Creatieve vrouwen uit Zonnemaïre organiseren een Deeembermarkt GRATIS ADVERTENTIE 'We want more' bij Autobedrijf Braai i Prijs Studio Martin Hair Pnjswënnares ZOC-decemfoeractse Dorkasactëe voor China 3 minuten van uw tijd Programma Radio Schouwen-Duiveland WSK D-pupilSen in nieuw Op zaterdag 9 december in dorpshuis PCOB mmmm: Informatie borstvoeding Nieuwe motoren mossel kotter Dansavond van Kapasi Nieuwe Toyota-bestelbussen voor Lievense Nieuwerkerk flakkee verhuizingen b.v, A LEGO-bouwwedstrijden trekken jaarlijks duizenden deelnemers WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Els Stoel (links) en Dignci Mielard bij de resultaten van hun creatieve huisvlijt. (Foto: Joop van Houdt) ZONNEMAÏRE - Soms worden ze zelfs 's nachts wakker van de creatieve ideeën die opborrelen. „Wij zijn altijd bezig met het bedenken van nieuwe dingen en het maken ervan. We kunnen niet stil zitten." Digna Mielard en haar moeder Els Stoel uit Zonnemaire zijn dol op, wat zij omschrijven als 'creatieve huisvlijt'. Het ma ken van felicitatiekaarten, versierde kaarsen, kerstversieringen en raam- en muurdecoraties. Om hun eigen produkten én die van anderen aan een breder publiek te tonen, namen zij het initiatief om een Deeembermarkt te organise ren. Het evenement wordt 9 decem ber gehouden in het dorpshuis in Zonnemaire. Behalve Digna Mielard en Els Stoel tonen der tien andere hobbyisten daarbij hun zelfgemaakte produkten. Digna Mielard en Els Stoel hebben er zorgvuldig op gelet dat dat bij elkaar een geva rieerd beeld geeft. „We hebben er goed op gelet dat geen dub bele artikelen worden gepre senteerd. Iedereen maakt iets anders." Zo zijn er kerststalle- tjes en houten kerstfiguren, die worden verkocht ten bate van de bevolking in Polen. Handwerken, die werden ge maakt door medewerkers van de afdeling Zonnemaire van het Welfare van het Rode Kruis en artikelen van Unicef. Individuele deelneemsters aan de Deeembermarkt presente ren onder meer zelfgebreide truien, betonnen beelden, gip sen beeldjes, etsen, kralen- werk en kaarten van perga- mano. Volgens de beide organisatrices was de animo om deel te nemen aan het eve nement groot. „We hebben nu reeds aanmeldingen van men sen die momenteel niet vol doende voorraad hadden van de artikelen die ze maken, maar die volgend jaar willen deelnemen." Tijdens het eve nement wordt voor de gezellig heid koffie geschonken, ter wijl een kennis van Digna Mielard en Els Stoel op key board voor achtergrondmu ziek zorgt. Een andere kennis maakte op de computer de aanplakbiljet ten, die inmiddels ophangen in alle kernen van de gemeente Brouwershaven en in Zierik- zee. ,,De organisatie van de De eembermarkt bestaat groten deels uit vi'ijwilligerswerk. We proberen het ook budget neutraal te houden doordat al le deelnemers een klein deel betalen van de zaalhuur van het dorpshuis." Digna Mielard en Els Stoel kwamen op het idee om in het dorpshuis in Zonnemaire een Deeember markt te houden omdat zo'n evenement in het dorp nog nooit is gehouden. „De mensen die we spreken reageren en thousiast. Ze vinden het leuk dat iets bijzonders wordt geor ganiseerd." Volgens de beide organisatri ces gaat het niet om een speci fieke kerstmarkt, maar meer om een hobbymarkt. „We wil len via het evenement aan mensen laten zien hoe leuk het is om in je vrije tijd op ^n cre atieve manier bezig te zijn." Tot nu toe deden moeder en dochter dat op beperkte schaal door hun zelfgemaakte kerst-, felicitatie- en geboortekaarten aan te bieden via het posta gentschap in Brouwershaven, de fietsenwinkel in Noordgou- we en de camping in Zonne maire. „We hebben dat initia tief genomen omdat we zoveel kaarten maakten, dat we niet goed wisten wat we er alle maal mee moesten doen. De verkoop liep goed. Er bleek zo veel belangstelling voor te zijn dat we op het idee voor de De eembermarkt kwamen." Afhankelijk van de publieke belangstelling voor het evene