Nieuwe organisatievorm voor Kunst scbouw WesterseSioiiweii Zeeuwse burgemeesters bezorgd over de financiële positie politie 0 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 2 fed ZIERIKZEESCHE^ NIEUWSBODE Agrarisch Schouwen-Duiveland PRESENTATIE SEV-JOURNAAL Politie neemt pistool in beslag Drankrijders aangehouden Tilburger krijgt deksel op de neus 5 STAPELHOF 7 VOETBAL/HANDBAL 9 NEDERLAAG Voetballers wreken nederlaag handballers L dé krant van schouwen - duiveland! 5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE i MAANDAG 4 DECEMBER 1995 A WOENSDAG 6 DECEMBER 1995 aanvang 19.30 uur in het nieuwe dorpshuis Mr. P. Moggestraat 5 Dreischor (adres op de uitnodiging was onjuist!) TOT ZIENS OP 6 DECEMBER 152e JAARGANG NR 25886 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Mogelijk als stichting los van gemeente Levende kunstwerken van Hagenaar Lichel van den Ende openden BURGM-HAAMSTEDE - De Kunstschouw, de jaarlijkse culturele zomerhappening in Wester- schouwen, krijgt een nieuwe opzet. De organi satie wordt wellicht in handen gegeven van een stichting. Zeker is dat de twee organiserende gemeenteambtenaren naar de achtergrond ver dwijnen. de Kunstschouw '95. (Foto: Joop van Houdt) „Hoe moeten we verder na de gemeentelijke' herindeling? Dat is eigenlijk het verhaal," licht Bert Stuit van de gemeen te Westerschouwen de wijzi ging toe. De Kunstschouw is tot op heden een evenement dat wordt georganiseerd door de gemeente Westerschouwen. Het is nog niet duidelijk of een dergelijke activiteit past in het takenpakket van de nieuwe gemeente Schouwen-Duive land. Stuit: „Deze week praten we hier met de werkgroep over. Er is nog niets besloten, we zitten nog in de brainstormfase. Maar een goedlopend produkt als de Kunstschouw verdient een zorgvuldige behandeling." Een van de mogelijkheden hierbij is het onderbrengen van de Kunstschouw onder de vleugels van een stichting, die helemaal los staat van de ge meente. De Kunstschouw 1996 blijft nog wel onder de hoede van Westerschouwen. Toch werpt ook hierbij de gemeentelijke herindeling haar schaduw vooruit. Stuit: „Geert van Breugel en ik zullen daar op andere wijze bij betrokken zijn. In verband met de herin deling hebben we niet meer zo veel tijd voor de organisatie. En in de toekomst gaan we wat verder naar de achtergrond." Groei De Kunstschouw bestaat twee jaar en maakt een stormachti ge groei door. Het publiek be zoekt met eigen vervoer of per shuttlebusje een twintigtal lo caties waar wordt geëxpo seerd. In 1994 werd gedurende één weekeinde werk getoond van tachtig kunstenaars aan een publiek van enkele hon derden. Dit jaar duurde de Kunst schouw negen dagen en namen ongeveer 7000 mensen kennis van het werk van 120 Neder- - landse en Duitse kunstenaars. De kunstveiling aan het slot van het evenement bracht dit jaar 15.000 gulden op. Tien pro cent daarvan was voor de wan delroute voor blinden langs het Kaaskenswater in Zierik- Sanering in overleg met minister ie noodzakelijk MIDDELBURG - Met grote bezorgdheid heeft het regionaal college van Zeeuwse burgemees ters vrijdagmiddag de politiebegroting voor 1996 vastgesteld. De begroting gaat uit van een tekort van 2,3 miljoen gulden. De meerjarenra ming geeft aan dat de politie Zeeland in 1999 een tekort heeft van 4,4 miljoen. Burgemeester J. C. Th. van der Doeff van Vlissingen verkon digde de algemene mening on der de burgemeesters, door zijn zorg uit te spreken over de financiële positie van de poli tie Zeeland. „Ik vind het bui tengewoon verontrustend dat we na zo veel jaar geploeter