FUUCKEE Interieur-adviesboek van Jan des Bouvrie Jan des Bouvrie Interieur-adviesboek NIEUWSBODE EXTRA ZOEKPLAATJE dier in het vizier Winnaars van de wedstrijd kerstsokken Renovatie Vertrouwen bijna klaar Gediplomeerd zwemmen Dansles in Dirksland Politieman bijna omver gereden Ontsnapte gevangene aangehouden Jasper: jong en dynamisch WOENSDAG 3 JANUARI 1996 NIEUWSBODE EXTRA Visies en tips van een meester-ontwerper Oplage 30.500 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland. Oosterland Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel. Ooltgensplaat, Oude-Tonge Middelharnis, Middelhamis, Sommelsdijk, Nieuwe-Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman b.v. Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 14300 AA Zierikzee Telefoon 0111 416551 Telefax 0111 414315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 691941, voor Goeree-Overflakkee Ruud Kraay na 18.00 uur 0181 323814 Bezorging/Lezersservice 0111 -417314 tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur Redaktie Tijdens kantooruren 0111 416551 toestel 225 Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 0111 416065 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 172.550. WEKELIJKS PROGRAMMA ,DAAR HOORT U MEER VAN" KABEL: 100.8 MHZ-ETHER: 104.9 Mhz Uitzendingen van Radio Flakkee: 24 uur per dag Naast de reguliere (gesproken) programma's zendt Radio Flakkee de gehele dag en nacht non-stop muziekprogram ma's uit, afgestemd op elk dag- of nachtdeel; tijdens het werk, maaltijd, late avonduren of nacht: Radio Flakkee stemt op de luisteraar af. Iedere werkdag tussen 08.00 en 10.00 uur: Iedere morgen presenteert Piet v. d. Groef live zijn OP WEG NAAR.... het vrolijke ontbijtprogramma, boordevol muziek, het weer, verkeersinformatie en interessante nieuwtjes. Iedere werkdag tussen 17.00 en 18.00 uur: WISSEL, het ac tualiteitenprogramma van Radio Flakkee, met actueel nieuws en informatie over uw eiland en omstreken. Zaterdag 6 januari 1996 (09.00-10.00 uur): In FLAKKEE- CIALITEITEN ontvangt Jan Lodder vandaag de heer Hugo Knöps, oud-slager uit Stellendam. (Herhaling dinsdag 9 ja nuari van 18.00 tot 19.00 uur). Maandag 8 januari 1996 (19.00-20.00 uur): Vanavond praat Karin in POLITIEK KWARTET met de heer R. Malie paard, bestuurslid van het Binnenhof, over de ins en outs van het Binnenhof. (Herhaling donderdag 11 januari van 16.00 tot 17.00 uur). Dinsdag 9 januari 1996 (19.00-21.00 uur): In MUZIKALE HARTE WENSEN, het programma waarin uw verzoekjes voor religieuze muziek worden gedraaid, hoort u vanavond een korte meditatie door de heer R. van Putten, kerkvoogd van de Hervormde Gemeente van Dirksland. Iedere zaterdag van 8.00 tot 9.00 uur: Voor de kinderen heeft Radio Flakkee een eigen programma en dat is SLOFFIE. Elke week hoor je daarin een prijsvraag waar mee je leuke prijzen kunt winnen, de boekentip, het weer bericht, een mop, allerlei nieuws en veel gezellige kinder- muziek. (Herhaling op woensdagmiddag van 14.00 tot 15.00 uur). Iedere donderdag van 18.00 tot 19.00 uur: Elke week kunt u in het programma HOLLAND ZE ZEGGEN... luisteren naar de mooiste en gezelligste Nederlandstalige muziek. De prijswinnaars van de Kerstpuzzel van woensdag 20 december zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- Mevr. J. v. d. Jagt-Korsman, Akkerbloemstraat 44, Scharendijke De tweede prijs: Een waardebon van 15,- M. Westhoeve-Redert, Vliedberglaan 29, Ouddorp De derde prijs: Een waardebon van 10,- Mevr. Kalle-Holten, BinnenWeg 56, Melissant Het sleutelwoord van de puzzel van 20 december is: Prettige feestdagen toegewenst De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 14300 AA Zierikzee. De enveloppe of