Het mooiste moment van... Nynke Botter weg Dennis Voshart Emiel Dorst Johnny Otte Rachid Ben Meziane Ramses Bekkenk t VRIJDAG 29 DECEMBER 1995 JAAROVERZICHT SPORT 1995 25 Sport: Turnen „Mijn mooiste sportmoment van 1995 was mijn optreden op de Universiade inFukuoka in Japan." Stelt Nynke Botterweg. De geboren Zierikzeese, die tegenwoordig op kamers woont in Amsterdam, werd door Nederland uitgezonden naar de 'Olympische Spelen voor studenten.' „Het was vooral leuk omdat ik daar goed presteerde. Daarnaast heeft het hele gebeuren en het evenement ook een grote indruk gemaakt." Daarvoor was het nog even spannend voor Botterweg. Licht gehinderd door een blessure moest zij zich in een speciaal voor haar alleen georganiseerde wedstrijd proberen te kwalificeren voor het evenement. Op vier oefeningen moest zij tot 36 punten komen, wat neerkwam op gemiddeld een negen per onderdeel. Een 'examen' waarvoor zij overigens glansrijk slaagde. „Maar ik wist dat het mogelijk moest zijn om tot zo'n totaal te komen. Ik had er op dat moment veel vertrouwen in." Momenteel geeft Botterweg haar studie de voorrang. Daarom liet zij het afgelopen NK-turnen waar haar club Pro Patria uit Zoetermeer kampioen werd, voor wat het was. „Ik had wel graag mee willen doen, maar mijn blessure is nog niet geheel over." Botterweg richt zich nu op het NK-studenten dat dit jaar in mei in Nijmegen wordt gehouden. Vorig jaar won zij de studententitel met overmacht. „Maar het is ieder jaar toch afwachten, welke turnsters er aan een studie zijn begonnen. Sport: Korfbal Dennis Voshart werd in november van dit jaar wereldkampioen met het Nederlands korfbalteam. In de finale versloeg Oranje de regerend kampioen België. De nederlaag van vier jaar terug was daarmee gewroken. .Natuurlijk is dat voor mij het mooiste sportmoment van 1995. Het hele evenement in zo'n ver en vreemd land, dat had ik voor geen goud willen missen. De wedstrijden op zich waren een hele ervaring, maar ook India heeft grote indruk gemaakt." Wat dat betreft is Voshart blij dat hij via zijn sport een levenservaring rijker is. Uit sportief oogpunt zet hij echter zijn vraagtekens bij een WK in India. „Voor de mondialisering van de sport is het een goede zaak. Aan de andere kant vraag je je toch af, waarom zo'n WK niet in Nederland of België wordt gehouden. We hebben hier toch betere faciliteiten." Een tweede hoogtepunt voor de Scharendijkenaar is zijn nominatie voor de titel Zeeuws sporter van het jaar. Dat hij uiteindelijk niet eerste werd, deert hem niet zo. „Zo'n avond zoals toen in Burgh- Haamstede is een hele belevenis. Het is leuk om als teamsporter genomineerd te zijn. Meestal zijn het toch individuele sporters die daarvoor in aanmerking komen." Sport: Voetbal Emiel Dorst uit Bruinisse kreeg dit jaar een contract bij de Roosendaalse eerste divisieclub RBC en maakte al in de eerste wedstrijd, een thuisduel tegen VW, de winnende treffer. „Dat was mijn sportieve hoogtepunt van 1995. Ook gezien de hele situatie daarvoor, want in België kwam ik het halve jaar daarvoor niet meer aan spelen toe en de ziekte van mijn vriendin speelde me ook parten. Bijna had Dorst voor een ander moment gekozen. In de Rotterdamse Kuip had hij vorige maand een paar seconden de illusie dat hij de gelijkmaker had gescoord in de bekerwedstrijd tegen Feyenoord. De treffer werd echter wegens buitenspel geannuleerd. „Zo'n wedstrijd in de Kuip is nu achteraf wel leuk, maar eigenlijk moet je dan vanaf het begin spelen. Als je op de bank moet beginnen is het effect eigenlijk weg." Dorst heeft bij RB'C nóg eën contract dat tot het einde van het seizoen doorloopt. „Daarna ben ik vrij om ergens naar toe te gaan. Het doel is dus zo goed mogelijk spelen en er dan uiteindelijk de vruchten van plukken." Momenteel komt er van spelen overigens weinig. De middenvelder kampt met een blessure aan zijn sleutelbeen. „Gescheurd in de wedstrijd tegen Haarlem. Ik heb de banden verrekt. Ik ben wel weer met de training begonnen. Na de winterstop hoop ik, onder de nieuwe trainer, weer van de partij te zijn." Sport: Tennis