat moment had scheids rechter De Haas Serge Weijers, die in de eerste helft al geel had gekregen wegens een over treding, net de tweede gele prent voor gehouden. De tien man van Ouwerkerk zagen bij een 2-2 stand de punten alweer verloren gaan. Toen Dalebout in een botsing met spits Jan van Belois echter zoveel theater maakte dat het een heuse overtreding leek, moest ook de tegenstander met tien man verder. Dit bracht de partijen ook op het veld weer in evenwicht. 'Gelukje' Trainer Goud van Ouwerkerk sprak dan ook eufemistisch van een 'gelukje' omdat „de scheidsrechter na een valpartij van de keeper die vent er uit stuurt. Met tien tegen tien wer den we langzamerhand weer sterker. Maar zulk theater hoort er bij. Die jongens kijken tenslotte ook televisie." Goud werd in de laatste mi nuut nogmaals op zijn wenken bediend. Roks werd vanaf het middenveld weggestuurd en fixeerde zich op de lijnen van het strafschopgebied. Hij had echt er niet op een tegenstander gerekend. Toen die er toch stond, besloot hij het beste er maar van te maken. Roks: „Ik schopte die goser eigenlijk on dersteboven. Toen ging ik zelf toch maar liggen en gaf een harde schreeuw." Scheidsrech ter De Haas tuinde er opnieuw in. De arbiter wees naar de strafschopstip. Het buiten kansje werd door Freek van Marle koel benut, 3-2. Fantastisch werk Een eindstand die zeker na het eerste kwartier van de wed strijd niet voor mogelijk was

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9