Zoekplaatje Twee nieuwe inventarissen bij archief Onderdelen tweede steiger liggen klaar fase aanpassing voor gebruik OiSUSlsCf® UNAs,raa,,° Van Mierlo welkom in Jeruzalem deurloo Vitaminen voor ondernemers Rabobank Steiger afkomstig van show in Engeland Ton nodig voor borden en folder strandindeling Inbraak restaurant Inbraak auto Verkoop liggeldkaarten via Brouwse havenmeester VRIJDAG 5 JANUARI 1996 NR 25903 Verwachting t/m dinsdag 9 jan. n n Nieuwerkerk 0111-641368 j Brouwershaven 0111-691634 Noorddijkstraat 8 Zierikzee 0111-413348 technisch instaliatieburo verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht zuid 5 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 5 graden Windkracht zuid 4 Dinsdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 5 graden Windkracht zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 jan. Zon op 08.47, onder 16.42 Maan op 17.52, onder 08.34 7 jan. Zon op 08.47, onder 16.43 Maan 18.53, onder 09.07 8 jan. Zon op 08.46, onder 16.44 Maan op 19.55,onder 09.35 Laatste Kwartier: 13 jan. (21.46) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Hoewel het voor een groot deel van het land nog een dag duurt, nadert de zachte lucht toch met ras se schreden. De komende nacht is het echter nog koud. De tempera tuur zakt tot -6 graden in Groningen en tot rond het vriespunt in het zuid westen. Morgen overheersen de wolkenvelden en, met uitzondering van het noorden en uiterste oosten, valt er wat regen. Bij een middag- temperatuur die uiteen loopt van -2 graden in het noordoosten tot enkele graden boven nul in Zeeland kan zich hier en daar ijzel vormen. De wind waait uit het zuidoosten en is imatig, kracht 4. Zondag wint de zachte lucht definitief terrein. In het hele land komt de temperatuur dan rond plus 4 graden te liggen. Ook de dagen daarna komt het kwik op circa 4 graden uit. De vorstperiode die tij dens kerst begon, is daarmee ten einde gekomen. DEN HAAG (ANP) - De rede ring van Israël zal een bezoek van minister Van Mierlo van buitenlandse zaken aan het PLO-kantoor in Oost-Jeruza lem, het Orient House, niet blokkeren. Volgens de bewindsman doet zijn regering er langs diploma tieke weg wel van alles aan om Van Mierlo af te brengen van zijn voornemen een bezoek te brengen aan het Orient House. Een definitief besluit om naar het PLO-kantoor in Oost-Jeru- zalem te gaan, is nog niet geno men, aldus de onderminister. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11Zierikzee. Postbus 14300 AA Zierikzee. Telefoon 0111 -416551 Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan. ma t/m vr. 0111 -417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) do. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen per: Maand (autom. afschr.) 18,50 Kwartaal 52,50 (autom. afschr.) 50,00 Halfjaar ƒ100,00 (autom. afschr.) 95,00 Jaar ƒ190,00 (autom. afschr.) 180.Q0 Losse nummers 1,25 De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lo pende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 1t.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 75 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. „Succesjes" (t/m 4 regels) 7,50 De advertentieprijzen zijn exclusief 177?% B.T.W. De verandering in de Ziektewet is één van de op handen zijnde overheidsmaatregelen. Dat kan een bedreiging zijn voor de continuïteit van uw bedrijf... De Rabobank helpt u dit risico af te schermen. Samen met de arbodienst Stigas en Interpolis bieden wij u gemakkelijke en doeltreffende oplossingen waar u financieel gezond mee kunt blijven. Bel ons voor meer informatie. 