Heffing afvalstoffen in 199'? ruim honderd gulden omhoog Zierikzee vroeg in kerstsfeer [uwKRANT VAN I SCHOUWEN-DUIVELAND l ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 Vervuiling- dé krant van schouwen - duiveland! 2 3 5 9 Wethouder beschuldigt horeca van zwart werk Jaap van Zweden CONCERTZAAL THEATER-MENU MONDRAGON Ontsnapt Politie neemt vuurwerk in beslag 32 kc, ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VRIJDAG 24 NOVEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25881 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Omdat afval dan massaal wordt verbrand in plaats van gestort Het verlies van geld wordt met oprechte tranen beweend. Wolkenvelden Q HET WEER Wolkenvelden, ook af en toe zon. Droog. Minimumtemperatuur rond 5 graden. Middagtemperatuur ongeveer 11 graden. Zuidenwind, matig, kracht 3 tot 4. Aan de kust en op het IJsselmeer meest vrij krachtig, 5. Met groot gevolg deed Sinterklaas zaterdag zijn intrede in Zierikzee, opgewacht door vele kinderen; nieuwsgierig naar wat de Sint voor hen allemaal in petto heeft de komende weken. De winkeliers lijkt dit minder te interesseren. Het is voor hen in ieder geval geen reden de kerstverlichting even te laten voor wat ze is en zich voorlopig te concentreren op de inkopen van de goedheiligman. Sinds iv o ens dag avond is het winkelcentrum van de stad feeëriek door kaarsjes verlicht. En of het heerlijk avondje nu wel of niet achter de rug is. Gezellig is het wel. Nu ook nog de borden op de stoep verwisselen voor een sierlijk kerstboompje en de kerstsfeer is compleet. Al is het maar voor één maand; dat moet toch kunnen. (Foto: Joop van Houdt ELLEWOUTSDIJK (ANP) - De met nafta verontreinigde pol der in Ellewoutsdijk moet op bepaalde plaatsen nog dieper worden afgegraven. Eerder is al dertig tot veertig centime ter grond weggegraven. Grondmonsters tonen echter aan dat op bepaalde plaatsen nog steeds nafta in de grond zit. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee ONTSLAGEN Vierhonderdvijfentwintig ontslagen bij de Konink lijke Schelde Groep. O ZONERING Raad Bruinisse achter onderzoek naar zonering en quotering mini-campings. JUBILEUM Fotozetter A. P. Bongers viert 25-jarig dienstver band bij drukkerij-uitgeverij L& O. BILJARTEN William Remeeus wint het kaderkampioenschap 38/2 vierde klas. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. BURGH-HAAMSTEDE - Volgens PvdA-wet- houder G. J. W. van der Salm wordt er bij 95 procent van de horeca-ondernemers in de ge meente Westerschouwen zwart gewerkt. Hij zei dit gisteren tijdens de commissievergadering financiën. In eerste instantie formuleerde Van der Salm zijn mening kryptisch als dat 95 procent van de horeca in Westerschou wen gesubsidieerd wordt door het rijk." Even later bleek dat hij hiermee zwart werk bedoelde. ,,We hoeven daar geen geheim van te ma ken. Dat weet iedereen', aldus Van der Salm. H. Simmers, secretaris van Horeca Nederland afdeling Schouwen-Duiveland vindt de uitspraak van Van der Salm zeer ongenuanceerd. ,,Hij moet zich niet achter de horeca-on dernemers verschuilen omdat hij zelf verkeerd bezig is en in de knel zit met het sportcen trum. Hij kan dit nergens op stoelen. Bovendien is de belas tingdienst ook niet gek", aldus Simmers. Hij ontkent echter niet dat er zwart gewerkt wordt in de horeca. „Maar dat gebeurt in iedere branche en niet alleen in de horeca. Om dan zomaar een percentage te noemen van 95 procent gaat te ver." De wethouder kwam tot deze opmerkelijke uitspraak naar aanleiding van uitlatin gen van iemand op de publieke tribune. Deze zei dat het hore- ca-gedeelte van Sport- en Re creatiecentrum Westerschou wen gesubsidieerd wordt door de gemeente en daarmee de overige horeca-ondernemers in de gemeente oneerlijke concur rentie aandoet. Simmers is het hier roerend mee eens. Advertentie Dinsdag 28 november in de in RESTAURANT 39,50 inclusief koffie in de pauze Oude Haven 13 - Zierikzee Telefoon (0111) 412670 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- I I Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem I een abonnement. i JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnementmetautom.afschr. af 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement niet autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam :Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-Zgironummefvermelden: De verdachte heeft bekend be gin november een partij van tienduizend stuks vuurwerk te hebben gekocht. Hiermee werd geadverteerd in een groot landelijk dagblad. De man had geen vergunning voor de opslag en verkoop van het vuurwerk. Onder het vuurwerk bevonden zich twaalf zogenaamde pant servuisten. Dit zijn hele zware strijkers die bij ontploffing veel schade of persoonlijk let sel kunnen veroorzaken. De rest bestond uit kleinere strij kers en ander vuurwerk. De hele partij is in beslag geno men. begroting toe te passen voor