John Otte won als speler in de B2 regelmatig een tennistoernooi. Voor de meeste ambitieuze leeftijdsgenoten was een finale tegen de Bruenaar een kwelling. Als mooiste sportmoment van 1995 noemt Otte het behalen van de Zeeuwse indoortitel in de B2. „Dat was mooier dan de Zeeuwse titel buiten, want het schema was groter." In de indoorfinale was Esrah den Broeder zijn tegenstander. Die had in de halve finale Camiel Folmer geëlimineerd. Met Folmer is niet alleen Ottes trainingsmaatje genoemd, maar ook de speler die in 1995 de meeste keren tegenover hem stond. Zoals bijvoorbeeld in de finale van de Zeeuwse outdoortitel en even later ook tijdens de clubkampioenschappen van tennisvereniging Zierikzee. Dat Otte twee keer won, noemt hij toeval. „Camiel en ik zijn nog steeds aan elkaar gewaagd. Ik vind het nog steeds leuk als ik in een finale tegen Camiel mag spelen. Dan hebben we het toch weer goed gedaan, denk ik dan maar." En passant veroverde Otte ook nog de clubtitel van Bru-Tèn. „Het is leuk als je die wint, maar eerlijk gezegd weet je dat je zonder moeite de finale haalt." In 1996 wacht zowel Otte als Folmer een nieuwe uitdaging. Beide spelers gaan van de B2 naar de BI. „Het zal het komend jaar een beetje aftasten worden hoe ver ik kan komen. De tegenstand wordt in ieder geval veel groter." Sport: Atletiek Voor Rachid Ben Meziane betekende zijn uitverkiezing tot sportman van het jaar van de gemeente Zierikzee heel veel. „Dat moment, in april 1995, was mijn mooiste sportmoment van 1995. Ik was de eerste buitenlander die in een Nederlandse gemeente een dergelijke onderscheiding kreeg. Dat vergeet ik nooit. Het geeft ook aan dat de maatschappij in Zierikzee goed in elkaar zit. Al je geaccepteerd bent als sporter, gaat het goed." Zijn overwinning in de Mosselloop komt overigens op een goede tweede plaats. In november 1995 won hij deze race. Daarnaast heeft Ben Meziane vele zeges behaald zoals in de halve marathon van Maassluis en de tien kilometer van Oud- Beijerland. „Maar die hebben voor mij geen grote betekenis. De Mosseloop heeft een bijzonder parcours. Die is ook altijd sterk bezet. Heel anders dan bijvoorbeeld de Singelloop in Zierikzee. Die heeft niet zo veel bekende winnaars." 1996 staat voor Ben Meziane geheel in het teken van de marathon van Rotterdam. Op verzoek van zijn sponsor zal hij hieraan deelnemen. „Ik ben nu 27 en dat is een goede leeftijd om aan de marathon te beginnen." Ben Meziane liep pas één keer in zijn leven de marathon en dat toen gewoon als training. Ter voorbereiding gaat hij daarom in april enkele weken in Oostenrijk op hoogtestage. Sport: Atletiek Ramses Bekkenk uit Zierikzee werd in 1995 Nederlands Kampioen tien kilometer op de baan bij de A-junioren. „Dat was voor hem het sportieve hoogtepunt van het jaar. Ik had daarvoor al redelijk wat gepresteerd, maar Nederlands Kampioen ben ik nog nooit geweest." Dat de tegenstand op zijn kampioensnumiper niet uitermate sterk was, doet volgens Bekkenk niets af aan zijn prestatie. „Als ik goed presteer is het niet gek dat het met de anderen minder gaat." Bekkenk maakte dit jaar ook een uitstekende start in de Zeeuwse Crosscompetitie. Bij zijn debuut bij de senioren eindigde hij als eerste en dat voor de winnaar van vorig jaar, Miquel van Tongeren. Het binnenhalen van deze Zeeuwse crosstitel was voor de Halo-student een van de doelen van dit jaar. Een ingescheurde enkelband gooide echter roet in het eten. De blessure houdt Bekkenk na al bijna een maand aan de kant. „En het duurt nog wel twee weken voordat ik weer voluit kan trainen." De atleet heeft voor 1996 daarom een ander doel gesteld. Hij hoopt mee te kunnen doen aan het NK steeple chase dat begin juni wordt gehouden. Om daarvoor in aanmerking te komen dient hij wel een limiet te lopen. Vorig jaar was die gesteld op een tijd van negen minuten en achttien seconden. „Ik denk dat die tijd wel haalbaar is. Zeker gezien mijn lopen in de crosscompetitie. Het is echter wel de vraag hoe groot de terugslag is na mijn blessure."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 35