geen sluitende begroting in kunnen dienen waarvoor wij de verantwoordelijkheid kun nen nemen", aldus Van der Doeff. Van der Doeff zei verder ervan uit te gaan dat de korpsleiding een zo „groot mogelijke sober heid" in acht neemt wanneer het gaat om niet noodzakelijke uitgaven. Korpschef Smeels meldde dit inderdaad te doen. De politie Zeeland is niet de enige regio in Nederland die met een tekort kampt. De re gio's IJsselland en Noord-Hol- land/Noord zitten in hetzelfde schuitje. „We proberen geza menlijk op te trekken in het korpsbeheerdersoverleg. Maai er zijn 25 regio's in Nederland, dus we vormen nog steeds een minderheid", aldus korpsbe heerder Chr. Rutten. Toezicht Door het indienen van een niet-sluitende begroting komt de politie Zeeland onder pre ventief toezicht te staan van het ministerie van binnenland se zaken. Op dit moment wordt overleg gevoerd of er moge lijkheden zijn nog meer te be zuinigen. Een sanering moet ervoor zorgen vdat de regio bin nen eèn aantal jaren financieel op eigen benen kan staan. Op dit moment onderzoekt het mi nisterie de financiële positie van de politie Zeeland. Vol gens Rutten om ervan over tuigd te zijn „dat de citroen volledig is uitgeknepen." Rutten hoopt voor volgend jaar op een bijdrage uit de pot i.-'.CV V SA! Voor de regiopolitie Zeeland is de knip meer dan leeg. (Foto: Marijke Folkertsma) voor incidentele knelpunten van het ministerie. Structureel moet volgens Rutten een her ziening van de verdeling van het budget oplossing bieden. „Er is een korps dat 150 mil joen aan reserves heeft. Dan zit er volgens mij toch iets scheef." De herziening gaat in 1997 in. Het is nog niet bekend hoe de verdeelsleutel er straks uit gaat zien. Nieuwbouw Tijdens de vergadering schaar de het regionaal college zich achter de plannen voor nieuw bouw van de politie. Over de plaats van het nieuw te bou wen regiokantoor kwam Rut ten in aanvaring met C. J. Elenbaas-Murre, die Borsele vertegenwoordigde. Volgens haar hadden stadsgewestelij ke belangen in de locatiekeuze geprevaleerd. „Er is sprake van veel opportuniteit en wei nig beginsel", aldus Elenbaas. Omdat er in de ogen van Borse le sprake was van een „gelo pen race", legde zij al een stem verklaring af voordat de nieuwbouwplannen in discus sie waren geweest. Volgens Rutten was dit een verkeerde voorstelling van zaken. „U doet net of de beslissing al ge vallen is. Dat is volstrekt on juist. De race wordt vandaag gelopen en u krijgt alle gele genheid uw argumenten naar voren te brengen. Daar kunnen we dan over praten", wees hij Elenbaas terecht. 0 Voor het nieuwe politiebureau in Zierikzee wordt op dit mo ment onderhandeld met de ge meente over de aankoop van een stuk grond aan de Juliana- straat. Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft deze grond te koop aangeboden aan de po litie. Daarnaast worden ge sprekken gevoerd met een architect. Dit liet politievoor- lichter Jan van Mourik desge vraagd weten. Wanneer deze zaken rond zijn kunnen de voorbereidingen voor de bouw beginnen. Verwacht wordt dat dit begin volgend jaar zal zijn. RENESSE - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zon dag in Renesse een gas/alarm pistool in beslag genomen van een 25-jarige Zierikzeeënaar. De man werd bij een controle op de Mauritsweg aangehou den. In zijn auto trof de politie het pistool aan. Dit is in beslag genomen. Tegen de man is pro- ces-verbaal opgemaaakt. RENESSE/ZIERIKZEE - Zo wel in Renesse als Zierikzee werd in de nacht van zaterdag op zondag een bestuurder van een personenauto aangehou den die te