Slechts eenvijfde deel stacaravans komt terug op camping De Bulke GRATIS ADVERTENTll UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE li i O Stuifsneeuw geeft Zierikzee even een winterse aanblik Aanrijding autobus l 3zÈj Hennepkwekerij ontdekt: inval in schuur Bruinisse i dé krant van schouwen - duiveland! Staatssecretaris: Goeree- Overflakkee bij Zeeland BURGH-HAAMSTEDE - Een 33-jarige inwoner van Burgh- Haamstede veroorzaakte dins dagmiddag een aanrijding met een autobus aan de Hogeweg in Burgh-Haamstede. De man wilde een inrit oprij den aan de linkerkant van de weg. Bij het afslaan gaf hij geen voorrang aan een auto bus, bestuurd door een 52-jari- ge man uit Sommelsdijk. Een aanrijding was het gevolg. Advertentie EXTRA KERST KOOPAVOND maandag 11 t/m vrijdag 15 december 19.00-21.00 uur jEUROPfc Hèt tuincentrum voor ds groenliettiebbers Europatuin Renesse, Laone 20, 0111-461031 Minder koud ffi HET WEER In de nacht en ochtend veel bewolking en vooral in de westelijke kustprovin cies wat sneeuw. Overdag ook af en toe zon. Min. temp. ±-3 graden, max. temp. van plus 2 graden in Zee land tot -2. Wind uit zuidoost tot zuid, zwak tot matig, rond kracht 3. DONDERDAG 7 DECEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25888 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE JOUO', GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten iitde Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 BRUINISSE - Bij een inval in een schuur en een container in Bruinisse heeft de politie dinsdag morgen een hennepkwekerij ontmanteld. Een 29-jarige inwoner van Bruinisse, eigenaar van de schuur en container, is aangehouden. Volgens de politie gaat het om een zeer professioneel inge richte hennepkwekerij. De hennep die bij de inval werd aangetroffen vertegenwoor digt een straatwaarde van on geveer 75.000 gulden. Ze werd samen met de installatie in be slag génomen. De eigenaar van de schuur en de container verklaarde niets af te weten van de hennepkwe kerij. Hij is inmiddels weer op vrije voeten gesteld. Een woordvoerder van de politie sluit niet uit dat meer aanhou dingen volgen. De politie stuitte op de hennep kwekerij in het kader van het onderzoek van een speciaal in gestelde projectgroep van de recherche van het district Oosterscheldebekken. Twee maanden geleden werd in de woning van een 28-jarige Nieu- werkerker een hennepkweke rij ontdekt. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- i Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem I een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: I SS Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, gQl Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ZZN P. J. Hanse: ''Geen caravans toelaten die ouder zijn dan vijfjaar' Na overleg met provincies ZIERIKZEE - Overleg met vertegenwoordigers van de provincies Zeeland en Zuid-Holland heeft staatssecretaris van binnenlandse zaken A. G. M. van de Vondervoort niet van gedachten doen veranderen. Zij gaat verder met de proce dure die er toe moet leiden dat Goeree-Over- flakkee met ingang van 1 januari 1997 onder deel wordt van de provincie Zeeland. Dat werd gisteren bevestigd door een woordvoerder van het ministerie van binnenland se zaken. De staatssecretaris sprak met de provinciebe stuurders om na te gaan of hun standpunten ten aanzien van provinciale herindeling zijn gewijzigd. Dat bleek niet het geval. Zeeland wil Goeree- Overflakkee graag hebben, maar Zuid-Holland wil het voormalige eiland niet kwijt. "Volgens de ministeriële woordvoerder kan het nog wel enkele maanden duren voor