Beachpop dit jaar geheel in teken van dance-acts dichters Gs positief over fusie scholen Draaiplaats bussen geasfalteerd Veere bestaat 700 jaar kerkberichten stukken Vandalisme? DINSDAG 9 JANUARI 1996 NR 25905 7 ZIERIKZEE Mini-instuif CJV In het CJV-gebouw De Drie hoek wordt woensdagmiddag 10 januari een Mini-instuif ge houden voor kinderen van vijf tot en met zeven jaar. Vanaf 14.00 uur worden er spelletjes gespeeld en kunnen de kinde ren knutselen. De instuif duurt tot 16.00 uur. Receptie NCVB De Nederlandse Christen Vrouwenbond afdeling Zierik- zee houdt woensdag 10 januari haar nieuwjaarsreceptie in de zaal van de Christelijke Gere formeerde kerk in de Zevenge- tijstraat. De aanvang is 14.00 uur. ZVU-cursussen Op initiatief van de Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) wor den in Zierikzee een aantal cur sussen gehouden, die open staan voor iedere belangstel lende. Maandag 15 januari wordt in het pand Nieuwe Kooiweg 8 een kennismakings avond gehouden waarbij moet blijken of er voldoende belang stellenden zijn voor een twaalf avonden omvattende cursus oud schrift voor beginners. De avond begint om 20.00 uur. Maandag 15 januari om 19.30 uur begint in het schoolge bouw van de RSG Professor Zeeman een cursus gevorderd tekstverwerken met Word Per fect 5.1. De cursus omvat vijf avonden. In hetzelfde gebouw begint dinsdag 16 januari om 19.30 uur een cursus gevorderd tekstverwerken met Word Per fect 6.0. ook gedurende vijf avonden. De vervolgcursus bridge voor beginners begint dinsdag 16 januari om 19.30 uur in het Multifunctioneel Centrum (MFC). De cursus om vat twaalf avonden. Neder landse literatuur na 1945 is een, vijf avonden durende, cur sus die vanaf dinsdag 16 janu ari wordt gehouden in de RSG Professor Zeeman. Aanvang 19.30 uur. De cursus Boekbin den wordt gehouden in het ge bouw van drukkerij Laken- man Ochtman aan het Jannewekken 11 en begint op woensdag 17 januari. De cur sus omvat tien avonden. Ten slotte wordt in het gebouw aan de Vismarkt in Sint, Domus- straat een cursus persoonlijk heid en kleuren gehouden die begint op woensdag 17 januari om 8.45 uur. Deze cursus omvat vier bijeenkomsten. Belang stellenden kunnen voor nadere informatie of aanmelding tele fonisch contact opnemen via 0118-634800. BURGH-HAAMSTEDE Bijeenkomst NVvH De Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen afdeling Westerschouwen kan terugkij ken op een drukbezochte nieuwjaarsbijeenkomst in de Schutse in Haamstede. Onge veer zeventig leden maakten van de gelegenheid gebruik het bestuur en elkaar de beste wensen over te brengen voor 1996. Na het welkomstwoord van de presidente en een glaas je advocaat met slagroom voerden acht leden het toneel stuk 'Verborgen verleiding' op; een toneelstuk over het koopgedrag van mensen. Voor de gelegenheid was het podi um omgetoverd tot een heuse supermarkt. Cursus In dorpshuis dé Schutse wordt vanaf maandag 15 januari een cursus Remedial Yoga volgens de methode Monteban gegeven met het speciale doel verkoud heid te voorkomen. Daarnaast kunnen door de oefeningen ook andere klachten worden voorkomen of genezen. De cur sus omvat twaalf lessen van één uur. Voor meer informatie kan men bellen naar de Stich ting Yogacentrum Rotterdam afdeling Zeeland (telefoon: 0111-651306). RENESSE Receptie NBvP De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Noordwelle hield woensdag morgen 3 januari een goedbe zochte nieuwjaarsreceptie in het Wapen van Renesse in Re- nesse. Na een welkomstwoord door de presidente