Gtte ondanks fors verlies naar hoofdtoernooi Goes Indoor Zeeland nog- ieder jaar groter Aart Walravee ongenaakbaar op het kerstsneldamtoernooi Scheidsrechter irriteert korfballers All-Ready Ruud Vercruysse kampioen van HSV Oosterschelde Engelse mijl 'Sport en Voeding' Cursus Sportleider A DONDERDAG 28 DECEMBER 1995 NR 25899 9 SLIEDRECHT - Het korfbalteam van All-Rea dy heeft 1995 afgesloten met een 8-9 overwin ning in de uitwedstrijd tegen Triade. Hoewel het klasseverschil tussen beide teams wel dege lijk aanwezig was, kwam de winst maar moei zaam tot stand. Volgens coach Jan Voshart lag dat vooral aan scheidsrechter Van Dool. ,,Die man nam hele vreemde beslissingen en be voordeelde de thuisclub. Bo vendien telde hij ruim twee minuten blessuretijd bij. Hier door kon de tegenstander nog bijna gelijk maken." De eerste helft werd door de Zierikzeese ploeg afgesloten met een 5-3 voorsprong. De marge van twee doelpunten had echter een stuk groter moeten zijn. Niet de scheids rechter, maar de ploeg zelf was hier de oorzaak van. Te veel kansen werden niet benut. Voshart: ,,Dat brak ons de tweede helft op. Geholpen door de scheidsrechtèr kreeg de tegenstander meer grip op de wedstrijd." Via een 7-3 voorsprong voor All-Ready werd het 9-6. Ver volgens diende het spel stilge legd omdat Wim in 't Veld voor een oogblessure behandeld moest worden. Een verwon ding die de speler zichzelf had aangedaan omdat hij uit irrita tie een tegenstander een kop stoot trachtte te geven. Van Dool bedekte de overtreding echter met de mantel der liefde en trok dus geen kaart. De laatste tien minuten werd de voorsprong door twee straf- worpen geminimaliseerd, 8-9. De halve minuut zuivere speel tijd die de wedstrijd nog restte werd door de arbiter opgerekt tot twee en een halve minuut, maar de thuisclub kreeg de bal niet meer in de korf. Door de zege is All-Ready in middels weer opgeklommen tot de middenmoot van de com petitie. De achterstand op de nummer één bedraagt drie punten. Triade - All-Ready 8-9. Doel punten All-Ready: Ronald Snoek 3, Wim in 't Veld 2, Deb bie Voshart 1, Saar Torensma 1, Wouter van Marie 1 en Peter Talen 1. ZIERIKZEE - Voor de laatste hengelwedstrijd van de HSV Oosterschelde werd het parkoers Kaas en Brood gekozen. Het bleek een uitste kende visstek te zijn die 43 kg vis opleverde. Door deze hoeveelheid vis werd het jaarrecord van 225,46 kg in 1993 ruimschoots verbeterd en gebracht op 262,95 kg. Net als voorgaande wedstrij- Krijger 1210 en 15. M. Krijger den zette Ruud Vercruysse zijn 1180. opmars voort en was niet te Door deze uitslag rukte R. Ver stuiten. Met zeven botten en cruysse op naar de eerste een gewicht van 4220 gram plaats en werd met ruim ver werd hij wedstrijdwinnaar, schil, kampioen 1995. gevolgd door Johan Rombouts De eindstand luidt als volgt: 1. met zeven botten en een ge- R. Vercruysse 15.429 punten, 2. wicht van 3530 gram. R. Timmerman 13.892, 3. A. De uitslag van deze wedstrijd Baart 10.202, 4. C. van Schei- luidt: 1. R. Vercruysse 4220, 2. ven 9266, 5. W. Meerdink 8726, J. Rombouts 3530, 3. R. Tim- 6. M. IJzenbrandt 8416, 7. W. J. merman 2100, 4. J. Meerdink Faassen 8361, 8. F. L. Timmer- 2020, 5. W. Meerdink 1850, 6. I. man 8226, 9. M. Krijger 8017 én J. Verwest 1771, 7. E. Smit- 10. R. v. d. Zande7760. 