ment, willen Digna Mielard en Els Stoel volgend jaar weer een Deeembermarkt organise ren. „Maar dan weer met ande re hobby-artikelen, want het is belangrijk om steeds weer te vernieuwen. We willen ver schillende mensen de gelegen heid geven om te laten zien waarmee ze in hun vrije tijd bezig zijn." Volgens de organisatrices kun nen niet meer dan twintig men sen aan het evenement deelne-. men. „Anders wordt het dorpshuis te vol." De Deeem bermarkt is van 13.00 tot onge veer 17.00 uur. ZIERIKZEE - Op het Zuidhol land Festival in Rotterdam sleepte de Zierikzeese kapsa lon Studio Martin Hair vorige week zondag een drietal prij zen in de wacht. Mede door de ze prestaties ging de hoofd prijs naar de equipe 'Marcel', waarvan Studio Martin Hair deel uitmaakte. Met het model Evan de Boer knipte Martin van Aken, eige naar van Studio Martin Hair, zich naar de eerste prijs in de categorie Herenvak. In de voorronde voor het nationaal kampioenschap salonkapsel behaalde Van Aken een derde prijs. In deze afdeling was Jan Witte zijn model. Ook in het damesvak presteer de de Zierikzeese kapsalon goed. In de voorronde voor het nationaal kampioenschap wist Christel van Aken met het mo del Wendy van de Hoek beslag te leggen op een derde plaats. ZIERIKZEE - De Protestants Christelijke Ouderen Bond houdt dinsdag 12 december een contactmiddag voor leden en belangstellenden. Tijdens de contactmiddag treedt een koor op onder lei ding van mevrouw M. van Leeuwen-Hamelink. Plaats van samenkomst is het seiwice- woningencomplex De Veste aan de Manhuisstraat in Zie- rikzee. De contactmiddag be gint om 14.15 uur. B „17c was net bezig met de keuken schoon te maken toen ik werd gebeld.Mevrouw J. Asma-Broe- re uit Zierikzee is blij en verrast met de hoofdprijs van 750,- van de ZOC-decemberactie. Met een grote bos bloemen erbij, kreeg ze de prijs uit handen van ZOC-bestuurslid en coördinator van de de- cemberactie, D. Schiettekatte. Mevrouw Asma vertelt, dat ze met het oog op de weersverwachtin gen een warme trui was gaan kopen en daardoor had ze flink wat stempels verzameld op door haar ingeleverde kaarten. ,,Ik ben echt heel blij met de prijs," zegt een stralende mevrouw Asma. ,,Ik weet nog niet waar ik het geld aan ga besteden. De kinderen komen met kerst thuis, die moeten dan maar mee helpen bedenken wat we met het geld zullen doen. Ik zou er wel een CD-speler voor willen kopen. Heel lang geleden heb ik ook eens een prijs gewonnen, toen heb ik er soepkommen voor ge kocht. Die heb ik nu nog steeds en als ik die gebruik denk ik er altijd nog aan, dat ik toen die prijs heb gewonnen." Na deze hoofdprijs zullen er nog twee prijzen uitgeloot worden. De super-hoofd prijs van f 2.250,- wordt na de kerst uitgeloot. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - In Zierikzee wordt woensdag 13 december een informatieavond gehou den over borstvoeding. Het gaat om een initiatief van de borstvoedingsorganisatie La Leche League. Tijdens de bijeenkomst wordt gesproken over de overgang van borst voeding naar vast voedsel en het afkolven en bewaren van moedermelk. Verder kunnen vragen worden gesteld over _andere aspecten van borstvoe ding. De bijeenkomst is be doeld voor aanstaande en zo gende moeders en andere belangstellenden. Ze wordt ge houden in het pand Mastgat straat 90 om 20.00 uur. BRUINISSE/ZIERIKZEE Onlangs heeft de mosselkotter ZZ 7 Eenhoorn van de firma J. Schot BV uit Zierikzee een ge slaagde proefvaart gemaakt met twee nieuwe Cummins- hoofdmotoren. De hermotorisering vond plaats bij Maaskant Shipyards in Bruinisse. Op de Bruse ma chinefabriek werden de beide zeven jaar oude Cummins-mo- toren vervangen door identie ke krachtbronnen van het type NTA 855. Gelijk met de hermo torisering werden de uitlaten in rubbers opgehangen. Verder werden de lummels 90 centi meter hoger geplaatst, waar door een beter zicht vanuit de brug wordt gecreëerd. GOES - Vriendenkring