Vleesmeester weekaanbiedingen Pot steekt zijn niet onder stoelen offianken Provincie Zeeland Natuur- en milieu-educatie in 1996 axel Tarieven veerdiensten Subsidie Cultuurmaand Hart voor hout Anders nog iets? Vleeswaren! J, WffSSE 1 1 1 1 VERSMAN -llll Elke zondag open van 13.00- 18.00 uur WOENSDAG 3 JANUARI 1996 NIEUWSBODE EXTRA Het provinciaal bestuur vindt de verbreiding van natuur- en milieuvriendelijke denk- en handelwijzen belangrijk. Vandaar dat ze veel projecten op dit gebied financieel ondersteunt. De uitvoering ervan is meestal in handen van organisaties die zijn gespecialiseerd in natuur- en milieu-educatie. Het complete programma 1996 van de.organisaties is verkrijgbaar bij het Provinciaal consulentschap voor natuur- en milieu-educatie, tel. 0113 - 211675. - N v Mét ingang van woensdag 3 janu ari zijn de tarieven voor de veer diensten over de Westerschelde gewijzigd. Bij gebruik van een meerwaardekaart wordt bet nieu we tarief met ingang van deze da tum automatisch van de kaart afgeschreven. Onderstaande bedragen zijn de kosten voor één overtocht met een van de veer- I Schepen, een enkele reis dus. De i mogelijkheid van retourkaartjes is j er niet. De tarieven zijn afhankelijk van de lengte van de voertuigen. Lengte t/m zes meter In de periode 15 mei tot 16 sep- témber, 15,00,-; van 16 sep tember tot 15 mei, 10,75; meerwaardekaarten met lage kor ting, 5,20; meerwaardekaarten met hoge korting, 4,15; meer waardekaart met lage korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaande ren,' 4,00; meerwaardekaart niet hoge korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, j ƒ:3,35. Vanaf 6,01 t/m 12 meter Wie niet in het bezit is van een meerwaardekaart betaalt voor een overtocht 20,75. De houders van een van de meerwaardekaar ten zijn goedkoper uit. Hiervoor gelden de volgende tarieven: meerwaardekaart met lage kor ting, 10,-; meerwaardekaart met hoge korting 7,60; meerwaarde kaart met lage korting voor inwo ners van Zeeuwsch-Vlaanderen, 8,80; meerwaardekaart met ho ge korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, 6,90. Langer dan 12 meter Zonder het gebruik van een meer waardekaart kost een overtocht 32,50. Gebruikers van een van de meerwaardekaarten betalen de volgende tarieven: meerwaarde kaart met lage korting, 16,30; meerwaardekaart met hoge kor ting, 12,45; meerwaardekaart met lage korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, 15,15; meerwaardekaart met hoge korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, 11,75. Motoren Voor motoren met een zijspan of een aanhangwagen gelden de lengtetarieven. Dat betekent dat Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118 631392 een gratis abonnement wil kan dat ook kenbaar maken bij het infor matiecentrum. De Stichting Zeeland Cultuur maand kan wat het dagelijks pro vinciebestuur betreft het volgend jaar rekenen op een extra subsidie van 50.000,-. Dit voornemen van GS behoeft de goedkeuring van de statencommissies voor welzijn, economie en algemeen bestuur. Halverwege januari komt het voorstel in die commissies aan de orde. Het bestuur van de Stichting Zee land Cultuurmaand had graag eer der duidelijkheid willen hebben over de toekenning van de subsi die. Maar het dagelijks provincie bestuur wilde eerst wel eens we ten hoe de werkverdeling voor de cultuurmaand tussen de sbchting en de Provinciale WV er zou gaan uitzien. De WV was in verband met onder meer bezuinigingen be zig met een herstructurering. Nu er zicht op is hoe het werk kan worden aangepakt, onder meer door een deel van het werk te la ten door een apart projectbureau dat medio 1996 zal gaan functio neren, kan ook GS een besluit over de subsidie voorleggen aan de statencommissies. GS vinden het niet nodig de stich ting de gevraagde 10.000,- te verstrekken voor een publiekson derzoek. Het dagelijks provincie bestuur wil laten bekijken of een dergelijk onderzoek kan worden gedaan door de Stichting VMC Zeeland die in 1996 toch al een publieksonderzoek gaat doen voor de musea. een motor met zijspan de prijs be taalt die geldt voor voertuigen tQt en met zes meter. Is er een aan hanger dan is de lengte van motor en aanhanger bepalend. Zonder zijspan of aanhanger gelden de volgende tarieven: van 15 mei tot 16 september, 7,25 en van 16 september tot 15 mei, 5,25; meerwaardekaart met lage kor ting, 2,65; meerwaardekaart met hoge korting, 2,10; meer waardekaart met lage korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaande ren, 2,10; meerwaardekaart met hoge korting voor inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen, 1,70. GS willen de intentieverklaring 'Hart voor hout', een actie van Mi lieudefensie en Novib, onderteke nen. Dat betekent dat de provincie geen tropisch hardhout meer wil gebruiken, behalve als het duur zaam is geproduceerd. Bij op drachten voor klussen zullen op drachtnemers, maar ook de eigen technische dienst, hier dan ook re kening mee moeten houden. De actie 'Hart voor hout' is gericht op het behoud van de tropische regenwouden. Ook wordt opgeko men voor de belangen van de ruim 100 miljoen mensen die in en van deze bossen leven. 