veel alcohol gedron ken had. In Renesse werd een 27-jarige inwoner van Rotterdam aange houden op de Mauritsweg om dat deze een opvallend rijge drag vertoonde. Onderzoek op het politiebureau in Zierikzee leverde de man een rijverbod op en een dagvaarding. In Zierikzee liep een vijftigja rige inwoner van Kerkwerve tegen de lamp. Hij werd tij dens een routinecontrole aan gehouden op de Laan van Saint Hilaire en met een dagvaar ding naar huis gestuurd. ZIERIKZEE- Een 39-jarige man uit Tilburg meldde zich zater dagmiddag met een klacht op het politiebureau in Zierikzee en vertrok even later met een rijverbod van twaalf uur. De man was het niet eens met een parkeerbon die hij eerder op de dag had gekregen. Om dat bij de politie het vermoe den bestond dat de man alco hol had gedronken moet hij een blaastest ondergaan. Deze bevestigde het vermoeden van de politie. In verband met de hoeveelheid genuttigde alco hol kreeg de man een rijverbod van twaalf uur. De parkeerbon moet gewoon worden betaald. Gebrek aan geldis smart, doorniets geëvenaard. Spreekwoord Vorst a HET WE ER O Wolkenvelden, ook opklaringen en in A het noorden wat lichte sneeuw. Min. temp. van min 8 graden in het oosten tot -4 in het zuidwesten van het land. Middagtemp. min 3 gra J.A den. Oostenwind, matig, kracht 3 tot 4, langs de kust krachtig, 6. KLEURRIJK Westerschouwse brandweer neemt op kleurrijke wijze afscheid van oudgedienden. Het nieuwe servicewoningencomplex in Dreischor gaat Stapelhof heten. Dubbele strijd tegen Middelburg: voetballers win nen, handballers verliezen. Bruse Boys lijdt historische nederlaag op het eigen veld: 0-7. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Bruse Boys fors onderuit ZIERIKZEE - Zierikzee en Middelburg hebben zondag in een dubbele confrontatie de punten verdeeld. De eerste klap was voor Middelburg dat met de handballers van EMM in sporthal Onderdak met 14-20 wist te winnen. Later op de middag naraer. de voetballers revanche. Via een treffer van Erwin Ne- lissen, uit een strafschop, won Zierikzee dat daarmee per sal do zelfs beter uitkwam omdat een overwinning bij het voet bal een punt meer oplevert dan bij het handbal. Naast Zierikzee wonnen ook SKNWK (tegen Meeuwen) en WIK (tegen Krabbendijke) hun wedstrijden. Bruse Boys be zorgde haar fans een kater. Het thuisduel tegen Dinteloord ging met 0-7 verloren. In de strijd om de afdelingsbe ker deden de teams van Drei schor en Zonnemaire slechte zaken. Dreischor verloor in de reguliere speeltijd met 4-3 van het derde team van Zeelandia en Zonnemaire legde het lood je tegen Patrijzen. Dit gebeur de overigens pas na strafschop pen, die nodig waren omdat het duel na negentig minuten een 1-1 stand kende. Zonne maire kwam vroeg in het duel op voorsprong door een treffer van Rutger Eijskoot, maar moest na een strafschop, gege ven wegens een handsbal van Wim Geluk, de gelijkmaker toestaan. In de beslissende strafschop- penserië miste Jan Kaspers voor Zonnemaire de vierde strafschop en die zou op het einde van beslissende beteke nis blijken te zijn. Bekernederlaag De dames van Kwiek wisten zich te revancheren op een eer dere bekernederlaag tegen Kangoeroes. Via een ontsnap pingsclausule was de Bruse ploeg opnieuw toegelaten tot het toernooi. De korfballers van All-Ready gingen onderuit tegen Vol treffers. Daardoor speelt de ploeg vooralsnog een beschei den rol in de competitie. Meer sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 □jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ZZis

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1