Zoekplaatje Raad Bruinisse achter onderzoek naar zonering en quotering campings Plan herinrichting plein De Meerpaal levens* Deel Bruse strandje wordt parkeerterrein Lening tienduizend gulden voor organisatie Beachpop 0 Acht maanden cel VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 NR 25881 3 Liefst ook met steun van 'dwarsligger' Duiveland Door middel van zonering en quotering kan een gemeente bepalen hoeveel minicampings er op haar grondgebied mogen komen en waar ze mogen komen. (Archieffoto) BRUINISSE - Wat de Bruse raad betreft kan er onderzoek gedaan worden naar de voor- en nadelen van zonering en quotering voor mini- campings. Met algemene stemmen schaarde de gemeenteraad zich gisteren, donderdag, achter het voorstel van het college om aan de kosten van het onderzoek - dat in totaal 43.895 gulden kost - 3.786.32 gulden bij te dragen. Liefst, zou de Bruse raad zich daarbij verzekerd weten van de steun van de gemeente Dui veland, de enige gemeente tot dusverre die zich heeft uitge sproken tegen het systeem van zonering en quotering en een onderzoek derhalve overbodig vindt. Maar ook als Duiveland vast blijft houden aan haar af wijzing van zonering en quo tering wil men dat het onder zoek er komt, zo bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Koppeling Begin deze maand werd de Wet op de Openluchtrecreatie (WOR) van - kracht en is de Kampeerwet komen te verval len. Het belangrijkste verschil tussen de Kampeerwet en de WOR is dat volgens de nieuwef wet niet alleen een boer, maar ook iemand die geen boerenbe drijf heeft een mini-camping mag beginnen. De bestaande koppeling tussen het agrarisch bedrijf en het hebben van een mini-camping is losgelaten. Om te voorkomen dat er te veel mini-campings komen die dan ook nog eens op plaatsen kunnen komen waar het niet gewenst is wordt voorgesteld om quotering en zonering in te voeren. Dat wil zeggen dat een gemeente bepaalt hoeveel mi ni-campings er op haar grond gebied mogen komen en waar ze mogen komen. Een andere mogelijkheid voor een gemeente is om die koppe ling toch vast te houden, maar men moet dan wel steekhou dende argumenten aan kunnen voeren. „Om een keuze te kun nen maken tussen deze twee mogelijkheden dient eerst dui delijk te zijn wat de conse quenties van beide voorstellen zijn", aldus het college. Met dat in het achterhoofd stelde het college de raad voor een en ander te laten onderzoeken. Als het onderzoek eenmaal is uitgevoerd kan men op basis van de uitkomsten ervan een gedegen afweging maken. Wet houder W. W. Jumelet meldde voorafgaande aan de behande ling van het agendapunt dat nu nog niet duidelijk is of Duive land bij haar afwijzing van het Onderzoek blijft of dat men als nog overstag gaat. Hij toonde zich echter redelijk optimis tisch. „Wat ik in de wandel gangen hoor klinkt positief". De raad had geen enkele moei te met het collegevoorstel. Deestraat Ook werden geen bezwaren aangetekend tegen het voor stel van het college om het be nodigde geld uit te trekken voor de reconstructie van de Deestraat en de Burgemeester Hagelaan. De provincie heeft inmiddels een substantiële subsidie toegezegd. Inmiddels zijn de plannen nog op enkele details gewijzigd. Het riool in de Burgemeester Hagelaan is geïnspecteerd en hoeft eigen lijk niet in zijn geheel vervan gen te worden. Het college stelde de raad voor om dat - uit praktische overwe gingen - toch te doen. .Voor deel hiervan is dat over vijf tien jaar niet opnieuw diep de grond moet worden ingegaan voor vervanging van het reste rende deel", aldus het college. De raad kon zich vinden in die visie van het college. Tijdens de vergadering werd verder besloten een totaalplan op te (laten) stellen voor recon structie van trottoir en bermen van de Dorpsweg. Aan de oost zijde van de Dorpsweg, tussen Molenweg en De Padjes, is het trottoir langs de Dorpsweg slecht. Aan de westzij de-van de Dorpsweg ontbreekt een voet pad. Wederom speelt water een grote rol in het Zoekplaatje. Deze keer gaat het echter om een iets groter oppervlak dan vorige week. Het meertje met het onbewoonde eiland dat toen als Zoek plaatje diende is de Sasput, of Saspit, in de Saspolder tussen de Sasdijk en de Rotarijdijk bij Dreischor. Van de zeventien inzen ders hadden zestien personen