Wie van paarden houdt mag Paard '95 niet missen Schrijfster Stasia Cramer doet op beurs nieuwe ideeën op Iedere dag onderdeel van paardensport centraal in show Paard Win een paard tijdens Paard 95 Anky van Grunsven op Paard '95 Openingstijden toegangsprijzen Spektakulaire Westernsport Als je van paarden houdt... Reduktiebon Paard '95 is een niet te missen evenement voor wie van paar den houdt! Dit jaar wordt voor de tweede keer in de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht de beursmanifestatie Paard gehouden. Drie hallen van de Jaarbeurs zijn van 27 tot en met 30 december het onderko men van verschillende paar denrassen en vele duizenden paardenliefhebbers. Arabie ren, Shetlanders, Haflingers, Friezen, Hackneys zijn zo maar een aantal rassen die van dichtbij te bekijken zijn tijdens Paard '95. Bij de eerste editie in 1994 brachten ruim 38.000 paarden liefhebbers eenbezoek aan Paard '94. Tijdens de beursma nifestatie was zoveel te zien dat een kwart van de bezoekers meer dan zes uur doorbracht op de beursmanifestatie. Dit jaar worden nog meer bezoekers verwacht omdat ook het aanbod veel uitgebreider zal zijn dan vorig jaar. Zo wordt in de grote Prins van Oranjehal een showring gebouwd waar overdag 6.000 tot 8.000 toeschouwers de shows kunnen bijwonen. Op alle dagen worden in deze 'ring' zeer uiteenlopende en bovenal spektakulaire demonstraties verzorgd. Behalve paarden zijn op de beurs, die een oppervlakte van 33.000 m beslaat, ook heel veel exposanten die materiaal verkopen of adviezen geven. Van zadels tot trailers en van voeding tot verzekeringen: op de beuismanifestatie Paard '95 is het complete assortiment voor de paardenliefhebber aanwezig. Nog een greep uit het aanbod: maneges, rij verenigingen, stal ling, fokkerij, verzorging en •gezondheid, transport, boeken, video's, posters, tuigage, ru.iter- kleding, vakanties en ga zo maar door. Tijdens Paard '95 hebben de meeste van de ruim 100 exposanten ook aantrekke lijke beursaanbiedingen. Hittax De bezoekers van Paard '95 kunnen kennis maken met de HITTAX! De HITTAX is een nieuwe vorm van paardrijden voor mensen zonder rij-erva- ring. De deelname is mogelijk met minimaal 6 en maximaal 25 personen tegelijk. De HITTAX is in eigen beheer ontworpen door de heer J. van Loon van Hotel-Herberg Van Loon uit Loon op Zand. Europese inte resse. Niet alleen Nederlandse bedrijven en organisaties komen naar Paard '95. Ook buiten landse bedrijven weten eind dit jaar de weg naar de Jaarbeurs te vinden. Tijdens Paard '95 zullen beurs- deelnemers uit Engeland, Italië, Frankrijk, Denemarken, en Duitsland zich manifesteren. Fraaie produkten uit alle delen van Europa geven de beurs een internationaal tintje. Ook op het gebied van de catering wordt aandacht besteedt aan een aantal Europese landen. Feest der Kampioenen De organisatie van Paard '95 heeft vele Nederlandse kam pioenen van hippische evene menten uitgenodigd om tijdens Paard '95 deel te nemen aan het Feest der Kampioenen. Alle onderdelen van de hippische sport komen tijdens de vier dagen van Paard '95 aan bod. Op deze wijze kan de bezoeker van Paard '95 een uiterst geva rieerd programma tegemoet zien. Het Feest der Kampioenen wordt eenaaneenschakeling van Voor paard 95 is een leuke wedstrijd georganiseerd voor dé jeugd. De hoofdprijs in één van de. twee categorieën is een prachtig Fjordenveulen. Wat moet je doen. Kinderen tot 8 jaar kunnen een collage maken met natuurlijk paarden als onderwerp. Je mag plakken, knippen, scheu ren of vouwen. Je ziet maar! Het formaat van deze collage mag niet groter zijn dan A3-formaat. Jongens en meisjes van 9 tot en met 16 jaar kunnen een paar- deverhaal schrijven. Dit verhaal mag maximaal twee getypte of drie geschreven A4- tjes lang zijn. Alle collages en verhalen kun nen alleen ingeleverd worden tijdens Paard 95 bij de stand van Stasia Cramer. Je inzending moet daar uiterlijk zaterdag 30 december om 11.00 uur inge leverd zijn. Een deskundige jury, onder leiding van Stasia Cramer, gaat dan direct aan het werk om alle inzendingen te beoordelen. De prijswinnaars krijgen op zaterdag 30 december bericht en worden uitgenodigd om s mid dags naar de Jaarbeurs te komen voor de prijsuitreiking. Vermeld daarom op je inzending je naam, adres, telefoonnummer en leeftijd. Misschien win jij wel dat prachtige Fjorden veulen! De prijzen Als je meedoet aan deze wedst rijd maak je kans op één van de prachtige prijzen. Voor de collagewedstrijd zijn de volgende prijzen beschikbaar: le prijs: een week ponykamp voor 1 persoon 2e prijs: ruitersportartikelen 3e t/m 5e prijs: boekenpakket van Stasia Cramer. Als je meedoet aan de verha- lenwedstrijd dan maak je kans op de volgende prijzen: le prijs: Fjordenveulen (of een huifkar-vakantie voor het hele gezin!) 