B, W ei S willen omlegging* N59 nog voor liet jaar 20§2 Sloop voormalige school in Zierikzeese wijk Malta 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 3 minuten of 3 levens? 0 r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Schade aan auto's 3 ENQUÊTE Jongeren aangehouden voor reeks afpersingen GESLOTEN dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De maximum snelheid op de N59 tussen Zierikzee en Bruinisse is omlaag van 100 naar 80 km/uur. Dat-scheelt haast niets in reistijd, maar spaart mensenlevens. Maximaal 80 km/uur tussen Zierikzee en Bruinisse DONDERDAG 23 NOVEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25880 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Autoweg met ongelijkvloerse kruisingen, aquaduct bij Bru De stippellijn geeft het gewenste nieuwe tracé voor de N59 weer. Op de kaart is ook het poldertracé voor de N57 van de Stormvloed kering naar de Brouwersdam - inclusief doorsteekje van Serooskerkseweg tiaar Stoof weg - ingetekend. de N57 en de N59: De Staphor sterkruising en de brug bij Bruinisse zijn wat dat betreft berucht. Daarnaast wordt mo menteel zowel het duingebied in Westerschouwen doorsne den - (door de Vroonweg) - als het inlagengebied tussen de Schelphoek en Zierikzee (door de N59). Dat betekent volgens de werkgroep dat er barrières worden opgeworpen voor de ecologische ontwikkeling en die barrières wil men weg heb ben. SCHARENDIJKE - „Hier moeten we niet mee wachten. Nu vanaf heden, moeten we daar hard aan gaan werken". Dat was de reactie van plaats vervangend vice-voorzitter A. Vogelaar van de Vereniging van Burge meesters, Wethouders en Secretarissen (B, W en S) op de opmerking dat het plan voor omlegging van de N59 een mooie kluif is voor de nieuwe ge meente Schouwen-Duiveland. Liefst zouden B, W en S zien dat de nieuwe weg er ligt als de Westerschelde Oever Verbinding klaar is, in het jaar 2002. De verkeersonveiligheid op de N59, de weg van Bruinisse naar Serooskerke, is al jaren onderwerp van gesprek. Op initiatief van de Vereniging van Burgemeesters, Wethou ders en Secretarissen (B, W en S) werd in mei 1994 besloten tot het in het leven roepen van een speciale werkgroep die de wegenstructuur van Schou wen-Duiveland onder de loep moest nemen en oplossingen voor de verkeersproblemen moest proberen te vinden. Gi steren, woensdag, werd het eindrapport openbaar ge maakt nadat B, W en S er zich over hadden gebogen. Niet geschikt De laatste tien jaar is de be reikbaarheid van Schouwen- Duiveland vergroot en daar mee is ook het verkeer veel drukker geworden. Ook bui ten het hoogseizoen wordt het volgens de werkgroep steeds drukker op de Schouwen-Dui- velandse wegen en deze zijn daar volgens de werkgroep niet op berekend. Op verschil lende punten loopt het verkeer vast. Weggebruikers proberen de drukte te ontlopen via sluipwegen en dat geeft weer elders problemen. Bijna driekwart van de onge lukken op Schouwen-Duive land gebeurt op de rijkswegen, Dat kan door een compleet nieuw tracé voor de N59 te re aliseren, waarbij zoveel moge lijk gebruik wordt gemaakt van bestaande wegen. Een mo gelijkheid is volgens de werk groep om gebruik te maken van de Heuvelsweg (N655) die dan doorgetrokken zou moeten worden tot Scharendijke. Via de Delingsdijk (N653) zou het verkeer dan richting Seroos kerke kunnen rijden. Daar zou dan vervolgens een aansluiting moeten komen op de reeds bestaande Dammen- weg (N57). Verder is het de be doeling dat er vanaf de Storm vloedkering een compleet nieuwe weg aangelegd wordt die aan moet sluiten op diezelf de Dammenweg. Die nieuwe weg zou dwars door de polder, parallel aan de Kraaijenstein- weg, moeten lopen. Dat houdt dan wel in dat dit reeds eerder door Raad van State van de hand gewezen poldertracé op nieuw in overweging genomen zou moeten worden. Via een doorsteekje van de Seroos kerkseweg naar de Stoofweg zou de aansluiting op de Dam menweg gerealiseerd kunnen worden. Aquaduct Het deel van de N59 tussen Zie rikzee en Oosterland zou ook een compleei nieuwe lijn moe ten gaan volgen. Volgens de werkgroep loopt de weg nu veel te dicht langs de bebou wing. „Dat doet zich het sterkst voelen in Zierikzee, waar de bebouwde kom door sneden wordt. Maar ook Nieu- werkerk en Oosterland vor men knelpunten", aldus de werkgroep. Het nieuwe tracé zou ten noor den van Nieuwerkerk en Oos terland door de polder moeten lopen om vervolgens ter hoog te van de afslag naar Sirjans- land weer op de bestaande N59 richting Bruinisse terecht te komen. Vervolgens dient het probleem 'brug bij Bruinisse' zich aan. Een berucht knel punt. Een dergelijke lage be weegbare brug belemmert de verkeersdoorstroming in de vi sie van de werkgroep. De op lossing is even drastisch als voor de hand liggend: een aquaduct. Vooralsnog wordt in de plan nen van de werkgroep niet uit gegaan van de aanleg van een vierbaans autosnelweg. „Onze insteek is dat het een autoweg moet