Rotterdam 1996 of nooit meer voor marathonloper John Quaak Eenvoudige winst Bezuijen en Groeneveld zaterdag- en zondagvoetbal FIFA wil grotere doelen Rinus van der Wielen eerste in damstrijd Goese tenniswinst voor Van Dijke en Verbraak Moeilijke tijden voor teams van Stella Boys Peking kandidaat af voor Olympische Spelen 2004 Zuurman naar Heerenveen DONDERDAG 4 JANUARI 1996 NR 25902 7 PROGRAMMA Afdeling Zeeland /.ondagcnmpetilie 4e klas C Zierikzec 5-Volharding .1 Bckercompetitie Zaterdughcker Tcrn. BoysJ-GPC' Tcrn. Boy.s4-Wolf.dijk AZVV 3-Spui MEVO 2-SPS Arnemuiden 5-MEVO ZSC 2-DFS Hcinkcns/and 3-Nicuwdorp DFS 2-Brouwcrshavcn Wolf.dijk 2-Duiveland 2 Hock 3-VCK VCK .1-Heinkcnszand GPC 2-Wisscnkcrkc Wisscnkcrke 2AVIK 2- Nicuwland Kapcllc 3-Apollo GPC 4-Borssclc Zaamslag 2-Cad/and Kloctingc 3-Hoedckenskerke Krvininf.cn 2-Wa arde Duuwcndaclc 3-SVD SKNWK 2-Z.SC Bm« Boys J-Siavenisse Spui 2-Arnemuiden 3 Duivclaud 2-Brusc Boys 2 Kniiningcn 3-Krahhendijkc 2 Arnemuiden 4-Scrwskcrke 3 GPC 3-Veert 3 SVD2-Ycrsekc3 Nieuwdorp2- 's-H. Arcndskcrke 2 Ycrsckc 4-Rillandia 2 Sicuwland 2-VCK 2 Tem. Boys 5-Middclburg 2 Meeuwen 4-Bcvclanders 2 Zondagheker Walehcrcn 3-Zcclandia Zcclandia 2-Zld. Sport Zcclandia 4-Domburg Domburg 2-Rencssc RCS 4-Lewed. Boys Zierikzec 4- Volharding Zierikzec 3-Ouwcrkcrk Zld. Sport 4-Jong Ambon Jong Ambon 3-Noormanncn Robur 2-Hansw. Boys 'Zcclandia 3-RCS 3 Goes 4-Zld Sport 2 Hansw. Boys 2-Patrij/cn 2 Jong Ambon 2-Walcheren 2 Patrijzen 3-Lcwed. Boys 2 Honteois.se 4-HVV 3 Temeuzen 4-Stccn 3 Vlissingen 3-Hoofdplaat 2 Temeuzen 3-Grocdc Philippine 2-Aardcnhurg Sluis 2-Bicrvliet Brcskcns4-Sluis Steen 4-Tcrho|c UVV4-SDO Hontcnisse 3-Ria W. Com Boys 2-Holstcrloo Axel 3-ffontcnis.se Philippine 3-0ostburg Koewacht 2-Com Boys CKnge 2-Graauw Vogelwaarden-C'ingb Biervliet 2-Schoondijkc BONN (ANP) - De wereldvoetbalbond over weegt in de toekomst de doelen te vergroten. Secretaris Blatter van de FIFA meldde dit voor nemen in een interview met het Duitse blad Stern. De breedte van itcl doel, mo- menteel 7,32 meter, zou ver groot moeten worden met de doorsnee van twee bpllen. Dat houdt een vermeerdering in van ongeveer vijftig centime ter. De hoogte.' nti 2,44 meter, zou met ongeveer 25 centime ter bijgesteld moeten worden. Een formele beslissing valt in maart, waarna kan worden overgegaan tot eert testperio de. Op deze manier wil de FI FA het voetbal nog aantrekke lijker maken. Volgens Blatter is het uitgesloten dat de veran deringen al doorgevoerd wor den voor de eindronde van de wereldtitelstrijd in 1998 (Frankrijk). ,,Dat toernooi wordt onder de huidige regels gespeeld", zegt de official in het vraaggesprek. Blatter acht de kans klein dat trainers de mogelijkheid krijgen een time out aan te vragen. „Voetbal lers zijn enorm conservatief", aldus Blatter. „Minder dan 50 procent wil een tussentijdse onderbreking. Er is nog geen beslissing genomen, maar de trend is negatief." Deze uwek begin met trainingsschema John Quaak tijdens zijn crosswedstrijd van afgelopen zaterdag in het bos vdrt Schuddebeurs. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - Voor John Quaak is het aftellen begonnen. In april hoopt hij in zijn negende Ma rathon van Rotterdam voor het eerst een tijd onder de twee uur en dertig minuten te lopen. In een strak trainingsschema van zestien we ken werkt hij vanaf nu naar het evenement toe. „Nu moet het gebeuren. Ik voel me goed dit jaar. Veel be ter dan het jaar ervoor en als deze tendens zich doorzet moet het lukken." Voor Quaak is die 2.30.00 een bijna magische grens. Tot nu toe staat 2.32.00 als beste prestatie in de boe ken. Gelopen tijdens de editie van 1993. Quaak: „Vorig jaar kon ik tot het 12 kilometer- punt mee met de snelste vrou wen. Die liepen toen op een schema van 2.25.00 uur. Dat moet ik ook kunnen." Dat het vorig jaar in de Maas stad niet wilde lukken kwam vanwege een tijdens de wed strijd opgelopen kuitblessure. Quaak liep de wedstrijd nog wel uit, maar finishte in een tijd van twee uur en 59 minu ten. Ook in 1996 wil Quaak weer proberen in het spoor van de snelste vrouwen ter wereld te blijven. „Die lopen een strak schema. Het is ook beter om in een groepje te lopen, dan gaat het allemaal toch wat gemak kelijker. Onder de 2.30 komen is in ieder geval het eerste stre ven, daarna ga ik pas verder kijken." Want als die prestatie haal baar is, komt ook het clubre cord van Delta Sport, dat daar maar een paar minuten onder ligt in zicht. „Als ik tien kilo meter voor het einde zie dat dat er ook in zit, prpbeer ik het natuurlijk." Voorbereiding; In zijn eerste mafHthon van Rotterdam kwam Quaak tot een tijd van 3..12.00, uur. Van 2.59 scherpte hij zijn tijd via 2.34 aan tot 2.32. En dat moet nog één keer sneller. Want waarschijnlijk is het namelijk voor Quaak, Rotterdam 1996 of nooit meer. Dat heeft alles te maken met zijn drukke werkzaamheden in de zomer. De postbode runt dan namelijk ook nog een bungalowpark in Burgh-Haamstede. „In de zo mermaanden train ik nog maar drie keer in de week. Dat is geen voorbereiding voor een marathon. Daarom loop ik er ook maar één in het jaar. Vol gend jaar heb ik vanwege een aanstaande verbouwing ook geen tijd om serieus te trainen. Dus dit is voorlopig mijn laat ste snelle marathon. Daarna loop ik ze gewoon voor mijn lol." Deze week start Quaak met zijn trainingsschema die hem naar 2ijn doel moet brengen. Zijn trainingsarbeid, zo'n twee en een half uur per dag, wordt dan als volgt verdeeld. Eén keer intervaltraining, één keer krachttraining, één wedstrijd en de overige vier keer herstel- •trainingen van vijftien tot der tig kilometer. De piek moet liggen op zo'n 150 tot 180 kilo meter in de week. „Ik weet ge woon dat ik het kan halen. Toen ik in 1993 2.32.00 liep had ik in de laatste zeven kilome ter namelijk een verval van ze ven minuten op mijn schema. Dat is veel te groot." Voeding j i Een speciaal voedingsschema moet hem vervolgens het laat-1 ste zetje geven op weg naar zijn doel. „Ik heb iemand gevon den die dat voor mij gaat sa menstellen. Ik begin daar be wust nu pas mee, want met die feestdagen eet ik gewoon alles. Zo iemand is heel nuttig, want vanuit de vereniging is er voor marathonlopers niet zo veel begeleiding. Dat is ook wel lo gisch, want er zijn bij Delta Sport maar een stuk of vier mensen die een marathon lo pen. Bij andere verenigingen zijn het soms wel honderd. Maar ja, uiteindelijk moet je het in de marathon toch alleen