Kapasi houdt op zaterdag 9 december een dansavond voor alleen staanden in wijkgebouw De Spinne in Goes. De avond begint om 21.30 uur. Voor informatie kan men bel len, telefoon 0113-230616. ZIERIKZEE - De showroom van Renault-dealer Autobedrijf Braai Bv in Zierikzee is van 7 de cember tot en met 2 januari extra aantrekke lijk. Onder het motto 'We want more' vindt de klant hier een keur van aanbiedingen. Op de Twingo, de Clio, de 19 en de Laguna biedt de Re nault-dealer nu extra feestelijke aanbiedingen. Onder de naam Ambiance staan bij de Renault-daeler tij dens de actie-periode drie ex tra voordelige versies van de Twingo, de Laguna en de Lagu na Break. Iedereen die tijdens de 'We want more' dagen bij Autobe drijf Braai een Renault-perso- nenauto koopt, met uitzonde ring van de Laguna (Break) Ambiance, krijgt bovendien een voordeelcheque ter waarde van 800 gulden. Deze is bruik baar voor fabrieksopties en ac cessoires. Ook wanneer de koop een Top Occasion of Class Elite betreft. Bij de Twingo Ambiance kan deze cheque te vens worden gebruikt als kor ting op het aankoopbedrag. Wie meer wil op het gebied van financiering is bij autobedrijf Braai BV ook aan het juiste adres. Met gebruik van de voordeelcheque kosten de Twingo en de Clio een stuk minder. De Clio-actiemodellen Mexx en Chipie blijven tijdens de 'We want more' dagen gewoon leverbaar. Ook de Renault 19 Europas 1.4 Energy is niet ver geten. Deze is gratis voorzien van stuurbekrachtiging. Bo vendien is de vijfdeurs versie nu hetzelfde geprijsd als de driedeurs. Wie meer wil, gaat tijdens de actieperiode naar Autobedrijf Braai BV. ANDIJK - Dorkas Hulp aan Vervolgden is be gin november gestart met een grote hulpactie voor de christenen in China. Het doel van deze actie is om zo veel mogelijk christenen in Ne derland in beweging te krijgen voor medechris tenen in China, die vaak onder moeilijke om standigheden leven. Dorkas roept 10 december, de dag van de mensenrechten, uit tot de 'dag voor de Chinese christenen'. Veel christenen in China wor den onderdrukt, duizenden van hen belanden in de gevan genis en hun huisgemeenten worden verboden. Dorkas Hulp Internationaal roept christenen op om op 10 decem ber te vasten en te bidden voor hun onderdrukte geloofsgeno ten in China. Bij Dorkas Hulp aan Vervolg den zijn 180 namen bekend van Chinese christenen die ver volgd worden om hun geloof. De namen van deze christenen heeft Dorkas op een gebeds kaartje laten drukken, zodat ieder die dat wil gericht voor een Chinese christen kan bid den. De actie zal op dinsdag 19 de cember afgesloten worden met een stille tocht vanuit het Wes- terbroekpark naar de Chinese ambassade in Den Haag. Di recteur D. J. Groot van Dorkas zal daar een rapport overhan digen aan de Chinese ambassa deur. Informatie: telefoon 0228-592824. 9 „Dat was een flinke bestelling, waar we uiteraard heel blij mee waren,vertelt de heer M. W. Mol (links op de foto). De offi ciële Toyota-dealer aan het Burgemeester Bouwmanplein in Nieuwerkerk mocht vier nieuwe bestelbussen leveren aan het be drijf Elektro Lievense, eveneens uit Nieuwerkerk. Rechts op de foto de heer N. Lievense. (Foto: Marijke Folkertsma) Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 De maximum snelheid op de N59 tussen Zierikzee en Bruinisse is omlaag van 100 naar 80 km/uur. Dat scheelt haast niets in reistijd, maar spaart mensenlevens. Maximaal 80 km/uur tussen Zierikzee en Bruinisse GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 107.1 FM/88.5 KABEL Maandag 09.00/10.00 Info (herh.). 16.00/17.00 Mozaïek (Seniorenprogramma) 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info .(actualiteiten). 20.00/22.00 Nomen Nescio (ziekenomroep). Dinsdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/12.00 Nomen Nescio (herh.) 16.00/17.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (praatpro gramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). Woensdag 09.00/10.00 Info (herh.). 