Vernieuwde vakantiegids VVV promoot eiland hele jaar door 'Dit heeft alle schijn van een koude sanering' 'U stond bekend als een vakman' 'Geen sprake van een conflict tussen waterschap en Deltan' SUCCESJES ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'We moeten alert zijn en niet afwachten Reactie op prioriteitennota ministerie LNV Te koop: Minischaap ooi, lam, zwart 6 mnd Quessant 195,-. Tel. 0111-461286. Weegschaal nodig? Markt- winkel- en industrieweeg schalen. Bel 0113-501394, Kruysse-weegapparatuur, Krabbendijke. Tijdens de feestmaand de cember bij aankoop con tant vanaf 800,- aan bouwmaterialen of sier bestrating een kruiwagen kado! Bouwhandel en Sierbestrating Jan P. Boo- bert, v. d. Abeelestraat 1, Oosterland, tel. 0111- 642682. Henra-aanhangwagens en paardentrailers. Gar. Dijkman, Zuidstraat 10, Haamstede, tel. 0111- 651446/651533. Div., in prima staat, ge bruikte dames-, heren- en kinderfietsen. Fa. Gebr. Verton, Kerkstraat 1, Burgh, 0111-651324. Boomkwekerij Dooge. Het adres voor o.a. bo men, sierheesters en coni feren. Haagconiferen al vanaf 3,-. Ringweg 4, Oosterland. Tel. 0111- 642796. Alum, rolluiken, al vele jaren door ons geleverd en gemonteerd. Altijd gratis montage! Bouw- en Hout handel Jan P. Boogert, v. d. Abeelestraat 1, Ooster land, tel. 0111-642682. Gas openhaardblok 85,-. Trimfiets 75,-. Tel. 0111- 653205. Aanbieding Koppelstones 10 x 10 en 14 x 14 cm, div. kleuren 29,75 p/m2. Ge trommelde Waalform. klinkers 20 x 5 x 8 cm en Rijnform. klinkers 15 x 5 x 7 cm nu slechts 29,75 p/m2. Alles le keus en incl. BTW. Bezorging gra tis! Bouwhandel Jan P. Boogert, Oosterland, tel. 0111-642682. Winteraanbieding: Op al le in voorraad zijnde nieu we Union fietsen nu 30% korting. Tevens korting op alle in. voorraad zijnde scooters. CPB Tweewie- lers (bedrijventerrein) de Rotery 32, 0111-653925, Burgh-Haamstede. Mechelse Herder, teef, 9 mnd. 200,-. Tel. 0111- 641415. Tegelhandel de Boerderij speelt de hele maand de cember voor Sinterklaas. Op alle wand- en vloerte gels en marmer 10% kor ting! Deze aanbieding is geldig tot 1 januari 1996. Ons adres: Langeweg 59, Anna Jacobapolder, tel. 0167-572632. Blokhutten vanaf nu op alle modellen 10% kor ting! Bouwhandel Jan P. Boogert, v. d. Abee lestraat 1, Oosterland, tel. 0111-642682. Bij de Smokkelhoek nu kortingen tot 5.000,- op de laatste 1995 Bürstners, Chateau's, Home-Cars en Hobby's. (Geen verhuur). Tevens ±50 occasions. Nieuwe Stacaravans 8,5 x 3 m, 2 slpkmrs, douche, wc, v.a. 19.995,-; 11 x 3,6 m v.a. 29.995,-. Tevens ±25 occasions. De Smok kelhoek, Kapelle, 0113- 341623. Aanbieding nieuwe beton- klinkers, rood en grijs 19,75 p/m2 incl. BTW. Be zorging gratis! Bouwhan del Jan P. Boogert, Oos terland, tel. 0111-642682. Tuinverzorging. J. W. v. d., Velde. Ook plaatsen van schuttingen - pergola's - beschoeïngen, enz. Tel. 0111-642725, Nieuwerkerk. Het juiste adres voor Inli ne skates, roller skates v.a. 179,-. Sport Surf Jon ker, tel. 0111-652412/651566 /0111-461220. Antraciet, extraciet en briketten. P. L. Quist, Bo- gerdweg, Dreischor, tel. 0111-401443. Personeel gevraagd: Hulp in de huishouding voor 1 ochtend in de week. Ttel. 0111-653305. Voor een vestiging op Schouwen van een Tsje chisch reisburo een admi nistratief medewerkster. Bij voorkeur Tsjechisch sprekend, ervaring met pc noodzakelijk. Schriftelij ke sollicitatie met c.v. aan Jubo reizen, Delfgauwse- weg 303, 2628 ES Delft. Huisdieren: Hondentrimsalon El Per- ro rijksgedipl. Jacqueline Slootmaker, Nieuwerkerk tel. 0111-641389. Diversen: Sierbestrating. J. W. v. d. Velde. Voor aanleg van uw terras en oprit. Tel. 0111- 642725. Puin- of afvalcontainer nodig? Snel gebracht en gehaald! Voordelig tarief. Bel: Boogert Transport, tel. 0111-641308, Ooster land. Nieuw. Bowling Renesse. Kinderbowlen nog leuker, met uitnodigingen, stic kers enz. Bowlen, 'n drankje en eten per kind 11,50. Minigraver nodig? Bel J. W. v. d. Velde, tel. 0111- 642725, Esdoornstr. 