Rood/wit voor Bruse boy Burgers veel belangrijker dan paars/wit PROGRAMMA Johnny Otte eerstgeplaatst in tennistoernooi te Goes Sneldammen Pigalle koploper af na remise tegen AZC Voetbal afgelast Zaalvoetbaltoernooi in Westerschouwen Honderd procent score voor dammer De Wild Tweede plaats brengt Kees Vermeulen op NK VRIJDAG 22 DECEMBER 1995 F eyenoord-supporter zonder morren af en toe op de bank Bruse boy Leo Burgers geniet ondanks de magere resultaten nog steeds van een bezoek aan de Rotterdamse Kuip. (Foto: Joop van Houdt) OOSTERLAND - Bruse Boys rijgt de laatste maanden nederlaag aan nederlaag. Feyenoord maakt de hoge verwachtingen die aan het begin van het seizoen werden gewekt geen moment waar en speelt dikwijls miserabel. Leo Burgers, speler van paars/wit en supporter van rood/wit lijdt onder allebei. Meer dan eens liet Burgers dit jaar een training van Bruse Boys schieten, omdat hij van zijn seizoenkaart van feye noord gebruik wilde maken. De bekerhouder had namelijk op de donderdagse trainings avonden dikwijls Europa Cup- of competitieverplichtingen. 1 I Zijn 'straf', een plaatsje op de bank bij het eerste van Bruse Boys had hij er graag voor over. ,,Ik vind het wel rot om tegen de trainer te zeggen dat ik niet kom trainen, maar naar Feye noord ga ik toch. Ik kan best begrijpen dat ik dan niet altijd een basisplaats heb.' De trainer heeft er verder ook nooit pro blemen van gemaakt." Burgers, van 10-6-1970, staat ook niet voor een dilemma als hij één club mag aanwijzen waarmee het direct een stuk beter mag gaan. Feyenoord. Met Bruse Boys heb ik het zelf in de hand." En als aan het eind van het seizoen Feye noord de Europa Cup-II finale speelt terwijl Bruse Boys op dezelfde avond voor een degra datieduel moet aantreden zien ze Burgers in Bruinisse ook niet verschijnen. ,,Dat zou een moeilijke keuze wezen, maar uiteindelijk zou ik met een naar gevoel naar Feyenoord gaan kijken." Zijn ploeggenoten kunnen die vorm van clubliefde volgens de Oosterlander niet echt be grijpen. „Dat is ook moeilijk hoor. Die sfeer, dat stadion, al die mensen. Dat valt niet uit te leggen. Dat moet je meema ken." Plaagstootjes Burgers was een jaar of acht toen hij aan de hand van zijn oom, Piet Roks, voor het eerst naar Feyenoord ging. „Tegen Groningen. Een hele belevenis, dat vergeet je nooit meer." Alle geintjes over de slecht functionerende Rotterdam- mers kent hij inmiddels. Hij leest de kranten en probeert zich als trainer van de F-pupil- len en leider van de E-tjes van Bruse Boys zo goed mogelijk voor te bereiden op de plaag stootjes. In Dig Vleugel heeft hij bij Bruse Boys bovendien een verbaal sterke tegenstan der. „Als ik 's zaterdagmorgen de kantine van Bru binnen kom, dan zit hij al klaar met zijn opmerkingen. Ach, de mensen vragen wel eens, waar om nou naar Feyenoord, die spelen zo slecht. Maar al degra deren ze, dan koop ik nog een seizoenkaart." Het toeleven naar een wed strijd vindt hij het mooiste, 's Ochtends bij het uit bed komen een Feyenoord CD op en alvast meeneuriën. Dan op weg naar Rotterdam en met vrienden vast speculeren over het ver loop van de wedstrijd. Zo be zocht hij de laatste jaren vrij wel alle thuiswedstrijden van de bekerhoüder. Ook uit was hij regelmatig van de partij. Zoals laatst in Liver pool toen Feyenoord voor de Europa Cup aantrad tegen Everton. „De mooiste uitwed strijd .tot nog toe. De sfeer was fantastisch, voor mijn gevoel heeft die wedstrijd nog geen half uur geduurd. Zo mooi was het. Overdag in de stad kwa men we nog Liverpool-suppor ters tegen. Die kwamen ons succes wensen, omdat we tegen hun eeuwige rivaal speelden." Geboéid Bremen - Feyenoord van vorig jaar was voor Burgers al een even memorabele