Drie dagen Open Huës van Israël Produkten Centrum Kwaliteit hoog in het vaandel bij gebroeders Van den Nieuwendijk InterSIner-kaartje nu ook geldig op de metro Hobbybeurs Gouden Handen in Bruinisse Nieuwe commissie voor Groene Ruimte Expositie schilderijen van Co Schellevis Inbraken woningen Gedeputeerde legt de eerste steen Kooiman bouwt nieuwe YE 69 Regels rond speelautomaten Geld voor Cultureel Gekleurd Tunnelbuis Heinenoord Goddes of Desire in Jailhouse Ruimte voor molens Overeenkomst fusie MBO Oude-Tonge Expositie ziekenhuis Goes Branden in schoorstenen Diefstallen Op 7, 8 en 9 december in Zierikzee WOENSDAG 29 NOVEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Aannemingsbedrijf Gebroeders Van den Nieuwendijk heeft zich de afgelopen 25 jaar ontwikkeld tot een van de grootste aannemers op het eiland Goeree-Overflakkee. STELLENDAM - Kerstmis leek al wat vroeger zijn intree te hebben gedaan in Stellendam aan de Langeweg, waar vrijdagmiddag een hon derdtal sfeervol verlichte kerstbomen de entree en de bedrijfshal van Aannemingsbedrijf Ge broeders Van den Nieuwendijk aan de Lange weg in Stellendam decoreerden. Reden tot deze feestelijke aankleding was het 25-jarig bestaan van dit bedrijf, die dit onder meer vierde met een receptie voor zakenrelaties en bekenden, met aansluitend een feest voor alle medewer- ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Interliner 395 (Zierikzee-Rotterdam vv) is in een feeststem ming. Een beetje omdat Interliner pas jarig is geweest, een beetje omdat de feestdagen voor de deur staan. Maar vooral is de Interliner in een feeststemming omdat het Interliner-kaart- je met ingang van 1 december a.s. ook geldig is op het metrotraject Rotterdam-Zuidplein - Cen traal Station. Vanaf Zierikzee en Bruinisse kunt u voordelig en snel met die Interliner èn de metro naar het hartje van Rotterdam. kers. De receptie werd druk bezocht door vele prominenten uit de bouw- en aannemingswereld die de broers kwamen felicite ren met het zilveren jubileum. Ook diverse vertegenwoordi gers van de gemeente Goede reede waren aanwezig, zoals onder anderen oud-burgemees ter G. van Velzen en zijn echt genote en de huidige burge meester C. Sinke. Aannemingsbedrijf Gebroe ders Van den Nieuwendijk heeft zich in de afgelopen 25 jaar ontwikkeld tot één van de grootste aannemers op het ei land Goeree-Overflakkee. Dat is niet zomaar zonder slag of stoot gegaan, maar is het resul taat van hard werken, samen met een hecht team van mede werkers, zo meent de directeur van het bedrijf, Frans van den Nieuwendijk. „Wij streven voortdurend naar uitbreiding en verbetering van onze kwali teit en service. Dat heeft het bedrijf gemaakt tot wat het nu is. Hoewel wij bijvoorbeeld veel grootschalige projecten bouwen, hechten wij grote waarde aan de eigen inbreng van de individuele koper. Die wordt zelfs speciaal op de bouwplek uitgenodigd, zodat wij zoveel mogelijk op de wen- Het IPC importeert uitslui tend uit Israël afkomstige pro- dukten. Door verkoop hiervan en het aanbieden van dienst verlening voor het bedrijfsle ven verschaft het IPC zich de middelen om arbeidsplaatsen in Israël te creëren. Het IPC heeft inmiddels een postorder bedrijf. In Nederland bestaat een netwerk van enkele hon derden consulenten en consu- lentes, die in hun eigen regio verantwoordelijk zijn voor serviceverlening van en naar de mensen. In Jeruzalem heeft het internationaal opererende IPC een eigen kantoor, waar onder meer afspraken mét fa brikant-exporteurs worden ge regeld en begeleid. Ook wor den groepsreizen en excursies naar fabrikanten geregeld. Het IPC fungeert daarbij als schakel tussen Israëlische pro ducenten en potentiële afne mers in het buitenland. Verder organiseert het IPC re gelmatig Israël-parties, gezel- sen van de klant kunnen inspe len. Bij eventuele problemen is er een speciale contactpersoon, die voor een goede afhandeling zorgt". Gespecialiseerd Het aannemingsbedrijf werd op 19 oktober 1970 opgericht door de vier broers Jan, Rien, Adrie en Gijs van den Nieu wendijk, die bij gebrek aan op volging besloten het bedrijf Troost over te nemen. Bij dit bedrijf waren zij al jaren als metselaars werkzaam. 