'Prestatiesport past niet bij HSD' Omnium 1996 wordt stuk korter R06RAMMA WIK en Gouwe Geit in bekerfinale Onderdak Bowlingtoernooi voor duo's Schaakzege Aangeenbrug in toernooi Koudekerke Schaatstitelstrijd natuurijs zaterdag op Ermerstrand Spelregels Erratum VRIJDAG 29 DECEMBER 1995 I NR 25900 Trainingscoördinator Bonne Brouwer: Bonne Brouwer, trainingscoördinator van HSD: Folkertsma) ,Als trainers zorgen we wel dat nieuwe leden enthousiast worden." (Foto: Marijke ZIERIKZEE - 'To play the game is good, to win the game is better, to love the game is best." In déze zin ligt de hele trainingsfilosofie van Bon ne Brouwer besloten. Tegen wil en dank is de trainingscoördinator van Hockeyclub Schou- wen-Duiveland de laatste jaren trainer van de senioren geweest. Een taak die hij nu heeft overdragen aan speler Edwin van den Dungen. „Ze hadden de afgelopen jaren niemand anders voor de senio ren. Toen heb ik het toch maar weer gedaan, want eigenlijk train fk veel liever de jeugd. Het is voor het eerst in tien jaar dat ik iemand anders voor de senioren heb gevonden. Ik heb tegen de spelers gezegd: 'Ik geef nu het stokje over en ik kom nooit meer terug'. En Ed win kan het aan, want hij heeft drie jaar onder mij getraind. Hij is een week of zeven bezig en hij doet het leuk." Niet dat Brouwer nu met zijn handen over elkaar gaat zitten. Als trainingscoördinator krijgt hij het druk genoeg. De laatste maanden is de hoc keyclub regelmatig in het nieuws. De indeling van de se niorenteams is daarbij het meest besproken item. Want sportief gezien gaat het niet goed met de seniorenteams van de hockey vereniging. Nor maal gesproken wordt er dan eerst naar de trainer gekeken. „Praten over hockey als pres- tatiesport past niet bij HSD. Daar is Schouwen-Duiveland te klein voor. Maar het hockey heeft hier als sport zijn be staansrecht wel bewezen. We moeten ons als club echter niet spiegelen aan grote verenigin gen." Toch heeft HSD ervoor geko zen om tijdens de winterstop de seniorenelftallen door el kaar te gooien. Brouwer: „Het liefst zouden we ook met onze eerste teams tegen lagere elf tallen van andere verenigin gen uitkomen. Daar staat de lol veel meer voorop. Dat mag niet van de bond. We worden gedwongen om met een eerste team te spelen. Daar moeten we ons dan naar richten. In de huidige sitpatie is het zo dat zowel het tweede als het derde team een soort van 'vrienden teams zijn'. Daarin zitten echter wel de beste spelers. Het restant speelt in het eerste. Doordat het eerste regelmatig tegen veel sterkere tegenstanders speelt, neemt het plezier bij die jongens af. We willen de komende maand daarom een nieuw eerste elftal proberen te formeren waarin wel de ster kere spelers zitten. We moes ten daarvoor de senioren over tuigen dat het anders moet. In dat proces zitten we nu. Door er open en eerlijk over te pra ten komen we er wel uit." Jeugd Het tweede probleem, de ge ringe aanwas van de jeugd, is volgens Brouwer van veel ern stiger aard. Bovendien is hier sprake van een negatieve spi raal. „We hebben geen jongens en geen meisjes C-teams en geen'jongens D. Jongens en meisjes van twaalf, dertien jaar die zich nu willen aanmel den hebben we niets te bieden tot het moment waarop we een heel team bij elkaar hebben. En' juist het aantrekken van deze kinderen is belangrijk. Dit is de leeftijd waarop ze en thousiast te maken zijn. Daar om vragen we aan ieder lid om nog eens goed om zich heen te kijken of er geen vriendjes