Dorpskerstfeest zorgt voor goed gevulde Jacobuskerk Levende kerststal de Punt Open brief aan D66 Expositie 'Vietnam, land met veel water' Onderhoud Zeelandbrug Concert in De Stenge Van Schaik voegt zich samen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE FOTO JOOP VAN HOUDT Zondagsschool organiseert speciale kerstdienst RENESSE - Van een serene rust en aandachtig luisterende bezoekers was vrijdagavond in de Jacobuskerk in Renesse niet echt sprake. En dat kon ook bijna niet, want het dorpskerst feest dat daar was georganiseerd door Zondags school Mirjam in Renesse, was er voor zowel jong als oud. Kinderen en jongeren zongen kerstliederen, terwijl er ook plaats was voor ge bed en een vertelling met dia's van het kind in de kribbe. Een ouderwets dorpskerst feest voor de kinderen zoals dat vroeger ook werd gevierd, zo ziet Monique Schol, jeugd- coördinatrice van de Hervorm de gemeente Renesse-Noord- welle, de speciale dienst voor zich. „Vroeger was het de ge woonte dat de zondagsschool een paar dagen voor kerst een dienst hield voor de kinderen. En daar willen we nu naar te rug", vertelt ze. De laatste jaren werd deze spe ciale bijeenkomst 's morgens op eerste kerstdag gehouden, maar dat beviel eigenlijk niet. „Veel kinderen zijn dan name lijk weg, bij opa en oma of er gens anders op visite. Door de dienst weer net als vroeger een paar dagen voor kerst te hou den, kun je veel meer kinderen bij het feest betrekken." En dat dat gegeven werkt, bleek vrijdagavond wel. Veel gezinnen kwamen naar de dienst, wat een bijna volle Ja cobuskerk opleverde. Achter in het koor was plaats voor kinderopvang voor kleintjes onder de vier jaar. Vorig jaar toen de speciale dienst voor het eerst weer een paar dagen voor kerst plaats vond, was er geen oppas voor de kleinsten gere geld. „Dat hebben we nu ver anderd, want vorige keer was het eigenlijk te onrustig met die hele kleintjes erbij", ver telt de coördinatrice. Ze zegt het heel belangrijk te vinden dat de moeders en va ders die vroeger misschien ook wel op de zondagsschool heb ben gezeten, door deze bijeen komsten met hun kinderen naar de kerk komen. „Zo houd je toch een bepaalde binding", vindt ze. Zondagsschool Mir jam heeft trouwens geen kla gen als het om leden gaat. De school heeft er rond de twintig. „Best een redelijk aantal voor een zondagsschool tegenwoor^ dig. We zijn er zeker tevreden mee", zegt Schol. Overigens was Zondagsschool De Goede Herder uit Noord- welle niet betrokken bij het dorpskerstfeest van vrijdag avond. De Goede Herder vier de een eigen kerstfeest in 'hun' dorp. De dienst in Renesse werd zo als gezegd gehouden in de Jaco buskerk, die voor de kerst feestelijk was aangekleed met een enorme, rijkversierde kerstboom en andere versie ringen die door de kinderen van Mirjam waren gemaakt. „Een heel werk al met al. Zo'n kerstdorpsfeest kost de zon dagsschool al gauw weken van' voorbereiding." Lucas Want naast het verzorgen van de versieringen, droegen de kinderen van Mirjam en de tie nerclub ook hun steentje bij aan de dienst zelf. Het feest ging van start met een samen zang van Midden in de Winter nacht. Na nog een aantal kerst liederen, kwamen de zondagsschoolkindei'en bin nen en zongen 'Luid klokje klingelingeling'. Na het gebed trad het CJ koor uit Nieuwer- kerk aan. Dit koor onder lei ding van W. Timmermans bracht onder meer de liederen Vrede en Every Bell. Verder was er plaats voor een schrift lezing uit Lucas 2: 1-20, het ver haal van de geboorte van Je zus. De dienst werd besloten met een dankwoord en het lied King of Kings, uitgevoerd door het CJ koor. Alle kinde ren kregen bij de uitgang een boekje van de zondagsschool ZIERIKZEE - In de periode van 1996 tot en met 1998 wor den elektronische onderhouds werkzaamheden aan de