4 De firma Troost was gespecia liseerd in sociale woningbouw in Stellendam en omgeving en had op dit gebied een zeer goe de reputatie. In de eerste tien jaar heeft het bedrijf deze lijn gevolgd en worden er veel huurwoningen en premiewo ningen gebouwd. Langzaam maar zeker hebben in de loop der jaren de werkzaamheden zich ook uitgebreid naar de particuliere woningbouw, worden kleine renovaties ge daan en nieuwe complexen van vakantiewoningen zoals op di verse locaties in Ouddorp neer gezet. Eveneens worden er pro jecten aangenomen in de lige huisbijeenkomsten waar bij veel produkten hun weg naar de consument vinden en waar voorlichting wordt gege ven over de achtergronden en over de produkten. .Deurloo is bijna vanaf het be gin bij het IPC betrokken en heeft inmiddels een grote klan tenkring. Als consulente van het IPC wordt zij regelmatig verzocht om in de huiskamer bij vrienden, buren en kennis sen voorlichting te geven en te laten zien wat het IPC zoal te bieden heeft. Zij doet dit als vrijwilligster reeds dertien jaar en ziet haar werk als een blijk van liefde en hoop voor het land en volk van Israël. Volgens haar doet het IPC zeer goed werk, en draait het IPC nagenoeg geheel op vrijwilli gers. „Zeker in de periode na het afbreken van het ijzeren gordijn kende Israël zeer veel Russische en Ethiopische im migranten, zodat stimulatie van de werkgelegenheid hard nodig is", legt ^ij uit. zogenaamde utiliteitsbouw, bedrijfsgebouwen zoals de Gammabouwmarkt in Middel- harnis, de Vismijn te Stellen dam, kleine winkelcentra en diverse scholen. Inmiddels is in 1988 Frans van den Nieuwendijk, een jongere broer van de oprichters, offi cieel directeur van het aanne mingsbedrijf geworden. Hij heeft een geheel eigen beleids visie, waarbij hij zich vooral richt op het vinden van nieuwe •markten buiten het eiland Goeree-Overflakkee. Het aantal medewerkers is toegenomen van twintig in 1970 tot 45 in 1995. Frans van den Nieuwendijk is er trots op, dat er sprake is van weinig personeelsverloop. Diverse mede'werkers zijn zelfs al van af de oprichting van het bedrijf in dienst. „Wij stellen alles in het werk om het onze mede werkers naar de zin te ma ken", meent hij. „Doordat het personeel langere tijd bij ons werkzaam is, krijgen wij een grote dosis know-how binnen het bedrijf. Dit wordt aange scherpt door het in dienst ne men van jonge mensen met een up-to-date kennis via het Leer lingwezen. Zij kunnen bij ons theorie zo aanvullen met prak tijkervaring. Er zijn inmiddels zes mensen op deze manier bij ons in vaste dienst gekomen. De teamgeest wordt bovendien nog versterkt door het feit dat wij iedereen een grote vrijheid van handelen geven." Om in de toekomst met succes te blijven voortgaan, wil Van den Nieuwendijk met allerlei soorten werk het werkgebied verruimen, en behalve de wo ningbouw als hoofdactiviteit zich meer en meer toeleggen op onderhoud en renovatie. We moeten onze horizon verrui- Tot nu toe hield zij ieder jaar in oktober en in maart een ver koopavond, waarop tal van produkten werden uitgestald en konden worden besteld. In een catalogus staan produkten als beddegoed, cd's, sieraden, kosmetica, kleding, wijnen (van topklasse), speelgoed en tal van andere gebruiksvoor werpen. Om verschillende redenen ver plaatste de consulente dit jaar de verkoopavond naar de mid dag, terwijl zij iedere laatste donderdag van de maand een verkoopmiddag in haar wo ning houdt. Tegelijkertijd werd besloten om op drie aan eengesloten middagen Open Huis te houden. Op 7, 8 en 9 de cember zijn belangstellenden welkom in haar woning, waar met een hapje en een drankje