2e prijs: ruitersportartikelen 3e t/m 5e prijs: boekenpakket van Stasia Cramer. Kortom echt de moeite waard om mee te doen De absolute top van het dresuur- rijden in de wereld wordt sinds dit jaar ingenomen door Anky van Grunsven. Deze gratieuze amazone gaat in 1996 bij de Olympische Spelen in Atlanta ongetwijfeld weer hoge ogen gooien. Voor haar fraaie prestaties in het afgelopen jaar zal zij tijdens de NHS Jaarsshow op 27 december gehuldigd worden. Natuurlijk zal het publiek getuige kunnen zijn vSn een demonstratie met haar prachtige paard Cameleon Bonfire. Vier dagen voor de jaarwisseling kunt u al getuige zijn van vuurwerk! Voor de lief hebber een must om bij te wonen. De stunt, Strijd om een pony, Nachtmerrie en Barrage zijn titels van de paardeboeken van de Eemnesser Stasia Cra mer. Stasia is aanwezig op Paard 95. "Ik wil graag ideeën opdoen voor nieuwe verhalen. Er is zoveel bijzonders met paarden te doen, buiten de bekende tak ken van de paardesport. Wes tern rijden lijkt mij bijvoor beeld heel leuk en voltige vind ik erg knap. Ik snap niet hoe iemand op een paard kan sprin gen. Mij is het nog nooit gelukt, zelfs niet op een pony", aldus een enthousiaste Stasia Cramer die zelf ook twee paar den heeft. Vorig jaar was zij ook al actief bij Paard 94. Toen deed zij mee aan het Arabische sprookje dat bij elke voorstelling veel publiek trok. Deze deelname heeft Stasia geïnspireerd bij het schrijven van haar nieuwste boek met de titel In het paradijs gevangen. Een deel van het verhaal speelt zich zelfs af op de beursmanifestatie. Echt een aanrader voor iedereen die van paarden houdt. De Eemnesser kinderboe kenschrijfster Stasia Cramer bij haar Fjordenpaarden lbo en Ivo. Tijdens Paard '95 zijn geduren de vier dagen vele shows te zien. Per dag staat een bepaald onderdeel uit de paardesport centraal. Alle shows worden voorzien van deskundig com mentaar zodat de toeschouwer een goede indruk krijgt van de verschillende rassen en stam boeken. Behalve de hoofdring in.de Prins van Oranjehal zijn er ook nog twee kleinere ringen op de beursvloer te vinden. Op de plattegrond staan deze aange geven als de Manege-ring en de Western-ring. In deze ringen worden gedurende de gehele beurs ook demonstraties gegeven. In vogelvlucht ziet het programma in de grote ring er als volgt uit: Woensdag 27 decern bei- Deze dag staat in het teken van de springkarppioenen. Op deze openingsdag van Paard '95 kan het publiek o.a. genieten van Fjorden, IJslanders, Hackney's en een zespan van Haflingers. Verder maakt u op deze dag kennis met Cyntia Danvers die een demonstratie voltige •verzorgt. Later in de show komt zij in een geheel andere hoeda nigheid op, maar dit is een ver rassing! Dë jokey's van de Grand National treden twee keer op en eigenlijk mag u dat niet missen. Verder is de aangespan nen carrousel met de Merens van Nicole Klip te zien en is de kür op muziek, die mevrouw. Cal is met haar Arabier verzorgt, een belevenis op zich. Een ander niet te missen onderdeel is een spring-clinic verzorgt door een topruiter. 's Avonds wordt in deze hoof dring de NHS Jaarsshow gehou den. Hiervoor zijn in de voorverkoop aan de receptie in het Beatrixgebouw van de Jaar beurs toegangskaarten verkrijg baar. Wanneer u besluit de NHS-avond bij te wonen en hiervoor een kaart koopt kunt u ook de beurs bezoeken. Deze kaart kost f 25,—. Rond de ring zijn 8.000 zitplaatsen vanwaar u een prima zicht heeft op de shows. Donderdag 28 december De donderdag staat in teken van de fokmerrie- en tuigpaardkam- pioenen. De hoofdring is o.a. het decor van de huldiging van verschillende kampioenen in deze categorien. Natuurlijk zul len zij ook een show verzorgen. Coby van Baaien geeft een dressuur-clinic en ook Mieke van Tergouw zal een flitsende demonstratie weggeven zodat u zelf kunt aanschouwen waarom zij