30, Nieuwerkerk. Afvoer verstopt bel 0111- 413495 Schoonmaakbe drijf De Jong. Ook voor verhuur schoonmaakap- paratuur. 24 uurs service. U wilt een huis kopen? Vóór u koopt, verzorgen wij een onafhankelijk en deskundig advies. Ook aanpassingen, verbouw- adviezen, aanvragen en meldingen verzorgen wij voor u. Buro Tieleman, Nieuwerkerk, tel. 0111- 641754, 's avonds 0111- 641716. ZIERIKZEE - De werkgroep Landbouw Le vensbeschouwing is niet te spreken over 'Dyna miek en vernieuwing', de prioriteitennota van het ministerie van landbouw, natuurbeheer en visserij. „Het heeft er alle schijn van dat op de ze manier sprake is van een koude sanering in de land- en tuinbouwsector", aldus de werk groep in een verklaring. In de nota - handelend over de toekomst van de Nederlandse landbouw - wordt een politie ke keuze gemaakt voor 'markt en concurrentiekracht'. Geen verantwoorde keuze volgens de werkgroep. ,,Dat betekent haar onze mening dat op de boerengezinnen, die nu al lij den onder het gevoerde land bouwbeleid, een steeds grotere druk zal komen te liggen om mee te doen in de concuri-entie- strijd. Hierdoor zal de verpau pering van het platteland nog verder toenemen", voorspelt de werkgroep. Sanering De keuze voor 'markt en con currentiekracht' houdt naar de mening van de werkgroep ook in dat in de toekomst niet ie dereen in de landbouw gelijke kansen heeft. ,,De 'zwakkeren' zullen hun landbouwactivitei ten moeten stoppen. Daarom pleiten wij er met klem voor dat ook de politieke keuze ge maakt wordt voor het opstel len van een gedegen sociaal plan voor bedrijfsbeëindigei-s als vervolg op en consequentie van de nota". Volgens de werkgroep heeft de ei'varing geleerd dat iemand die stopt met zijn land- of tuin bouwbedrijf in een positie ver keert die niet te vergelijken is met die van werknemers in het bedidjfsleven die hun baan verliezen. „Bedrijfsbeëindi- gers vexTiezen namelijk niet al leen huix baan, maar hun hele bestaan", aldus de werkgroep. Daar komt volgens de werk- groep bij dat boeren die nood gedwongen een punt moeten zetten achter het boerenbedrijf vaak met schulden vei'trek- ken, geen kans hebben gezien om een pensioen op te bouwen en ook niet hebben kunnen sparen. Zelfs bijbetalen voor de studiefinanciering van hun kindei-en bleek soms niet mo gelijk, met alle gevolgen van dien voor de nieuwe genera tie". De werkgi'oep pleit voor het verlagen van de leeftijdsgrens bij de regeling Inkomensvoor ziening voor Ouderen en ge deeltelijk Arbeidsongeschikte gewezen Zelfstandigen (IO- AZ). De grens is nu bepaald op 55 jaar. Vei'der wil men de be- handelprocedui'e van de IOAZ drastisch inkorten zodat be- drijfsbeëindigers zo kort mo gelijk in onzekerheid verke- .Ook vindt de werkgroep dat het makkelijker moet worden voor iemand die met zijn be drijf stopt om een beroep te doen op Algemene Arbeidson geschiktheid Wet (AAW) en de Toeslagen Wet (TW). De schuld sanering moet in de visie van de werkgroep ook veel beter gei'egeld worden. Prijs Een belangrijke sleutel tot de problematiek in de landbouw is de prijs die er voor produk- ten wordt betaald. De consu menten spelen hierin een be langrijke rol. ..Daaroxn zou de politiek invloed moeten uitoe fenen op de mentaliteit van de consumenten en op de prijsbe paling voor de produkten om een eerlijke prijs te bepalen en te gai*andei*en. Naar onze me ning kan hierdoor een belang rijke bijdrage worden gele verd aan het mogelijk maken van een levensvatbare be- drijfsvoei'ing in de land bouw". HEINKENSZAND - Volgens interim-dijkgraaf H. Eversdijk van Waterschap De Zeeuwse Ei landen is er geen sprake van een conflict tussen het waterschap en de Delta Nutsbedrijven. „We moeten ons geen conflict aan laten praten", al dus Eversdijk. „Wij staan natuurlijk altijd open voor bemiddelen, maar dan moet er wel wat te bemiddelen zijn". Het 'conflict' houdt verband met de plannen van de NV Del ta Nutsbedrijven (Deltan) om naast het leveren van gas, wa ter en elektriciteit ook de taak van rioolwaterzuivering op zich te nemen. En die rioolwa terzuivering is één van de kerntaken van het water schap. In de vorige algemene vei'gade- ring was er de nodige discussie over een mogelijke samenwer king tussen Deltan en Water schap de Zeeuwse Eilanden, maar uiteindelijk kreeg het waterschap wel groen licht om verder te gaan met de onder handelingen. Een concreet re sultaat is nog niet bekend. „Doodgewoon een gevolg van tijdgebrek. We hebben gewoon samen wat meer tijd nodig om de puntjes op de i te zetten", al dus Eversdijk. Hij toont zich zeer optimis tisch over het eindresultaat. „Geen sprake dus van een con flict, maar een goede ambtelij ke en bestuurlijke samenwer king in het belang van burger, milieu, Deltan en Zeeuwse Ei landen". Volgens Eversdijk is er al evenmin sprake van een conflict met betrekking tot de schelpdierenindustrie in Yer- seke. „Nee, er is wel sprake van con currentie, maar dat is toch goed? Immers, in Yerseke heeft Zeeuwse Eilanden enkele grote klanten. Eén van de ken- mei'ken van Zeeuwse Eilanden is al en zal na 1 januari 1996 nog sterker worden: klantge richtheid". „Welnu, een ander (Deltan) doet onze klanten een aanbod. Is het dan logisch dat Zeeuwse Eilanden zegt: „Deltan, u wilt een klant van ons, ga uw gang. Wij berekenen de schade wel door naar onze andere, veel kleinere, klanten! Kom nou toch. Zo onzakelijk is nie mand, en zeker Zeeuwse Eilan den niet", aldus Eversdijk. Eremedaille in zilver voor A. Bouterse ZIERIKZEE - De vakantiegids van de VVV Schouwen-Duiveland is dit jaar in een andere vorm gegoten. Doel ervan is Schouwen-Duiveland op een wervende manier te promoten, zodat de mensen ook buiten het hoogseizoen naar het eiland komen, aldus M. van Holthe tot Echten- Boonsma. Als voorzitter van de VVV Schouwen-Duiveland reikte zij gisteren in Zierikzee het eerste exemplaar uit van de nieuwe en ver nieuwde gids. „We moeten alert zijn en onze stei'ke kanten uitbouwen. We kunnen echter niet afwachten. De pi'oduktontwikkeling en - promotie vei'dient nog meer de aandacht dan het tot nu toe heeft gehad. Gebeurt dit niet dan is er slechts sprake van stilstand." Met deze woorden ondersti'eepte Van Holthe tot Echten het belang van de nieu we vakantiegids voor Schou wen-Duiveland. De nieuwe uitgave biedt naast de gebruikelijke toeristische informatie, tevens ideeën en informatie over toeristische uitstapjes die in de regio en daarbuiten gemaakt kunnen worden. Er wordt onder meer informatie gegeven over de doi'pen van Schouwen-Duive land en de mogelijkheden en locaties om te duiken, vissen en fietsen. Maar ook de eilan- delijke kunst en cultuur wordt onder de aandacht van de toe- rist gebi'acht. En dit allemaal niet alleen om de bezoekers be ter van dienst te zijn, maar ook in verband met de wens meer mensen in het voor- en nasei zoen naar Schouwen-Duive land te Tokken'. Concurrentie Dat promotie van het toei'is- tisch pi-odukt hiei'bij onont beerlijk is, wees R. ter Heide, dii'ecteur van de Provinciale VVV Zeeland, nog eens op. Dat heeft met name te maken met het feit dat de concuirrentie van andere regio's in de toeristi sche sector groot is. Ter Heide: „De tperist kan kiezen en je moet je daai'om in je promotie zien te onderscheiden. Dat vi'aagt veel van de sector. Niet alleen van de receptieve kant, maar juist ook van de promo tionele. Je moet dan echter wel iets te bieden hebben. En dan kun je niet meer volstaan met alleen een WV-kantoor met een balie." Net zoals Van Holthe tot Ech ten wees Ter Heide ook op het belang van de blijvende ont wikkeling van het toeristisch produkt. Het achterland kan hierbij een voorname rol spe len. Want ook daar heeft Schouwen-Duiveland veel te bieden. „En we moeten de toe rist hier als het.wai'e bij de ha ren naar toe trekken. Vanzelf komt hij niet meer", aldus Ter Heide. Hij kreeg uit handen van Van