Niesziekte katten noopt asiel tot voorzichtigheid Streek-VVV gaat door met promotiecampagne toerisme Koppermaandagprent dit jaar uitgevoerd als een kalender Twee directeuren gefuseerde school Gs stoppen gebruik tropisch hardhout 'flé, daar heb je dat eigenwijze kluutje weer Grafische bedrijven benadrukken thema samenwerking Bewoners Straalweg Zierikzee betalen helft voor riolering Gaslek Aanslag Gs positief over fusie DINSDAG 9 JANUARI 1996 NR 25905 3 De VVV-promotiecampagne met de kluut als beeldmerk van Schouiven-Duiveland gaat de komende jaren door. ZIERIKZEE - Of het echt effect heeft gehad, is nog niet onderzocht. Maar de recreatieonderne mers zijn niet ontevreden. En dus gaat de Streek VVV en Promotie Schouwen-Duiveland door met de campagne die met behulp van de kluut Schouwen-Duiveland nadrukkelijk op de toeristische kaart moet zetten. Deze week is het precies een jaar geleden dat de Streek- VW onder het motto: Schou wen-Duiveland, daar kun je je vleugels uitslaan' het weidevo- geltje kluut introduceerde als beeldmerk voor toerisme en recreatie. Via advertenties en free-publi city in de landelijke dag- en weekbladen en met radio-com mercials werd reclame ge maakt, waarbij natuur en ruimte op Schouwen-Duive land de nadruk kregen. De be nodigde 100.000 gulden om de campagne compleet uit te voe ren is nooit gehaald. De geza menlijke ondernemers brach ten 35.000 gulden op, nog eens 45.000 had de organisatie zelf in kas. Toch tonen de ondernemers zich niet ontevreden. Mevrouw W. Bode van camping Wilhel- minahoeve in Renesse: ,,Het is nog te vroeg om te oordelen. Zo'n campagne heeft tijd no dig. We hebben een prachtige zomer gehad, dus dat speelt ook mee. Maar ik denk toch dat de campagne al heeft ge werkt. Ik heb beslist niet het idee dat het weggegooid geld P. van Oost van camping De Wijde Bliek reageert gelijklui dend: ,,Het moet groeien, we moeten de boodschap blijven herhalen. Ik heb wel de indruk dat wat meer gasten zijn door verwezen door de Streek- VVV." J. van Baarle van camping Duin en Strand in Scharendij- ke is bestuurslid van de Streek-VVV en tevens lid van de werkgroep promotie. Vol gens hem krijgt de campagne dit jaar en komend jaar een vervolg. ,,Ik meen - maar ik ben net terug van vakantie - dat de eerste advertenties al weer zijn geplaatst." Volgens Van Baarle is de kluut-cam pagne tot op heden redelijk ge slaagd. ,,De ondernemers zijn toch een beetje wakker ge schud. Maar het was eigenlijk te mooi weer om het effect van de campagne duidelijk in beeld te krijgen. Het verhaal moet zeker nog een jaar of vijf doorgaan. Dan krijg je bij de mensen een reactie van: 'Hé, daar heb je dat eigenwijze kluutje weer'." Op de rug Het vervolg van de campagne zal niet langer uit vrijwillige bijdragen van de ondernemers worden bekostigd. In de on langs verschenen nieuwe va kantiegids heeft de Streek- VW een toeslag op de advertentietarieven toege past. De extra opbrengst wordt gebruikt voor de cam pagne. Bestuurslid H. B. Zui derent: ,,Ik begrijp nog steeds niet waarom we die ton niet hebben gehaald. Als elke on dernemer 200 gulden had be taald, was het gewoon gelukt. Sommigen hebben 1000 of zelfs 1500 gulden bijgedragen, maar er is blijkbaar nog steeds een grote groep die - zoals wij dat noemen - wil meerijden op de rug van het varken." Nieuwe video Volgende week neemt het VW-bestuur een besluit over het vervolg van de campagne. In die vergadering komt ook een nieuw boekje over uitgaan op Schouwen-Duiveland ter sprake en verder zijn er plan nen om een nieuwe promotie video te maken. Daarvoor is contact gelegd met een jonge, Belgische cineaste. Medewer ker Marcel Bultink heeft de Streek-VW verlaten. Anne- marie Lisseveld, werkzaam voor de VVV in Burgh-Haam- stede, gaat Bultink opvolgen. GOES - Samenwerking. Dat is het thema van de koppermaandagprent, die maandag in Goes werd gepresenteerd door de Westbrabantse en Zeeuwse grafische bedrijven, die zijn verenigd in het district Zuidwest- Nederland van het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen (KVGO). De koppermaandagprent werd dit jaar, door het grafisch be drijf Pitman