briefkaart kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel ver schijnt iedere veertien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de inzending duidelijk het woord puzzel te vermelden. Enveloppen of briefkaarten waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendin gen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 12 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. vrucht; 4. aanspraak maken op; 7. slagader; 9. wier; 10. hoog nest van een roofvogel; 11. loslopende vogel; 13. voorzetsel; 14. haartooisel; 16. mond die nooit stilstaat; 18. vrucht; 20. Hongaarse wijn; 22. zuiver; 24. jurylid; 26. sierplant; 27. verblijfplaats van dieren; 28. deel van een jaar; 29. een koers bereiken, 30. stijlfiguur. Verticaal: 1hoogtegrens; 2. Europese hoofdstad; 3. woord door letterver plaatsing uit een ander woord gevormd; 4. zeer korte tijd; 5. groot nadeel; 6. ongekunsteld; 8. wijk met armoedige, slechte huizen; 10. plaats waar de toestand onrustig en verward is; 12. rondhout; 15. soort bier; 17. huisbe diende in Oost-Azië; 18. werelds; 19. gevoelig verslaan; 20. apparaat; 21. chemische verbinding, dienende om de aanwezigheid van andere verbin dingen aan te tonen; 23. voorzetsel; 24. nieuwsblad; 25. soort appel. Het sleutelwoord wordt gevormd door de letters uit de vakjes: 13, 6, 26, 18, 8, 16, 15, 29, 9, 7,30. OUDDORP - Mathilde Meijer en mevrouw Zandburg-Klepper, allebei uit Ouddorp, wer den de winnaars van de onlangs gehouden kerstsokkenwedstrijd. Een deskundige jury van de dames Greta Koek van Tex- tielhuis Modern en Leny Hoek van de Plus Klus uit Ouddorp kozen de beide winnaars van de kerstsokkenwedstrijd uit als de mooiste in hun catego rie. De wedstrijd werd georga niseerd door de Ouddorpse VW voor de leeftijdsgroepen t/m twaalf jaar en volwasse nen. Beide winnaars krijgen een VW-geschenkbon van vijftig gulden. Alle deelnemers kun nen hun kerstsok afhalen in 't Blaeuwe Huus. Deelnemers t/m 12 jaar krijgen in hun kerstsok ook nog een cadeau tje mee. MIDDELHARNIS - In het zwembad van recreatiecen trum de Staver in Middelhar nis behaalden een aantal kin deren en volwassenen een zwemdiploma of zwembrevet., Voor het zwemdiploma A slaagden Lizette Drooger, Leander Kattestaart, Renda van de Vlugt, Martijn Witvliet, Uona Melissant, Ingeborg Hoek, Jeroen Bakker, Michel de Blok, Rick Bakelaar, Chris tina Vos, Mara Buijs. Lars Kaim, Maartje Verkerk, Anet- te Driesse en Sabrina Verbeek. Het zwemdiploma B werd be haald door Lenny van Buuren, Joran Looy, Jarno van Leent, Elise van Helden, Gerrit Goe- degebuure, Marijn Zondervan, Angelique Visser, Yvette Ter reehorst, Asha Ali Mohamed, Johnny Noordijk, Peter Tiele- man, Niels van Nimwegen, IIja Langendoen, Maarten van Walsem, Dennis van de Sluis, Bart Mol, Glenn Sneep, Jitske Verkerk, Marlies Nijsse en Coen Trommel. Het Teddy beer-diploma brons werd be haald door Kimberly Doff, Marloes van Es, Margreet de Bruyn, Lisa Breeman, Shar- maine Noordermeer, Robert Mourik, Neline de Jong, Ilse Stoop, Geert Pollemans en Wesley Vroegindewey. Het Teddybeer-diploma zilver was er voor Yvonne Auperlee en Miranda de Waard. Het Ted dybeer-diploma goud werd be haald door Gijs Bert-Jan Kie vit, Marloes Pollemans, Valerie Verweij, Sven van Nieuwenhuyzen, Wim Best man en Yvonne Auperlee. Het snorkelbrevet 1 werd be haald door Edmond van Dijk, het snorkelbrevet 2 door Jo- sien van Dijk en het snorkel- brevet 3 door Martijn van Es. Het diploma zwemvaardig- heid voor volwassenen pakket 1 werd behaald door Corrie Abresch en Jinke Waterlander. DIRKSLAND - Al enige tijd worden op initiatief van buurtvereniging West uit Dirksland met veel succes danslessen gegeven in de