wedstrijd. Van het duel heeft hij echter niets gezien, 's Middags be landde hij met een grote groep supporters in een café. Omdat daar wat raddraaiers bij zaten die een deel van het interieur vernielden, werd de hele groep door de politie opgepakt. In een oude bus, mochten ze op een legerkazerne naar de radio luisteren. Daar zat hij toen let terlijk en figuurlijk geboeid naar de radio te luisteren. „Dat is jammer van het geld dat je hebt uitgegeven, maar wel een hele ervaring." Maar als hij van goed voetbal houdt, waarom dan niet vaker naar Ajax? „Ik heb er wel moeite mee, dat het daar zo goed gaat. Maar die gasten van die ^ndere club snoeren mo menteel iedereen de mond met hun successen. Laat ik zeggen dat ik wel respect heb voor wat ze presteren." Geen conditie Hoe het verder moet met zowel Bruse Boys als Feyenoord weet hij niet precies. Burgers weet wel dat beide ploegen op zijn inzet kunnen rekenen. „Alleen speel ik bij Bru mo menteel niet zo goed. Momen teel heb ik veel moeite met de conditie. De beleving ont breekt ook een beetje. Dat ligt bij mij voor een deel ook aan het weer. Zo in november, als de kou begint, word ik minder, maar naar de zomer toe groei ik gewoon. En Bruse Boys speelt ook altijd een goede tweede helft van het seizoen. Daar hopen we maar op." Wat Feyenoord betreft is het dieptepunt volgens Burgers ook wel bereikt. „Slechter dan nu kan niet. Arie Haan moet gewoon even de tijd hebben. Europees voetbal halen ze dit jaar wel weer en als het meezit pakken ze de Europa Cup." Op twee donderdagen in maart treft Feyenoord in dat toer- ïiooi dan Borussia Mönchen- gladbach. Zowel de uit- als de thuiswedstrijd zal Burgers van de partij zijn. Coach Theo Moerland van Bruse Boys zal hem dan weer twee trainingen moeten missen. Camiel Folmer tweede in de B2 GOES - Vanaf tweede kerstdag wordt in de tennishal van Schelde Inter national in Goes een groot tennistoernooi gehouden. De halve finale-par tijen zijn gepland op 30 december, de finales staan op het programma voor zondag 31 december. Rond 16.00 uur hoopt de organisatie die dag met de prijsuitreiking te beginnen. Aan het evenement doen ver deeld over 29 categorieën 400 deelnemers mee. De wedstrijd leiding heeft al in een vroeg stadium veel belangstellenden op de reservelijst moeten zet ten. „Het is niet leuk spelers teleur te stellen, maar er wordt van 's morgens 9.00 uur tot 's avonds 24.00 uur gespeeld. Ga je de spelers na middernacht nog de baan op sturen, dan wordt het voor de organisatie en de deelnemers een slijtage slag", aldus Saskia van Oos terhout, lid van de wedstrijd commissie. Onder de deelnemers zijn ook een aantal spelers van Schou- wen-Duiveland. Bruenaar Johnny'Otte is bijvoorbeeld als eerste geplaatst in catego rie heren enkel B2. Zierikzeeë- naar Camiel Folmer staat hier tweede op de plaatsingslijst. Marcel Verweij, ploeggenoot van Folmer en Otte, is ook een eerste plaats toebedacht en wel in de heren enkel Cl. Als alles volgens schema verloopt zal hij het in de finale op moe ten nemen tegen Fabia Pro- bert. Tweede geplaatst In de dames dubbel Dl maakt Ingrid Saman uit Burgh- Haamstede haar opwachting. Samen met Marjolein van Urk is zij in deze categorie als twee de geplaatst. De te verwachten tegenstanders in de finale zijn Willie en Tannie van de Dries. In het hoofdtoernooi bij de he ren, de categorie BI behoren Remco Maandag, Harold Schipper en Arno Jongsma tot de favorieten. In de B-catego- rie van de dames zijn Marjet Groenleer, Marjolein Meulen- berg, Eva Labruyère en Marije Heeringa kanshebbers voor de eerste plaats ZIERIKZEE - Damvereniging Zierikzee houdt woensdag 27 december haar jaarlijkse kerst-sneldamkampioen- schap. Aart Walraven