worden", aldus Voge laar. Dat houdt in dat de weg niet alleen over een parallel weg moet beschikken, maar ook voorzien moet zijn van on gelijkvloerse kruisingen. Over de kosten van een derge lijk ambitieus plan is volgens Vogelaar nog geen zinnig woord te zeggen. Of het haal baar is om de nieuwe tracé's voor N59 en N57 voor het jaar 2002 te realiseren is evenmin duidelijk. „Er is nog geen en kel besluit genomen", bena drukt Vogelaar. „Er zal nog heel wat overleg gevoerd moe ten worden. We moeten er hard aan gaan werken". Omwonenden verlost van uitzicht op bouwval Slopers maken op dit moment af, wat door een brand drie jaar geleden werd ingezet. (Foto: Joop van Houdt) ZIERIKZEE - De sloop van het schoolgebouw De Kluut aan de Caustraat in Zierikzee is be gonnen. De school maakt plaats voor acht woningen. Met de sloop komt er voor de omwonenden een eind aan een jarenlange frustratie. De school staat er sinds een brand in 1992 als een bouwval bij. De sloop van het gebouw duurt tot eind volgende week. Vol gens de makelaar is het vervol gens de bedoeling dat zo snel mogelijk de eerste paal in de grond gaat. Naar verwachting zal dat over drie weken zijn. Op het terrein van de school worden acht twee-onder-één- kapwoningen gebouwd met garage. Achter de woningen aan de Caustraat worden nog eens acht garages gebouwd. Op dit moment zijn zes van de acht woningen al verkocht. Wan neer alles volgens planning verloopt, worden de woningen nog voor de bouwvakvakantie opgeleverd. De school werd in oktober 1992 half verwoest door een brand. Sinds deze brand zien de om wonenden uit op een bouwval. Zij juichen de nieuwbouw dan ook toe. Het gebouw werd alleen nog gebruikt door Sportschool Geelhoed. Deze gaf op de bo venverdieping onder meer ju dolessen. Leraar Leen Moer land heeft inmiddels een ander onderkomen gevonden aan de Kaersemakerstraat. Hier maakt hij gebruik van het re petitielokaal van de Konink lijke Harmonie Kunst en Eer. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten beschadigd bij een aanrijding op de N59 bij Zie rikzee. Er raakte niemand ge wond. Het ongeluk gebeurde toen een 69-jarige inwoner van Drei- schor vanaf de parallelweg de N59 op wilde rijden. Hij verzuimde daarbij voor rang te verlenen aan een hem tegemoetkomende auto, be stuurd door een 21-jarige inwo ner van Oosterland. Kromme wegen zijn vaak korter dan rechte. Veel bewolking H HET WEER Vrij veel bewolking en op de meeste plaatsen droog. Minimumtemperatuur omstreeks 7 graden. Middag- temperatuur rond 9 graden. Wind tussen zuidwest en zuid, matig kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeeraf en toe krachtig 6. Enquête over gevaar op schoolroutes in de gemeente Westerschouwen. 6 BELLEWAGEN Van bellewagen en hooibrand tot ongevallen en gevaarlijke stoffen. 7 ENTERTAINMENT Beurs RAI Unlimited is een combinatie van actie en entertainment. 9 SCHAKEN Schakers Zierikzee spelen gelijk tegen het team van Kruiningen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Zeventien benadeelden doen aangifte GOES - De politie heeft de afgelopen weken dertien jongeren uit Goes en omgeving aange houden voor een reeks van afpersingen, bedrei gingen, zware mishandelingen en diefstallen. De verdachten, tussen de 14 en 19 jaar, hadden het vooral gemunt op scholieren. Ze dreigden met een vlinder mes of nepwapens en mishan delden enkele slachtoffers. In één geval liep een slachtoffer messteken op. Angst voor re presailles weerhield de slacht offers van het doen van aangif te. De politie begon een onderzoek toen er signalen binnenkwamen over afpersing van scholieren. Uiteindelijk kon de politie, overigens met veel moeite, ze ventien benadeelden bewegen alsnog aangifte te doen. Vol gens de politie zat de angst er onder scholieren na verloop van tijd goed in. De verdachten hoefden maar te kikken en ze kregen wat ze eisten. Het geëiste varieerde van geld tot buit in natura in de vorm van drugs. De totale buit van duizenden guldens - per keer uiteenlo pend van een rijksdaalder tot vijfhonderd gulden - besteed- den de jeugdige afpersers aan gokken, uitgaan, drugs en kle ding. Uit verhoor bleek dat het enkelen uit de groep puur te doen was om het geld; anderen deden mee om bij de club te ho ren of uit een zucht naar avon tuur. De politie heeft tegen alle ver dachten proces-verbaal opge maakt. Ze zullen zich tezijner- tijd moeten verantwoorden tegenover de rechter. Twee verdachten, één van 14 en één van 19 jaar, zitten nog j-n de po litiecel. Advertentie i.v.m. een JUBILEUMRECEPTIE zijn onze kantoren a.s. vrijdag 24 november vanaf 16.00 uur DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. ~~l a 51,00 a 48,50 a 192,50 a 182,50 JA, ik wil een kwartaalabonnement kwartaalabonnement met autom. afschr. jaarabonnement jaarabonnement met autom. afschr. en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, focPj Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1