1700, 8. J. Bolier 1650, 9. L. - Tijdens de 'laagste wedstrijd Stoutjesdijk 1630, 10. J. H. ving R. Vercruysse tevens de Bruggeman 1630, 11. R. v. d. grootste vis van de competitie Zande 1410, 12. M. IJzenbrandt namelijk een bot van 1235 1351, 13. A. Baart 1331, 14. N. gram. Simpele zeges voor Goedegebure en Saman Ingrid Saman uit Burgh-Haamstede had samen met Ilse van Ombergen uit 's-Gravenpolder geen enkele moeite met het duo Androch- te/Spinnewijn. Zij wonnen met 9-3. (Foto: Marijke Folkertsma) GOES - Johnny Otte heeft ondanks een fikse nederlaag in zijn poulewedstrijd toch het hoofdtoernooi van het indoortennistoernooi in Goes bereikt. De Bruenaar had het geluk inge deeld te worden in een poule van slechts twee personen, waardoor hij automatisch een ronde verder kwam. De meeste poules kennen drie deelnemers. Zaterdag staan de halve finales op het programma, zondag worden de finales ver speeld. Toch baalde de Bruenaar wel van de gevoelige tik die Walter de Maar aan hem uitdeelde. Een 8-1 nederlaag maakt ie mand met zijn talent en van zijn klasse niet vaak mee. „Nu ben ik mijn gunstige plaats in het schema kwijt. Dat bete kent dat-ik eerder een sterkere tegenstander tref." „Ik had het wel een beetje ver wacht. De eerste partijen, waarvan je denkt effe winnen, zijn vaak in de praktijk het moeilijkste. Ik sloeg de ballen veel te vaak te hoog voor het net." In het begin van de wed strijd waren het overigens vooral de eigen services die Ot te parten speelden. Noi'maal gesproken liggen wedstrijden die op tijd worden gespeeld de Bruenaar wel. „Meestal werkt dat in mijn voordeel, vandaag niet. Ik heb vijf dagen niet gespeeld en dan is mijn vastigheid zoek. Het duurde even voordat ik mijn slag te pakken had. Toen stond ik echter al 4-0 achter." Veel moeite Bij die stand leek Otte zich te hervinden. Van 4-0 werd het 4- 1, maar vervolgens zakte zijn spel weer in. De regerend in- en outdoorkampioen in de B2 sloeg een ongewoon groot aan tal ballen uit. Bovendien keer de de tijd zich" tegen hem. Als de klok begint te dringen krij gen spelers immers altijd de neiging om haastiger te spelen. Camiel Folmer bereikte ook met moeite het hoofdtoernooi. Zijn eerste poulepartij verloor hij met 6-5 van Robert Sprin ger. Daarna revancheerde hij zich overigens goed met een 7-5 overwinning op Christiaan Huiser. In de heren enkel Cl deed Hans Jan Goedegebure goede zaken. In de ochtenduren leek hij gis teren op een nederlaag af te gaan tegen Marlon Wisse. Aan het slot en net voor de tijdsli miet wist hij echter nog op 5-5 te eindigen. In de middag had Goedegebure geen enkele moeite met Jeroen Klinken berg. Hij won met 7-2. „Het scoreverloop was prima, mijn spel kan beter", aldus Goedegebure dié' niet ver wacht als eerste in zijn poule te eindigen. „Dan had ik nog wat games meer moeten maken." In de dames dubbel Dl opende Ingrid Saman het toernooi goed. Samen met Ilse van Om- bergen ('s-Gravenpolder) veeg de ze het duo Androchte/Spin- newijn van de baan, 9-3. Pas bij 8-1 liet het koppel uit non chalance een paar steekjes val len. Op geen enkele manier konden de tegenstanders het Saman en Van Ombergen moeilijk ma ken. In plaatsing, kracht en snel heid en beweeglijkheid moes ten ze het bij hun jongere oppo nenten afleggen. Alleen de service van Saman liep niet al tijd van een leien dakje, maar dat was een minpuntje dat ze zich tegen deze tegenstanders kon veroorloven. Nu is de D-categorie toch al een klasse waar het verschil tussen de een en de ander zich het meest laat gelden. Ambitieuze en jeugdige runners up treffen hier huisvrouwen op leeftijd die het niveau van de klasse niet meer zullen ontstijgen. Het resulteert dikwijls in on gelijke partijen. Uitslagen Goes: Auto Lease Zuid/West tennistoernooi (indoor). Uit slagen Schouwse deelnemers: Heren enkel B2: Johnny Otte - Walter de Maar 1-7, Camiel Folmer - Robert Springer 5-6, Camiel Folmer - Christiaan Huiser 7-5. Heren enkel Cl: Hans Jan Goe degebure - Marlon Wisse 5-5, Goedegebure - Klinkenberg 7- Gemengd dubbel C2: Wim van Dijke/Jopie van Dijke - Van Tilburg/Jacobs 8-2, Van Dij- ke/Van Dijke - Jobse/Sinke 9- 3. Heren enkel Dl: Yuri Volkeri - Bram Huisboom 5-6, Volkeri - Frans Willekes 3-7. Bart van Cleef - Gareth Lau 4-7, Bart van Cleef - August van Wilgen burg 10-3. DDD1: Ingx'id Saman/Ilse van Ombergen - Androchte/Spin- newijn 9-3. Winnaar Aart Walraven (uiterst links) werpt een blik op de pariij van A. J. Flikweert. (Foto: Ma rijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Aart Walraven (53) is met afstand de beste sneldammer van Schouwen-Duive- land. Op het gisteren gehouden kerstsneldam toernooi liet hij al zijn concurrenten ver achter zich. De voorsprong op de nummer twee, Cor Boot, bedroeg na de laatste van de in totaal ne gen partijen maar liefst zeven punten. punten gekomen. Mijn tegen standers gingen vaak al in de opening of in het middenspel de mist in. Aan de andere kant speel je natuuxdijk ook om je concuiTenten fouten te laten maken." In het UVV-gebouw in Zierik- zee streden zeven clubdam mers en zeven huisdammei-s in twee gescheiden competities om de titel van beste sneldam mer. Zij speelden een halve competitie waarna de hoogste vier met behoud van punten nog een di-iekamp speelden. Per partij hadden de deelne mers tien minuten bedenktijd per persoon. Walraven, die zijn titel pi-olon- geerde, was ook vorig jaar al de beste dammer van het ei land. „Het ging dit keer vrij eenvoudig. Vorig jaar waren er meer deelnemers. Ik ben dit jaar vrij goedkoop aan mijn Dat er op den duur van span ning geen sprake meer was kwam omdat die concurx-entie elkaar ook nog eens de punten afsnoepte. Na zes partijen stond Walraven al vijf punten voor. „Bovendien heb ik het idee dat ik het laatste jaar nog wat aan kracht heb gewonnen. Door veel te spelen word je ge dwongen tot het analyseren van partijen. Daar doe ik mijn voordeel mee. Ook bij snel- damwedstrijden", aldus de winnaar. De zeven huisdammei's wai'en meer aan elkaar gewaagd. De titel ging hier uiteindelijk naar Peter van den Belt. Het lid van schaakvex-eniging Zie- rikzee begon slecht aan het toei'nooi. In de eei'ste ronde verloor hij van het talentvolle jeugdlid Kees Bakker (11) en in de tweede ronde was een remi se tegen Jos den Boer zijn deel. Daarna herstelde Van den Belt zich en won zijn volgende ze ven partijen. Daarmee stelde hij zijn zege een ronde voor het einde veilig. Clubdammers: 1. Aart Walra- ven, 2. Cor Boot, 3. Jos de Wild, 4. Rinus van der Wielen, 5. John Honig, 6. J. Huigens, 7. A. J. Flikweert. Huisdammers: 1. Peter van den Belt, 2. Abraham Flik- weert, 3. Jos den Boer, 4. Kees Bakker, 5. G. Flikweert, 6. D. de Waai'd, 7. Piet Kramer. MIDDELHARNIS Niels Koole van Sporting Walcheren heeft in Middelharnis een hardloopwedstrijd over tien Engelse mijlen gewonnen. John Quaak van Delta Sport werd tiende. Quaak legde de afstand af in 57 minuten. Bij de mannen boven veertig werd Jos Brandts even eens tiende (1.03.54 uur). MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad organiseert twee in formatie-avonden over het on derwerp Sport en Voeding. De eerste avond is maandag 8 ja nuari en vindt plaats in Het Zuiderbaken te Middelburg. Spoxd, lichamelijke inspaning. Wie is er in deze tijd niet van overtuigd dat je je lichaam in conditie moet houden. Beweging en een uitgebalan ceerde voeding spelen daarbij een belangrijke rol. Voedings- kundige en diëtiste Carlien Harms zal de deelnemers aan wijzingen geven voor een goe de en verantwoorde voeding bij sport. Ongeacht het niveau waax-op de spoid;prestatie wordt gelevex-d. Een infoi'matieve bijeenkomst voor sporters, trainers en bege- leidei'S. Aanmelden voor 6 ja nuari bij de Zeeuwse Spoi't- raad, Patx'ick Vader, 0118-640700. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad start begin februari met de cursus Rekreatie Sport leider A. Een cursus bedoeld voor ieder een die leiding wil geven aan activiteiten en groepen. Cen traal in deze cursus staat het les- en leidinggeven, organise- i*en van activiteiten en het ken nismaken met vele takken van sport. De cursusduur is 80 uur en 25 uur stage, minimumleef tijd 17 jaar. Informatie of aanmelding voor 15 januari telefonisch bij de Zeeuwse Sportraad, Patrick Vader, 0118-640700. Paardetopsport in Goes GOES - Indoor Zeeland, het grootse indoor paardenevenement van de provincie, beslaat dit jaar maar liefst zeventien dagen. Het evene ment dat vandaag een aanvang heeft genomen met een dag die speci aal gewijd is aan de hippische sport voor gehandicapten, duurt nog tot 13 januari. In totaal zullen er 1900 combinaties aan de start ver schijnen. Deze komen uit in 75 verschillende rubrieken. De oi'ganiserende vereniging de Weelruitei's is er in ge slaagd om op de toponderde- len een zeer sterk deelne mersveld aan de start te krijgen. Zo zijn er bij het springen optredens te zien van Jos Lansink, Emiel Hendrix, Bert Romp, Eric van der Vleuten en de Duit ser Ulrich Kirchhoff. Bovendien bestaat de kans dat Piet Raymakers voor het eerst in de ring verschijnt met de paarden van zijn nieuwe werkgever, Jewel Coui-t Stud uit het Belgische Wuustwezel. Paarden waar mee Albei't Voorn vorig jaar tijdens Indoor Zeeland zich nadrukkelijk in de kijker wist te rijden. Met Jewels Dominard won hij de Gou den Mossel in de klasse ZZ. De Zeeuwse ogen zijn vooral gericht op de deelname van Simon den Exter. De net vijftig jaar geworden ruiter uit Kortgene kreeg voi-ig jaar het publiek op de ban ken met zijn spektaculaii'e wijze van rijden. In de L-klasse zal voor Schouwen-Duiveland onder andere Stef Nelisse in de ring verschijnen. Met Evita won hij de afgelopen maan den al menige eerste prijs. Dressuur In de dressuur krijgen de ru brieken Prix St! George, In termediair I, Grand Prix en Kür op Muziek de volle aan dacht. Blikvangers zijn hier Jeanette Haazen, Leida Strijk, Barbara Koot en de Canadese Penny Zavits. Naast bovengenoemde on derdelen zijn er ook nog wedstrijden in het mennen en is er een hengstencompe- titie. Tinke Bartels zorgt op woensdag 10 januari, de dag van de hengstencompetitie, voor een stukje extra ont spanning. In een clinic zal zij de verschillende facetten van de dressuur belichten. Vervolgens zal Leida Strijk met een dressuurshow voor een passende afsluiting van de competitie zorgen. Op verzoek van de NVDR zullen op 6 januari ook nog extra dressuurproeven voor Young Riders gehouden wor den. De dag van vandaag stond helemaal in het teken van de hippische sport voor gehan dicapten. Op deze promotie dag kon het publiek kijken naar onder meer het ringx-ij^ den, wedstrijden van de Spe cial Olympics en diverse de monstraties. Hoogtepunt van vandaag moet het optre den van Joop Stokkel wor den, internationaal topspor ter met een handicap. Hij geeft vroeg in de avond een dressuurdemonstratie op muziek. Op zaterdag 30 december wordt het programma voort gezet met een nationale men wedstrijd. Het nieuwe jaar wordt dinsdag geopend met de ponnyruiters. Op 2 janu ari bijt de dressuui'jeugd het spits af. Programma Beknopt programma Indoor Zeeland: Donderdag 28 de cember: Gehandicaptendag. Zaterdag 30 december: Na tionale Menwedstrijden. Dinsdag 2 januari: Dressuur Pony's klasse B tot Z. Woensdag 3 januari: Dres suur paarden klasse B, L en M. Donderdag 4 januari: Sprin gen pony's klasse B tot Z. Vrijdag 5 januari: Dressuur paarden Z, nationale dres suur ZZ licht en ZZ-zwaar en Internationale dressuur Prix St. Geoi-ge/Grand Prix. Zaterdag 6 januari: Finale dressuur Ml, M2, Zl, Z2, In ternationale dessuur, Inter mediaire I en Kür Grand Prix, Pas de Deux. Dinsdag 9 januari: Spi'ingen paarden klasse B en L. Woensdag 10 januari: Sprin gen paarden klasse M en Hengstencompetitie. Donderdag 11 januari: Springen paarden klasse Z en ZZ en finale paarden klas se B en L. Vrijdag 12 januari: Springen paarden CSA tabel A 1.35- 1.40. Finale paarden klasse M. Zaterdag 13 januari: Finale pony's, springen paarden CSA tabel A 1.35-1.40 en fi nale paarden klasse Z en ZZ.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9