een groot aantal (nieuwe) pro dukten en een doos met sie raden zijn te bekijken. Verder wordt een video van Israël ver toond en van speciale huidver- zorgende artikelen afkomstig de Dode zee. Dit assortiment omvat onder meer een uitste kend en probaat middel tegen bijvoorbeeld exceem. „Alle produkten zijn van uit zonderlijk goede kwaliteit en alles wat niet direct op voor raad is, wordt binnen tien da gen geleverd. Omdat de ver- r men, want plaatselijk is er op den duur te weinig werk om het personeel aan het werk te houden en onze omzet te beha len, is zijn mening, dus de blik wordt gericht op gemeenten buiten het eiland. Inmiddels zijn er al diverse projecten vol tooid in bijvoorbeeld Hoek van Holland en Alblasserdam. Verder wordt natuurlijk een wakend oog gehouden op het handhaven en verbeteren van kwaliteit, service, maar ook efficiency. In zijn speech tijdens de recep tie stelde Van den Nieuwendij- jk: „Het is uiteindelijk niet de bouw, maar de handelingen van de mensen daarachter, waar het om gaat. Dat is onze succesformule." En zo is het bedrijf vast van plan nog vele jaren door te gaan. De kerstbomen zijn na afloop van de receptie verkocht, en de opbrengst wordt geschonken aan het ziekenhuis te Dirks- land voor de CT-scan. SOMMELSDIJK MIDDEL- HARNIS - In Sommelsdijk werd ingebroken in een flat woning. De inbrekers gingen er vandoor met een flink be drag aan contant geld. Ook in Middelliarnis waren dieven ac tief. Zij braken in in woningen aan het Marietjespad, de Prinses Margrietstraat, Berkenhof en Rottenburgseweg. Bij de in braken werd veel schade aan gericht en een aantal waarde volle voorwerpen gestolen. schillende produkten bij mij kunnen worden afgehaald en er dus aanzienlijk op trans portkosten wordt bezuinigd, zijn de prijzen ook zeer concur rerend", legt de consulente uit. „Dekbedden kunnen ook wor den geleverd in speciale, grote re maten. Dat komt, omdat de produkten speciaal en op be stelling in de Kibboetzim, de Israëlische nederzettingen, kunnen worden vervaardigd. De Nederlanders zijn daar be kend om hun speciale, grotere maten", aldus mevrouw Deur loo. Hoewel het consulentschap in principe vrijwilligerswerk is, beloont het IPC dit toch met een soort airmiles-systeem. Op basis van de gerealiseerde ver kopen ontvangen de consulen ten een soort reiskilometers, waardoor zij in de gelegenheid worden gesteld voor weinig geld bijvoorbeeld een reis naar Israël te maken. Hoewel Deur loo al méér dan eens zo relatief goedkoop op reis is geweest, blijkt dit toch bijzaak. „Het is heel leuk om voor het IPC te werken. Wanneer de telefoon gaat heb ik altijd zoiets van 'Kom maar op', en ik noteer dan met veel plezier de bestel ling". Mevrouw Deurloo hoopt dan ook, dat velen de weg be gin december naar haar wo ning zullen weten te vinden. OOLTGENSPLAAT - De Zuid- Hollandse gedeputeerde ir J. "W. J. de Wolf komt woensdag 6 december naar Ooltgensplaat om de eerste steen te leggen voor de bouw van veertien wo ningen. De huizen kunnen, na een lang durige voorbereidingsperiode door woningbouwvereniging Beter Wonen worden gebouwd aan de Emma- en de Wilhelmi- nastraat. Het gaat om sociale huurwoningen. De eerste steen wordt door gedeputeerde De Wolf op de bouwplaats gelegd om 15.00 uur. Daarna wordt een bijeenkomst gehouden in het fort Prins Hendrik. BRUINISSE - Mosselkwekerij D. van den Bosch BV uit Yerse- ke heeft bij Scheepswerf Ge broeders Kooiman in Zwijn- dercht getekend voor de bouw van een nieuwe YE 69, Zwa luw. In grote lijnen zal de nieuw- bouwer overeenkomen met de 40 meter lange YE 58, Ichtus, die eerder dit jaar bij Kooiman van stapel liep. Over de overi ge details en de levertijd valt momenteel nog niets te zeggen. Voor de bestaande zeven jaar oude YE 69 is vanuit verschil lende mosselhavens belang stelling betoond. DIRKSLAND - De naleving van het convenant speelauto maten, dat eerder dit jaar op gesteld