Wereldkampioen is gewor den. Verder kunt u op deze dag ook een fantastische tuigpaar- denshow bijwonen waaraan top- rijders hun medewerking verle nen. De Voorn Ruiters zullen met een viertal een kür verzor gen. Kortom een uiterst geva rieerd programma. Vrijdag 29 december De dag van de dressuur en Wes tern. De IJslanders, de Fjorden, de Grand Natioaanal en Cyntia Danvers zullen ook op deze dag weer acte de presance geven. Evenals Coby van Balen en Mieke van Tergouw. Verder kunt u kennis maken met de Fokkerij Groep van de NRPS met de Hengst Master. Een Shire show, een demonstratie van een vierspan en verschillen de dressuur-kampioenen maken ook deze dag weer bijzonder aantrekkelijk voor een bezoek. De avond is ingeruimd voor de Western Show. Overdag's wordt er door middel van de verschil lende demonstraties al naar deze avond toegewerkt. Een in Ame rikaanse stijl gevatte show waarbij kennis gemaakt kan worden met de vele facetten van het Westernriding. Demonst raties van Cutting, Reining Westernriding, Western Pleasu re en Trail. Ook een originele Barrel Race staat op het pro gramma. Natuurlijk ontbreekt ook de typische westernmuziek niet zodat de sfeer van het land met de onbegrensde mogelijk heden volledig tot zijn recht komt. Toegangskaarten voor deze show kosten f 25,--. Zaterdag 30 december Op deze laatste dag van Paard '95 zal alle aandacht uitgaan naar het aangespannen paard. De huldiging van de kampioe nen uit deze discipline gaat vooraf aan spectaculaire demon straties. Hierbij is de wereld kampioene Mieke van Tergouw te zien met haar tweespan terwijl ook de vierspannen van Eyk Backer en Aart van der Kamp met razende vaart door de ring zullen snellen. Een ander hoogtepunt is een kür op muziek verzorgt door het viertal uit de Betuwe die dit jaar het Gouden Ei in Barneveld won nen. Dravers sluiten aan het eind van de middag Paard '95 af met een spectaculaire show! Voor alle dagen geldt dat het volledige programma op verschillende punten op de beurs is aangeplakt. Ook zal het publiek via de omroepinstallatie in de Jaarbeurs op de hoogte gehouden worden van de tijden waarop de verschillende demon straties zullen beginnen. de beste demonstraties die men in de hippische wereld tegen kan komen. Topprestaties van ervaren ruiters en amazones worden afgewisseld met jong aanstormend talent dat de afge lopen periode in hun eigen klasse kampioen werd Paard '95 is woensdag 27 december geopend van 10.00 uur tot 23.00 uur. Op deze dag wordt in de grote ring de NHS Jaarsshow gehouden. Deze spectaculaire show begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur.Donderdag 28 december van 10.00 uur tot 21.00 uur. Vrijdag 29 december van 10.00 tot 22.00 uur, Tijdens deze avond kan het publiek kennis maken met een heuse Westernshow. Ook deze Westernshowavond begint om 20.00 uur. Zaal open om 19.30 uur. Zaterdag 30 december van 10.00 tot 17.00 uur. Toegangsprijzen Een toegangskaart voor de beursmanifestatie Paard '95 kost f 15,—. Met de speciale reductiebon uit deze krant bedraagt de toe gangsprijs slechts f 2,50. Een kaart voor de NHS Jaarss how of de Westernshow kost f 25,-. Met deze kaart kunt u op deze show dagen ook de beurs bezoeken. De kortingsbon kan alleen ingewisseld worden bij een toegangsbewijs voor de beurs Jaarshow Nederlands Hippische Sportbond DeNederlandse Hippische Sportbond (NHS) gaat in samenwerking met de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht en The Exhibition Company uit De Meern de paar desport in Nederland promoten. Dit heeft de voorzitter jhr. mr. O.J.L. van Nispen tot Sevenaer, van de NHS tijdens Jumping Amsterdam bekend gemaakt. Het eerste evenement waarbij de partners gezamenlijk naar buiten zullen treden is Paard '95. Een speciale NHS-stand wordt één van de trekpleisters van de manifestatie. Tijdens Paard'95 zal door de NHS een, show avond gehouden worden ter hul diging van de hippische kam pioenen van het jaar. Op de avond van 27 december wordt in de Prins van Oranjehal in de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs de NHS Jaarshow gehouden. Tijdens deze show, waaraan tal van toppers uit de hippische wereld deelnemen, worden verschillende kampioe nen van het afgelopen jaar gehuldigd. Onder hen Anky van Grunsven winnaar van de Volvo Wereldbeker Dressuur 1995, de Young Riders