Zoekplaatje Zierikzee, Britinisse en Duiveland protesteren tegen snelheid op N59 Aglows bijeen Vaste Kamercommissie naar Schouwen-Duiveland Portefeuilles in Brouw zijn opnieuw verdeeld Qlefeècp® gesvense Restauranthouder gewond bij gewapende overval Amnesty vraagt aandacht voor ramp in Afghanistan Themabijeenkomsten Ruimte voor water Muziekpieten in Zierikzee VRIJDAG 1 DECEMBER 1995 NR 25885 3 Maximumsnelheid 80 kilometer maakt situatie niet veiliger De nieuwe maximumsnelheid op de Rijksweg N59 is volgens veel mensen geen verbetering. (Foto: Joop van Houdt) NIEUWERKERK - De gemeenten Zierikzee, Duiveland en Bruinisse gaan gezamenlijk bij Rijkswaterstaat protesteren tegen de nieuwe maximumsnelheid op de Rijksweg N59. De 80- kilometer maatregel, die enkele weken geleden van kracht werd, is volgens de drie gemeenten waar de weg doorheen loopt, geen verbetering voor de verkeersveiligheid. Dat bleek tijdens de openbare vergadering van de Duiveland- se adviescommissie bestuurs zaken, donderdagavond in het gemeentehuis in Nieuwer- kerk. Ambtenaren van de drie gemeenten gaan een brief op stellen waarin de bezwaren worden verwoord. Die brief wordt vervolgens naar de eige naar van de weg, Rijkswater staat, gestuurd. Duiveland nam al eerder het initiatief om bij Rijkswaterstaat tegen de maatregel te protesteren, maar doet dat nu samen met de twee buurgemeenten nog eens dun netjes over. Mini-campings Tijdens de vergadering bleek dat de SGP/RPF- en VVD-com- missieleden zijn terug geko men op hun standpunt om niet mee te werken aan een onder zoek naar de toekomst van het kamperen bij de boer. Het gaat daarbij met name over de vraag of mini-campings gekop peld moeten blijven aan agra rische bedrijven, zoals nu het geval is. Een andere mogelijk heid is vast te leggen dat in be- paalde gebieden op Schouwen- Duiveland een bepaald aantal mini-campings mag komen. De gemeenten kunnen die keuze maken omdat de nieuwe Wet Openlucht Recreatie (WOR) van kracht is geworden. Het 'Duivelands college van burgemeester en wethouders, de VVD- en de SGP/RPF-frac- tie waren aanvankelijk van mening dat een onderzoek naar beide mogelijkheden niet nodig was, omdat zij een ster ke voorkeur hadden voor kop peling van mini-campings aan agrarische bedrijven. De PvdA- en CDA-fractie vorm den een minderheid die het on derzoek wel zag zitten. De an dere vijf gemeenten op Schou- wen-Duiveland spraken zich uit voor het onderzoek en oe fenden druk uit op het Duive lands college om daarin alsnog mee te gaan als gemeente Dui veland. Mede onder invloed daarvan kwam het college terug op zijn standpunt. Tijdens de commis sievergadering stelde ze voor om als gemeente alsnog aan het onderzoek mee te werken. „Wij zijn niet de enige die in eens 180 graden is gedraaid. Ook het provinciaal bestuur van Zeeland wijzigde op die manier zijn standpunt ten aan zien van het onderzoek", aldus burgemeester G. Hokken. Hoe wel hij blij was met de gewij zigde mening van het college, liet PvdA-commissielid C. J. Hillebrand blijken de houding van burgemeester en wethou ders niet te waarderen. „Het heeft ons gestoord dat het college zo lang en zo star vast hield aan zijn eerste stand punt. We hebben gekozen voor één gemeente Schouwen-Dui- veland. Desondanks ervaar ik regelmatig dat het college een standpunt inneemt dat afwijkt van de mening van de andere vijf gemeenten. Vervolgens moet men daar op het laatste moment op terug komen." Hokken was bet daar niet mee eens. „Tijdens de begrotings raadsvergadering heeft de raad geen tegengas gegeven te gen het collegestandpunt, maar daar in meerderheid mee ingestemd." GOES - Landelijk presidente Jannie Reverda uit Utrecht houdt een inleiding op de bij eenkomt van de Women's Aglow Fellowship op woens dag 13 december in hotel Ter minus in Goes. De Women's Aglow Fellow ship Goes houdt haar maande lijkse samenkomst. Doel van deze bijeenkomsten is vrou wen te leren over het evange lie. Vrouwen uit allerlei ker ken en christelijke kring zijn welkom. Op zo een speciale Aglowmor- gen met zang en bijbellezen worden deze keer ook mannen uitgenodigd. Er is kinderoppas aanwezig. Vanaf 9.00 uur is er koffie, de aanvang is 9.45 uur. Inlichtin gen: 0118-562357. Sommige mensen denken dat ik bij het fotograferen vati het Zoekplaatje op een lange ladder sta", schreef Joop van Houdt achterop bovenstaande foto. Het zal de lezers duidelijk zijn dat deze foto werd gemaakt vanuit een helikopter, maar weten ze ze ook yjaar? Het Zoekplaatje van vorige week deed bij veel mensen een lichtje branden, want op de redactie kwamen