10.00/11.00 Sporen op Schouwen-Duiveland (herh.). 15.00/16.00 Ontbijtkids (herh.) 16.00/17.00 De schatkist (bijbels kinderprogramma). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Non-stop metal. Donderdag 09.00/10.00 Info (herh.). 15.00/17.00 Met vlag en wimpel (Hollandse hits). 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Bonzai (housemuziek) Vrijdag 09.00/10.00 Info (herh.). 15.00/16.00 Een bolus bie de koffie. 16.00/17.00 Nashville. 17.00/18.00 Terug naar Toen (muziekprogramma). 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Funny FM (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Schots en scheef. Zaterdag 08.00/09.00 Ontbijtkids (kinderprogramma). 09.00/10.00 Hitgalerij (muziekprogramma). 10.00/12.00 Zaterdag-expresse (informatieve ochtendsnow). 12.00/14.00 Mariska's Middag Magazine. 14.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland sport. 18.00/19.00 Info (actualiteiten). 19.00/21.00 Hitradio sensatie (jongerenprogramma). 21.00/22.00 The party (muziekprogramma). 22.00/23.00 Dance FM. Zondag 10.00/11.00 On a classical note (klassiek). 11.00/12.00 Knipoog naar klassiek (muziekprogramma). 12.00/13.00 Zijn of niet zijn (toneel en cultuur). 13.00/14.00 Be my guest (muziekprogramma). 14.00/15.00 Ruis geen bezwaar (muiziek uit de jaren '40/ '50/'60). 15.00/18.00 Radio Schouwen-Duiveland spott. 18.00/19.00 Alle remmen los (Hollandse hits). 19.00/21.00 De Silo-show (jongerenprogramma). 21.00/22.00 Music from Paradise (romantische muziek) BURGH-HAAMSTEDE - Ieder jaar worden in Nederland tal van LEGO-bouwwedstrijden ge organiseerd voor jongens en meisjes in de leef tijdscategorieën van vier tot en met zeven en acht tot en met twaalf jaar. Op 9 december vindt zo'n happening plaats tijdens de Kerst markt in de Schutse in Burgh-Haamstede. De organisatie van deze LEGO-bouwwedstrijd is in handen van Geschenkenhuis Goudzwaard in Haamstede. De deelname is gratis. Inschrij ven voor de LEGO-bouwwed- strijd is mogelijk tot en met 8 december bij het Geschenken huis. De jury voor deze wed strijd bestaat uit: De heer A. Damman, directeur van de openbare basisschool De Kir- reweie, de heer W. C. Troost, groepsleerkracht van de CNS Onder de Wieken en de heer G. van de Wielen, groepsleer- kracht van de Kirreweie afde ling AZC. Voor de vier- tot en met zeven jarigen begint de LEGO-bouw wedstrijd om half twee. De acht- tot en met twaalf-jarigen beginnen om half vier. Voor el ke groep geldt een bouwtijd van één uur. In elke groep zijn drie prijzen te winnen. Deze bestaan uit LEGO-bouwdozen. Daarnaast krijgt iedere deel nemer een LEGO-bouwmees- tersdiploma. De prijsuitreiking vindt plaats om half zes. De bekroonde werkstukken worden vanaf maandag 11 december tentoon gesteld in de etalage van Het Geschenkenhuis te Haamste de. De animo voor de LEGO- bouwwedstrijd is bijzonder groot. Elke LEGO-bouwwed strijd trekt vele tientallen deelnemertjes. De wedstrijd bouwstenen worden beschik baar gesteld door LFGO Ne derland BV. De keuze van de onderwerpen is geheel vrij. Na afloop worden de bouwwerken beoordeeld door plaatselijk bekende juryleden. Zij laten bij hun beoordeling naast cre ativiteit en originaliteit ook de leeftijd van de makers meetel len. Voor nadere informatie over deze LEGO-bouwwedstrijd kan men contact opnemen met Het Geschenkenhuis in Haam stede, telefoon 0111 651331. Vragen naar de heer Goud zwaard. De D-pupillen van voetbalvereniging WIK uit Kerkwerve wer den in het nieuw gestoken door café/cafetaria Bommen ede. Op de foto staaii bovenaan (v.l.n.r.) trainer/begeleider Rinus Berre- voets, Nellie-Anna van de Sluis, Willem Roskam.. Elco Boot, Gert-Jan Broere, Jacco Bastiaanse en sponsor Vaii Doom. Op de onderste rij zijn Sanne de Groot, Jacco van de Werf. Mark Kloet, Martin de Ruiter en Elmar de Kok te zien.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3