J. Mooij- aart-Kooijman werd er onder het genot van een kopje koffie en een borreltje gezellig bijge praat. Donderdag 18 januari wordt de jaarvergadering van de afde ling gehouden in de Putmeet in Scharendijke. De aanvang is 19.30 uur. BROUWERSHAVEN Bingo In de recreatiezaal van woon zorgcentrum Poortershof wordt woensdag 17 januari een bingo gehouden. De aanvang is 14.00 uur. DREISCHOR Toneelgroep De toneelgroep van de Platte landsjongeren Zuid afdeling Schouwen-Duiveland voert za terdag 27 januari het toneel stuk 'Afkicken met een staar tje' op in het dorpshuis in Dreischor. Tijdens deze avond verzorgt ook Peter Dieleman een optreden in dialect. De aanvang is 19.30 uur. KERKWERVE Bejaardensoos De film over het reisje van 1995. Die staat centraal tijdens de bijeenkomst van de bejaar densoos op dinsdagmiddag 16 januari. De middag wordt ge houden in 't Zuudènde en be gint om 14.00 uur. VEERE - Het Walcherse stadje Veere bestaat dit jaar 700 jaar. In verband met dit jubileum wordt in de periode van mei tot en met oktober een aantal feestelijke activiteiten gehou den. Het programma wordt voorbereid door de Stichting Veere 700, waarvan de burge meester van Veere, A. H. den Boon voorzitter is. j* Mijmering Het oude jaar is weer voorbij met zijn wel en .met zijn wee met zijn zorgen en problemen de herinnering neemt men mee. De vragen zijn nog niet vergeten maar God zegt, zie op Mij alleen kan je toch niet verder Ik sta altijd aan je zij. Kerstlicht is niet verdwenen. Dat blijft eeuwig bestaan Zijn uitgestrekte armen biedt ons Zijn hulpe aan. Laten wij opnieuw beginnen met vertrouwen op de Heer. Wij hebben Hem zo nodig alle dagen keer op keer. P. IJzelenberg-Olree, Bruinisse Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgaven van de Zicrikzcesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presenteren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kon deze opsturen noar de Zicrikzcesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam von de schi ijvcftifstoot onder het gedicht Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Hollandscheveld (buitengewone wijkgemeente): A. Beider te Nieuwe-Tonge; te Almelo (toez.) (wijk 2): dr. W. de Greef te Vlaardingen; te Krabbendijke (Ontmoetings gemeente): mevr. M. G. Fern- hout, kandidaat te Amster dam, die dit beroep heeft aangenomen; te Langweer c.a.: H. van Schoonhoven te Oot- marsum (part-time). Aangenomen naar Oosterbier- um (SoW): en Wijnaldum: drs. J. A. Berkheij, kandidaat te Katwijk; naar Wilp: C. W. Smit, kandidaat te Utrecht. Beroepbaar: J. S. Kortleve, Fi- lipijnen 303,3524 JM Utrecht. Gereformeerde Kerken Beroepbaarstelling: mw. drs. E. Hulsman, Blankenstraat 131huis, 1018 RV Amsterdam. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Bedankt voor Enschede-Oost: J. Boersma te Harderwijk. Beroepbaarstelling: drs. R. D. Anderson, Dr. A. E. Re- mouchampsstraat 13, 2235 AH Valkenburg (ZH), tel. 071- 4016048. Christelijke Geref. Kerken Tweetal te Doesburg en Doe- tinchem en Nijmegen: M. Groen te Haarlem-Centrum en G. van Roekei te Nieuw-Ven- nep. Bedankt voor Drachten: J. Jonkman te Enschede-West. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland ZIERIKZEE - Woensdag 10 ja nuari, 19.30 uur ds. D. Monster, Barneveld. Gereformeerde Gemeente in Nederland BRUINISSE - Vrijdag 12 ja nuari, 19,30 uur ds. J. Roos, Opheusden. Bediening Heilige Doop en bevestiging ambts dragers. Ds. L. van der Linde overleden ZONNEMAIRE - Ds. L. van der Linde, gereformeerd emeritus predikant te Rijnsburg, is woensdag 3 januari op de leef tijd van 86 jaar overleden. Leendert van der Linde werd 18 juli 1907 in Renesse geboren. Hij bezocht het Marnixgymna- sium in Rotterdam en studeer de aan de Theologische Uni- vertiteit te Kampen. Op 23 februari 1941 deed ds. Van der Linde intrede in Zorinemaire. Vandaar vertrok ds. Van de Linde in 1943 naar Fijnaart. Hij was vervolgens van 1946 tot aan zijn emeritaat, op 1 au gustus 1974, predikantin Rijnsburg. Daarna was hij nog tot 1977 als predikant in tijde lijke dienst in Tienhoven •werkzaam. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordeliikheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de brietschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Vrijdagnacht overkwam mij iets wat me zo woedend maakt, en mij naar de pen doet grij pen. Mijn zoon, 19 jaar oud, en zijn vriendin ontsnapten ter nauwernood aan eeri zeer ern stig, zoniet dodelijk ongeval. Binnendoor rijden van Zonne- maire richting Heuvelsweg Kerkwerve. Op de Stapelsweg 'is een kruising met een dwars- dijk. Over de dijk heenrijdend lag vlak na het hoogste punt ±3 meter lager een schrikhek van 6 meter breed dat dwars over de weg was neergelegd. Op de palen met de planken naar bui ten, dus zo'n 10 a 15 cm boven de weg. Mijn zoon heeft het aan zijn koel handelen te danken dat hij remde en er overheen reed i.p.v. uitweek in paniek en dan 3 meter lager in de sloot te recht gekomen zou zijn. Ze kwamen met de schrik vrij zoals dat heet. De auto daaren tegen heeft een aanzienlijke schade opgelopen, een fiks be drag dat nergens verhaald kan worden, er lag nl. geen briefje bij met de naam van de da- der(s) die deze ongein veroor zaakte^)! Maar gelukkig liep het voor mijn zoon en vriendin goed af, wat 't allerbelangrijk ste is. Kwaad straft zichzelf wordt gezegd. Dat hoop ik dus van ganser harte. Ik noem dit nl. geen vandalis me of kwajongensstreken, maar pure misdaad die de doodkist tot gevolg kan heb ben. Ik zou graag willen dat de da- der(s) dit lezen en zich realise ren dat dit geintje een onge looflijk leed had kunnen veroorzaken. RICKY VAN MIERT Dreischor GO ES/MIDDELBURG Gede puteerde staten van Zeeland staan positief tegenover de voorgenomen fusie tussen het Buys Ballot College en de vbo- afdcling van de Christelijke Scholengemeenschap Ter Wel le, beide in Goes. De mbo-afdc- ling van Ter Welle gaat (voor lopig) zelfstandig verder, De fusie van beide scholen moet 1 augustus van dit jaar van kracht worden. Volgens gs voldoet de fusie en de daarmee gepaard gaande splitsing van Ter Welle aan de daarvoor ge stelde normen. Daarnaast past het in de totale beleidsontwikkeling. Gs zul len daarom dan ook de staats secretaris van onderwijs posi tief adviseren over de plannen. Door de fusie ontstaat een school met vbo, mavo, havo en vwo. Het mbo van Ter Welle gaat voorlopig zelfstandig ver der. Op termijn moet dit on derdeel gaan uitmaken van een nieuw te vormen Regio naal Onderwijs Centrum. "Festival moet eigen gezicht krijgen De organisatie van het Beachpopfestival hoopt dat dit jaar tienduizend bezoekers de toegangspoort passeren. (Foto: Marijke Fol- kertsma) SCHARENDIJKE/RENESSE - Het vierde Beachpopfestival staat geheel in het teken van dance-acts. Met een trendy-programmering, waarvan mogelijk DJ Paul Elstak en Charlie Lownoise Mental Theo deel uitmaken, richt de organisatie zich meer op de jeugd dan in de voorgaande edities. De opbrengst van het festi val is bestemd voor het Aidsfonds. Het festival, aan de voet van de Bronwersdam, wordt dit