in Goes, uitgevoerd als een complete kalender. Het belang van samenwerking wordt daarbij gesymboliseerd door voorwerpen die bij elkaar horen, zoals een sleutel en een slot, een naald en een draad, een deksel en een pan. Met het overhandigen van de kopper maandagprent 1996 zetten de grafische ondernemingen uit Zuidwest-Nederland een tradi tie voort, die zijn oorsprong vindt in de Middeleeuwen. In die tijd vierden de gilden op de eerste maandag na Drieko ningen reeds koppermaandag. Een feest waarbij één dag per jaar in ledigheid en vrolijk heid werd doorgebracht en de De voorzitter van het district Zuidwest-Nederland van het Koninklijk Verbond van Grafische On dernemingen (KVGO). F. van de Velde overhandigt een ingelijste koppermaandagprent aan de Goese burgemeester D. J. van der Zaag (links). De prent vormt dit jaar onderdeel van een kopper maandagkalender. (Foto: Joop van Houdt) 'kop', de drinkbeker vrolijk van hand tot hand ging. Met de afname van hun politieke bete kenis, verdwenen ook de ge woonten van de gilden. Alleen het drukkersgilde hield de koppermaandagviering in ere. Traditie daarbij was het ver vaardigen en aanbieden van een rijm- of kopperprent, waarmee de gezellen hun ken nis en kunde toonden aan hun meesters. Tot op de dag van vandaag vormen kopperpren- ten het bewijs van het poten tieel aan technische, ambach telijke en artistieke kwali teiten van de grafische indus trie. De jaarlijkse kopper maandagprent wordt tegen woordig aangeboden aan de plaatselijke notabelen. Dit om uitdrukking te geven aan de verbondenheid van de drukkers met de lokale ge meenschap. Drie jaar geleden werd de koppermaandagprent in Zierikzee aangeboden aan burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. Dit jaar viel die eer te beurt aan de Goese bur gemeester Van der Zaag. In de tuinzaal van het Goese stad huis kwamen ongeveer vijftig van de 130 grafische onderne mers bijeen, die zijn aangeslo ten bij het district Zuidwest- Nederland van de KVGO. De voorzitter van het district, Van de Velde benadrukte tij dens de bijeenkomst het be lang van collegiale samenwer king binnen de grafische bedrijven én samenwerking met de klant. „Dergelijke sa menwerking levert voor ieder een vele voordelen op, niet al leen in 1996." ZIERIKZEE - Vijftien katten in het dierenasiel in Zierikzee hebben de besmettelijke niesziekte opgelopen. Twee virussen, die een maand gele den werden ontdekt, zijn hiervan de oorzaak. Het asiel is door de besmetting noodgedwongen zeer voorzichtig met het uitgeven van katten. Volgens een medewerker van het dierenasiel valt het alle maal mee en is er geen reden tot paniek. ,,Er zijn een aantal katten snotterig en ze hebben traanogen. Deze worden echter apart gehouden van de gezon de katten, zodat er geen sprake kan zijn van besmetting", al dus de medewerker. Volgens dierenarts S. J. Bergs- ma, die de katten onder behan deling heeft, is er echter wel degelijk sprake van een be hoorlijke besmetting. De be- smetting werd ongeveer een maand geleden ontdekt en wordt veroorzaakt door twee virussen. Een aantal katten moet noodgedwongen in qua rantaine worden gehouden. De andere katten die ziek zijn ver blijven in de ziekenboeg. De besmette dieren worden alle maal apart gehouden van de gezonde. Bergsma zoekt de oorzaak van de besmetting in het feit dat veel mensen in het najaar hun kat droppen. „Het is treurig, maar ieder jaar blijven er bij voorbeeld katten achter op de campings. Deze gaan zwerven en worden op den duur bij het asiel gebracht. Vaak zijn ze. dan al ziek." Volgens Bergsma speelt er daarnaast het probleem dat sommige katten zo wild zijn geworden, dat ze niet meer te helpen zijn. Hij heeft er dan ook een paar in moeten laten slapen. ZIERIKZEE - De bewoners van de Straalweg in Zierikzee krijgen van de gemeente een bijdrage van vijftig procent in de kosten voor de aanleg van een riolering. De commissie openbare wer ken en milieu waren gisteren unaniem van me ning dat dit op zijn plaats is. Volgens commissield R. W. A. M. Pessers (D66) draaide alles om de vraag of er sprake was van onvoldoende informatie van de kant van de gemeente