werd, komt aan de orde tijdens een vergadering van de commissie Algemene Be stuurszaken en Financiën in Dirksland. De vergadering be gint om 19.00 uur en wordt ge houden in de raadzaal van het gemeentehuis. De commissieleden zullen zich verder buigen over de aanpas sing van het verenigingsge bouw De Schakel en het bou wen van een berging bij peuterspeelzaal de Bezige Bij/Melishof. Verder staat on der meer op de agenda het Sti muleringsfonds Volkshuisves ting Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, het bouwrijp ma ken van bestemmingsplan Klein Boezem en de bijeen komsten van en communicatie met het Haringvlietschap. MIDDELBURG - Gedeputeer de staten (gs) van Zeeland wil len 75.000 gulden bijdragen aan de organisatie van het Fes tival Cultureel Gekleurd en het Bevrijdingsfestival. Beide evenementen worden ge houden in 1996. In een toelich ting zeggen gs dat zij grote waarde hechten aan het jaar lijks plaatsvinden van deze festivals. Het festival Cultu reel Gekleurd vindt gespreid over heel Zeeland plaats en omvat naast culturele evene menten ook activiteiten voor het onderwijs en minderheden. Gs dragen 50.000 gulden bij aan het festival. Het Bevrij dingsfestival Zeeland wordt 5 mei gehouden in Vlissingen. Tijdens het evenement staan de grondrechten uit de Neder landse grondwet centraal. Voor dit festival willen gs 25.000 gulden bijdragen. HE1NENOORD - De voorbe reidingen voor de bouw van de eerste geboorde tunnelbuis in Nederland beginnen deze week. De burgemeesters van Baren- drecht en Binnenmaas geven vrijdag het startsein voor de werkzaamheden voor de uit breiding van de Heinenoord- tunnel onder de Oude Maas. Het eigenlijke boorwerk staat pas voor 1997 op het program ma, aldus ing. J. Admiraal, projectmanager tweede Hei- nenoordtunnel van Rijkswa terstaat directie Zuid-Holland. De nieuwe tunnelbuis komt ge heel ten goede aan het lang zaam verkeer. Nu nog maakt dat gebruik van de westelijke tunnelbuis, zodat er voor het autoverkeer op de A29 in zui delijke richting maar twee rij stroken beschikbaar zijn. De oostelijke tunnelbuis bestaat sinds enkele jaren uit drie rij stroken. Die uitbreiding werd mogelijk door de westelijke tunnelbuis te bestemmen voor fietsers en tractoren uit beide richtingen. De voorbereidende werkzaam heden bestaan uit het maken van de twee schachten waarin de kolossale boorkop komt te staan. SOMMELSDIJK - Onder het motto Metal to the Metals speelt op vrijdag 1 december de band Goddes of Desire in jongerencentrum Jailhouse in Sommelsdijk. Het concert be gint om 22.00 uur. Goddes of Desire is een band met een bijzondere podium-act en een sombere, soms bizarre uitstraling. De groep bestaat uit Mark (drums), August (bas en zang), Drake (gitaar en zang), Vulture (gitaar en zang), Lilith (effects en zang) en Deli lah (effects en zang). MIDDELBURG - Ruimte voor molens. Dat is de titel van een nieuwe uitgave van de Vereni ging tot behoud van molens in Nederland. Onlangs kregen ge deputeerden drs. G. L. C. M. de Kok en J. G. van Zwieten een exemplaar van het nieuwe boek uit handen van vereni gingsvoorzitter J. W. P. Corne- lissen. De uitgave Ruimte voor mo lens is het resultaat van een on derzoek van de vereniging naar de inrichting van de om geving van molens in Neder land. In de visie van de vereni ging heeft de overheid een verantwoordelijkheid bij de instandhouding van monu menten. ,Maar het gaat niet al leen om de instandhouding op zich. Een molen heeft ruimte nodig om tot z'n recht te ko men", aldus de provincie Zee land in een persbericht over de nieuwe uitgave, In het boek komt uitvoerig aan de orde aan welke voorwaarden de omge ving van een molen moet vol doen. OUDE-TONGE - Nog eind deze week zal een overdrachtsover eenkomst worden gesloten tus sen de besturen van het MBO College in Oude-Tonge en het Albeda College in Rotterdam. De overeenkomst heeft uitslui tend betrekking