De Wieken breidt uit met veertig aanleunwoningen - S IJük Kleren op gaskachel oorzaak uitbranden flat in Zierikzee 1 i OVERHEMDEN UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 1/2 j s ZIERIKZEESCHE fi NIEUWSBODE H P r i deurloo 3 5 7 11 Bruenaar veroordeeld tot twaalf maanden cel L dé krant van schouwen - duiveland! .c- ^•NSE Bl BLlOfy ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE I® VRIJDAG 1 DECEMBER 1995 Markesteijn: We moeten die zorg aanbieden die gevraagd wordt Volgens directeur Markesteijn gaat de uitbreiding van De Wieken niet ten koste van het aantal parkeerplaatsen op de Gasthuis boomgaard. (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Zorgcentrum de Wieken in Zie rikzee heeft vergevorderde plannen voor een uitbreiding met veertig aanleunwoningen. De aanleunwoningen moeten gebouwd worden aan de achterkant van het zorgcentrum aan de Hoge Molenstraat. Volgens directeur P. D. Marke steijn voldoet het centrum met de uitbreiding aan de grote behoefte naar seniorenwoningen. Het is de bedoeling de uitbrei ding te realiseren achter het zorgcentrum op het parkeer terrein Gasthuisboomgaard. Volgens Markesteijn hoeven er in verband met de bouw geen parkeerplaatsen te wijken. Het plan is namelijk de wonin gen boven de parkeerplaatsen te bouwen, zonder dat ze boven de huidige bebouwing uittore nen. Bovendien wordt door de architect rekening gehouden met de huidige structuur van het centrum. ,,Op dit moment ziet de omgeving er op deze plaats uit als een donker gat waar niets te beleven valt. Vol- gens ons komt de bouw van aanleunwoningen het zicht al leen maar ten goede", aldus Markesteijn. De plannen voor de uitbrei ding komen voort uit het toe nemend tekort aan senioren woningen. ,,De plannen sudderen al zo'n anderhalf jaar. Volgens onderzoeken is er op Schouwen-Duiveland be hoefte aan negenhonderd seni orenwoningen. Dat heeft ons aan het denken gezet op welke manier wij iets aan dit tekort kunnen doen", aldus Marke steijn. Voordat de plannen ech ter j^onden word,'-' uitgewerkt moest er een financier worden gevonden. De keus viel, niet geheel onverwacht, op de Stichting Nederlandse Centra le voor Huisvesting van Be jaarden (NCHB). Deze stich ting heeft zo'n 175 verzorgingshuizen in Neder land in haar portefeuille, waaronder De Wieken en Bor- rendamme in Zierikzee. Volgens Markesteijn is het met name van belang zorg aan te bieden die gevraagd wordt. Dat is een ander soort zorg dan negen jaar geleden gevraagd werd. Daarnaast is de prijs van belang. ,,Wij willen woningen aanbieden van rond de zeven honderd gulden per maand. We richten ons op de mensen voor wie dit acceptabel is." Deze prijs heeft zijn weerslag op het aantal woningen. Volgens Markesteijn is het alleen mo gelijk rond de zevenhonderd gulden te blijven wanneer er minimaal veertig woningen gebouwd worden. Bij De Wieken staan op dit mo ment al veertig aanleunwonin gen. Hiermee kan echter niet in de vraag worden voorzien. Op de wachtlijst prijken mo menteel de namen van ruim honderd gegadigden. „Deze mensen willen graag hier wo nen. Het ziet er netjes uit, het ligt centraal in de stad en er is zorg in de buurt. Voor ons zijn dat belangrijke elementen om op in te spelen. Het is nu zaak dat we de politiek achter ons krijgen." De plannen zijn deze week gepresenteerd aan de po litieke partijen. .Hopelijk is de vonk bij hen overgespron gen en gaat deze tot een vlam over", aldus Markesteijn. Aanvankelijk was het de be doeling om het zorgcentrum uit te breiden door er een ver dieping bovenop te zetten. Dit bleek echter in het kader van de welstand geen haalbare kaart, zodat deze plannen wer den afgeblazen. Een aantal we ken geleden zag het ernaar uit dat ook de plannen voor de aanleunwoningen door ^de. ge meente naar de prullenmand werden verwezen. ,,We kregen te horen dat bebouwing op de ze plaats niet zinvol was in ver band met het historisch aan zien. Wij waren het er niet over eens en hebben verzocht onze plannen voor te leggen aan de politiek. Het beleid in Zierik zee is hun verantwoordelijk heid. En bovendien is het te kort aan seniorenwoningen niet ons probleem, maar een probleem voor Zierikzee. Aan dit probleem kan wat ons be treft midden in Zierikzee iets worden gedaan", aldus Mar kesteijn. Ondanks toekomstige sloop wordt woning hersteld ZIERIKZEE - Kleren op een gaskachel zijn naar alle waarschijnlijkheid de oorzaak van de brand gistermorgen