3 Een rustige jaarwisseling op Schouwen-Duiveland Veel belangstelling voor dorpsfeestavond in De Ark SCHOUWEN-DUIVELAND NU HEEL VEEL HALVE PRIJZEN Van Vossen: 'Aantal dingen fout gedaan' UW KRANT VAN ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE O dé krant van schouwen - duiveland! Meer vuurwerk, maar minder problemen IERIKZEESCHE NIEUWSBODEN u. DAM 15-19 ZIERIKZEE TEL. 0111-412816 DINSDAG 2 JANUARI 1996 152e JAARGANG NR 25901 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Terugblik op bewogen jaar BURGH-HAAMSTEDE - Als vrijdag het vliegtuig naar Istanbul vertrekt, hoopt Pe ter van Vossen daar niet in te zitten. De ge boren Zierikzeeënaar hoopt nog deze week een nieuwe club te vinden. Op pagina ne gen van de Zierikzeesche Nieuwsbode kijkt Van Vossen terug op een bewogen half jaar. „Wanneer ik terugblik, dan moet ik bekennen dat ik toch een aantal dingen ver keerd heb gedaan. De keuze voor Turkije bijvoorbeeld, maar dat had ook zijn oorr zaken. Na twee jaar wilde ik weer eens lekker elke week voetballen. Die din gen brengen, die de mensen van je verwachten." Niet goed Van Vossen begrijpt echter wel dat juist hij zeker in het begin niet aan de verwach tingen heeft voldaan. „De eerste maanden heb ik niet goed gespeeld. De fout be gint dus bij mezelf, maar het beeld dat ze van me had den, had ik ook als ik vanaf het begin goed gespeeld had, nooit waar kunnen maken. Bovendien speelde Van den Brom de meeste wedstrijden libero, terwijl mijn rendement hoger is als hij op de 'tien' speelt". „Het is echter niet allemaal zo zwart/wit als het lijkt. Het is echt niet 20 dat de si tuatie in Istanbul onleef baar is. Ik speel ook al een half jaar blessurevrij. Dat kleine beetje dat goed is, moetje ook waarderen." De clubleiding van Istan- bulspor heeft zich inmid dels bereid verklaard mee te werken aan een transfer. Dat wil niet zeggen dat de club hem zo maar laat gaan. Een terugkeer naar Ajax zit er volgens de kenners voor Van Vossen niet in. Ook zijn flirt met Feyenoord lijkt op niets uit te lopen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen-Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil (m.i.v. 01.01.1996) een: MAAND abonnement met automatische afschrijving 18,50 KWARTAAL abonnement met automatische afschrijving 50,00 KWARTAAL abonnement zonder automatische afschrijving a 52,50 HALFJAAR abonnement met automatische afschrijving 95,00 HALFJAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ100,00 JAAR abonnement met automatische afschrijving ƒ180,00 JAAR abonnement zonder automatische afschrijving ƒ190,00 Ik ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste 2 weken gratis!! Naam Dhr./mevr Adres Postcode Plaats: Telefoon Geb.datum: Handtek. Bij automatische afschrijving uw I I I I I I I I I I I I j l j bank-/gironummer vermelden: III II II II lI tI lI II SC Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee. dus Everaers. Onder de onder nemers lag het wat minder ge voelig. „Een avond als deze kost veel geld, maar zo'n de- cemberactie waarbij allerlei dure prijzen te winnen zijn ook", aldus Everaers. De keuze om de feestavond niet tijdens het toeristisch sei zoen te houden maar in.decem- ber is een bewuste keuze ge weest van de feestcommissie van de ondernemersvereni ging. De toeristen brengen weliswaar veel geld in het laat je, maar zonder de klandizie van de eigen inwoners zou het voor een aantal ondernemers in Renesse toch een stuk moei lijker worden. Een feestavond als klantenbinding. Toen de kogel eenmaal door de kerk was diende het volgende probleem zich aan. Wie moet zo'n feestavond gaan verzor gen? En hoe krijg je zowel jong als oud naar een dergelijke feestavond. De oplossing is simpel: zorg voor een breed op gezet programma. Dat deden ze in Renesse en het werkte. De feestcommissie koos voor een mix van Nederlandstalige muziek en moderne pop. Le venslied-zanger Dries Roel- vink uit Amsterdam mocht het publiek opwarmen waarna zanger/entertainer Mark Bors- boom uit Haamstede de fakkel overnam. Vervolgens was het de beurt aan Gerard Joling en die had er geen enkele moeite mee om het publiek op zijn hand te krijgen. Joling toonde zich een vakman die zich niet Vervolg pagina 2 Niets sneller dan de jaren. 