niet minder dan 82 inzendingen binnen. Een recordaantal! Al die mensen wis ten, soms tot in details, te beschrijven wat op het Zoekplaatje was te zien. De foto werd gemaakt boven de Hageweg en Noord Zeedijk in Bruinisse, langs de Grevelingen. De typische uitstul ping van de dijk is een parkeerterrein dat in Bruinisse wordt om schreven als 'de uutslag'. Vroeger was daar een ringdijk rondom eert vroegere dijkdoorbraak die werd aangeduid als 'de weel van Mol'. Een inzender schreef dat in de weel een jol lag die werd ge bruikt om uitstaande fuiken te lichten. In het voorjaar werden er vogeleieren gezocht. Toen de Noord Zeedijk op deltahoogte werd gebracht verdween de weel. Veel inzenders maakten melding van de nabij gelegen boomgaard Stelhoek, die ook op het Zoek plaatje staat en de golfbaan Grevelingenhout, waarvan een ge deelte is te zien. Hit de dikke stapel goede inzendingen werd de kaart van P. Verspoor, Steinstraat 8, 4311 BH Bruinisse als win nende inzending getrokken. Naar hem of haar wordt de cadeau bon van 25 gulden gestuurd. Lezers die weten waar bovenstaand Zoekplaatje werd gemaakt maken daar ook kans op wanneer zij de oplossing op een kaartje of briefje sturen naar redactie Zierik- zeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De oplossin gen kunnen ook in de brievenbus aan het Jannewekken 11 wor den gegooid. Ze moeten uiterlijk woensdag 6 december bij de redactie binnen zijn en aan de buitenzijde graag het woord Zoek plaatje schrijven. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De vaste commissie Binnenland se Zaken van de Tweede Kamer bezoekt vrijdag' 15 december Schouwen-Duiveland. De aanleiding van het bezoek is de gemeentelijke herinde ling van Schouwen-Duiveland op 1 januari 1997. Hoewel de voorbereidingen voor de nieu we gemeente reeds in volle gang zijn, moet de Tweede Ka mer nog steeds officieel over de herindeling beslissen. Daar hoort bij dat de Kamer commissie in de regio een hoor zitting houdt waarbij men de meningen over de herindeling peilt. Het betreft een formele kwestie omdat in het hele voortraject de beslissing voor herindeling van Schouwen- Duiveland zich reeds onom keerbaar heeft afgetekend. Het bezoek van de Kamercom missie omvat verder een werk bezoek aan de regio. Behalve Schouwen-Duiveland bezoekt de commissie ook Walcheren, waar eveneens een gemeente lijke herindeling plaatsvindt op 1 januari 1997. Twee personen drongen rond 6.00 uur het restaurant binnen en overvielen de restaurant houder en zijn echtgenote. De ze lagen op dat moment te sla pen. De man, wakker geworden door lawaai, werd onder bedreiging van een vuurwapen, gesommeerd geld te geven. De man weigerde dit BROUWERSHAVEN - In Brouwershaven zijn met de komst van mevrouw A. P. de Haan als waarnemend burge meester de politieke porte feuilles opnieuw verdeeld. De verschuivingen zijn gering. De portefeuille volksgezond heid was eerder van burge meester Labruyère, maar gaat nu naar wethouder G. J. van de Velde-de Wilde. De portefeuil le recreatie gaat van wethou der mevrouw M. P.. Ketting- Koopman naar waarnemend burgemeester mevrouw A. P. de Haan. Het takenpakket van mevrouw De Haan omvat: po- Volgens Amnesty wordt die door de internationale ge meenschap hardnekkig gene geerd. Amnesty wijst er op dat de regeringen die het conflict in Afghanistan gebruiken voor eigen doeleinden, een zware verantwoordelijkheid dragen voor de reeds zestien jaar du rende strijd. Zij overlaadden het land met wapens. In het rapport beschrijft Am nesty de wijze waarop talloze Afghanen 'verdwenen' en het slachtoffer werden van marte lingen en gijzelingen. Ook wordt uitgelegd dat de strij dende partijen werden voor zien van wapens met behulp van wapenleverancies uit de De notitie Ruimte voor water - ontwikkeld in het kader van de Vierde nota Waterhuishou ding - moet dienen als basis voor discussie over het water beheer in de volgende eeuw. De notitie begint met een visie op het huidige beheer, op wa ter als deel van de ruimte en op water in de samenleving. Per thema zijn mogelijke rich tingen aangegeven voor de toe komst. Bij elk thema zijn ook vraagtekens. Daarachter gaan Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 0111-641368 technisch .nstallatieburo Zierikzee 0111-413348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 SCHERPENISSE - Bij een gewapende overval vanmorgen op een Chinees restaurant aan de Spuistraat in Scherpenisse is de restauranthou der door een schot licht gewond geraakt. Bij de overval werd een onbekend geldbedrag buitge maakt. aanvankelijk. Het