Vic- toriahal. Voor mensen die de stap willen wagen om het dan sen weer op te pakken is er op vrijdag 12 januari een intro- duktie-, opfris- en inschrijf- avond. Belangstellenden kunnen vrij blijvend komen kijken en ken- 1 nis maken met de manier*van les geven. Gezelligheid en toch goed leren dansen staat voorop bij de buurtvereniging. „Dat dansles niet stijf of saai hoeft te zijn bewijzen onze dansles sen," aldus vertegenwoordiger van de buurtvereniging, de heer Grootenboer. „Geintjes eh gezelligheid worden in de juiste verhouding gemengd met uiterst serieuze momen ten. Deze combinatie is de kracht van de danslessen in Dirksland." Op vrijdag 19 ja nuari beginnen de lessen weer. Voor meer informatie kan men terecht 0187-601151. OOLTGENSPLAAT - Een poli ticman die vorige week dins dag na een ongeval op het Hel legatsplein het verkeer stond te regelen is bijna overreden door een onbekend gebleven automobilist. Op het Hellegatsplein was door de gladheid een auto ge slipt en van de weg geraakt. Een automobilist in een witte personenauto, mogelijk een Mazda 626, negeerde het stop teken van een politieman en reed met hoge snelheid door. De politiefunctionaris kon door snel opzij te springen voorkomen dat hij werd over reden. Wel werd hij geraakt aan zijn arm. Getuigen die de politie aan de identiteit van de bestuurder van de auto kun nen helpen wordt verzocht con tact op te nemen met de politie Goeree-Overflakkee in Mid delharnis. OUDDORP - Een 37-jarige Am sterdammer die onlangs ont snapt is uit een gevangenis in het noorden van het land is za terdag 23 december door de po litie Voorne op de N59 aange houden nadat hij op Port Zélande had geprobeerd een te lefooncel te kraken. De man probeerde met een schroevedraaier de geldlade van de telefooncel open te bre ken. Hij werd hierbij betrapt door een voorbijganger. Deze werd door de voortvluchtige bedreigd met de schroeve draaier. De man vluchtte in een auto, maar werd later aangehouden op de N59. Bij zijn aanhouding gaf de man een valse naam op. Dit bleek na het afnemen van vingerafdrukken. De man is na verhoor terugge bracht naar de gevangenis. STELLENDAM - Bij Maaskant Shipyards in Stellendam is de grote renovatie van de GO 38, De Vertrouwen van rederij C. Tanis Jaczn. en Zonen CV op een oor na gevild. De dertien jaar oude boomkor- kotter onderging in de afgelo pen maanden een complete revisiebeurt. In de machinekamer werd onder meer een nieuwe Deutz- hoofdmotor met daarachter een nieuwe keerkoppeling geïnstalleerd. Verder werden alle machine rieën en onderdelen tot in de kleinste details gecontroleerd en indien nodig gerepareerd. Open schip Op zaterdag 6 januari wordt tussen 14.00 en 16.00 uur open schip gehouden aan de kade bij Maaskant Shipyards. FOTO: JOOP VAN HOUDT Een vaart en een weg. die als een V-vorm uit elkaar wijken, ergens op Goeree-Overflakkee. Wie herkent de locatie waar Joop van Houdt bovenstaand Zoekplaatje fotografeerde? De foto van vorige week leverde ruim dertig inzendingen op, die allemaal goed waren. Op het laatste Zoekplaatje van 1995 was het fort Prins Frederik in Ooltgensplaat te zien. Een verdedigingslinie, die bij een van de inzenders herinneringen opriep omdat haar vader er tijdens de Eerste Wereldoorlog was gelegerd als soldaat van de vrijwillige landstorm. Een andere inzender meldde dat vroeger op de toren van het fort een uitkijkpost over het Volkerak was. In de kelder van het fort zou een druipsteen zijn waaruit goed drinkwater druipt. Uit de goede inzendingen werd de kaart van M. Braber, Lindenlaan 34, 3257 XE Ooltgensplaat als winnaar getrokken. Dat houdt in dat de cadeaubon van 25 gulden die beschikbaar wordt gesteld door J. W. Mastenbroek, naar dit adres wordt gestuurd. Lezers die weten waar bovenstaand Zoek plaatje werd gemaakt maken eveneens kans op zo'n cadeaubon. Ze moeten dan een kaartje of briefje met de juiste oplossing stu ren naar Redactie Nieuwsbode Extra. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. D<> inzendingen moeten uiterlijk dinsdag 9 januari bij de re dactie binnen zijn. Op de kaart of enveloppe graag het woord Zoekplaatje melden. Nieuwsgierig kijkt kleine Jasper vanuit zijn woningin het dierenasiel in Zierikzee de wijde wereld in. Dit half jaar jonge zwart/witte katertje is volop bezig met het ontdekken van zijn leefwereldje. Voorlopig zit Jasper nog vol kwajongensstreken. Hij heeft wat begeleiding nodig om hem daar vanaf te helpen. Jasper wil dan ook graag een baasje, dat hem daarbij helpt, hem gnpd nerrnrgt pn t>pp! met, hom sppelt Want, apppls.. dat, is hij Jasper is één brok energie; jong, dynamisch en levenslustig. Ook is dit leuke beestje een kat, die het prettig vindt om geknuffeld te worden. Met soortgenoten, katten en kleine kinderen kan Jas- pertje goed opschieten. Wie dit katertje een goed plaatsje in het gezin wil geven, kan bellen met het asiel aan de Zandweg, tele foon 0111-417013. Er zitten 35 katten en vier honden. De Siberi sche Husky Christa is geplaatst. Er zijn zeven reacties op deze hond gekomen. (Foto: Joop van Houdt) Visies en tips van Jan des Bouvrie in het Interieur-adviesboek ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Een levensge nieter, en societyman bij uitstek, maar ook een serieus meubelontwerper. Deze beschrijving kan maar op één persoon van toepassing zijn: Jan des Bouvrie. Zijn meubels en interieurs zijn enorm geliefd en bekend. Tips en visies van deze meesterontwerper verschijnen binnenkort in een prachtig boek: het Interieur-adviesboek van J an des Bouvrie uitgegeven door het woon blad Eigen Huis en Interieur. Wonen is een kwestie van ge voel. Er zijn geen standaardre cepten om je huis gezellig te maken, daarvoor is wonen te persoonlijk. Maar iedereen heeft wel een soort algemeen verlangen naar gezelligheid, naar huiselijkheid. Zeker in deze tijd van het jaar zijn we veel met ons interieur bezig. Misschien is dit een goed moment om eens naar de op stelling van het bestaande in terieur te kijken. In het Interieur-adviesboek laat Jan des Bouvrie aan de hand van door hem ontworpen interieurs zien dat je met een voudige middelen een perfecte balans in een interieur kunt brengen. Comfortabele mate rialen, kleur en de juiste inde ling kunnen al heel veel doen. Adviezen Het boek bestaat uit twee de len: woonhuizen en projecten. In het deel woonhuizen wor den de hal, zithoek, eethoek, keuken, slaapkamer, badka mer en tuin besproken. In het deel projecten komen de zake lijke interieurs zoals de recep tie, werkplek en kantine aan de orde. Over de hal zegt Jan des Bouvrie: „De hal is de eer ste kennismaking met je huis. Laat het daarom geen opdrin gerige ruimte zijn. Je moet hier de mensen rustig kunnen ont vangen." In het Interieur-adviesboek worden de adviezen duidelijk in beeld gebracht door de fo to's, die gemaakt zijn door Gerard Wessel. De bijschriften van de foto's vertellen waar de lezer en kijker op moet letten. Het Interieur-adviesboek is een unieke handleiding en te gelijkertijd een prachtig foto boek. Het boek is te verkrijgen bij de filialen van de Bijenkorf en de Brunawinkels. Het Inte rieur-adviesboek wordt uitge geven door het woonblad Ei gen Huis Interieur. J.W. Mastenbroek B.V. IJZERWAREN-GEREEDSCHAPPEN-HOUT Westachterweg 59-61 - Sommetsdi|k - 0187-482652 Het zoekplaatje werd mogelijk gemaakt door:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 13