Ondernemers positief gestemd over afsluiting van centrum Veel hinder voor verkeer door plotselinge gladheid UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE NISSAN autowasserette AUTOBEDRIJF VAN DUKE Nipte winst Delta Sport op koploper Snelwiek dé krant van schouwen - duiveland! Auto gestolen Dinsdag 16 januari hoorzitting in stadhuis van Zierikzee Oproep binnen te blijven vindt gehoor ft I Regenachtig Keuze uit 3 programma's Geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00-18.00 uur, vrijdag tot 20.30 uur, zaterdags van 9.00-17.00 uur. U bent van harte welkom Nieuwerkerk, 0111-641364, Kerkring 37 MAANDAG 8 JANUARI 1996 152e JAARGANG NR 25904 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE JWiODB^- Moeten is een harde noot, maar ze heeft een zoete pit. Spreekwoord 3 JUBILARISSEN In Kerkwerve werden drie jubilerende Midden- schouwse brandweerlieden gehuldigd. Q 5 WINDMOLENS De Natuur- en Vogelwacht wil plan voor windmo- lenbouw, dat heel Schouwen-Duiveland omvat. 5 NIEUW REPERTOIRE De popgroep Crosshead presenteert haar nieuwe repertoire via een try-out concert. SCHAATSKAMPIOEN Leon van der Wielen uit Zierikzee werd Zeeuws kampioen marathonschaatser Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Marathontitel Van der Wielen ZIERIKZEE - In Sporthal Onderdak heeft handbalvereniging Nutsspaarbank/Delta Sport gisteren koploper Snelwiek met 19-18 verslagen. Door de overwinning heeft Delta Sport nu nog slechts één punt achterstand op drie koploperi. Met rust leidde de Zierikzeese ploeg al met zes punten ver schil, 11-5. In de tweede helft werd de achterstand door de Rotterdammers terugge bracht, en leek de wedstrijd toch nog in mineur te eindigen. Een afgekeurde treffer in de laatste seconde van de wed strijd zorgde er echter voor dat de winst bij Delta Sport bleef. Zeeuwse titel In Gel een was er winst voor Leon van der Wielen. De Zie rikzeese schaatser pakte op het Limburgse kunstijs de Zeeuw se titel op de marathon. Net als vorige week op het ijs van Zie rikzee had Van der Wielen het vooral te stellen met Hubrecht Janse. Fop Fonteijne uit Burgh-Haamstede pakte zilver bij de veteranen. Tennis In Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen werden zater dag de finales gehouden van het door Scelveringhe en het sportcentrum georganiseerde tennistoernooi. Erwin Ver braak en René van Dijke pak ten daar de winst in de finale partij in de C-categorie. In twee sets, 7-6 7-5, versloegen zij het koppel Hans Jan Goedege- bure/Winfred van der Pol. Strandvoetbal Op 6et strand van Westen- schouwen kwamen de C-junio- ren uit in een strandvoetbal- toernooi. In de hoogste poule was er een opmerkelijke winst voor Renesse dat daarmee het favoriet geachte Zierikzee af troefde. De onderlinge wed strijd eindigde in 2-2, maar Zie rikzee verspeelde plaatsing voor de finalepoule door in de laatste wedstrijd van de leef tijdsgenoten van Duiveland te verliezen. Meer sport op pagina 6 en 7. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil (m.i.v. 01.01.1996) een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAALabonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 Q JAAR abonnement zonder automatische afschrijving 190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratisll Naam Dhr./mevr7. Adres Postcode Plaats Telefoon Geb.datum:. Handtek. Bij automatische afschrijving uw j j Q bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. -i weg. Voor zover bij de politie bekend vielen er geen gewon den. Opvallend rustig Dat er geen ernstige ongeval len zijn gebeurd, heeft volgens Roekamp te maken met het feit dat het overal spekglad was. „Wanneer dat het geval is houdt iedereen er rekening mee en past men de snelheid aan. En ook hebben