4 22 OUDEJAARSBIJLAGE VRIJDAG 29 DECEMBER 1995 brengt in totaal 11.000 gulden netto op. Molenaar T. van der Bok van korenmolen De Hoop in Zierikzee ziet geen mogelijkheid meer om De Hoop op ambachtelijke wijze te exploiteren als de gemeente hem in zijn draaiuren beperkt. De gemeente heeft bepaald dat de molenaar uit het oogpunt van geluidseisen, alleen nog van 8.00 tot 19.00 uur elektrische installaties mag gebruiken, en incidenteel in de avonduren. Bij de samenvoeging van de zes gemeenten tot de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland vallen mogelijk gedwongen ontslagen onder de ruim driehonderd ambtenaren die het eiland rijk is. Verder wordt voor medewerkers van 55 jaar en ouder, onder meer een afvloeiingsregeling in het leven geroepen. Deze gegevens maken deel uit van de nog geheime nota 'basisfilosofie'. De meerderheid van de gemeenteraad van Zierikzee kiest voor de aanleg van fietsstroken in de Haringvlietstraat en de Scheldestraat in de Zierikzeese wijk Poortambacht, gekoppeld aan de aanleg van snelheidsremmers op beide straten. Tijdens de gemeenteraadsvergadering stemmen alleen D66 en SGP/RPF/GPV tegen het voorstel. Groepskamperen blijft taboe op camping Kloet aan het Eerste Weegje bij Zierikzee. Eerder weigerde de gemeente de door Kloet voor dat doel gevraagde ontheffing te verlenen. Kloet ging tegen die weigering in beroep. De gemeenteraad van Zierikzee verklaart zich achter het voorstel van het college om dat beroep ongegrond te verklaren. Bijna vijfentwintig jaar geleden was het dat Commissaris van de Koningin in Zeeland drs. W. T. van Gelder voor het laatst in een zweefvliegtuig stapte. Aan die periode van 'geheelonthouding' is echter een einde gekomen. Op vliegveld Haamstede maakt Van Gelder zijn rentree als solozweefvlieger met een korte, maar geslaagde vlucht over het duingebied. Geheel boven: Helikopter als ambulance. Daaronder: De kwestie Kloet sleept zich voort. Midden: Havendag in Zierikzee Linksmidden: Boerenboeldag in Brouwersha ven. Middenonder: Illegale uitstallingen in beslag genomen. Linksonder: Vlasdag in Dreischor. Schouwen-Duiveland snel ter plaatse zijn. Twee locaties voldoen aan die voorwaarde. Het huidige politiebureau wordt verkocht. Een lokale instelling heeft volgens burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs interesse getoond. ,,Wij opteren voor verhuizing naar 't Luitje." Dat zegt A. Flikweert, bestuurslid van de Watersportvereniging Zierikzee. Ook het laatste ontwerp voor een clubhuis - op palen in het water - is afgekeurd door de welstandscommissie. Het verzoek om te mogen verhuizen is nog niet officieel ingediend bij de gemeente. De Kromhout scheepsmotor uit 1927 bonkt een kalm ritme. Hij slaat de maat voor het jazzorkest honderd meter verderop. Overal schuifelen mensen voorbij. De meesten met een dampende bak mosselen in de hand: Zierikzee beleeft met de Havendag de afsluiting van het toeristisch seizoen. Boerenprodukten als bloemen, fruit en kaas voeren tijdens de Boerenboeldag in Brouwershaven duidelijk de boventoon. En wat mede organisator M. A. Hanse betreft moet dat zeker zo blijven. ,,We willen een beetje af van de echte 'rommel' en meer kwaliteitsspullen in huis halen. De Boerenboeldag De Zierikzeese kermis telt dit jaar een recordaantal attracties van vijftien. Havenplein en omgeving zijn vijf dagen lang in de ban van oliebollengeur, duizenden gekleurde lampjes en snoeiharde house muziek. Bij wijze van experiment wordt de kermis dit jaar en volgend jaar in augustus gehouden in plaats van in september. „Luister mee op West Radio C. Keiharde klankkleur, muziek zonder