Ben Meziane niet te kloppen op Schouwen-Duiveland Gemiste kansen en gestopte penalty typeren wedstrijd van de dramatiek r r Rentree van Ramses Bekkenk MEVO en Brouwershaven houden elkaar op 1-1 Coach Theo Moerland weg bij Bruse Boys WIK vangt nieuwe jaar aan met overwinning SKNWK gelijkwaardig aan Folmers Kapelle MAANDAG 1S JANUARI 1996 NR 25908 Rachid Ben Meziane ontvangt de felicitaties van de nummer twee. Jan Kortekaas. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Bookmakers zouden weinig ver dienen als er ingezet kon worden op loopwed strijden op Schouwen-Duiveland. Rachid Ben Meziane toont zich al tijden onverslaanbaar op Schouwen-Duiveland. De Zierikzeese atleet, die onderhand ieder hoekje op het eiland kent, kon zaterdag een nieuwe zege op zijn palmares bijschrijven. Hij won, ondanks de stevige con currentie, de tien kilometer lange Delta Cross in de Domeinen van Westerschouwen. Anjolie Wisse zegevierde bij de vrouwen. Het parcours van de Delta Cross, meetellend voor de Zeeuwse crosscompetitie, geldt als zwaar en Ben Meziane is dat bekend. Twee jaar terug toen hij voor het eerst deelham aan de loop, probeerde hij in het spoor van John Vermeule te blijven en liep zich toen ka pot. Dat resulteerde toen in een voor hem tegenvallende zesde plaats. Zaterdag legde Ben Meziane meer beleid in zijn race. In zijn eerste doorkomst, na 2,5 kilo meter lag hij vierde met een kleine achterstand op de kop lopers Edwin de Leeuw en Jan Kortekaas. Kortekaas, uit. Roelof arendsveen liep voor de derde keer in Westerschouwen en was verbaasd dat hij ineens op kop lag. Toch is zijn hoge positie de at leet niet vreemd, want vorij* jaar eindigde hij als derde. Een ronde verder had Korte kaas De Leeuw al van zich af geschud en bedroeg de achter stand van Ben Meziane, die inmiddels op een tweede plaats lag 25 meter. Op het 7,5 kilometerpunt kwam de Zierikzeeënaar al sa men met Kortekaas door. De Knegt, De Leeuw en Punt kon den nog volgen, maar het gat met de rest was toen al enorm. In de laatste ronde nam Ben Meziane ook afstand van zijn laatste concurrent. ,,Ik hoefde niet te demarreren. Ik heb gewoon het tempo ver hoogd. Ook in het begin ben ik nooit in paniek geweest. Met De Leeuw ben ik in de eerste ronde expres niet meegelopen. Hij ging te hard weg." Ramses Bekkenk Opvallende naam onder de deelnemers was die van Ram ses Bekkenk. De Zierikzeeë naar, die eerder dit seizoen al twee lopen van de crosscompe titie op zijn naam schreef, liep in november 1995 een zware enkelblessure op. Het herstel zou volgens de doktoren enige maanden vergen, maar zater dag was hij alweer van de par tij. Sneller „Dat ik mee kan doen is ook voor mij sneller dan verwacht. Tijdens mijn blessure heb ik veel gefietst en gezwommen, maar mijn kuiten zijn zwak ge worden. Ik loop hier vooral om te proberen. Pas de laatste cross van het seizoen wil ik weer voluit gaan. Ik heb mijn enkel expres niet ingetaped. Het gewricht moet sterker worden." Aanvankelijk kon Bekkenk zaterdag met de subtop mee. Op het vijf kilometer punt be vond hij zich in een pelotonne tje met onder meer Miquel van Tongeren. Bekkenk lag toen rond de tiende positie, maar zag de afstand tussen hem en de koplopers wel steeds groter worden. „Na de eerste vijf ki lometer was de conditie op. Ik knalde