veel men sen zich gehouden aan de op roep niet naar buiten te gaan als dat niet noodzakelijk was. Het was tenminste opvallend rustig op straat." Bij de politie kwamen ook meldingen binnen van valpar tijen van voetgangers en fiet sers. Deze hadden geen ernstig letsel tot gevolg. Bij de afde ling Eerste Hulp in het Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee, rekenden de medewerkers op een grote drukte. Deze bleef echter uit. Er meldde zich nie mand met letsel tengevolge van de gladheid. Dat was in het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes wel anders. De afdeling spoedgevallen had het zaterdagmiddag druk met behandeling van letsel van voetgangers en fietsers die wa ren gevallen. De drukte hield tot ver in de avond aan. En ook in ziekenhuis De Honte in Ter- neuzen meldden zich enkele mensen op de afdeling spoed gevallen. SCHARENDIJKE - In Scha- rendijke is in de nacht van vrij dag op zaterdag een Mercedes gestolen met een waarde van ongeveer 45.000 gulden. De auto stond geparkeerd aan het Baken. Het betreft een donkerrode metallic Mercedes, type 250 D, met het Duitse ken teken MG-WG 11: HET WEER Veel bewolking en nu en dan regen. Minimumtemperatuur omstreeks 3 graden. Middagtemperatuur ongeveer 6 graden. Wind uit zuidoost tot zuid, meest matig kracht 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. Voor de leveranciers levert de afsluiting van de Mol de nodige problemen op. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Het merendeel van de onderne- mers aan de Mol en de Dam in Zierikzee staat positief tegenover de afsluiting- van de Mol voor verkeer vanaf 12.00 uur. Sinds 15. juni wordt geëxperimenteerd met deze tijdelijke afslui ting van de Mol. Dinsdag 16 januari is er een hoorzitting in het stadhuis. Dan kunnen be trokkenen hun zegje doen. Iedere dag worden om 12.00 uur twee paaltjes op de toe gang tot de Mol geplaatst. Tot 17.00 uur is de straat afgeslo ten voor het verkeer. Op don derdag is dit tot 21.00 uur het geval. Dan is het centrum zelfs vanaf het Kraanplein afgeslo ten. De ondernemers van de Mol en de Dam, die rechtstreeks met de afsluiting te maken hebben, denken verdeeld over de af sluiting, al lijkt de grote meer derheid positief te staan tegen over het permanent maken van de afsluiting. M. F. Üeur- loo van Deurloo Mode aan de Mol is daar een voorbeeld van. „Ik was vijftien jaar geleden al een voorstander van deze maatregel en dat is nog steeds zo. De Mol is altijd gebruikt als een uitgaande verkeersweg, maar dat kan toch nooit de functie' zijn "van eeri winkel straat." Deurloo vindt de afsluiting met name een pluspunt voor het wandelende winkelpu bliek. Zij kunnen volgens hem nu veel rustiger hun inkopen doen. H. Holty van Holty Fas hion aan de Dam denkt er net zo over. Volgens mevrouw B. Verkaart van de gelijknamige groentewinkel valt het met de rust voor de voetgangers ech ter tegen. Zij krijgt juist veel klachten van mensen die vin den dat hel er juist niet veili ger op is geworden, omdat fiet sers en bromfietsers zich niets aantrekken van het inrijver- bod. Lastig Daarnaast wordt volgens haar ook vaak de klacht geuit dat het niet mogelijk is om met de auto voor de winkel te rijden om de boodschappen in te la den. „En dat kan bij ons dan wel aan de achterkant, maar veel mensen vinden dat toch lastig." Zij pleit ervoor om de maatre gel alleen 's zomers van kracht te laten zijn. „Dan kan ik me het voorstellen dat er maar be ter geen verkeer over de Mol kan rijden, Maar laat ze 's win ters maar lekker doen hoor", aldus Verkaart. Haar mening heeft niets te ma ken met de bevoorrading. Dat 'gebeurt immers via de Hoge Molenstraat aan de achterzij de. Bij Apotheek Zierikzee be staat deze mogelijkheid niet. En