in een flat in de De Jongestraat in Zierikzee. Dat heeft onderzoek van de technische recherche uitgewezen. De flat brandde geheel uit. Hierbij kwamen een hond en vier pups om. Het onderzoek van de techni sche recherche werd bemoei lijkt door de ravage in het huis. Door de enorme hitte die bij de brand ontstond, is veel stucwerk van plafond en mu ren gekomen. Resten van kle in verband met de enorme hitte bleef er van de flat weinig over. (Foto: Marijke Folkertsma) ding op de kachel waren voor de recherche reden aan te ne men dat de brand hierdoor is ontstaan. Daarnaast was uit de ontwikkeling van de brand af te leiden dat deze bij de kachel was ontstaan. De bewoners hebben zelf ook verklaard dat er kleren op de kachel lagen. Deze zijn gaan branden waar na het vuur zich ontwikkelde tot een uitslaande brand. De brandweer kon met de inzet van 24 mensen de schade be perken tot de woning. Volgens A. M. J. de Ceuster, adjunct-di recteur van Woningbouwver eniging Beter Wonen, de eige naar van de flat, valt er op dit moment nog weinig te zeggen over de precieze schade. Brandweercommandant H. J. Fierens schat deze op ander halve ton. Herstellen De flats aan de De Jongestraat staan op de nominatie om aan het begin van de volgende eeuw gesloopt te worden. Vol gens De Ceuster is het desal niettemin de bedoeling om de woning te herstellen. Wanneer de constructie tenminste niet is aangetast. Wel wordt bij de herstelwerkzaamheden reke ning gehouden met sloop op termijn. ,,Het duurt nog te lang voordat de woningen ge sloopt worden. Maar er komen in ieder geval geen hardhouten kozijnen in en wellicht dat er in plaats van drie slaapka mers, maar twee gemaakt wor den", aldus De Ceuster. De woning brandde gistermor gen totaal uit. De bewoners van het huis werden omstreeks 4.45 uur wakker van een brandlucht. Zij konden zich in veiligheid stellen door via de bovenverdieping op het bal kon te springen. Ze hebben nog getracht de hond met haar vijf pups te redden. Dit was echter tevergeefs. De dieren kwamen in de vlammen om. V tli Sint-aanbieding —mannen Mol 7 152e JAARGANG NR 25885 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Een huis wordt gebouwd, maar een tehuis moet gevormd worden. Inayat Khan Kil en bewolkt 0 HET WEER In het algemeen veel bewolking en in het westen eerst mogelijk wat motre gen. Min. temp. van iets boven nul in het westen tot min 5 graden in het oosten van het land. Middagtemp. ongeveer 3 graden. Wind uit zuidoost zwak tot matig, rond kracht 3. PROTEST Protestbrief gemeenten tegen verlaging maxi mumsnelheid op de N59. O HERINNERINGEN Burgemeester Asselbergs krijgt eerste exemplaar boek Zierikzeese herinneringen. ZEELAND-NOORD Alsnog meerderheid in Duiveland voortzetting steun Zeeland Noord. VIS Dirk Fluyt vangt meeste vis in jubileumjaar hengel sportvereniging Dreischor. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's. Wegens brandstichting MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg' heeft een 22-jarige inwoner van Bruinisse ver oordeeld tot twaalf maanden cel, waarvan zes voorwaardelijk. De Bruenaar wordt verdacht van brandstichting. De Bruenaar stichtte samen met een 22-jarige man uit Zie rikzee brand in een woning in Bruinisse. De man uit Bruinis se woonde op nummer 7 van de straat, de Zierikzeeënaar één deur verder. De man uit Zie rikzee kreeg ruzie met diegene in wiens huis hij woonde. De ruzie liep zo hoog op dat hij werd verbannen naar het schuurtje. De Zierikzeeënaar besloot samen met zijn Bruse maat uit rancune de betreffen de woning in de fik te steken. Op 24 augustus draaide het stel in aanwezigheid van de bewo ner de gaskraan open. Een dag later vulden ze een flesje met benzine en gooiden dat door het geopende raam naar bin nen. Binnen de kortste keren stond de slaapkamer in lichter laaie. De schade bedroeg 20.000 gulden. naar deed zijn uiterste best om alle schuld op zich te nemen, daarbij steevast weer tegenge sproken door zijn maat. Voorstel De man uit Zierikzee staat la ter terecht. Gezien zijn per soonlijkheidsstructuur en de wil om er eindelijk iets goeds van te maken ging de recht bank akkoord met het voorstel hem de gelegenheid te geven in een psychiatrische inrichting orde op zaken te stellen. BEVEILIG ZEKER Schuld Wie wat had gedaan werd niet duidelijk, want de Zierikzeeë- ING. JAAP VISSER ELLEMEET 0111 -6718 75 Erkend Lid V.E.B Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1