doen." PEKING (ANP) - China zal zich'niet kandi daat stellen voor de organisatie van de Olympische Spelen in het jaar 2004. Dit heeft de secretaris-generaal van het Chi nees Olympisch Comité, Wei Jizhong, don derdag in Peking verklaard. Volgens Wei is het voor Chi na onmogelijk een derge lijk evenement te organise ren. „Geen enkele stad heeft nog haar kandidatuur gesteld. Onze metropolen hebben voor hun economi sche ontwikkeling andere prioriteiten gesteld." Dit besluit betekent dat de Olympische Spelen in het jaar 2004 zo goed als zeker niet in Azië plaatshebben. Geen enkele stad in dat we relddeel heeft zich aange meld en de kandidaatstel ling sluit 10 januari. Peking leek een goede kanshebber omdat de stad 'in 1993 slechts een stem te kort kwam voor de organisatie van de Olympische Spelen in het jaar 2000. De keus viel toen op Sydney. tiool wint Oudejuurstoernooi ZIERIKZEE - Door een winst- en een remise- -partij bezet Rinus van der Wielen momenteel de "Tfefste plaats in de eerste klasse van het Provin ciaal Damkampioenschap. In de hoofdklasse bleef Aart Walraven na twee remises midden moter. Walraven moest in de laatste twee ronden aantreden tegen een speler van 's-Gravenpol- der. Hij speelde interessante positiepartijen tegen Danny de 'Jager en Arjo Kousemelker. Omdat in de beide ontmoetin gen het evenwicht nooit ver broken werd, eindigden ze in remise. Na acht ronden bezet de Zierikzeeënaar de zesde plaats met acht punten. Rinus van der Wielen won via een positioneel sterke partij van Ron Jongejan uit Vlissin gen. Tegen een alles afruilende Jo Houmes uit Aagtekerke kwam hij niet verder dan remi se. Desondanks gaat Van der Wielen na zes ronden aan de leiding met negen punten. Vier dammers zitten hem echter op de hielen. Op het traditionele Oudejaars- toernooi in' 's-Gravenpolder heeft Aart Walraven goed ge presteerd. In de derde groep werd hij eerste. Een positie die hij overigens moest delen met Jan van de Beek. Cor Boot werd winnaar in groep zes. Camiel Foltner in finale onderuit GÖeS - Erwin Verb'fkak feri Rèrié van Dijke heb ben het ihdoortennistoernooi van Goes op hun naam g-eschreven. In de C2-finale versloeg het koppel de heren Kats en Kokelaar. Alle wed strijden in Goes duurden drie kwartier. In die tijd kregen Verbraak en Van Dijke een 7-6 eind stand op het bord. Meer Schouws succes viel er in het sterk bezette toernooi niet te melden. Camiel Folmer uit Zierikzee reikte nog wel tot in de finale van het heren enkel toernooi in de B2, maar daar bleek Robert Springer te sterk, 3-4. Springer had in de halve finale Johnny Otte ook al geëlimineerd, 6-5. Folmer overleefde de halve eindstrijd overigens door een 6-5 zege op Walter de Maar die eerder in de poulewedstrijden weinig heel had gelaten van Otte, 7-1. Het dubbelkoppel Folmer/Ot- te strandde in de halve finale. De B2-spelers. kregen hier te genstanders van Bl-formaat voor hun kiezen en moesten in het koppel Filius/De Jong uit eindelijk de meerdere erkennen. Het werd zelfs een forse nederlaag, 8-2. Ingrid Saman en Ilse van Om- bergen verlieten vroeger dan gepland het dubbeltoernooi in de Dl. De oorzaak lag in de rui me nederlaag tegen het koppel De Feiter/Veerhoek, 7-3. Ook Hans Jan