op het onder brengen van leerlingen en per soneel bij het Albeda College per 1 januari. De overdracht van gebouw en inventaris zal op een later tijdstip plaatsvin den. De betrokken ouders zijn inmiddels tijdens een informa tieve bijeenkomst in de school op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. GOES - Voor de vijfde keer wordt in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes een verkoop expositie gehouden. Tot begin januari zijn er in de Expogang van het ziekenhuis zo'n 125 werken te zien. Aan de expositie nemen zo'n 25 Zeeuwse kunstenaars deel. Het aanbod van kunstwerken is zeer verschillend. De ver koopprijs bedraagt maximaal 250 gulden. De expositie loopt tot 26 januari en is dagelijks te bezoeken. De kunstenaars die deelnemen zijn: Kees Bruynes, Ch. van den Berge-Weeenink, Linda Beuman, Fons de Brouwer, Co Copoolse, Gera Dauvillier, Ch ris Debets, Nelly den Engels- man-Korsuize, Jannie van Ha- negem-van de Hagen, Cock Hazelager, Kara Jansen, Wen dy Jonkman, Truike van Mau- rik, Anke van Meer, Reynier de Munck, Annette Mussers, Gerard Menken, Vera Niede- rer, G. van Rossum, Ton en Ans Rijkers, J. W. C. Sanderse, Ashot Safian, Willem Vader, Phia Verstraete en J. P. A. de Witte-de Regt. ACHTHUIZEN NIEUWE- TONGE - In Achthuizen en Nieuwe-Tonge moest de brand weer in actie komen vanwege schoorsteenbrandjes. In Achthuizen bleef de schade beperkt omdat onder de schoorsteen een afsluitbare ka chel stond. In een woning in Nieuwe-Tonge vatte de schoor steen aan de binnenzijde vlam nadat de bewoners de open haard aanstaken. SOMMELSDIJK HERKIN- GEN - Uit een zwembad in Sommelsdijk werd een afge sloten kluisje geforceerd. De dieven namen een porte monnee met contant geld mee uit het kluisje. In Nieuwe-Ton ge trof een voorbijganger een opengebroken kluis aan in een sloot. De Interliner is op 6 november 1994 landelijk van start ge gaan. Een jaar later kan wor den geconcludeerd dat de In- terliner-formule een succes is. In dit eerste jaar heeft Interli ner 2.573.696 reizigers ver voerd. Uit onderzoek is geble ken dat de Interliner 230.000 automobilisten uit de auto heeft gelokt. In het vervoergebied vap de ZWN Groep rijden op dit mo ment vijf Interliners. In de toe komst zal dit aantal zeker nog groeien. In Zeeland rijden de vijftien meter lange Interli ners op het traject Zierikzee- Bruinisse-Rotterdam Zuid plein. Het aantal reizigers van Interliner 395 stijgt nog maan delijks. Nu het metrotraject in het Interliner-tarief wordt op genomen is de verwachting dat het einde van deze stijging nog niet in zicht is. Toekomst In de komende jaren streeft de nieuw. Co Schellevis is bekend gewor den door eerdere exposities in de Vloeiplanke in Goedereede, t' Centrum in Oostvoorne, De Parterre, De Bongerd in Her- kingen en de bibliotheek in Middelharnis. Van zijn eerste, realistische, stilleven Een rie ten mandje met een oliekanne tje en een pompoen, is zijn werk geëvolueerd naar ab- BRUINISSE - Voor de twaalf de keer wordt op zaterdag 9 de cember in Bruinisse de grote hobbybeurs Gouden Handen gehouden. De beurs is te vin den in sportzaal De Vanger. Met ruim tachtig deelne mers van Schouwen-Duive- land, Goeree-Overflakkee, Tholen, de Bevelanden en Wal cheren, is Gouden Handen vol gens organisatoren Lydie Wie- brens en Jaap Huizer, één van de grootste hobbybeurzen van zuidwest Nederland. Dit keer is er ook een deelnemer uit Al- mere van de partij. Drie jaar geleden moest door In het kader van de Decentrali satie Impuls vanuit het minis terie van landbouw, natuurbe heer en visserij krijgt de provincie er een fors aantal ta ken bij. Het gaat daarbij voor al om het gebied van landin richting, natuur en landschap. De nieuwe commissie moet - in goed overleg met betrokken maatschappelijke groeperin gen - de nieuwe provinciale ta ken nader gaan invullen. De rijksoverheid wil de pro vincies meer verantwoorde lijkheden