volledig in elkaar. Dat viel me tegen." Landegent Beter verging het Roeland Landegent. De C-junior won zijn vijfde loop van het seizoen en mag zich nu al winnaar noe men van de Zeeuwse crosscom petitie in zijn leeftijdscatego rie. Deze beslaat immers zeven wedstrijden, waarvan alleen het resultaat van de vijf beste lopen van iedere atleet mee telt. Heren, 10.000 meter: 1. Rachid Ben Meziane, Delta Sport, 34.39.60; 2. Jan Kortekaas, Ba taven, 34.59.00; 3. Robin Punt, RRA, 35.9.80; 4. Jaap de Knegt, Rott. Atl., 35.22.30; 5. Edwin de Leeuw, AV'56, 35.42.20; 6. Pe ter Louwerse, Sp. Walch., 36.11.30; 7. Theo Rabout, Atlé- tica, 36.16.30; 8. Miquel van Tongeren, Sp. Walch., 36.18.60; 9. Jan de Bart, AV'56, 36.20.20; 10. Johan v. d. Branden, Dio- medon, 36,24,60; 15. Rames Bekkenk, Sp. Walch., 37.17.80; 38. Peter Vader, Delta Sport, 40.42.80; 45. Han van Achter berg, Delta Sport, 42.5.20; 49. Arjan Beije, Delta Sport, 42.16.00; 56. Cees Hart, Delta Sport, 43.41.50; 62. Robert Kraayenbrink, Delta Sport, 44.25."30; 67. Joop Lasseur, Bru - b.m., 45.17.70; 68. André Lems, Delta Sport, 46.21.60. Mannen veteranen 40 10.000 nieter: 28. Jos Brands, Delta Sport, 42.38.90, 42. Ab Heij- boer, Delta Sport, 45.55.70; 43. Willem Sies, Dynamo, 46.16.10; 46. Chris Werry, Delta Sport, 47.31.60. Meisjes pupillen, 1100 meter: 1. Lotte de Kam, Dynamo, 5.16.80; 4. Hanneke de Dan- schutter, Delta Sport, 7.8.20. Vrouwen veteranen, 5000 me ter: 1. Marja Hogeboom, Bata ven, 21.7.10; 7. Greetje Smit, Delta Sport, 23.50.20. Jongens B, 5000 meter: 1. Mi- chiel Schrier, Atletica, 17.28.30; 2. Rutger Veerman, Wielingen, 18.20.00; 3. Cornee Daane, Atletica, 18.33.50; 10. Pieter Jan Fioole, Delta Sport, 22.31.20; 16. Mark v. d. Wek ken, Delta Sport, 25.23.30. Jongens C, 3300 meter: 1. Roe land Landegent, Delta Sport, 13.22.10; 2. Sebastiaan Vonck, RKHAV, 13.58.70; 3. Ad Sluij- ter, AV'56, 14.15.00; 12. Jefta van Donk, Delta Sport, 14.58.40. Jongens D, 2200 meter: 1. Tho mas Marinissen, Dynamo, 9.10.60; 5. Harro Heijboer, Del ta Sport, 9.34.40; 13. Matthijs Heeres, Delta Sport, 10.11.20. Jongens pupillen A, 1500 me ter: 1. Wesley Krakeel, Delta Sport, 6.39.20. Miesjes A, 3300 meter: 1. Tanja Gerards, Delta Sport, 17.56.00. Meisjes C, 2200 meter: 1. San dra de Block, RKHAV, 9.15.10; 2. Veerle de Vermaire, Dyna mo, 9.39.50; 3. Yvonne Wisse, Atletica, 9.43.00; 15. Antoinet te van Wijck, Delta Sport, 11.46.00; 23. Christien Trom- per. Delta Sport, 13.29.50. Meisjes D, 1500 meter: 1. Linda Wouterse, RKHAV, 6.19.00; 5. Nadine Rikhof, Delta Sport, 6.56.90; 7. Sascha v. d. Wekken, Delta.Sport, 7.15.40; 9. Yvette Schreurs, Delta Sport, 7.34.30. Meisjes pupillen C, 1100 meter: 1. Lotte de Kam, Dynamo, 5.16.80; 4. Hanneke de Dan- schutter, Delta Sport, 7.8.20. Meisjes pupillen A, 2e jaar, 1500 meter: 1. Ruth de Kraker, Sp. Walch., 6.17.20; 5. Iris Kloet, Delta Sport, 7.3.70. ZIERIKZEE - Toen scheidsrechter Van de Water zijn eigen optreden veertien minuten voor het einde van de wedstrijd tussen MEVO en Brou wershaven wegens een blessure noodgedwon gen moest beëindigen, luidde dat een hectisch slot van de wedstrijd in. Een aantal gele kaar ten, een rode en een gemiste strafschop verder blies uiteindelijk vervanger Van Rooten met een 1-1 eindstand af. vervolgens een terechte