jaar zaterdag 20 juli gehouden. Behalve DJ Paul Elstak en Charlie Lownoise Mental Theo staan klinkende namen als Culture Beat, Double Vi sion, Snap, Nightcrawlers, Eternal, Technohead, DJ Bo bo, Tokyo Getto Pussy en Ruff- nech op het verlanglijstje van de organisatie. Welke van deze bands ook daadwerkelijk ge contracteerd gaan worden is nog niet bekend. ,,Op dit mo ment worden er besprekingen gevoerd. We hopen deze op kor te termijn af te ronden", aldus Marco Verseput van Beachpop. In totaal maken zes bands deel uit van het hoofdprogramma. Dit wordt aangevuld met een aantal regionale bands. Met het thema Dans wil de or ganisatie het festival een dui delijk eigen gezicht geven. Verseput: Vorig jaar hadden we een soort van try-out met een middagblok van dance- acts. Gezien de sfeer die er toen heerste viel dat in goede aarde bij de bezoekers. Voor dit jaar bouwen we dit uit en kijken we wat er mogelijk is om een programma met dansbare mu ziek te bieden." Verseput be nadrukt dat het niet gaat om alleen house. ,,We proberen ook zogenaamde crossover- bands, die een link leggeri tus sen rock en house, te contracte ren. Maar rechttoe rechtaan blues of rock and roll zal er dit jaar niet te horen zijn." Ongebonden Met de nieuwe opzet richt Beachpop zich meer op de jon geren dan in de voorgaande edities. Deze zijn volgens Ver seput veelal ongebonden en daarom minder gevoelig voor factoren die een trek naar de Brouwersdam naar het tweede plan kunnen verwijzen. De programmering brengt echter ook het risico met zich mee, dat het oudere publiek wegblijft. Van dit risico is Verseput zich bewust. ,,Het is echter ook een uitdaging. Bovendien zijn deze bands ontzettend populair bij zowel de jeugd als de oudere jongeren. En De Dijk en The Scene kent iedereen nu wel. Deze bands zijn overal in het land te zien. Wat er nu op het podium komt is volgens mij uitnodigender." Hoeveel publiek er op Beach pop afkomt durft Verseput niet te zeggen. Bij de evaluatie van de derde editie sprak hij de hoop uit dat er in 1996 tien duizend bezoekers op het festi val nieuwe stijl af zouden ko men. Of dit aantal gehaald wordt hangt echter niet alleen van de programmering af. Voor de zekerheid is het evene ment in ieder geval drie weken later in het jaar dan anders. Zaterdag 20 juli valt midden in het hoogseizoen. Ook dat moet de organisatie helpen bij een grote toeloop. Daarnaast mikt de organisatie op een grote respons van radio en televisie. Op dit moment worden onderhandelingen ge voerd met diverse stations voor opnamen. Van eerdere edities werden radio-opnamen gemaakt. Dit jaar wordt ge probeerd het festival ook op te levisie te krijgen. De draaiplaats voor bussen aan het eind van de Haringvlietstraat in Zierikzee krijgt binnenkort een asfaltverharding. Op dit mo ment liggen er nog klinkers. Deze is destijds aangelegd in verband met het bouioverkeer voor het gebied Poortambacht 8. Nu het woonrijpmaken van dit gedeelte van de wijk vrijwel is afgerond kan er een definitieve asfaltverharding worden aangelegd. Met de fundering is daar al rekening mee gehouden. Hierover wordt een laag van twaalf centimeter asfalt aangebracht. Tegelijkertijd wordt dit ook gedaan bij een deel van de Schouwenbank en de Vondelingsplaat. De bewoners van deze laatste straat hebben meer malen hun beklag gedaan over de grote plassen die zich vormden in de straat. Zij doopten deze zelfs om tot Voyidelingsplas. Met de as faltering moet hieraan een eind komen. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7