Zee landbrug verricht door het bedrijf Istimewa Electro. Dat blijkt uit stukken van ge deputeerde staten van Zee land. Gs kozen het bedrijf uit een aantal bedrijven die in schreven voor de werkzaamhe den. Istimewa verricht de werkzaamheden voor ruim 240.000 gulden. Behalve aan de Zeelandbrug verricht het be drijf voor dat geld ook elektro nische onderhoudswerkzaam heden aan de installatie die bij het kanaal van Walcheren hoort. Jong eh oi^d waren present tijdens het dorpskerstfeest in de Jacobuskerk. (Foto: Marijke Folkertsma) HEINKENSZAND - In het ka der van de uitwisselingsband tussen het Zeeuwse Surrender en het Acliterhoekse Haver kamp, geven de twee forma ties zaterdag 30 december een concert in de Stenge in Hein- kenszand. De muziek van beide bands komt wat stijl betreft sterk overeen. En ook tijdens de op tredens ontlopen- de bands el kaar niet. Het doel is hetzelf de: het kweken van sfeer, lol' en ambiance. Haverkamp neemt het eerste deel van het programma, van 20.30 tot 22.00 uur, voor zijn rekening. Sur render speelt van 22.30 tot 0.30 uur. Eerder was Surrender te gast in de Achterhoek. YERSEKE/GOES - Mr. J. van Schaik Belastingadviezen en Van Schaik Co, Accountants uit Yerseke gaan verregaand samenwerken met Deloite Touche, accountants, belas tingadviseurs en organisatie adviseurs. De samenwerking is ingegeven door de wens van vader en zoon Van Schaik de dienstver lening aan de cliënten voort te zetten na het toekomstig terug treden van vader Van Schaik. Met ingang van 1 januari wor den de kantoren van Van Schaik in Yerseke en van De loite Touche in Goes samen gevoegd aan de Voorstad in Goes. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Ingezonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van de redactie en uitsluitend voor rekening van de briefschrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Volgens D66 kan het (bij mon de van dhr. Van der Veer) niet zo zijn, dat een algemene voor ziening als bijvoorbeeld de openbare bibliotheek, be stuurd wordt door mensen die allemaal een humanistische le vensovertuiging hebben. Lo gisch, want deze zouden direct alle, niet humanistische litera tuur in de ban doen. Of erger, ieder bestuurslid, is lid van D66 de inhoud van de bi bliotheek zou dan wel erg be perkt worden en al die ex posities en literaire thema's over dhr. van Mierlo Maar ook een bestuur uit „alleen maar katholieken, joden, etc. is niet wenselijk. Dat is ten minste de consequentie van de tekst die door D66 is voorgele zen tijdens de laatste begro- tingsraad in 1995. Ik citeer: „het mag toch niet zo zijn dat een algemene voorziening als hef sociaal cultureel werk be stuurd wordt door mensen van slechts een bepaalde levens overtuiging! Waarom mag dat niet, D66? En wat weet u over slechts de pepaalde levensovertuiging ^an onze bestuursleden? Selec teert D66 zijn bestuurders dan op levensovertuiging?? Een heel gevaarlijke zaak in deze tijd met de anti-discriminatie- wet, meneer Van der Veer. Hoe va^k is dhr. Van der Veer zelf op'zijn levensovertuiging „ge- scrépnd" voordat hij in een be stuur plaats kon nemen.??? Ons stichtingsbestuur, het be stuur van de landelijk stich ting Leger des Heils welzijns- en Gezondheidszorg, selecteert zijn oi haar bestuursleden op deskundigheid, D66. Niet op levensqvertuiging, ras, huids kleur o: geaardheid. Want caar moet de discussie over gaan, D66, over de des kundigheid, inhoud en de uit voering. van het werk. Hoe kwaliteit tot stand komt en hoe deze gewaarborgd wordt en blijft. Maar daar heb ik u tot op heden nog niet over ge hoord, meneer Van der Veer. En kijken, we naar die kwali teit, dan zien we een ander beeld. Namelijk dat onze lan delijke stichting één van de snelstgrqeiende stichtingen op welzijnsge&ted is'; met meer