straf schop geeft en een 46-jarige keeper die zijn ploeg overeind houdt door de elfmeter trap te stoppen. Een prima script voor een thriller. „Zijn er nog kaarten gevallen dan?", vroeg Goesenaar Van de Water aan collega Henny van Rooten. Van Rooten floot op een bijveld de wedstrijd tussen MEVO 2 en Middelburg 3 en werd verzocht het reste rende deel uit te fluiten. Dat Van Rooten woonachtig is in Brouwershaven was geen en kel bezwaar. Maar hij had niet kunnen vermoeden dat hij nog zoveel zou moeten optreden. Echter, de beslissingen die Van Rooten nam waren juist, de verwijten die hij na afloop van toeschouwers uit zijn eigen dorp naar zijn hoofd kreeg to taal uit de lucht gegrepen. Het was trouwens maar goed dat de administratie van Van de Water feilloos was overgeno men door Henny van Rooten, anders had deze wedstrijd als nog een staartje gekregen. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd kreeg Brouwersha vens beste man en aanvoerder, Remy Lievense, namelijk zijn tweede gele kaart na onvrien delijkheden jegens Peter van der Linde. Ook Van der Linde moest aan het geel geloven. MEVO tegen Brouwershaven was dé wedstrijd van de dra matiek. Een thuisploeg die op 1-0 komt, dotten van kansen mist en zo verzuimt door te drukken, de bezoekers die terug lijken te komen, daadwerkelijk 1-1 sco ren en net op het moment dat ze aan gaan dringen verstoord worden door een blessure van de scheids, een invaller die MEVO leek dus lange tijd de drie punten in de knip te kun nen steken. Na een matig eer ste kwartier kreeg de ploeg een veldoverwicht en via Johan Heikamp, Dick van Splunder en Eric Wijsman goede moge lijkheden. Egoïsme en minder doordacht afronden waren ech ter de redenen dat MEVO op 1- 0 bleef steken. Die goal ont stond uit MEVO's vierde corner. Bij de tweede paal werd de bal teruggetrokken en Johan Heikamp rondde af. Brouwershaven kon er in de eerste helft weinig tegenover stellen. Al kon als excuus wor den aangevoerd dat in André Goudzwaard een belangrijke pion gemist werd. Zeven minu ten voor rust moest ook René Dalebout na een onbesuisde ac tie van Clement van Splunder nog eens geblesseerd het veld verlaten. Van Splunder kreeg geel. al had een andere kleur ook niet misstaan. Via Jaap Constandse, die vlak voor langs schoot, kreeg Brouwers haven kort voor rust haar bes te kans uit het eerste bedrijf. Bloopers Verveling troef in de eerste tien minuten na rust. Eén mi- Remy Lievense nog in actie. Vier minuten voortijd kreeg hij zijn tweede gele kaart. (Foto: Joop van Houdt) nuut later kreeg MEVO dé kans op 2-0. Jan Heikamps eer ste actie, het veroveren van de bal was prima, zijn tweede, voor een lege goal overschieten terwijl Dick van Splunder een voudig had kunnen overnemen en intikken, werd bijgezet in de categorie bloopers. Eric Wijsman, schot net over en Jo han Heikamp, schot op buiten kant paal, bevestigden ME VO's superioriteit wat kansen betrof. Het was Brouwershaven dat wat terug ging doen. In dezelf de minuut dat de bal op de ei gen paal belandde werd er 1-1 gescoord. Gerard Olijhoek: „Dat is toch niet te geloven. Daar word ik zo ziek van. Als je de bal nu achter verliest maar op het middenveld en dan zo door kunnen lopen." Het was Jaap Constandse die. weggestuurd door Remy Lie vense, alleen voor Jan van der