het bij het rechte eind. Fotograaf Joop van Houdt trok uit de goede inzendingen de kaart van Bar ry ten Brinke uit Dreischor. Hij krijgt een cadeaubon van 25 gul den. Mensen die weten waar Joop van Houdt bovenstaande foto heeft gemaakt en ook kans willen maken op een cadeaubon moe ten een kaartje of briefje met de juiste oplossing sturen naar de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee of de oplossing in de brievenbus aan het Jannewekken 11 gooien. De inzendingen moeten uiterlijk woensdag 29 novem ber binnen zijn. Op de inzendingen graag het woord Zoekplaatje vermelden. (Foto: Joop van Houdt) BRUINISSE - Een bedrag van ruim 62 mille is nodig voor uitbreiding van de fietsenberging en het herinrichten van het plein van OBS De Meerpaal in Bruinisse. Het is de bedoeling dat het plein groter wordt en een nieuwe ingang krijgt. De kwestie komt aan de orde tijdens de vergadering van de commissie financiën van de gemeente Bruinisse op woensdag 29 november. Om het plein aantrekkelijker te maken wordt voorgesteld om wat zithoekjes te maken en speeltoestellen te plaatsen. De berging voor de hoofdingang van de school is te klein. Deze zou kunnen worden vergroot door een deel van de fietsen stalling erbij te trekken. De overkapping op het school plein kan dan ingericht wor den als fietsenstalling voor de leerlingen. Ook de toegankelijkheid van de school laat volgens het col lege te wensen over. Men moet over een hekje of over een don ker paadje. Voorgesteld wordt om de huidige ingangen af te sluiten waardoor het plein ver groot kan worden en een nieu we ingang gemaakt kan wor den. Daarnaast is het volgens het college wenselijk de school te verlichten met behulp van lampen voorzien van een be wegingsdetector. De vergade ring wordt gehouden in het ge meentehuis in Bruinisse en begint om 19.30 uur. BRUINISSE - Als het aan burgemeester en wet houders van Bruinisse ligt wordt een deel van het strandje bij de haven van de Watersportver eniging Bruinisse afgebakend en ingericht als parkeerterrein. Een voorstel van die strekking komt aan de orde tijdens de vergadering van de commissie financiën van de gemeente Bruinis se op woensdag 29 november. Volgens het college doen zich in de zomermaanden parkeer problemen voor bij het strand je. Auto's worden in de berm geparkeerd en daardoor wordt voor anderen de doorgang be moeilijkt. Daar komt bij dat door het parkeren in de berm in de visie van het college ge vaar ontstaat voor de andere weggebruikers. Afbakenen Volgens het college is het zelfs zover gekomen dat auto's door de afrastering het strand op rijden. Om de problemen het hoofd te bieden stelt het colle ge voor een deel van het strand af te bakenen en in te richten als parkeerterrein. Dat kost al les bij elkaar 6.640 gulden. Verder komt tijdens de verga-' dering aan de orde het voorstel van het college om - in het ka der van de sanering van ver keersmaatregelen - een aantal parkeerverboden op te heffen. Veelal zijn deze parkeerverbo den aangegeven door middel van gele strepen op de trottoir banden. Het is de bedoeling dat deze strepen, alles bij elkaar onge veer 1250 meter, verwijderd worden. Dat kan middels het gebruik van vacuümstralen. De kosten hiervan bedragen 9000 gulden. BURGH-HAAMSTEDE - De Stichting Beach pop krijgt van de gemeente Westerschouwen een renteloze lening van tienduizend gulden voor de organisatie van het muziekfestival in 1996. Achter dit voorstel van het college van burgemeester en wethouders schaarde zich gis teren de voltallige commissie financiën. Beachpop heeft de gemeente Westerschouwen gevraagd om een garantsubsidie van tien duizend gulden. Een gelijklui dend verzoek is uitgegaan naar Middenschouwen en de provin cie Zeeland. Het geld is nodig om het tekort tijdens de voor verkoopperiode te dekken. Dit tekort ontstaat door het afre- kensysteem met onder meer de VW's. De organiserende stich ting krijgt de opbrengst van de kaartverkoop pas twee tot drie weken na het festival. Wethouder G. J. W van der Salm stelde voor niet over te gaan tot het verlenen van de gevraagde garantsubsidie, maar het gevraagde bedrag toe te kennen als een renteloze le ning. Mocht er onverhoopt iets fout gaan dan kunnen we ach teraf aanspraak maken op gel delijke middelen. „Bij