de, door Van de Vondervoort ingezette herindelingsproce dure, zover is gevorderd dat een wetsvoorstel naar de Tweede Kamer gaat. De staats secretaris streeft er naar de procedure rond te hebben voor Rotterdam een stadsprovincie wordt. Naar verwachting zal dat 1 januari 1997 het geval zijn. De Tweede Kamer spreekt zich daar over uit in ja nuari 1996. De staatssecretaris is bang dat Goeree-Overflakkee bij vor ming van een stadsprovincie Rotterdam geïsoleerd komt te liggen ten opzichte van het res terende deel van de provincie Zuid-Holland. De procedure om Goeree-Overflakkee on derdeel te maken van Zeeland werd, mede daardoor, op ini tiatief van de staatssecretaris zelf in gang gezet. Ze deed dat toen na een drie jaar durende periode van in spraak en overleg bleek dat de gemeenten op Goeree-Over flakkee en de beide provincies niet op één lijn konden komen. Het Zeeuws bestuur vindt dat Goeree-Overflakkee goed bij Zeeland past vanwege zijn agrarische en toeristische ka rakter. Zuid-Holland is echter van me ning dat de overgang van Goe ree-Overflakkee niet gekop peld moet worden aan het al dan niet vormen van een stads provincie Rotterdam. Het pro vinciaal bestuur vindt dat Goeree-Overflakkee moet worden ingedeeld bij die stads provincie Rotterdam of bij Zuid-Holland. Dit omdat het gebied op sociaal, economisch en cultureel gebied gericht is op Zuid-Holland. Nieuwe bezems vegen schoon. Spreekwoord 3 STRANDJE Middenschouwen wil ton uittrekken voor aanleg strandje, zwemplas en surfoever. Q 4 NIEUWJAARSCONCERT Nieuwjaarsconcert met Marco Bakker en Strauss Orkest in Goese Zeelandhallen. Sg 5 VERKEER Verkeer en niveau voorzieningen grootste proble men bewoners binnenstad Zierikzee. BILJARTEN Hatzmann onttroont in Renesse Hart in finale derde klas libre. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's. Sneeuwpoppen of sneeuwruimers kwamen er niet bij kijken. Daarvoor stelde de hoeveelheid sneeuw die gisteren op Schouwen-Duiveland vièl, veel te weinig voor. Het laagje stuifsneeuw dat Koning Winter neer liet dalen, zorgde woensdagmorgen in elk geval wel voor een wit aanzicht van het Havenplein in Zierikzee, al duurde het feest maar even en verdween de witte neerslag al ga uw in het niets. (Foto: Marijke Folkertsma) Volgens Hanse wordt elke standplaats voorzien van een aansluiting op de nutsvoorzie ningen en de kabel. Voorzie ningen als een disco of zwem bad komen er niet. ,,Het wordt een luxe kwaliteitscamping voor rustzoekende recrean ten. Een en ander houdt in dat het totale aantal standplaat sen op de camping wordt terug gebracht tot 115, uitsluitend voorvaste stacaravans. Nu slechts twintig van de vroe gere stacaravans terug komen op de nieuwe camping, houdt dat in dat nog 95 plaatsen be schikbaar zijn. Volgens Hanse wordt met de nieuwe huurders van een standplaats een offi cieel contract afgesloten dat hen de juridische zekerheid geeft dat ze minstens drie sei zoenen recht hebben op een standplaats op De Bulke. „We zijn nu ook lid van de Recron, een belangenvereniging voor recreatie-ondernemers waarin onder meer werd be paald dat Hanse moest vol doen aan de nieuwe regels in de Wet Openlucht Recreatie (WOR). Dat hield onder meer in dat de standplaatsen op de camping minimaal 175 vierkante meter groot moesten worden. De Brouiose camping De Bulke is momenteel een open gebied, waar het groen is gerooid en de grond wordt geëgaliseerd. (Foto: Marij ke Folkertsma) BROUWERSHAVEN - Het terrein onder aan de Grevelingendijk in Brouwershaven, waar 27 jaar camping De Bulke lag, is momenteel een open en leeg gebied. Met