een minder schoksgewijze ver hoging van de afvalstoffen heffing in de komende jaren. Een en ander had tot gevolg dat het vaststellen van de be groting én het definitieve be drag van de afvalstoffen heffing 1996 werd uitgesteld. Tijdens de nieuwe vergadering die over enkele weken wordt gehouden komt in elk geval geen voorstel betreffende ta riefsdifferentiatie. Tijdens de vergadering bleek namelijk dat alleen C. Verton wat voel de voor het invoeren van apar te tarieven voor eenpersoons huishoudens. De overige bestuursleden wa ren het erover eens dat dit geen goede oplossing zou zijn omdat alleenstaanden net zo veel af val kunnen produceren als bij voorbeeld een echtpaar. Ook wezen zij op de extra kosten van 25.000 gulden per jaar die tariefsdifferentiatie met zich zou meebrengen. ,,De tijd is er nog niet rijp voor." Verton leg de zich neer bij de meerderheid en zei zijn hoop te richten op de nieuwe gemeente Schouwen- Duiveland. KRABBENDIJKE - De politie heeft woensdag in Krabbendij- ke 6.600 stuks verboden vuur werk in beslag genomen van een negentienjarige man uit deze plaats. Het vuurwerk was verpakt in dozen en lag opge slagen in de garage van de man. Te koop Het huidige kantoorpand van de reinigingsdienst aan de Ring in Kerkwerve komt te koop voor 235.000 gulden. Het pand komt beschikbaar met ingang van 1 mei. De leden van het algemeen bestuur besloten unaniem dat het pand moet worden verkocht nu de reini gingsdienst met ingang van 1 april verhuist naar het Zierik- zeese industrieterrein Zuid hoek, waar inmiddels de fun dering gereed is van het nieuwe afvalcentrum dat daar wordt gebouwd. TERNEUZEN - De politie heeft woensdagmiddag in Phi lippine in Zeeuwsch-Vlaande ren een 26-jarige man aange houden die half oktober ontsnapte uit de gevangenis in het Belgische Brugge. Hij zat daar een straf van acht jaar uit. De woonplaats van de man is de politie niet bekend, evenmin waarvoor hij gevan gen zat en hoe hij is ontsnapt. Tot begin van dit jaar werd het afval van Schouwen-Duiveland gestort op de vuilstortplaats bij Serooskerke. Straks gaat het naar de verbrandingsovens bij Moerdijk. Daardoor gaat de afvalstoffenheffing behoorlijk omhoog. (Foto: Joop van Houdt) KERKWERVE - De afvalstoffenheffing voor de bevolking van Schou wen-Duiveland gaat in 1997 met 'een schok' omhoog. Tijdens de vergade ring van het algemeen bestuur van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland in dorpshuis 't Zuudènde in Kerkwerve noemde interim-voor zitter C. W. Veerhoek een verhoging van ruim honderd gulden per huis houden. De verhoging wordt niet veroorzaakt doordat Schouwen-Duive land in 1997 één gemeente wordt, maar omdat het huishoudelijk afval van de bevolking in Zuid Nederland vanaf dat jaar grotendeels wordt verbrand in plaats van gestort. Tijdens de vergadering bleek dat de, reeds eerder aangekon digde, verhoging van de afval stoffenheffing van 270 naar 312 gulden in 1996 nog lang niet ze ker is. Veerhoek somde tijdens de vergadering een aantal fi nanciële tegenvallers op die nog niet verwerkt waren in de begroting 1996 waarover het dagelijks bestuur van de reini gingsdienst zich moest uitspre ken. Zo deelt de reinigingsdienst mee in een tekort van 2,5 mil joen waarvoor het Openbaar Lichaam Afvalverwerking Zeeland (OLAZ) naar verwach ting komt te staan. Eveneens van het OLAZ komt een tegen valler van vier miljoen. Die heeft het openbaar lichaam ex tra nodig ómdat ze door de overheid verplicht wordt vol gend jaar reeds zestien tot ne gentien ton afval uit Zuid Nederland naar de vuilver brandingsovens bij Rotterdam te brengen. Voor de Reini gingsdienst Schouwen-Duive land betekent dat een extra bijdrage van 250.00 a 300.000 gulden. Omgerekend twintig a dertig gulden extra afval stoffenheffing per huishou den. Vanaf 1997 moet 60.000 ton afval per jaar worden aan gevoerd voor verbranding, met alle financiële consequen ties vandien. Meevallers Doordat een aantal voorzienin gen en reserves vanwege de nieuwe wijze van afvalverwer king niet meer nodig zijn, om vatte de reinigingsdienst-be groting 1997 ook. een aantal fi nanciële meevallers. Daardoor ontstond in het algemeen be stuur discussie over de vraag of de financiële tegenvallers moeten worden doorberekend in de afvalstoffenheffing of moeten worden opgevangen door de meevallers. Alle leden van het algemeen bestuur neig den naar dat laatste. Ze waren van mening dat de financiële meevallers moeten worden ge bruikt om de 'schokken' in de verhoging van de afvalstoffen heffing de komende jaren op te vangen. Voorzitter Veerhoek sprak de vrees uit dat het uit reserves en voorzieningen vrij komende geld wegvloeit naar de nieuwe gemeente Schou wen-Duiveland, wanneer de reinigingsdienst het niet voor 1 januari 1997 zelf gebruikt. Afgesproken werd dat wordt uitgezocht of het mogelijk is de financiële overschotten uit de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1