of vriendinnetjes zijn die bij HSD willen spelen." Brouwer beseft dat meer dan ooit de concurrentie met ande re sporten dient te worden aan gegaan. „De vijver waaruit we kunnen vissen wordt steeds kleiner. Bovendien is de ten dens nog steeds dat individu ele sporten in opmars zijn. Maar als de vereniging de le den binnenkrijgt, zorgen wij als trainers wel dat ze enthou siast worden. Gewoon zorgen dat ze met een grote smile van het veld gaan. Dat iedereen aandacht heeft gehad." „Alle trainers hebben van mij de opdracht om alleen maar te doen wat ze zelf leuk vinden. Want alleen dat waar ze zelf enthousiast over zijn, spreekt ook anderen aan. Dat komt over. En als de training leuk is, is de opkomst goed, en alleen als kinderen komen, kun je ze wat leren." „Mijn filosofie is jongeren op- leiden, met de bedoeling ze op hun veertigste nog plezier te latên hebben in de sport waar voor ze hebben gekozen. Als een elftal terugkomt in de kan tine, is mijn eerste vraag ook altijd of ze lekker gespeeld hebben, pas daarna is, voor mij van belang of ze ook gewonnen hebben." Toch is enthousiasme uiteinde lijk de sleutel tot sportief suc ces. Niet voor niets valt er de laatste jaren bij de HSD-jeugd regelmatig een kampioen schap te vieren. Eenvoudig Om een en ander bij de door hem opgeleide trainers nog wat bij te spijkeren geeft Brou wer in de maand januari vier trainingen aan de trainers. Dit op verzoek van de oefenmees- ters zelf. Daar krijgen de aan wezigen nog eens te horen dat het belangrijk is de trainingen zo eenvoudig mogelijk te hou den. „Een elftal is zo sterk als zijn zwakste schakel. Alle oe feningen moeten door iedereen meegedaan kunnen worden. Daarbij moet een trainer goed opletten hoe hij een speler be nadert. De zwakkeren in het team willen leiding. Bij hen moet gelet worden op de inten tie om het goed te doen. De sterkeren moet je prikkelen door te kijken naar het resul taat." Daarbij is het belangrijk dat de trainers dingen voor kun- pen doen. „Je moet dingen kunnen laten zien. De jeugd maakt zo kennis met dingen die ze nog nooit gezien hebben. Je geeft eens een hoge bal net onder de lat, daar gaan ze dan weken op oefenen." Zaalvoetbalcompetitie Zierikzee ZIERIKZEE - De zaalvoetbalteams van WIK en de Gouwe Geit hebben zich geplaatst voor de fi nale van het zaalvoetbaltoernooi van de compe titie van Sporthal Onderdak in Zierikzee. De twee teams treffen elkaar in februari. Woensdagavond werden de kwartfinales gespeeld. Deze werden direct gevolgd door de halve finales. WIK nam daarin revanche op de competitiene derlaag tegen Sportsurf Jon ker. Na een 5-2 nederlaag eer der in het seizoen won WIK nu met 3-2. Erwin Theunisse en Elmar Verhage scoorden de doelpunten voor de Kerkwerf- se ploeg. Ronald Braam en Huib Nortier scoorden tegen. De andere halve finale tussen de Gouwe Geit en Van der Ha ve ging tot 3-3 gelijk op, maar daarna nam de Gouwe Geit af stand, 6-3. Uitslagen, kwartfinale: Gou we Geit - Studio 't Marktje 8-1, WIK - Sportsurf Jonker 10-3, Zeelandia I - Sportsurf Jonker 1-6. Van der Have was vrij. Halve finales: WIK - Sportsurf Jonker 3-2, Gouwe Geit - Van der Have 6-3. Finale: WIK - Gouwe Geit. Wielercomité kiest voor zelfde opzet ZIERIKZEE - De Stichting Wielersport Zierik zee kiest in 1996 weer voor een omnium. Het evenement zal echter een meer compacte vorm krijgen dan de afgelopen editie. Tevens zal meer aandacht worden geschonken aan neven activiteiten. Het Omnium 1996 staat