dan 35 werkeenheden, van thuislozenzorg, verzorgingste huizen, medisch kinderdagver blijven, aidsopvangprojecten, tot dat sociaal cultureel werk in Zierikzee aan toe. Een stich ting met een landelijke voor beeldfunctie op kwaliteitsge bied welke druk bezig is met inhoud te geven aan de kwali teitnormering (iso 001) D66... Een stichting waarvan wij, als kleine instelling in Zierikzee, sterk mee profiteren met de be leidsontwikkelingen m.b.t. wervings-, selectie-, benoe- mings-, ontslag-, arbeidsver zuim-, arbo,- gepensioneerden- beleid, automatisering etc.etc. En dat komt allemaal tot stand door die bestuurders met die „slechts bepaalde levensover tuiging", D66. „Slechts" hoeft niet beperkt te zijn, D66. Een organisatie die in meer dan 87 landen werkt weet wel iets af van flexibilisering. En werkt samen met tal van andere in stellingen, bestuurders, rege ringen en mensen met verschil lende levensovertuigingen. Dat reikt wat verder dan Schouwen-Duiveland, D66. De vraag is of u dat inzicht ook heeft Verder neemt, SKW De Lichtboei met deze kwali teitsontwikkelingen, als in stelling voor sociaal cultureel werk in het Zeeuwse vaak het voortouw, in vergelijk met col lega-instellingen die het met een „algemeen bestuur" moe ten doen, D66. Wees daar nou eens een beetje trots op Jammer trouwens, dat,.als u vindt dat u weinig of geen in vloed heeft op het beleid van onze organisatie, - want dat lees ik tenminste tussen de ve le woorden door, D66, u nooit de moeite heeft genomen om inhoudelijk te reageren op de door ons, aan de gemeente aan geboden werkplannen en jaar verslagen in de afgelopen ja ren. Of was u het eens met de kwaliteit en het aa-nbod van ons werk?? Waar ligt dan uw probleem Binnen een goede subsidiever ordening zijn regels te stellen aan de kwaliteit en inhoud van waar een organisatie aan moet voldoen. In samenspraak met de gemeente kan een speerpun tenbeleid worden opgezet en kan gewerkt worden naar einddoelen. Maar het kan toch niet' zo zijn dat we op levens overtuiging moeten gaan „se lecteren" D66. Als dat uw poli tiek streven is, dan doet ons dat erg denken aan die andere partij. En daar willen wij ons vanuit onze „levensovertui ging" graag van distantiëren. Ik wens D66, vanuit mijn le vensovertuiging, oprecht wijs heid, Vrede en alle goeds toe voor in 1996. Rudi Prager In Vierschaar Zierikzeese stadhuis ZIERIKZEE - In de Vierschaar van het Zierik zeese stadhuis is van maandag 15 tot en met vrijdag 26 januari de expositie 'Vietnam, een land met veel water' te zien. Het gaat om een tentoonstel ling die wordt georganiseerd door het regionaal Unicef Co mité Schouwen-Duiveland. De tentoonstelling geeft een beeld van het leven, de cultuur, de flora en de fauna in Vietnam. Daarbij wordt 'speciale aan dacht besteed aan het thema water. Ook het werk van Uni cef in Vietnam wordt belicht. De tentoonstelling wordt vrij dag 12 januari officieel geo pend door de Zierikzeese bur gemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. De plechtigheid begint om 16.15 uur. De ten toonstelling is daarna van maandag tot en met vrijdag te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van het Zierikzeese stadhuis. De levende kerststal van kinderboerderij de Punt in Zierikzee is op weg een goede traditie te wor den. Ook afgelopen dinsdag zorgden vrijwilligers weer voor een waar kersttafereeltje, met vrijwil ligers in de rol vah Maria, Jozef, de drie wijzen uit het Oosten en ezel Wanna en pony Harly als kij kers bij de kribbe. Wat zwijntjes en kleinvee als figuranten complimenteerden de stal, die voor iedereen ojienstond. In de voor deze gelegenheid ingerichte herberg konden bezoekers terecht voor kersthapjes en -drankjes. (Foto: Joop vgn Hoxtdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6