verdedigt zijn titel bij de clubspelers. Abra ham Flikweert was vorig jaar de beste huisdammer. In het UVV-gebouw aan het Kerkhof Zuidzijde in Zierikzee zijn zowel huisdammers als clubspelers welkom. Deelne mers wordt verzocht om 19.00 uur aanwezig te zijn. Zij kun nen voor informatie en opgave terecht bij Cor Boot, telefoon 0111-461374. Niels Gebraad BURGH-HAAMSTEDE - In de tweede klas van de zaalvoetbalcompetitie in Sport- en Recre atiecentrum YVesterschouwen is Pigalle de kop positie kwijtgeraakt. De gewezen koploper speelde gisteravond met 2-2 gelijk te gen het eerste team van het ZIERIKZEE - De KNVB afde ling Zeeland heeft het voetbal voor zaterdag 23 en zondag 24 december afgelast. Het beker programma voor de senioren is verschoven naar het weekein de van 6 en 7 januari. Asielzoekerscentrum Burgh- Haamstede. AZC 2 pakte de koppositie over door een 8-4 winst op Mercedes Boys. 2c klas VELOCITAS-DE STULP 5-3 DELTA-EETCAFE SCHAR. 6-5 PIGALLE-AZC 1 2-2 MERCEDES BOYS-AZC 2 4-8 AZC 2 12 PIGALLE 12 EETCAFE SCHAR. 12 DELTA VV'HUIS 12 AZC 1 12 VELOC1TAS 11 DE STULP 11 MERCEDES BOYS 11 VAW 11 9 1 27 4 20 6 16 5 15 6 13 Twintig ploegen hebben zich ingeschreven voor het evene ment. Naast teams die uit komen in de'zaalvoetbalcom petitie van Sporthal Wester- schouwen, zijn er ook een aan tal speciale teams geformeerd. Zij luisteren naar namen als Kraaien, de Samba Boys, Kooman BV en de Rodolfjes. De organisatie van het evene ment is in handen van Rinus Kooman, medewerker van het sportcentrum. De wedstrijden beginnen op zowel donderdag als vrijdag om 16.00 uur. De beste ploegen uit de twee pou les van tien teams komen op zaterdag, na het restant van de 43 - 17 46 - 41 37 - 40 39 - 30 35 - 41 27 - 38 32 - 52 21 - 49 BURGH-HAAMSTEDE - In Sport- en Recre atiecentrum Westerschouwen in Burgh-Haam- stede wordt vanaf donderdag 28 december een groot zaalvoetbaltoernooi gehouden. poule-wedstrijden tegen el kaar uit in de finale. Voor de finalisten staat er vervolgens nog een extra duel op het pro gramma. Het toetje bestaat uit een wedstrijd tegen gerenom meerde tegenstanders. Indeling: Poule A: ZV Haam stede, Velocitas, Pigalle, Eet café Scharendijke, Kraaien, Quick Shoes, Juan les Pins, KNVB-Zeist, Neffen d'Eule en In de Warre. Poule B: Schults Schilders, Va nity, Kooman BV, VAW, AVO Zierikzee, Samba Boys, Fen- net Boys, AZC, Rodolfjes en Mercedes Boys. ZIERIKZEE - Het achttal van damvereniging Zierikzee heeft de thuiswedstrijd tegen het der de van 's-Gravenpolder met 10-6 gewonnen. Na vier ronden staat Zierikzee nu vierde met vijf punten op de ranglijst van de hoofdklasse Zee land. Een incompleet Zierikzee was eigenlijk van meet af aan aan de leiding, maar in de slotfase werd het nog spannend toen 's- Gra venpolder goed terug vocht. Aan bord acht won Ar jan Flikweert vlot nadat hij door een dubbele dreiging een schijf voor was gekomen. Na een solide remise van Jaap Huigens was het Jos de Wild die zijn partij in winst omzette na een schijf in de opening te hebben gewonnen. De Wild is topscorer van het team met de volle acht punten uit vier ron den. Koos Smalheer kon het niet bolwerken in een moeilijke po sitiepartij en verloor tenslotte in een overmachtseindspel. Hierna volgden gelijkwaardi ge remises van John Honig en Rinus van der Wielen. In de tijdnoodfase wist Cor Boot een voordeliger stand in winst om te zétten en de winst voor Zie rikzee was binnen. In de slot- partij pareerde Sjaak Douw een doorbraak van zijn tegen stander uitstekend en uitein delijk bereikte hij een gelijk waardige remise. Zodoende won Zierikzee nog ruim met 10-6. In de vijfde ronde speelt de club op dinsdag 9 januari uit in Vlissingen tegen het tweede van Lammerenburg. Gedetailleerd: Zierikzee-'s- Gravenpolder III 10-6. 