Holthe tot Echten het eerste exemplaar uitgereikt van de nieuwe gids. Als een teken dat de VVV Schouwen-Duiveland de samenwerking met de pro vinciale VVV een warm hart toe draagt. Het uitbi'engen van een gezamenlijke gids was ech ter begin dit jaar te veel ge vraagd. Het was de bedoeling van de VVV Zeeland dat de VVV Schouwen-Duiveland als een pilot project meewerkte aan de uitgave van een integra le gids. Zover kwam het niet. „Wij hebben toen gemeend dat wij onze gids wilden behou den", aldus Van Holthe tot Echten. Deze nieuwe gids, met op het voorblad een stralend meisje dat geniet van het strand, is vanaf vandaag verkrijgbaar bij de VVV-kantoren op het ei land. Vanaf volgende week is de gids ook eldei's in het land verkrijgbaar of te bestellen. Mevrouw M. van Holthe tot Echten-Boomsma, voorzitter van de Streek-VVV Schouwen-Duiveland, overhandigt het eerste exem plaar van de nieuwe gids aan de directeur van de VVV Zeeland, R. ter Heide. (Foto: Marijke Folkertsma) inmiddels ruim 48 jaar erva ring in het vak. Hij ging in 1947 in loondienst bij schoenmaker D. Hage in Eikerzee en leerde daar het vak. Na het behalen van de beno digde diploma's, begon hij in 1954 voor zichzelf in het schuurtje naast zijn woning aan de Dorpsstraat in Scharen- dijke. In 1965 liet hij een nieu we winkel met schoenmakerij bouwen aan de Platteweg. Meer dan 41 jaar werkt hij nu als zelfstandig ondernemer. Jarenlang verzorgde Boutei'se onder meer de reparatie van schoenen die hij aangeleverd kreeg van de firma Verton in Burgh. Aan het eind van dit jaar geeft Bouterse' de pijp aan Maarten, wat de schoenmake- rij beti-eft althans. Minder klandizie „Ik ben nu ruim 63 jaar. Dan woi'dt het zachtjes aan tijd om te stoppen. Niet dat ik het niet meer naar m'n zin heb, maar je moet er nu eenmaal een keer mee ophouden", vindt Bouter se. „Ik denk ti'ouwens dat ik op tijd stop, want de laatste ja- i"en loopt de klandizie in onze branche met tien procent per jaar terug." Minder mensen dan vroeger brengen hun schoeisel naar de schoenmaker. Wat ook veran derd is, zegt hij, is het soort schoenen dat ter reparatie wordt aangeboden. „Vroeger had je bruine schoenen, zwarte schoenen en kindei'schoenen die bijna altijd van leer waren, en dat was het dan wel zo'n beetje. Tegenwoordig worden ze van allerlei materialen ge maakt en in allerlei kleuren. Maar vergis je niet, ik heb al tijd alles kunnen maken", zegt Bouterse beslist. A. Bouterse kreeg de onderscheiding uitgereikt door loco-burgemeester L. C. Hart. (Foto: Marijke Folkertsma) rekend op een dergelijke blijk van waardering. En dat 'meer' slaat op het feit dat de schoen maker wist dat hij vorig jaar voorgedragen was voor een on derscheiding. Boutei'se werkte toen veertig jaar als kleine zelfstandige. De ondei'schei- ding viel vorig jaar in het wa ter, omdat de procedure te laat in gang was gezet. „Ik had er ook niet meer aan gedacht", zegt de gedecoreei'de. Volgens loco-burgemeester van de gemeente Middenschou- wen, L. C. Hart, staat Bouterse bekend als een kundig vak man, 'waar je echt oude schoe nen kan brengen en weer zo goed als nieuwe mee naar huis neemt.' De schoenmaker heeft SCHARENDIJKE - Hij was in de veronderstel ling dat hem een bespreking over een bestem mingsplan wachtte, maar dat pakte anders uit. In plaats van een gesprek over zijn bedrijfsge bouw, kreeg A. Bouterse uit Scharendijke don derdag een koninklijke onderscheiding uitge reikt, ter afsluiting van zijn lange loopbaan als schoenmaker. „Ik ben aardig in de boot geno men", aldus een volledig verraste Bouterse. in het gemeentehuis kreeg uit gereikt. „Zoiets maak je maar .eens in je leven mee", vindt Boutei'se. Hij had absoluut niet meer ge De schoenmaker was duideljk in zijn nopjes met de onder scheiding, de eremedaille in zilver, vei'bonden aan de Oi'de van Oranje-Nassau, die hij in bijzijn van vrienden en familie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 4