Linde de langste adem had. Scheidsrechter Van de Water gaf daarna de pijp aan Maar ten. „Ik voel gewoon een deuk in mijn been. Dat heb ik de vo rige competitie ook al eens ge had", sprak hij. De noodge dwongen tussenstop kwam MEVO dus niet slecht uit. „Het was jammer van de scheids. Wc zaten eigenlijk net in de wed strijd". vond ook Brouw-spe- ler Pieter Kristelijn. Brouwershaven kreeg een unieke kans om de winst te pakken. Marcel Duinhouwer werd gevloerd door Jan van der Linde. Kees Kraaijenbrink schoot de penalty hard in. Van der Linde pareerde en ook in tweede instantie werd de bal naastgeschotcn. „We geven tweepunten weg, maar achter af mogen we blij zijn met die ene", reageerde MEVO-speler Dick van Splunder na afloop. „We hebben mazzel gehad, maar ook pech", verwoordde Pieter Kristelijn de Brouwse gevoelens. MEVO - Brouwershaven 1-1 (1-0). 22. Johan Heikamp 1-0. 73. Jaap Constandse 1-1. Gele kaarten: 25. John Jonker (Brouw), 38. Clement van Splunder (MEVO), 78. Jan van der Linde (MEVO) en 86. Peter van de Linde (MEVO). Rode kaart wegens twee maal geel: 11. en 86. Remy Lievense (Brouw). Scheidsrechter: W. A. J. van de Water uit Goes. Toeschouwers: 55. Belangstelling van Zierikzee BRUINISSE - Coach Theo Moerland zal Bruse Boys aan het eind van het seizoen verlaten. De oefenmeester is teleurgesteld in de prestaties en de inzet van een deel van de spelersgroep, maar zal desondanks het seizoen bij de tweede klasser afmaken. „Ik denk dat ik na onze pro motie iets meer van de spe lers kon eisen, dan ze tot nu toe gebracht hebben. Daar bij speelt de inzet ook een rol. De spelers vatten zowel zaterdags tijdens de wed strijden als doordeweeks op de trainingen te makke lijk op"-, aldus Moerland die zegt deze eigenschappen bij zijn spelers vorig jaar niet vermoed te hebben. Bruse Boys bezet momen teel een negende plaats met zeven punten uit acht duels. De laatste competitieduels gingen alle ruim verloren. Verrassing Voor het bestuur van de Bruse club kwam het aan gekondigde vertrek van de trainer als een verrassing. „Op 2 januari hebben we nog een gesprek met Theo gehad. Toen hebben we hem nog gevraagd of hij zijn con tract met nog een jaar wilde verlengen tot juni 1997", al dus voorzitter Groeneveld van de Bruse vereniging. „Uit zijn reactie bleek ech ter dat hij teleurgesteld is in een deel van de spelers groep. Wij betreuren zijn besluit zeer, want we heb ben hem leren kennen als een bijzonder integere man, altijd hardwerkend en ge richt op prestatie. Een ge dreven en fanatieke trai ner." Overigens wordt Moerland genoemd als de belangrijk ste kandidaat om de bij Zie- rikzee vertrekkende Jan Meulmeester op te volgen. Moerland ontkent de be langstelling van Zierikzee niet. „Ze hebben gebeld, en er zal zeker nog gesproken worden." Een extra probleem dat bij een eventuele overgang komt kijken is het feit dat Zierikzee zijn wedstrijden op zondag speelt. „Die vrije zondag is voor mij toch een beetje heilig," Serooskerke Zaterdag speelde Bruse Boys onder leiding van Moerland een oefenduel te gen derdeklasser Seroos kerke (W). De Bruse ploeg won met 1-0 door een doel punt van Theunis Henk van den Berge. Hier ging goed voorbereidend werk van Willem Webers en Peter Willemse aan vooraf. Moer land: „Het doelpunt ont stond halverwege de