op het pro gramma voor vrijdag 23 augustus. Tijdens een vergadering van de stichting, die recent werd gehouden, bleek dat de meeste leden van het organisatieco mité van mening waren dat het evenement te lang duurde. Dit bleek ook op de desbetreffende avond toen veel toeschouwers voor de finale al huiswaarts keerden. „Het was te langdradig. We streven ernaar om het volgen de evenement binnen twee uur te laten plaatsvinden", aldus Wim Evertse, een van de orga nisatoren. Een deel van de tijd winst wordt ook geboekt door het schrappen van de jeugd wedstrijden en de race tussen de ambtenaren van de ver schillende gemeenten. Vast staat dat de race achter de dernies gehandhaafd zal blij ven. Of dit ook het geval is met de punten- of de afvalkoers is nog onderwerp van gesprek. Aan het aantal van 32 deelne mers zal door de organisatie niet worden getornd. Net als vorig jaar wordt er per ploeg deelgenomen. Het verschil is echter dat er in 1996 sprake zal zijn van een open inschrijving. In 1995 namen de verenigingen nog op uitnodiging deel aan de wedstrijd. Muziektent Om het publiek nog meer te vermaken zal er op het mid denterrein een muziektent worden opgebouwd. Van hier uit zullen de renners muzikaal begeleid worden tijdens hun rondjes om het Haven- en Kraanplein. Dit middenter rein zal mogelijk toegankelijk worden via een apart te bou wen brug over de weg. Hiertoe zijn de onderhandelingen met een sponsor in een vergevor derd stadium. Ook overweegt de stichting om op het midden terrein een bord te plaatsen waar de punten, goed zicht baar voor het.publiek, zullen Een moment van grote spanning tijdens de afgelopen editie van het Omnium Zierikzee. Wilco Zuiderwijk en Tommy Post testten elkaar in een-sur-place. (Archieffoto) worden bijgehouden. Ook zal het rennerskwartier dit keer centraal op het Havenplein worden gevestigd. Begin januari komt het Wieler comité opnieuw bijeen. Dan zullen de plannen definitief ge stalte krijgen. Niels Gebraad BURGH-HAAMSTEDE - In het Sport- en Re creatiecentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede wordt zaterdag een bowlingtoer- nooi gehouden voor koppels. De organisatie is in handen van het sportcentrum in samenwer king met Paul Verspeek Golf en Tennis. De wedstrijden beginnen za terdag om 15.00 uur. Op één baan komen steeds twee kop pels tegen elkaar uit. Normaal gesproken bestaan bowling teams uit drie spelers en een reserve. Belangstellenden kunnen zich nog inschrijven bij Lesly Wol- ters, 0111-652351. Voor de deel nemers is het tevens mogelijk deel te nemen aan het koud buffet dat na de wedstrijden wordt geserveerd. Hieraan zijn wel extra kosten verbon den. Bandsma middenmoter KOUDEKERKE - Hans Aangeenbrug van schaakclub Zierikzee heeft het 26e rapid- schaaktoernooi van Koudekerke op zijn naam geschreven. Arend Bandsma, eveneens van Zie rikzee, eindigde in de middenmoot. In Koudekerke speelden de deelnemers partijen met een bedenktijd van 25 minuten per persoon. In een competitie vol gens het Zwitserse systeem won Aangeenbrug vijf partijen en speelde hij twee keer gelijk. „Ik heb wat geluk gehad. De partijen die ik kon verliezen, speelde ik dankzij de klok toch nog remise." Het meest had Aangeenbrug te stellen met de 17-jarige Dennis van Boven. Maar op de voorlaatste ronde versloeg de Noordgouwenaar het jeugdige talent die tot op dat moment vijf uit vijf had ge scoord. Volgens de winnaar was het een redelijk bezet toernooi. „De echte Zeeuwse toppers