2 JAARWISSELING De jaarwisseling is vrijwel overal in Nederland rus tig verlopen. VERKEER Koninklijk goud voor onderwijzeres in hart en nieren juffrouw Quant. Dc 5 LINTJE Ondernemer J. Quist uit Zierikzee kreeg de ereme- daille in goud. 8 SCHAATSEN Leon van der Wielen wint in allerijl georganiseerde marathon op Zierikzees ijs. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Koud en droog HET WEER Vannacht enkele opklaringen en min. temp. van min 8 plaatselijk in het oosten van het land tot min 2 in Zee land. Overdag wolkenvelden, mogelijk ook hier en daar zon. Droog. Middag- temp. ongeveer min 3 graden. Wind zuidoost, toenemend tot matig, 4. Veel vuurwerk, maar weinig problemen. (Foto: Joop van Houdt ZIERIKZEE - De jaarwisseling is op Schouwen- Duiveland bijzonder rustig verlopen. Vuur werkslachtoffers vielen er niet te betreuren, maar wel kreeg het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee te maken met mensen die als gevolg van de ijzel botbreuken opliepen. Ernstige verkeersongelukken deden zich niet voor. Voor de politie van het district Oosterscheldebekken was het een rustig weekeinde. Wel kwamen wat klachten binnen over het voortijdig afsteken van vuurwerk, maar volgens A. Gerards van de politie is er zeker geen sprake 'geweest van excessen. „We hebben acht keer een proces-verbaal uitge deeld", vertelt Gerards. Vuur- werkbommen werden op Schouwen-Duiveland niet af gestoken. Drukte In Renesse was het volgens Gerards tijdens de jaarwisse ling erg druk, maar problemen bleven uit. „We hebben ook geen meldingen binnen gekre gen van schade door vuurwerk of vandalisme", aldus Ge rards. Brandweercommandant S. L. de Feiter van de Wester- schouwse brandweer beaamt het verhaal van Gerards. „Het was heel rustig.. We hebben alleen zaterdagavond een schoorsteenbrandje gehad, maar verder zijn bij ons geen meldingen binnengekomen". Ook in de gemeente Brouwers haven bleven problemen uit tijdens de jaarwisseling. Wel moest de brandweer uitrukken omdat bij Den Osse iemand door het ijs was gezakt. „Toen wij kwamen was die persoon al uit het water gehaald en on derweg naar het ziekenhuis en voor zover ik weet is het alle maal goed afgelopen", aldus brandweercommandant M. C. J. Mol. In Middenschouwen moest de brandweer in actie komen om op Zeeland Village bij Scha- rendijke een brandje in een vuilcontainer te blussen. De oorzaak van de brand is vol gens brandweercommandant C. Dorreman onbekend. Bij de Zierikzeese brandweer kwam even na twaalven melding van brand aan boord van een in de haven bij de Val afgemeerd schip. „Maar dat was loos alarm. Het was gewoon een vreugdevuur", vertelt brand weercommandant H. J. Fie- rens. Ook werd de brandweer gecon fronteerd met vreugdevuren in verschillende straten van Zie rikzee. Volgens Fierens was er echter geen sprake van gevaar lijke situatiën *ln Duiveland was het volgens brandweer commandant H. van der Maas zeer rustig. „We hebben'niks gehoord en niets gezien". In Bruinisse moest de brand weer ingrijpen toen o)? het pleintje voor het gemeentehuis aan de Molenweg een stapel autobanden in brand werd ge stoken. „Dat was toch een beetje een gevaarlijke plaats", aldus brandweercommandant M. Jumelet. „Om roet-en rook schade aan het gemeentehuis en het dorpshuis te voorkomen hebben we dat brandje ge blust". Voor het overige was het ook in het oude vissersdorp