die bij het dressuur goud wonnen op de EK in Finland en Mieke van Ter gouw die dit jaar in Poznan (Polen) wereldkampioen werd bij de tweespannen. Programma-onderdelen van deze show zijn: de Grand National Shetlanders, een Haf- lingershow, een junioren en Youngriders Quadrille, diverse aanspanningen met Hackney's, een carrousel met Friese hengsten, een tweespan-demon stratie door Mieke van Tergouw en als grote Finale èen kür op muziek verzorgt door Anky van Grunsven. Kaarten voor deze prachtige show zijn vanaf begin december te koop aan de receptie in het Beatrixgebouw van de Konink lijke Nederlandse Jaarbeurs te Utrecht. Andere toppers die deelnemen aan Paard '95 zijn Coby van Baaien (dressuur), Cyntia Danvers (voltige), Aad van de Kamp (vierspan) en Eyk Bac ker (vierspan) zullen met vele anderen acte de presénce geven. Grand National Team: topsport door de jeugd! Sinds vier jaar bestaat het Nederlandse Shetland Pony Grand National Team. Ter pro motie van het stamboek richtte Tonnie Edwards uitorsen dit team op en sinds die tijd zijn zij een welkome gast op grote eve nementen. Dit jaar werd zelfs een trip naar Engeland gemaakt. Het is dan ook bijzonder aardig om te zien hoe deze pony's met hun berijders de show weten te stelen. Het team bestaat uit. 17 jokey's varirend in leeftijd van7 tot 14 jaar en negen begeleiders. De leeftijden van de pony's vari- ren tussen de drie en twintig jaar. De demonstratie gaat als volgt. Vier ruiters houden een korte race waarbij de Shetlandpony's een korte maar zeer explosieve krachtsinspanning moeten leve ren. De winnaar gaat door naar de volgende ronde. Vrijdagavond 29 december staat in het teken van de Westerns- port met aansluitend een Wes tern showavond. Er zijn specta- kulaire demonstraties van de verschillende onderdelen, zoals Western Riding. Dit is een dressuurproef op een voorgesch reven parcours. De bedoeling is de bekwaamheid van het ranch- paard te tonen. Gevraagd wordt het openen en sluiten van een hek, het over een balk rijden, meervoudige galopchange menten, stoppen en achterwaarts gaan. Het western rijden is ontstaan uit en door het werk van cow boys. Wegens de aard van de werkzaamheden en de noodzaak lange afstanden af te leggen, zocht de cowboy naar een veili ge en comfortabele manier van rijden. Zowel hijzelf als zijn paard mochten zo min mogelijk vermoeid raken. Daartoe vond behalve de training van soepele, wendbare en goedwillige paar den met een rustig en werklustig karakter, ook een gemakkelijke rijstijl zijn oorsprong. Ook Reining wordt gedemonst reerd. Reining is een van de mooiste derssuuruitingen van het western rijden. Men heeft keuze uit zeven vastgelegde par- coursen. Het te rijden parcours wordt vlak voor de wedstrijd door de jury bekend gemaakt. Het paard moet in elkaar afwisselende snelheden cirkels galoperen, regelmatig change ren, kort en snel wenden om de achterban, eenabrupte of sliding stop maken om daarna in zijn eigen slipspoor enkele meters achterwaarts te gaan. Cutting Het onderdeel Cutting heeft met het werken met vee op een ran- che le maken. Cuttingpaarden worden meestal speciaal voor dit doel gefokt omdat zij moeten beschikken over zogenaamde 'cow sense', het vermogen om zich te concentreren op de bewegingen van een koe en deze snel en actief te volgen. Dc ruiter laat daarbij het intiatief aan zijn paard. Tijdens het cutting-onderdeel wordt een kleine kudde in de arena gebracht. De deelnemende com binatie nadert deze kudde zon der deze overmatig te storen. De ruiter bepaalt welke koe hij uit de kudde west te verwijderen en drijft met zijn paard hetrund rustig uit de kudde vandaan naar het midden van de arena. De ruiter wordt daarbij geholpen door twee 'turnback men' en twee 'herd holders' Kom in de kerstvakantie naar Utrecht: meer dan 100 stands en 125 paarden, wervelende shows en demonstraties. Western ranch, diverse stamboeken, tuigpaarden, dressuur- en springclinics enz. voorde lezers van de Nieuwsbode Extra voor 2 personen. Korting 2,50 p.p. Knip deze bon uit. Bij inlevering hiervan aan de kassa ontvangt u een korting van 2,50 per persoon op de toegangsprijs van 15,-. De bon is geldig voor maximaal 2 personen. Openingstijden beurs: 10.00 - 21.00 u 3Q.december tot 1.7.00..uur..

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7