twee de helft uit een van onze spaarzame uitgespeelde kansen. Verder blonk de ploeg niet uit in voetbal lend vermogen, maar de in stelling was zaterdag wel in orde." Sinds lange tijd stond ook de nul in Bru weer eens op het scorebord. „We hebben minder kansen weggegeven dan voorheen en de onkun de van de tegenstander speelde ons ook in de kaart." Damescompetitie YERSEKE - Het damesteam van voetbalvereni ging WIK heeft het jaar wat resultaat betreft goed ingezet. Zaterdag werd Yerseke met 4-1 verslagen. Wat het spel betreft kan het volgens coach Denny de Vos nog wel een stuk beter. „Het was aan alles te zien, dat het de eerste wedstrijd sinds tijden was", aldus De Vos. „Op 2 december hebben we onze laatste wedstrijd gespeeld, daarna alleen maar getraind. Bovendien was het veld erg zwaar. Dat kwam het spel ook niet ten goede." WIK kwam al vroeg in het duel op voorsprong. Na vijf minu ten schoot Sook de Jonge in na dat de bal uit een hoekschop voor haar voeten belandde. Een kwartier later kwam de 0- 2 op het bord. Uit een aanval over rechts schoot Ellen Vaane met een hoge bal van een meter of twintig op de lat. De terug springende bal werd door Ve ronica Berrevoets opgevangen en breed gelegd op Monique van Oeveren. Zij raakte de bal maar half waardoor die zo'n fraaie curve beschreef dat deze onbereikbaar voor de keepster in de kruising verdween. Het aangeslagen Yerseke kreeg prompt een derde goal tegen. Ditmaal was Berrevoets de maakster, 0-3. Yerseke, zeker niet minder qua veldspel, sprong slordig met de kansen om. Toch leidde de verhoogde druk van dc thuisploeg tot een tegen treffer. De eindstand kwam op het bord door Ellen Vaane die een solo met een doelpunt be kroonde. De zege voedt de hoop van WIK de competitie als tweede te kunnen afslui ten. De Vos: „Spelteehnisch horen we daar thuis, dus dat blijft ons streven." KAPELLE - Tegen KNVB derdeklasser Kapelle boekte KNVB vierdeklasser SKNWK een keu rig 2-2 gelijkspel. „Van onze kant uit was het een hele goede wedstrijd. Alles klopte", aldus SKNWK-trainer Cees Willemse. De vriendschappelijke wed strijd werd gespeeld omdat de ingelaste competitiewedstrijd tegen Zaamslag-, zoals werd verwacht, werd afgelast. De trainer had in de pers al door laten schemeren dat het hem niet zo slecht uit zou komen als er niet gevoetbald zou worden. En dus ging SKNWK naar Ka pelle, de ploeg die getraind wordt door oud-Nieuwerker- ker Joost Folmer. In de eerste helft kreeg SKNWK de beste kansen. Mi chel Flikweert strandde alleen voor de keeper en Erwin Theu- nisse zag zijn schot op de krui sing belanden. Na de 0-0 rust stand kwam Kapelle in de tiende minuut van de tweede helft op 1-0. Johnny Kievit scoorde nadat keeper Leon Quik in eerste instantie nog redde. Quik speelde, volgens Cees Willemse. foutloos. Hij kreeg niet veel te doen, maar wat hij deed oogde goed. Het was Wilco de Valk die vanaf rechts met zijn schot, wat mis schien ook wel een mislukte voorzet zou kunnen zijn, de keeper van Kapelle verraste. Via een afstandsschot van Martijn Neele kwam SKNWK op een 1-2 voorsprong. In bles suretijd schoot John Hersch- man Kapelle uit een corner naar de 2-2 eindstand. „Er was beleving en inzet. Ik was zeer tevreden", conclu deerde Cees Willemse. I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7