irritatie. Dit is West Radio C!" Vanaf deze maand zijn deze tunes te horen op de Westerschouwse lokale radio- omroep. De omroep verspreidt via de ether dag en nacht muziek en lokaal nieuws in het westelijk deel van Schouwen-Duiveland. Het dagelijks bestuur van de provincie is voorstander van het aanwijzen van de Oosterschelde als Nationaal Park. Volgens gs zijn er voldoende potenties om de doelstellingen van de status Nationaal Park waar te maken. Bovendien kunnen de mogelijkheden op het gebied van natuureducatie worden uitgebaat, zo menen gs. Een slechte locatie, geen stroom en bijlange na niet het beloofde aantal kramen en bezoekers, zijn de belangrijkste grieven van het merendeel van de standhouders dat deelneemt aan de braderie op de Brouwersdam. De kooplieden zijn boos op K. Helder, de organisator van de markt. Iets minder druk dan vorig jaar maar minstens zo gezellig is het op de Burghse Dag, die voor de zesde keer wordt gehouden; Zo'n 12.000 mensen komen in Burgh een kijkje nemen. Een wat kleiner aantal dan tijdens de vijfde editie, wat waarschijnlijk alles met de hitte te maken heeft. Wethouder L. J. van Gastel van Zierikzee trekt er met twee parkeerwachters en een medewerker van gemeentewerken met een kar op uit in Zierikzee om uitstallingen die niet volgens de regels geplaatst zijn in beslag te nemen. De waarschuwingen die eerder uitgedeeld werden, hebben hun effect gehad. Slechts in twee gevallen wordt een overtreding geconstateerd en worden borden in de kar geladen. Aan de dorpsring in Dreischor ligt het vlas hoog opgestapeld; klaar om voor een groot publiek te worden verwerkt. Zo'n zeven- tot achtduizend mensen komen een kijkje nemen bij de Vlasdag, waarbij zo goed als overal in Dreischor wel iets aparts valt te beleven. Minister A. Jorritsma (verkeer en waterstaat) trekt voor deze kabinetsperiode jaarlijks tien miljoen gulden extra uit voor het verstevigen van de asfalt- bodembescherming aan de zeezijde van de Stormvloedkering in de Oosterschelde. Dit heeft zij de Tweede Kamer geschreven. Omdat er gaten in het asfaltmastiek zitten, moeten daar stenen op worden gestort. De kosten hiervan bedragen veertig miljoen gulden. Minister E. Borst van volksgezondheid, welzijn en sport dringt bij de provincie Zeeland aan op een tijdelijke noodmaatregel voor het ambulancevervoer in de Westhoek van Schouwen- Duiveland. De ambulanceposten in Haamstede en Kamperland zijn wegens bezuinigingen komen te vervallen. Wat rest is een hulppost op Neeltje Jans die deze zomer is ingericht in een container bij Delta Expo. Zowel politie als gemeentebestuur willen dat het nieuwe bureau van politie aan de stadsrand van Zierikzee wordt gebouwd. De politie wil bij calamiteiten zowel in de stad als elders op Voor het CDA op Schouwen- Duiveland is de maat vol. Het ambulancevervoer op het voormalige eiland voldoet al geruime tijd niet. Bij inzet van een helikopter bij vervoer van gewonden en intensive carepatiënten zal het aantal overlijdens met de helft verminderen. Daarom zullen alle CDA- fracties in hun gemeenteraden voorstellen om gebruik te maken van de helikopter van het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam. hem een vergunning had geweigerd voor de installatie. Molenaar Teun van der Bok kan weer opgelucht ademhalen. De Raad van State heeft een deel van de beperkende maatregelen die de gemeente aan de Zierikzeese molenaar heeft opgelegd weggenomen. Van der Bok mag in ieder geval weer om zeven uur 's ochtends beginnen met het werk op korenmolen De Hoop aan de Lange Nobelstraat en ook hoeft hij niemand aan te nemen voor de begeleiding van de bezoekers van