een ga rantsubsidie zijn we dan het bedrag kwijt." Aldus Van der Salm. De kans dat er daadwerkelijk iets fout gaat is volgens Van der Salm overigens gering. De stichting komt al uit de kosten wanneer 2.700 bezoekers de kassa passeren. Dit jaar kwa men er 2.500 bezoekers op het festival af. Aangezien het fes tival volgend jaar midden in de zomervakantie gehouden wordt, moet 2.700 bezoekers haalbaar zijn. De organisatie gaat overigens uit van tiendui zend bezoekers. De commissieleden gingen ak koord met het verlenen van een renteloze lening. Al plaats te F. H. Fonteijne (PvdA) vraagtekens bij de sponsorop brengsten. De stichting gaat uit van vijf sponsors van tien duizend gulden. „Als de spon sors niet over de brug komen wordt het plaatje heel an ders", aldus Fonteijne. Van der Salm stelde hem echter ge rust met de mededeling dat dergelijke sponsors zich ook in de eerdere drie edities gemeld hebben. Parkeren Fonteijne toonde zich ook gis teren weer fel tegenstander van de invoering van betaald parkeren; hoofdbestanddeel van het Parkeerbeleidsplan van de gemeente. Zowel in de commissie als in zijn eigen fractie vindt hij echter de grootst mogelijke meerder heid tegenover zich. De overi ge commissieleden onder schrijven het beleid van het college in hoofdlijnen. Wel wil len zij onder meer een lager ta rief voor betaald parkeren in de kernen. De meningen over een verschil in tariefstelling bij de parkeer plaatsen aan de kust liggen verdeeld. Het college stelt voor parkeerplaatsen aan de flanken van de gemeente een maximumtarief voor van 7,50 gulden per dag. En in het mid den van de gemeente een maxi mumbedrag van 12,50 gulden. Het CDA is hiervan voorstan der. C. A. Hoorweg (VVD) ook. Niet iedereen in zijn fractie is het echter met hem eens. J. Roukema (SGP/RPF/GPV) toonde zich gisteren, net als zijn fractiegenoot J. van den Berge vorige week, tegenstan der van een differentiatie in de tarieven. Zij zijn voorstander van het heffen van één tarief van 7,50 gulden. Advertentie Nieuwerkerk 0111-641368 UN Astraat 10 Brouwershaven 0111-691634 Noorddijkstraat 8 Verwachting t/m dinsdag 28 nov. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuid 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuid 3 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuid 3 ZON- EN MAANSTANDEN 25 nov. Zon op 08.16, onder 16.36 Maan op 10.50, onder 19.58 26 nov. Zon op 08.18, onder 16.35 Maan 11.35, onder21.13 27 nov. Zon op 08.19, onder 16.34 Maan op 12.12,onder 12.29 Eerste Kwartier: 29 nov. (07.29) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Wolkenvelden, afgewis seld door enkele opklaringen en overwegend droog weer. Dit beeld kennen we al een paar dagen. Mor gen komt er nog één bij. Dit weer wordt veroorzaakt door een lage drukgebied boven de Britse Eilan den en een hogedrukgebied boven de Balkan. Daartussen handhaaft zich een zuidelijke stroming. De aan gevoerde lucht blijft vrij zacht. Over dag loopt het kwik op tot een graad of 11's nachts kan het tijdens enke le opklaringen tot 5 graden zakken. Zondag lijkt het weer sterk op dat van morgen. Er is echter een klein verschil. De wolkenvelden zijn waar schijnlijk net dik genoeg voor een spat motregen. Verder blijft het met 10 graden aan de zachte kant. MIDDELBURG - De recht bank in Middelburg veroor deelde gisteren, donderdag, een 47-jarige man uit voorma lig Joegoslavië tot acht maan den cel, waarvan drie voor waardelijk, wegens poging tot doodslag. De man woonde eerder in het Asielzoekerscentrumin Burgh- Haamstede. Daar probeerde hij in augustus geld te krijgen voor een fiets die hij aan een andere bewoner van het AZC had verkocht. Toen deze echter niet wilde betalen, maar de fiets ook niet terug wilde ge- 1 ven ontstond een handgemeen. Daarbij trok de man een mes en maakte stekende bewegin gen naar zijn mede-AZC-bewo- ner. Tijdens de vechtpartij die daarop volgde raakte het slachtoffer gewond aan arm, borst en gezicht. De man is in middels overgeplaatst naar het Asielzoekerscentrum in Delden. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111-417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) d. vr., van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraó\c. „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3