rustig tijdens de jaarwisseling. Botbreuken De ijzel zorgde op Schouwen- Duiveland niet voor al te grote problemen. De Brouwse brandweer moest assisteren bij een auto die als gevolg van de gladheid in de sloot was be land, maar ernstige ongeluk ken bleven uit. Desalniettemin eiste de gladheid wel de nodige slachtoffers volgens R. Hel lingman, verbonden als chi rurg aan het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. „Ik denk dat we tijdens het weekeinde ongeveer vijftien mensen binnen hebben gekre gen met gebroken polsen of andere ledematen", aldus Hel lingman. De meeste slacht offers waren gewoon uitgegle den op straat, maar ook meldden zich enige schaatsers bij de poli-kliniek. Vuurwerk slachtoffers kreeg men niet binnen. Volgens Hellingman komt het niet vaak voor dat op Schouwen-Duiveland slacht offers vallen door het vuur werk. „Dat zie je toch meer in de grote steden". Ook elders in Zeeland bleef het rustig tijdens de jaarwisseling. Op sommige plaatsen was sprake van enkele baldadighe den en een enkele brandende auto en caravan. Ook de zie kenhuizen kregen slechts met enkele lichte vuurwerkgeval- ten tè maken. De in de nieuwjaarsnacht steeds erger wordende glad heid leidde in den lande tot tientallen aanrijdingen. Het midden en het zuiden van het land zijn het ergst door glad heid getroffen, zegt de Ver- keerscentrale in Driebergen, het noorden valt nog mee. Vooral in en bij Rotterdam en rond knooppunt Deil waren botsingen. Mensen schoven met auto en al de berm in. De gladheid was waarschijn lijk een belangrijke reden voor het betrekkelijk rustige ver loop van de nieuwjaarsnacht. Tijdens de verder rustige jaar wisseling zijn in Amsterdam twee mensen om het leven ge komen. In de Celebesstraat in Oost viel een 21-jarige man van vier hoog, nadat hij met een stel medestudenten op het dak was geklommen om vuurwerk af te steken. Bij een brand in de Binnenbantammerstraat overleed een 60-jarige man. In Nieuwegein is in de nieuw jaarsnacht een 28-jarige man uit die plaats om het leven ge komen bij het afsteken van vuurwerk. Hij is het slacht offer geworden van een vuur- werkbom die aanvankelijk niet wilde afgaan. Toen de man het opnieuw probeerde ont plofte het vuurwerk. Met de feestavond werd een oude traditie in ere hersteld. „Ongeveer twaalf jaar geleden is het ook gedaan en ik heb me laten vertellen dat er toen 800 mensen naar toe kwamen", al dus Brigitta'Everaers. Zo hoog zette de feestcommissie van de Ondernemersvereniging Re- nesse niet in. Men hoopte op 500 mensen en uiteindelijk kwamen er dik 450. „We ma ken hier geen winst op, maar dat is ook niet de opzet", aldus Everaers. Alternatief De uit vijf jonge ondernemers uit Renesse bestaande feest commissie liep eigenlijk al zo'n drie jaar rond met het plan voor een feestavond voor de eigen inwoners. „Het was best moeilijk", aldus Ever aers. Normaal gesproken is er een decemberactie in Renesse waarbij de klanten van de win kels allerlei prijzen kunnen winnen. Nu was dat systeem losgelaten en konden de klan ten met stempelkaarten kor ting op de entree voor de feest avond 'verdienen'. „Voor sommige mensen hoefde dat niet zo en daar kregen we ook wel commentaar op", al RENESSE - Hoewel ze er alle vertrouwen in hadden dat het zou lukken zaten de vijf jonge ondernemers uit Renesse toch wel een beetje in de ze nuwen. „De laatste week was een ontzettende stressweek", vertelt Bri- gitta Everaers. De door de Ondernemersvereniging Renesse op poten ge zette dorpsfeestavond werd gelukkig voor hen een succes. Het evenement - met optredens van onder anderen Gerard Joling, Corrie Ko- nings en Albert West - werd bezocht door naar schatting 450 mensen. Corrie Konings in aktie. (Foto: Joop van Houdt)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1996 | | pagina 1