1. M. v. d. Wielen-L. Boogert 1- 1, 2. J. de Wild-S. Talsma 2-0, 3. J. Honig-P. Geelhoed 1-1. 4. C. Boot-J. Baaijens 2-0, 5. J. Smalheer-P. van Rijsbergen 0- 2, 6. S. Douw-W. de Leeuw 1-1, 7. J. Huigens-J. Zegers 1-1, 8. A. Flikweert-A. Zegers 2-0. Stand hoofdklasse Zeeland na vier ronden: 1. Middelburg 8 punten, 46 bordpunten. 2.'s-Gravenpolder II 8-44 3. Aagtekerke 6-38 4. Zierikzee 5-33 5. Tholen II 5-31 6. Souburg 4-34 7. Lammerenburg I 2-33 8. Bergen op Zoom 2-26 9. 's-Gravenpolder III 0-22 10. Lammerenburg II 0-13 OOST-SOUBURG - Kees Vermeulen, lid van de biljartvereniging' Zierikzee/Delphi, legde in Sporthal Duivenvoorde in Oost-Souburg beslag op een eervolle tweede plaats in het gewestelijk kampioenschap vierde klas libre. Een plaats die hem tevens een afvaardiging naar het Natio naal kampioenschap in Hoogeveen opleverde. Vermeulen begon zeer sterk aan dit gewestelijk titelge vecht en stond tot en met de voorlaatste ronde aan de lei ding. Nederlagen in de vijfde en zesde ronde tegen Stam en Boudens brachten hier nog geen verandering in. De laat ste partij tegen Rudi Schijf uit Wemeldinge was vervolgens van cruciaal belang voor de ti tel en/of deelname aan het Ne derlands Kampioenschap. De titel kon Vermeulen al snel vergeten, omdat Stam op de andere tafel als een komeet van start ging en dit ook tot aan het eind volhield wat hem het gewestelijk kampioen schap opleverde. Vermeulen wist toen inmiddels dat Stam gezien zijn gemiddelde niet naar de nationale eindstrijd mocht gaan. Zelf zou hij in ie der geval een remise uit het vuur moeten slejien óm aan de begeerde eindstrijd te mogen deelnemen. Doek gevallen Tot aan de 40 caramboles ging de strijd gelijk op. Middels een serietje van acht liep Schijf langzaam weg en bij de stand 58-50 leek i het doek voor Ver meulen' gévallen. Schijf wei gerde echter de partij uit te maken waarvan Vermeulen een viertal beurten later dank baar profiteerde door als eer ste de 60 caramboles vol te ma ken. Dat het nog remise werd was alleen voor de statistici van be lang. Hoogeveen kan zich van 19 t/m 21 januari 1996 opma ken voor een invasie van Ver- meulen-supporters. Vermeu len behaalde in Oost-Souburg negen matchpunten met een al gemeen gemiddelde van 1.93. Vrijdag 22 december Dammen Zierikzee, UVV-gebouw: 19.30 uur: Interne competitie damclub Zierikzee. j Zaterdag 23 december Korfbal j Uitwedstrijden: 10.45 uur: Olympia D - All-Ready D, 15.25 uur: Good Luck 3 - All-Ready 2, 16.15 uur: Triade - All-Ready. Veldrijden Kruiningen: slotrit Zeeuwse veldritcompetitie, 13.30 uur: Start amateurs A en B, profs en trimmers, 13.32 uur: Start Nieuwelin gen, Junioren en dames, 14.45 uur: start ATB Open klasse. Dinsdag 26 december Tennis Goes, Tennishal Schelde International: 9.00 uur: Auto Lease Zuid West Tennistoernooi. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak: WE A/ME VO. 10.00 uur: Kersttoernooi Woensdag 27 december Badminton Burgh-Haamstede, Sport-en Recreatiecentrum Westerschouwen: 19.00 uur: DFS-Oliebollentoernooi voor leden en niet-Leden. Voor aanvang van het toernooi, een evenement voor kinderen (inlich tingen tel: 652165). Dammen Zierikzee, UVV-gebouw, 19.00 uur: Sneldamtoernooi voor cluble den en huisdammers. Tennis Goes, Tennishal Schelde International: 9.00 uur: Auto Lease Zuid West Tennistoernooi. Donderdag 28 december Tennis Goes, Tennishal Schelde International: 9.00 uur: Auto Lease Zuid West Tennistoernooi. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, Sport- en Recreatiecentrum Westerschouwen: 16.00 uur: Toernooi Rinus Kooman (finales op zaterdag).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11