of dat de bewoners alleen moeite hadden met de hoge kosten. „Als er onvoldoende informatie is gegeven over de financiële consequenties voor de bewoners, dan moeten we als gemeente onze verantwoor delijkheid nemen en betalen." De volledige vergadering stond achter deze zienswijze. De bewoners hebben zich er, volgens de commissie terecht, bij de gemeente over beklaagd dat ze onvoldoende zijn voor gelicht over de aanleg van de riolering. Ze zijn door een brief van de gemeente onbewust op het verkeerde been gezet. In de brief was slechts sprake van een bijdrage van 1.200 gulden voor de aanleg van de riole ring. De bewoners waren van mening dat het hierbij bleef, maar kwamen er later achter dat ze zelf het gèdeelte van de huisaansluiting, tussen de wo ning en de pompput, moesten betalen. Hierover werd in de brief echter niet gesproken. Voor particulieren betekent dit een kostenpost van twee tot drieduizend gulden. Voor hen kwam het college Van bur gemeester en wethouders met het compromis, de kosten te delen. Voor restaurant de Zeeland- brug en de aan te leggen cam ping van de familie Van der Wekken betekent de aanleg van de riolering een kosten post van respectievelijk negen en achttienduizend gulden. Be drijven komen echter niet in aanmerking voor een bijdrage van de gemeente. De gemeente is wettelijk ver plicht om de .riolering aan te leggen. Er mag namelijk niet meer op oppervlaktewateren worden geloosd. Ook andere wegen in het poldergebeid van Zierikzee, waaronder de Zand weg, moeten nog op de riole ring worden aangesloten. In Nieuwerkerk en Sirjansland NIEUWERKERK/SIRJANSLAND - Het Dui- velandse college van burgemeester en wethou ders wil een twee-koppige leiding voor de nieu we basisschool, die ontstaat door fusie van de openbare basisscholen in Sirjansland en Nieu werkerk. In het najaar van 1994 besloot de Duivelandse gemeenteraad de scholen met ingang van au gustus 1996 te fuseren. Dit om betere toekomstperspectieven en meer zekerheid te creëren voor de school en het school- personeel in Sirjansland. De medezeggenschapsraad van obs De Dobbelsteen uit. Nieu werkerk kwam enkele maan den geleden met het verzoek de fusie ongedaan te maken, van wege de personele consequen ties die eraan vast zouden zit ten. Die consequenties zijn onder meer dat het gemeente bestuur leerkrachten te werk kan stellen op beide scholen, zodat de groepen op De Dob belsteen groter zouden kunnen worden. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de directeur van De Dobbelsteen, A. P. Provoost vanwege zijn leeftijd in augus tus 1996 met zijn werkzaamhe den zou kunnen stoppen door gebruik te maken van een spe ciale regeling voor onderwij zers. Later bleek dat de over heid de regeling had aan gepast, waardoor Provoost er niet meer voor in aanmerking kwam. Daarom wil het dagelijks be stuur van Duiveland de nieu we gefuseerde basisschool la ten leiden door twee schooldirecteuren: Provoost en de directeur van de basis school in Sirjansland, G. Oele. De Duivelandse gemeenteraad moet hierover nog beslissen. Het onderwerp komt woens dag 10 januari aan de orde in de gemeentelijke adviescom missie financiën. Daarbij zal blijken hoe de verschillende raadsfracties over het idee van een twee-koppige leiding den ken. De vergadering van de ad viescommissie begint om 16.30 uur in het gemeentehuis in Nieuwerkerk en kan door iede re belangstellende worden bij gewoond. Binnen eigen organisatie en als opdrachtgever MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland wil het gebruik van niet duurzaam geproduceerd tropisch hardhout bin nen de eigen organisatie afschaffen. Ook als op drachtgever van weg- en waterbouwwerkzaam- heden willen gedeputeerde staten voorkomen dat hierbij hardhout wordt toegepast. Gs spelen hiermee in op de ac tie Hart voor Hout. Een initia tief waarmee Milieudefensie en Novib zich inzetten voor be houd van de tropische regen wouden en de ruim 100 miljoen mensen die in en van deze bos sen leven. Er bestaat geen be zwaar tegen tropisch hout uit regenwouden die duurzaam worden beheerd. Naar ver wachting komt er in 1996 een keurmerk waaraan dit