geven en in het ka der van die decentralisatie is die grotere eigen verantwoor delijkheid nader omschreven. Het rijk wil echter tvel de vin ger aan de pols houden en heeft daarvoor het Landelijk Over legplatform (LOP) in het leven geroepen. In de visie van het rijk is het ook wenselijk om op provinci aal niveau een dergelijk over legorgaan te hebben en dat wordt de Provinciale Commi- sie voor de Groene Ruimte. De ze commissie moet zich onder A ZWN Groep ernaar om ook in Zeeland het Interliner-net uit te breiden. Hierbij wordt ook gedacht aan een grensover schrijdende lijn naar Antwer pen. Naast uitbreiding van het netwerk heeft het verhogen van de reissnelheid van de In terliner hoge prioriteit. Bij het ministerie ligt het verzoek om de maximumsnelheid voor de Interliner te verhogen tot 100 km/uur. Verder kan de reis snelheid worden verkort dooi de integratie van de Interliner en het overige openbaar ver voer te verbeteren.. Tot slot zal er worden geïnves teerd in een actieve bewerking van de reizigersmarkt. Daarbij richt Interliner zich op drie groepen: huidige Interliner- reizigers, reizigers die bekend zijn met het openbaar vervoer en automobilisten. Het accent komt te liggen op het reizen in de zogenaamde voórdeeluren en op de integrale benadering van de gehele vervoerketen van 'deur-tot-deur' van de In- terliner-formule. stracte uitingen. Daarnaast is hij realistische en herkenbare landschappen en dorpsgezich ten blijven schilderen. De expositie is te zien van maandag tot en met zaterdag- van 10.00 tot 16.00 uur. Eerste en tweede kerstdag en op oud en nieuwjaarsdag is De Vroon- lande gesloten. het grote aantal deelnemers al worden uitgeweken van het dorpshuis in Bruinisse naar- sportzaal De Vanger. Iedere deelnemer vertelt op de beurs iets over zijn of haar hobby of verzameling en een flink aantal zal bezig zijn met de betreffende liefhebberij. Verder kan er een partijtje schaak worden gespeeld, treedt het Bruse kinderkoor op en is er voor de kinderen een speciaal Doe-hoekje. De beurs is open van 10.00 uur tot 17.00 uur en de toegang is gratis. Burgemeester A. Vogelaar ver richt om 10.00 de openingshan deling. meer bezig gaan houden met landinrichting, grondverwer ving en agrarisch natuurbe heer. Een deel van deze taken werd tot nu toe uitgevoerd door het Breed Overleg Land inrichting. Het gaat in de nieuwe commis sie volgens de provincie uit drukkelijk niet om het voorbe reiden en uitzetten van beleid, maar om de praktische uitwer king van dat beleid. In bepaal de situaties kan de nieuwe commissie ook belast worden met de concrete uitvoering van plannen. „Het ligt voor de hand voor stellen en maatregelen vanuit het natuurbeleid in ruimere zin in de commissie aan de orde te stellen", aldus de provincie. „Dit in elk geval wanneer de plannen, voorstellen en maat regelen betrekking hebben op inrichting en/of beheer van gronden. Ook als er grond aangekocht moet worden buigt de nieuwe commissie zich daarover. A l ZIERIKZEE - In^de woning' van H.H. Deurloo aan de Driekoningenlaan 23 worden 7, 8 en 9 de cember van 13.30 tot 17.00 uur Open Dagen ge houden van het Israël Produkten Centrum (IPC). Het IPC is een besloten vennootschap, die vijftien jaar geleden werd opgericht om de werkgelegenheid in Israël te bevorderen. Provincie krijgt er nieuwe taken bij MIDDELBURG - Er komt een nieuwe provin ciale commissie bij en er verdwijnt een aantal 'oude' commissies. De nieuwe commissie heeft de naam Commissie Groene Ruimte meegekre gen en vervangt onder meer de Provinciale Commissie Beheer Landbouwgronden (PCBL) en het Breed Overleg Landinrichting: DIRKSLAND - In De Vroonlande in Dirksland is tot en met 4 januari een expositie te zien van de kunstschilder Co Schellevis uit Middelhar nis. De expositie bestaat uit landschappen en dorpsgezichten onder het motto Van oud naar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 21