'Hart voor hout' geeft consumenten en groot verbruikers advies over goede al ternatieven voor tropisch hard hout. Tegen tropisch hout uit regenwouden die duurzaam wor den beheerd, bestaat geen be zwaar. Er wordt gewerkt aan een keurmerk voor dit hout. Of de ondertekening van de inten tieverklaring doorgaat hangt af de goedkeuring van Provinciale Sta ten. codename future, coastwatch en scholierenconferentie duurzame ontwikkeling. Op het gebied van terugdringen van automobiliteit bij recreanten werken milieufederatie en consu lentschap samen met de Stichting Recreatiewerk. Dit gebeurt onder meer in het plan duurzaam veilig West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De mi lieufederatie werkt samen met re gionale groepen aan het project zonder auto natuurlijk. De organisatie van de Natuur- maand 1996 vraagt aandacht van het consulentschap die samen met de Stichting Recreatiewerk het voortouw heeft. Maar er zijn ook kleinere projecten. Zo bereidt de werkgroep kerk en milieu sa men met het consulentschap een serie 'leeskringen' voor over het boek Natuur tussen mythe en techniek van Hans Acherhuis. Het ontwikkelen van nieuw les- en educatiemateriaal gebeurt meest al in samenwerking met de uitvoe rende groep. Het Zeeuwsch Biolo gisch Museum produceert de materialen, als het gaat om werk- kisten en dat soort zaken. Voor 1996 staan de volgende projecten op het programma: energiebe sparing), landbouw en natuur, fiets- en wandelroutes met een educatieve plus en de lessenserie integraal waterbeheer voortgezet onderwijs. Milieutijdingen Het artikel is ontleend aan Milieutij dingen, een periodiek verschij nend informatieblad van de provin cie Zeeland. Het blad bevat allerhande nieuwtjes en informatie over actuele ontwikkelingen op het terrein van milieu in de provin cie. Milieutijdingen is gratis verkrijg baarbjj (iet informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middel burg, tel. 0118-631400. Wie De aktiviteiten van de natuur- en milieu-organisaties zijn samen te vatten onder de noemers cursus sen, netwerken (onderhouden van contacten en uitwisseling van in formatie) en projecten. In dit arti kel volgt een willekeurige greep. Cursussen Vrijwilligers van het IVN (Instituut voor natuureducatie) wijden be langstellenden in in de geheimen van de natuur in de eigen omge ving. De Stichting Landschapsbe heer Zeeland leert mensen die 'iets in de natuur willen doen', hoe ze dat kunnen aanpakken. Het gaat dan om praktische zaken als maaien met een zeis of snoeien van fruitbomen. Het Provinciaal consulentschap en het MEC (Mi lieu-educatiecentrum) leren men sen natuuronderwijs te geven. Samen met de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) zorgt het consulentschap voor scholing van begeleiders van Eco-teams, dat zijn groepjes mensen die zich be kwamen in bijvoorbeeld natuur vriendelijk huishouden. Verder geeft het consulentschap cursus sen voor natuurgidsen en aan mensen die dat willen worden. Netwerken Het is van belang dat mensen die zich bezighouden met milieu, na tuur en landschap regelmatig met elkaar contact hebben, lender jet;, ding van de ZMF ontmoeten 'groe ne' waterschapsbestuurders el kaar en krijgen ze bijscholing. Coördinatoren voor natuur- en mi lieu-educatie treffen elkaar per re gio en bespreken mogelijke knel punten in hun werk. Coördinatoren van milieu-educatie centra bespreken regelmatig met elkaar hoe ze doelgerichter en doelmatiger kunnen werken. Het consulentschap en de ZMF heb ben een netwerk opgebouwd van natuur- en milieuvoorlichters. Projecten Verschillende projecten zijn in voorbereiding of in uitvoering. Het Platform Duurzame Ontwikkeling trekt het project 'meetlat gemeen telijk duurzaam beleid'. De federa tie, het consulentschap en het Centrum Internationale Samenwer king hebben de leiding in het plat form. Het consulentschap voert samen met een aantal scholen en de schoolbegeleidingsdienst het pro ject natuurzorg uit. De Stichting Landschapsbeheer werkt samen met scholen bij de adoptie van kleine natuurelementen zoals drinkputten. Het Zeeuwsch Biolo gisch Museum maakt er vervol gens een werkkist bij. Onder be- 'gèleiding vairhet consulentschap nemen scholen voor voortgezet onderwijs deel aan projecten als Heerlijk half om half gehakt kilo 7,98 -Mager rundergehakt kilo 9,98 Heerlijke Heerlijke blikboterhamworst 150 gr. 1,49 ribkarbonades kilo 10,98 Heerlijke Magere runderbraadlapjes L* - kilo 12,98 schouderham Fijne 150 gr. 1,98 r>c*r-\re> 1 n f tirrwo f- 150 gr. 1,98 Rijk gevulde Lcrvciaatworbc K; erwtensoep t liter 5,98 Leverkaas 150 gr. 1,98 WAT IS DIE VLEESMEESTER VERS MAN! Schetpboekstraat 1-3, Zierikzee, tel. (0111) 416 570 EEN VESTIGING VAN DE VLEE SMEESTERS GELDIG T M ZATERDAG A IANUARI PRIÏSWJIZJGINGEN IN ZETFOUTEN VOORBEHOUDEN Dl eno,rme kortingen Ga nu naar Pot in Axel en profiteer tijdens de uitverkoop van het enorme voordeel voor.de allermooiste meubelen! zeeuws-vlaanderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend tot 18 00 uur. Tel. 0115-562010 Sie Matic keukenstudio 1cverdieping. Slaapkamerafdeling 2500 m2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 9