schot dat daarop werd afgevuurd ver wondde de restauranthouder aan zijn hand. De overvallers gingen er uiteindelijk met een onbekend geldbedrag van door. De politie houdt er reke ning mee dat er nog een derde verdachte bij de zaak is be trokken. litie, brandweer, openbare orde en veiligheid, personeels zaken, automatisering, finan ciën, ruimtelijke ordening, stads- en dorpsvernieuwing, milieu en recreatie. Wethouder en eerste loco-bur gemeester Van de Velde-de Wilde heeft de portefeuilles so ciale zaken, onderwijs, sport, culturele zaken, volksgezond heid, welzijn, jeugd- en jonge renwerk en ouderenbeleid. Wethouder Ketting-Koopman dient zich bezig te houden met: openbare werken, economi sche zaken, landbouw, verkeer en volkshuisvesting. ZIERIKZEE - De afdeling Schouwen-Duive land en de andere afdelingen van Amnesty In ternational vragen via het rapport Afghanistan International Responsibility aandacht voor de rampzalige mensenrechtensituatie in Afghani stan. voormalige Sovjetunie, de Verenigde Staten, Pakistan, Saoedi-Arabië en Iran. Deze landen zijn op die manier me deverantwoordelijk voor het leed van miljoenen weerloze Amnesty dringt er bij de lan den, die nog steeds wapens le veren, op aan om vastbesloten mee te werken aan het eerbie digen van de mensenrechten in Afghanistan. „Gezamenlijk kunnen zij voorkomen dat Af ghaanse burgers het slacht offer worden van massa moord, marteling, ontvoering en wrede straffen als steniging en amputatie. DORDRECHT - In december dit jaar en januari en maart volgend jaar worden verschillende bijeenkomsten gewijd aan de notitie Ruimte voor water. De themabijeenkomsten worden ge houden in schouwburg Kunstmin in Dordrecht. vragen schuil die de bij het wa ter betrokken organisaties al leen samen kunnen beant woorden. Op 12 december gaat het over Waterbodems en emissies. Tij dens de bijeenkomst van 9 ja nuari staat omgaan met de om geving en het gebruik van het watersysteem centraal en 23 januari gaat het over verdro ging in natte natuurontwikke ling. De slotbijeenkomst op 5 maart gaat over Kust en zee. Verwachting t/m dinsdag 5 dec. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 10% Min.temp.-3 graden Mid.temp. 2 graden Windkracht zuidoost 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. -5 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht oost 4 Dinsdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 10% Min.temp. -6 graden Mid.temp. -2 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 2 dec. Zon op 08.27, onder 16.30 Maan op 14.25, onder 03.18 3nov. Zon op 08.28, onder 16.29 Maan 14.51, onder 04.26 4 nov. Zon op 08.30, onder 16.29 Maan op 15.20,onder 05.31 Volle Maan: 7 december. (02.28) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Combinatie van wind en la ge temperaturen maakt het morgen een kille dag. Wolken houden voor lopig nog de overhand en het blijft vrijwel droog; alleen in het uiterste westen van het land valt vannacht en morgenochtend mogelijk wat motre gen. Vannacht vriest het op de meeste plaatsen licht, morgen over dag loopt het kwik geleidelijk op tot 3 graden boven nul. Er waait boven land een matige zuidoostenwind, kracht 3 tot 4. Zondag verandert er nog weinig in het weerbeeld. De ko mende week krijgt een hogedrukge- bied boven zuid-Scandinavië meer greep op ons weer. De wind zoekt dan de oosthoek op en er wordt nog koudere, maar ook drogere lucht aangevoerd. Er komt dan meer ruim te voor opklaringen, waardoor het kwik niet meer boven het vriespunt uitkomt. Mogelijk komt het midden volgende week 's nachts plaatselijk tot strenge vorst. ZIERIKZEE - Ruim twintig leerlingen van de Zeeuwse Mu ziekschool in Zierikzee trek ken zaterdagmiddag getooid met instrument het centrum van Zierikzee in verkleed als Zwarte Piet. In groepjes zor gen zij voor een vrolijke Sin- terklaasnoot voor het winke lend publiek. Het is dit jaar voor de derde keer dat de leerlingen op uitno diging van de Zierikzeese On dernemerscentrale erop uit trekken. Iedere groep loopt een vooraf bepaalde route. Met uitzondering van de keyboard- groep. Deze krijgen een vaste stek in het centrum. Naast de keyboardleerlingen zijn er trompet-, slagwerk-, dwars fluit- en saxofoonleerlingen te beluisteren. Vanaf 13.00 uur gaan zij op pad. Tot 15.30 uur zijn ze vervolgens her en der in de stad aan te treffen. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111-417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) d. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag -tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3