ontbraken, maar het toernooi, de tegenstand, was toch nog behoorlijk." De zege, zijn eer ste in een toernooi van deze omvang, leverde Aangeenbrug in ieder geval een flinke beker op. UTRECHT (ANP) - Het NK marathon op na tuurijs wordt zaterdag gehouden op het Ermer strand in Nieuw-Amsterdam/Veenoord. De sec tie marathon van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond maakte dat woensdag in Utrecht bekend. De KNSB inspecteerde woens dag drie ijsvloeren die voor het NK in aanmerking kwamen. Eernewoude (It Wiid) en Kropswolde (Zuidlaarder- meer) vielen af. Het ijs op het Ermerstrand had woensdag een dikte van zestien centime ter. Reglementair wordt ze ventien verlangd. Om die re den werd de titelstrijd een dag verschoven van vrijdag naar zaterdag. De marathon om de KNSB-be- ker op de kunstijsbaan van Alkmaar werd verschoven naar een later te bepalen da tum. NIEUWERKERK - Voetbalver eniging SKNWK houdt op vrij dagavond 29 december, van avond dus, een spelregel-avond voor junior- en seniorleden. Plaats van handeling is kanti ne sportparkt 't Springer, aan vang 19.30 uur. In de oudejaarsbijlage van de ze krant staat op de fotopagina een foutief onderschrift. Niet Tanja maar Edith Gerards was de snelste Schouwen-Duive- landse dame in de Triathlon van Zierikzee. Haar portret siert ook de foto. Vrijdag 29 december Tennis Goes, Tennishal Schelde International: 9.00 uur: Auto Lease Zuid West Tennistoernooi. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen: 16.00 uur: Toernooi Rinus Kooman. Zaterdag 30 december Atletiek Schuddebeurs, bos, Clubkampioenschap Cross Delta Sport voor alle categorieën. 13.30 uur: Alle meisjes-pupillen, 13.35 uur: Jon gens-pupillen. 13.40 uur: Meisjes D, 13.45 uur: Jongens D, Meisjes C en D, 14.00 uur: Jongens C, Meisjes A en Vrouwen. 14.20 uur: Jongens B, mannen en Vrouwen 35 plus. Bowling Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Westerschou wen: 15.00 uur: Bowlingtoernooi voor duo's. Tennis Goes, Tennishal Schelde International: 9.00 uur: Auto Lease Zuid West Tennistoernooi. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en recreatiecentrum Westerschouwen: 16.00 uur: Toernooi Rinus Kooman. Zierikzee, sporthal Onderdak: 9.00 uur: Jeugdzaalvoetbal B-juni- oren en C-junioren. Bruinisse, sportzaal De Vanger: 9.00 uur: E-pupillen. Zondag 31 december Tennis Goes, Tennishal Schelde -International: 9.00 uur: Finales Auto Lease Zuid West Tennistoernooi. Dinsdag 2 januari Tennis Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen: Nieuwjaars dubbel- toernooi voor de categorieën C1/C2, Dl en E/D2. Finales op zater- Woensdag 3 januari Badminton Uitwedstrijden: Den Ossaert 3 - Zierikzee 5, Stenge 2 - Zierik zee 3. Tennis Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen: Nieuwjaarsdubbel- toernooi voor de categorieën C1/C2, Dl en E/D2. Finales op zater- Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onderdak: 20.10 uur: Café 't Oekje - FC Kerk- werve, 20.50 uur: Stella Boys II - SV Dreischor, Zeelandia I - De Keien, 21.30 uur: Profile Tyrecentre - Garage Slager, Bijmakel aardij - Gar. Van der Have, 22.10 uur: Braber Groenvoorziening - The Pit, Stella Boys - PTT. Donderdag 4 januari Korfbal Zierikzee, sporthal Onderdak: 20.05: All-Ready 3 - Swift 6 Tennis Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen: Nieuwjaarsdubbel- toernooi voor de categorieën C1/C2, Dl en E/D2. Finales op zater- dag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9