hout kan worden herkend. Gedeputeerde staten verzoe ken provinciale staten van de provincie om zich achter de ac tie te scharen door onderteke ning van de intentieverkla ring. Die ondertekening houdt in dat de provincie zich ver plicht om geen tropisch hout zonder keurmerk te gebruiken binnen de eigen organisatie en als opdrachtgever van bouw werkzaamheden. Gs vinden dat dit beleid past in hun streven naar een duurza me ontwikkeling van de maat schappij, zoals verwoord in het milieubeleidsplan Kerend Tij 2. Ook speelt mee dat de pro vincie lid is van de vereniging Klimaatsverbond Nederland. Een van de doelstellingen van deze vereniging is het terug dringen van het gebruik van tropisch hardhout. De keuze werd ook gemaakt, omdat de provincie aan milieu zorg binnen haar eigen organi satie werkt en dit bij andere organisaties probeert te stimu leren. In het kader van interne mi lieuzorg binnen de eigen orga nisatie werkt de Technische Dienst van de directie Alge meen Beheer al enkele jaren met milieuvriendelijke alter natieven voor hardhout. HEINO - Vijftien woningen in Heino zijn dinsdagochtend korte tijd ontruimd in verband met een gaslek. Het lek is in middels gedicht en de bewo ners konden naar huis terugke ren. De lekkage ontstond tijdens de sloop van een pand dat moet plaatsmaken voor een bedrijventerrein. ROTTERDAM - Een autobom heeft in de nacht van maandag op dinsdag in Krimpen aan den IJssel een personenauto be schadigd. Volgens de politie gaat het om een bomaanslag. De ruiten werden er door de knal uitgeblazen en de bekle ding beschadigd. Er zijn geen gewonden. Verwachting tlm zaterdag 13 jan. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp.4 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuid 4 Vrijdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuid 4 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp.3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 jan. Zon op 08.45, onder 16.47 Maan op 22.05, onder 10.25 11 jan. Zon op 08.44, onder 16.49 Maan op23.12, ondef-10.48 Laatste Kwartier: 13 jan. (21.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT Regen en vrij zacht weer, dat is het beeld voor vanavond en mor gen overdag. Er trekt vanuit het zui den een storing over het land. Om dat deze bijna parallel ligt aan de stroming, duurt het bijna de hele dag voordat het hier en daar opklaart; het wordt een bewolkte dag en van tijd tot tijd regent het. De aangevoerde lucht is niet alleen vochtig, maar ook vrij zacht. De middagtemperatuur ligt rond 7 graden. Hef langjarig ge middelde voor begin januari ligt rond 4 graden. Vannacht ligt de minimum temperatuur rond deze waarde. De matige zuidelijke wind doet het zo wel vannacht als morgenoverdag minder zacht aanvoelen. In de loop van de week blijft de wind in de zuid hoek zitten. De neerslagkansen ne men af en de zon komt er af en toe bij. De temperatuur verandert weinig en blijft rond het voorjaarsniveau van 7 graden. GOES/MIDDELBURG - Gede puteerde staten van Zeeland staan positief tegenover de voorgenomen fusie tussen het Buys Ballot College en de vbo- afdeling van de Christelijke Scholengemeenschap Ter Wel le, beide in Goes. De mbo-afde- ling van Ter Welle gaat (voor lopig) zelfstandig verder. De fusie van beide scholen moet 1 augustus van dit jaar van kracht worden. Volgens gs voldoet de fusie en de daarmee gepaard gaande splitsing van Ter Welle aan de daarvoor ge stelde normen. Daarnaast past het in de totale beleidsontwik keling. Gs zullen daarom dan ook de staatssecretaris van on derwijs positief adviseren over de plannen. Door de fusie ontstaat een school met vbo, mavo. havo en vwo. ZIERIKZEESCHE PSS NIEUWSBODE li Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma 1/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50.00 Halfjaar 100.00 (autom. afschr.) 95.00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) ƒ180.00 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maancj, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. I nlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 17'/?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3