behulp van een drag line en tractoren wordt het groen van het voor malige campingterrein gerooid en de grond geë galiseerd. Naar verwachting van de nieuwe campingeigenaar P. J. Hanse uit Brouwersha ven is De Bulke nieuwe stijl volgend jaar april gereed. Slechts twintig van de 96 vaste stacara vans die op de oude camping stonden, hebben een plekje gekregen op de nieuwe camping. dat de vaste stacaravans op de Volgens Hanse komt dat om dat het verouderde vakantie verblijven betreft die onaccep tabel zijn op de camping die hij met zijn echtgenote D. Hanse- Verbeek gaat runnen. „We zijn gebonden aan regels in de ex ploitatie-overeenkomst die we met de gemeente Brouwersha ven hebben afgesloten." Die regels houden onder meer in nieuwe camping een bepaalde kwaliteit moeten hebben. Volgens Hanse was die kwali teit bij 76 van de 96 stacara vans ver te zoeken. „Je gelooft je ogen niet wanneer je het zag. Er zaten tot caravan omge bouwde oude dubbeldeksbus- .sen bij en opgelapte caravans van tientallen jaren oud die to taal uit de tijd waren. Die kon den we echt niet accepteren." Dat hield in dat de mensen die (soms reeds vele tientallen ja ren) jaarlijks een contract af sloten voor hun stacaravan moesten kiezen. Een nieuwe of minder dan vijf jaar oude stacaravan aanschaffen of ver dwijnen van De Bulke. Omdat de aanschaf van een (bijna) nieuwe stacaravan voor veel mensen financieel niet haalbaar bleek, beslisten zij noodgedwongen hun 'vakan ties niet langer door te brengen op De Bulke. Voor werd begon nen met de egalisatie van het campingterrein werd een groot deel van de afgekeurde vakan tieverblijven naar Renesse vervoerd, waar ze worden ge sloopt. Volgens Hanse klopt het niet dat de afgekeurde ca ravans op het campingterrein zelf werden verbrand. „Dat was snoeihout." Vele jaren lang pachtte de ge meente Brouwershaven de grond waarop de Bulke lag van het waterschap en verhuurde die vervolgens aan J. C. Hanse uit Brouwershaven. Die ex ploiteerde de camping door de 96 vaste standplaatsen per sei zoen te verhuren aan eigenaren van stacaravans en ongeveer vijftig doorgangsplaatsen, aan tourcaravans of mensen met tenten. Hanse had mensen in dienst die het dagelijks beheer van de camping op zich namen. Toen het waterschap de ge meente aanbood de grond te kopen, besloot de Brouwse ge meenteraad daar gebruik van te maken, maar tevens de cam ping af te stoten. De zoon van vroegere huurder P. J. Hanse bleek bereid de grond te kopen en de camping voort te zetten. De gemeente stelde wel eisen ten aanzien van de wijze waar op dat zou gebeuren. Zo ont stond een exploitatie-overeen komst tussen beide partijen, Op de oude De Bulke hadden de standplaatshuuxders geen huurcontract, zodat de huur van hun standplaats per sei zoen kon worden opgezegd. Dat zorgde voor de nodige pro blemen met de belangenver eniging van de huurders. „Veel mensen wilden eigenlijk niet weg van De Bulke. Wé hebben best moeite gehad om de cam ping leeg te krijgen", aldus Hanse. Hij wacht nu nog op toestem ming van het provinciaal be stuur om de camping met één hectare te vergroten tot ruim 3,5 hectare. „Dat kan wanneer we de sloten rondom het ter rein mogen dempen en bij de camping trekken." Hanse hoopt op die extra grond om dat hij bij de camping een be drijfswoning wil creëren, par keerplaatsen voor bezoekers, een speelveld en een dieren weide. „Wanneer we niet mo gen uitbreiden moeten we die de benodigde ruimte voor die voorzieningen op de camping zelf creëren." In april 1996 gaat De Bulke weer open. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1