Goedegebure strand de al in een vroeg stadium. Zaalvoetbalconipetitie Onderdak ZIERIKZEE - In de tweede klasse van de zaal voetbalcompetitie van sporthal Onderdak in Zierikzee maakt het eerste team van Stella Boys zware tijden door. Gisteren werd met 8-2 van PTT verloren. Ook het tweede team van Stel la Boys, uitkomende in de der de klasse, gaat het niet voor de wind. Zij ging met 6-1 onderuit tegen Dreischor. The Pit ver stevigde zijn koppositie door een nipte overwinning op Bra- ber Groenvoorziening. 3-2. 2e klas Cafe 't Ockjc-FC Kcrkwcrvc 1-1 Zcclandia 1-Dc Keien 2-6 Bijmakelaardij-Gar. v.d.Havc 2-7 Stella Boys 1-PTT 2-8 Gar. v.d.Havc II 8 2 1 26.59 - 31 De Keien 10 8 1 1 25 75 - 24 PTT II 8 1 2 25 48 - 28 Bijmakclaardij II I Studio Marktje 10 4 Zcclandia 1 11 4 Cafe 't Oekjc 12 3 FC Kcrkwcrvc 11 2 Stella Boys 1 9 0 3c klas Siclla Boys 2-Drcischor 1-6 Profile "lyre-Garage Slager 8-1 Brabcr Grocnv.-Thc Pit 2-3 1 3 22 39 - 36 1 5 13 32 - 45 0 7 12 34 - 44 1 8 10 32 - 49 1 8 7 21 - 54 0 9 0 11 - 40 Tbc Pit Profile Tyre Dreischor Brabcr Grocnv. Garage Slager Stella Boys 2 Zcclandia II HEERENVEEN (ANP) - Bert Zuurman keert te rug naar Heerenvecn. De 22-jarige aanvaller was door de Friese eredivisieclub verhuurd aan Veendain. Door blessures en verkopen van Meijer en Tammer heeft Heerenveen gebrek aan aan vallers. Om die reden vroeg de club om een versnelde terug keer van Zuurman, die in de lo pende competitie vijf keer scoorde voor Veendam. Heer enveen kwam Veendam tege moet door voor de rest van het seizoen een andere speler uit te lonen, de 21-jarige André van Tuinen, een aanvallende mid denvelder. Tennistoernooi voor koppels in Burgh-Haamstede '".3 f' BURGH-HAAMSTEDE - In vang gjemaakt met het nieuw- nement voor dubbels. Iedere De finales van de in totaal zes dag vanaf 9.00 uur op het pro- Burgh-Haamstede is een aan- jaarstennistoernnooi, een eve- partij duurt een uur. categorieën staan voor zater- gramma. In de herendubbel Dl deed het favoriet geachte koppel Daan Bezuijen en E. Groeneveld goe de zaken. De partij tegen Henk Koutijs en Hans de Grouw werd met 11-6 gewonnen. Kees Rijnberg en Gerard Boekholt gingen onderuit tegen Dool/Schönberger, 5-9. In de Mix bij de Dl grepen Nelleke Slootmaker en Adriaan Moer man de verwachte winst tegen Ina en Val Pijl, 13-7. In de C-categorie, de hoogste van het toernooi, bleef het lang spannend in de partij tussen Martine Verschoore en Ernst Wondergem aan de ene kant van het net en het koppel Kou- wenberg/Van de Horst aan de andere kant. Verschoore/Wön- dergem wonnen uiteindelijk met 12-7. In de zelfde klasse wonnen Els en Jan Dirk Huizer met 11-6 van Aad en Liesbeth Broek huizen. Daan Bezuijen en E. Groeneveld maken goede kans op een finaleplaats in de herendubbel Dl. (Foto: Marijke Folkertsma) De grootste overwinning van de woensdagavond kwam op naam van het duo Joop Ver boom en Ria van de Roest. In de categorie E/D2 bij de mix partijen versloegen zij het kop pel Van de Zande/ Van de Lin de met 18-3. Peter Klein en Mariene Vendrig behaalden eveneens een ruime overwin ning. Het koppel Van Leeu wen/Van Leeuwen bleef hier met 3-11 aan de verkeerde kant van de score.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 7