4 Nieuwe verordening Grevelingenschap ZIERIKZEE - Zoals het er nu naar uitziet maakt de gemeente Zierikzee nogmaals ge bruik van een aanbieding voor de vernieuwing van de steiger in de jachthaven. Het bedrijf dat eerder steigers aan de gemeente leverde heeft aan de Vissersdijk na al de benodigde onderde len opgeslagen. Van een officieel contract is echter nog geen sprake, aldus een zegsman van de gemeente. De steiger die nu in onderdelen ligt opgeslagen op de kade van de Vissersdijk is eerder ge bruikt op een show in Birming ham in Engeland door de leve rancier Inter boat marinas. Volgens hoofd gemeentwerken C. van der Linde is het nog niet zeker of de onderdelen straks gebruikt gaan worden voor de vernieuwing van de steiger in de jachthaven. Al laat hij wel doorschemeren dat dit wel te verwachten is. ,,We maken al gebruik van dit systeem en het bevalt ons prima", aldus Van der Linde. Vorig jaar is op deze manier 78 meter steiger vernieuwd in de jachthaven tussen 't Luitje en de getijdebrug. Hiervoor werd gebruik gemaakt van een stuk steiger dat eerder dienst had gedaan op een show in Enge land. Toen verhuisde de stei ger eerst naar Heerjansdam waar het bedrijf gevestigd is. Om vervolgens getranspor teerd te worden naar Zierik zee. Vertrouwend op een po sitief besluit van de gemeente raad heeft de leverancier zich deze transportkosten nu be spaard. Bovendek In verband met de slechte staat waarin het bovendek van de steiger verkeerde was het aan vankelijk de bedoeling de stei ger over de gehele lengte (ruim 150 meter) van een nieuw bo vendek te voorzien. Tijdens de voorbereidingen van dit kar wei kwam het bedrijf, dat. ook de steiger in de Nieuwe haven heeft geleverd, met een aanbod van 78 meter showsteiger. De gemeente maakte gebruik van dit aanbod, maar bleef dus wel zitten met nog 78 meter slechte steiger. Wethouder P. de Rijke zei vorig jaar al te ver wachten dat de gemeente over een jaar wederom van een aan bod zou kunnen profiteren. De ze verwachting lijkt nu dus be waarheid te worden. Op de begroting van dit jaar is één ton gereserveerd voor de ver nieuwing van het tweede ge deelte van de steiger. Uitvoering Strandnota Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Voor het plaatsen van borden bij de strandovergangen en het laten drukken van een folder, waarin de indeling van het strand wordt uitgelegd, trekt de gemeente Westerschouwen een ton uit. Dat zijn de eerste concrete maatregelen die voortvloeien uit de veelbesproken Strand nota van wethouder C. W. Veerhoek. Een andere maatre gel is het beschikbaar stellen van 7830 gulden subsidie ter ondersteuning van particulie re initiatieven op het strand. Vanuit ondernemerszijde is volgens burgemeester en wet houders positief gereageerd op de Strandnota. De gemeente ontving vijftien aanvragen, variërend van het vestigen van strandpaviljoens tot de ver koop van vers fruit op het strand. De kosten die de gemeente nu gaat maken, drukken voor 20.000 gulden op de begroting voor dit jaar. Dat bedrag blijft binnen de financiële ruimte die voor dit jaar is voorzien. Over de indeling van het strand in categorieën is meer dan een jaar gesproken in de Westerschouwse politiek. Pas vorige maand, toen Veerhoek het aantal zones terugbracht van zes naar vier, kreeg het college voldoende steun van de partijen. Het naaktstrand werd geschrapt en de twee ca tegorieën gezinsstrand werden teruggebracht tot één. De PvdA in Westerschouwen blijft tegenstander van de plannen. Bestuurslid Het voorstel om geld ter be schikking te stellen voor de uitvoering van de Strandnota komt maandag 15 januari aan de orde in de gemeenteraad. In die vergadering zal naar ver wachting ook een nieuw be stuurslid van de Stichting Re- nesse worden voorgedragen. Het nieuwe lid moet de heer Kleijn gaan vervangen, die af trad na een conflict over de verhoging van het erfpacht canon. De verkoop van liggeldkaar- ten vloeit voort uit het besluit i van de Raad van Bestuur van Natuur- en recreatieschap de Grevelingen om geld te