de molen. De landelijke Open Monumentendag heeft ook op Schouwen-Duiveland voor een flinke toeloop gezorgd op de talloze voor een dag lang, vrij toegankelijke historische gebouwen. Zierikzee vormt daarbij als vanouds koploper. Het stadje telt niet alleen de meeste rijksmonumenten - 538 in getal - maar heeft voor deze gelegenheid ook voor veel extra activiteiten gezorgd. Wat een meerderheid van de Westerschouwse gemeenteraad betreft, mag de Stichting Renesse overgaan tot verkoop van 47 zomerwoningen in Renesse. De SGP/GPV/RPF-fractie stemt tegen de voorgenomen verkoop, met het advies aan de stichting om met de huurders tot een goede regeling te komen. Ook PvdA- raadslid F. H. Fonteijne stemt tegen het voorstel tot verkoop. „Je kunt mensen niet zomaar op straat zetten", aldus Fonteijne. Na dertien maanden medische verzorging in het dolfijnen Research- en opvangcentrum van Dolfinarium Harderwijk en een verblijf van vijf maanden in het uitwenbassin van Delta Expo op Neeltje Jans is het driejarige bruinvisvrouwtje Tjitske teruggekeerd naar waar ze thuishoort: de Noordzee. Tjitske is de eerste dolfijn die na een gewenningsperiode weer in zee terug wordt gezet. Gedeputeerde G. R. van Zwieten benadrukt het tijdens de open dagen in natuurgebied Neeltje Jans nog eens: „Niet alleen de recreant kan van dit gebied genieten, maar ook de eigen bevolking." Onder het motto 'werken aan de natuur' worden voor het eerst open dagen gehouden in het natuurgebied Neeltje Jans. Zierikzee heeft er een herdenkipgslindebij. Ter gelegenheid van de veertigste verjaardag van de vriendschapsband tussen Zierikzee en het Franse Saint Hilaire du Harcouët wordt een herdenkingsboom geplant in het nieuw Met het tappen van twee 'Pitchers' opent loco burgemeester W. W. Jumelet van Bruinisse het nieuwe onderkomen van de Bruse jeugdsoos De Pul. Met de opening van het gloednieuwe gebouw is een nieuwe mijlpaal bereikt in de roerige geschiedenis van de Bruse jeugdsoos. De blik is nu gericht op de toekomst want, zoals jeugdbestuurslid Jeroen Klink het uitdrukt, „De Pul moet ook in de toekomst z'n mannetje kunnen staan". volgens I. van Oosten van Opus, niet aan zijn financiële verplichtingen heeft voldaan. T. van Rees mag vooralsnog geen skybeam-projector op zijn dancing Vanity in Zierikzee plaatsen. Dat blijkt uit een uitspraak van de afdeling f Bestuursrechtspraak van de Raad van State in Den Haag. Van Rees had een voorlopige voorziening aangevraagd, nadat de gemeente Zierikzee Na enig a-technisch gemorrel aan de knoppen van een antieke radio slagen de Zierikzeese burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs en de voorzitter van Radio Schouwen-Duiveland ing. L: E. Blikman er in klanken tevoorschijn te brengen. Radio Schouwen-Duiveland kan na vele maanden intensief vrijwilligerswerk de ether in. Het concert van Berdien Stenberg en het Zeeuws Mannenkoor in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven is afgelast. Het bedrijf waarbij de artiesten zijn geboekt, Opus Evenementenorganisatie in Goes, heeft het contract geannuleerd met de organisatie van het concert, de Brouwse Roca „Wij staan open voor het idee om in de bibliobus ook diensten te gaan verlenen waarvoor de mensen nu nog naar de gemeentesecretarie moeten. Maar dan moet het aantal staanuren in de diverse kernen wel worden uitgebreid." Dat zegt coördinator bibliobussen van de Zeeuwse Bibliotheek, K. van Liere in Brouwershaven, waar de nieuwe bibliobus van Schouwen-Duiveland officieel in gebruik wordt genomen. Evenementenservice van K. Helder. Dit omdat Helder, I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 32