dat levert volgens A. Goud zwaard soms grote problemen op voor de bodediensten. „Zij kunnen niet al hun klanten voor twaalf uur bevoorraden. Dat betekent dat ze maar halve dagen kunnen werken. Dat is onbetaalbaar." Volgens Goudzwaard doen de chauffeurs niets anders dan klagen over de afsluiting. Dat heeft mede te maken met de bekeuringen die ze oplopen wanneer ze achteruit via de Schuithaven de Dam oprijden. „Op zich is dat hun eigen ver antwoordelijkheid, maar leuk is het natuurlijk niet", aldus Goudzwaard. Maar ook voor de medewer kers van de apotheek zelf is de afsluiting niet altijd even praktisch. „Als we medicijnen rond moeten brengen kunnen we wel weg via de Schuitha ven, maar we kunnen niet meer terugkomen", aldus Goudzwaard. Afspraak Zijn 'overbuurman C. Alburg van de kaasboetiek heeft min der problemen met de bevoor rading. „Ik heb een afspraak met de leverancier gemaakt. Deze levert iedere woensdag om 6.30 uur de kazen af. En de vleeswaren worden met een steekwagentje vanaf het Ha venplein aangeleverd. Dat le vert geen enkel probleem op." Een' dergelijke afspraak kan Holty niet maken met zijn le veranciers. De twee belang rijkste zijn afkomstig uit Ven- lo en Roosendaal en vaak is Zierikzee de laatste plaats op de route. Dat is niet altijd even gemakkelijk, weet Holty, maar desondanks is hij een voorstander van de afsluiting. „Ik kan me tenminste geen en kele beweegreden indenken om de paaltjes weg te halen. rijksweg is onlangs voorzien van het zogenaamde ZOAB (zeer open asfalt beton). In heel de provincie bleven de stoepen en binnenwegen tot in de loop van zaterdagavond spekglad. Schade Op Schouwen-Duiveland on dervond het verkeer, met uit zondering van enkele wegen, tot zondagmorgen de nodige overlast van de gladheid. In twee gevallen was er sprake van ernstige materiële schade aan een personenauto. In Zie rikzee raakte zaterdagmiddag een 72-jarige inwoner van Ter- neuzen in een slip op de Ca- landweg, waarna hij met zijn auto tegen een boom reed. Een 21-jarige inwoner van Haam stede reed zondagnacht om streeks drie uur zijn auto total loss. Het voertuig slipte op de Hogezoom en kwam via een lantaarnpaal in de sloot te recht. De auto van een 42-jarige inwo ner van Den Bosch raakte za terdagmiddag licht bescha digd, toen het voertuig zaterdagmiddag in de sloot be landde langs de Weg door het Dijkwater in Dreischor. Over het hele eiland verspreid kwamen er bij de politie mel dingen binnen van kleine scha de-aanrijdingen. Daarnaast waren er ook veel slippartijen zonder nare gevolgen. Volgens P. Roekamp van de politie Zie rikzee was dit in het begin van de middag met name het geval op de Grevelingendam. Veel auto's belandden hier na een slippartij in de berm van de ZIERIKZEE - Het verkeer in Zeeland, met name in het oosten van de pro vincie, heeft zaterdag-middag veel hinder ondervonden van de plotselin ge ijzel. De wegen waren spekglad hetgeen met name op Zuid-Beveland leidde tot verschillende aanrijdingen. Deze waren ook op Schouwen- Duiveland te melden. Veel mensen hielden zich aan de oproep niet naar buiten te gaan, als dat niet noodzakelijk was. De ijzel kwam zaterdagmor gen via Zeeuwsch-Vlaanderen ons land binnen. Het ijzelge- bied, dat vrij klein was, zorgde in de middag met name in het zuiden, midden en westen van Nederland voor veel ongemak. In Zeeuwsch-Vlaanderen kon Rijkswaterstaat de doorgaan de wegen nog redelijk begaan baar houden. Elders in de pro vincie lukte dat minder. Met name op de A58, tussen de af slag Vierwegen en Zierikzee was het spekglad. Dit stuk Op de Calandweg in Zierikzee reed zaterdagmiddag een Temeuzenaar met zijn auto tegen een boom. (Foto: Marijke Folkertsma)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1