gaan vragen voor het gebruik van de aanlegsteigers bij een aantal eilandjes in het Grevelingen- meer. Tot nu toe konden waterspor ters daar gratis aanmeren. In december maakte het Greve lingenschap daaraan een einde via een principe-besluit. Het is de bedoeling dat de nieuwe maatregel in het komende sei zoen van kracht wordt. Het Grevelingenschap wil aan de vaste ligplaatshouders van de jachthavens aan de Greve lingen de mogelijkheid bieden tegen gereduceerd tarief een seizoenskaart te kopen, die hen recht geeft gebruik te ma ken van de aanlegplaatsen. ZIERIKZEE - Bij het Streekar- chivariaat Schouwen-Duive- land zijn twee nieuwe archief inventarissen verschenen. De archieven die hiermee toegan kelijk zijn gemaakt hebben beide betrekking op Duive- land. Beide inventarissen zijn verkrijgbaar bij het streekar- chivariaat. Adjunct-streekarchivaris San- der den Haan inventariseerde het familie-archief van Van de Stolpe. Dit archief loopt over de periode 1774 tot 1918. Het gaat om stukken afkomstig van' verschillende leden van deze vooraanstaande landbou wersfamilie. Het merendeel van de stukken heeft betrek king op eigendommen. Deze waren in hoofdzaak gelegen in Nieuwerkerk en Oosterland. Het archief werd in bewaring gegeven door mevrouw W. P. Gaanderse uit Nieuwerkerk. Door streekarchivaris Huib Uil werd het archief van de Stichting J. C. Bal geïnventari seerd. Het fonds dankt zijn ontstaan aan Johannes Corne- lis Bal, die in 1840 in Bruinisse overleed. Bal was ongehuwd en liet vrijwel zijn gehele ver mogen na aan de Armen van Bruinisse. Van zijn nalaten schap zijn onder meer een gast huis en vier bejaardenwonin gen gebouwd. Diaconieën Tegenwoordig worden gelden uit het fonds beschikbaar ge steld aan de diaconieën van de protestantse kerken in Brui nisse. BURGH-HAAMSTEDE - In een restaurant in Haamstede is in de nacht van woensdag op donderdag ingebroken. Een 47-jarige inwoner van Haamstede deed gistermorgen aangifte van diefstal van au- dio-apparatuur en sterke drank. Daarnaast werden ook andere goederen ontvreemd. Advertentie ZIERIKZEE - Uit de auto van een 32-jarige inwoner van Zie rikzee is in de nacht van woensdag op donderdag in zijn woonplaats een radio/CD-spe- ler gestolen. Dè auto stond geparkeerd aan de Nieuwe Haven. De radio/CD-speler vertegen woordigt een waarde van 750 gulden. Daarnaast zit de eige naar van de auto met een aan zienlijk schadebedrag, ont staan bij de inbraak. Advertentie BROUWERSHAVEN - Het ziet er naar uit dat binnenkort in het kantoortje van de Brouwse havenmeester kaarten kunnen worden gekocht die watersporters het recht geven gebruik te maken van een aanlegplaats bij een aantal ei landjes in het Grevelingenmeer. Het Zoekplaatje van vorige week leverde elf inzendingen op. Drie mensen dachten dat het watertje dat Joop van Houdt gefo tografeerd had. de vroegere waterfietsplas was achter Hostelle- rie Schuddebeurs. Zij hadden het verkeerd. Het watertje is name lijk gelegen aan de Zuiddijk. In de volksmond wordt het ook wel de Weele van Geluk genoemdnaar de naastgelegen boerderij van J. M. Geluk. Voor Heidy van de Velde uit Ouwerkerk (Baal- papenweg 3) is het deze week een letterlijke weel van geluk. Zij werd namelijk als winnaar getrokken uit de goede inzendingen en ontvangt een cadeaubon van 25 gulden. Mensen die kans wil len maken op eenzelfde prijs, moeten de oplosssing van het bo venstaand Zoekplaatje voor volgende week woensdag sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA in Zierikzee De oplossingen kunnen ook in de brievenbus aan het Jannewek ken 11 worden gegooid. Graag op de buitenzijde van de envelop, of op de kaart, het woord 'Zoekplaatje' vermelden. (Foto: Joop van Houdt) Advertentie Fleece/100,- korting Mol 5

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 3