Tentoonstelling schilderijen van Rijnhard Schregardus in Parterre NIEUWSBODE EXTRA Kortingsbon Het Mooiste Dagje uit: Roompot Zwemparadijs dier in het vizier Expositie gipspoppen Expositie ziekenhuis Goes Bijeenkomst herinrichting bijstandswet Gifvrij Groen op Contacta Grevelingen Nutsavond Zwarte poes Wilhelmina: Ik wil ook een baasje' Zeeuwse popprijzen belonen met name opmerkelijkheid speciaal voor lezers van de NIEUWSBODE EXTRA bonmot (0113) 374260 1 I v WOENSDAG 22 NOVEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA MIDDELHARNIS - In Galerie De Parterre in Middelharnis is tot en met zaterdag 16 december een expositie van schilderijen van materieschilder Rijnhard Schregardus uit Zierikzee. In galerie Josefme in Haamstede is tot en met vrijdag 15 de cember een expositie van gipspoppen die werden gemaakt door Ank Herstel. De poppenmaakster leerde zichzelf alle technieken aan. Haar favoriete materiaal daarbij bleek gips. Door zelf mal len te maken en duurdere gipssoorten te gebruiken bouwde Ank Herstel een eigen assortiment op. Ze bezoekt vaak poppenbeur- zen waar ze demonstraties geeft en schreef twee boeken over het maken van gipspoppen. De dames- en kinderpoppen zijn in Gale rie Josefine te zien op woensdag, donderdag en vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag als een cursus wordt gehouden. De galerie is gevestigd aan de Weststraat 25. GOES - Voor de vijfde keer wordt in het Ooster- scheldeziekenhuis in Goes een verkoop-exposi tie gehouden. Tot begin januari zijn er in de Ex- pogang van het ziekenhuis zo'n 125 werken te zien. Na zijn opleiding aan de grafi sche school koos Schregardus voor het vrije schilderen en voor een specifieke vorm hier van, namelijk het materie schilderen. In de loop der jaren bouwde hij een geheel eigen stijl op die hem door middel van exposities de nodige be langstelling opleverde. Het materieschilderen is nooit echt populair geweest. Ruig schilderen noemde men het weieens maar deze term kwam vaak voort uit de verge lijkingen die men trok met de traditionele schildertechnie ken. Het materieschilderen is ei- MIDDELBURG - In het Ont moetingscentrum Dauwendae- le in Middelburg wordt dins dag 12 december een thema-bijeenkomst gehouden over de herinrichting van de algemene bijstandswet. Het gaat om een initiatief van het district Zeeland van de FNV. De thema-bijeenkomst draagt de titel 'Het is vijf voor twaalf'. Het onderwerp wordt toegelicht door FNV- beleids medewerker V. D. Nieuwen- huis, de Middelburgse wethou der F. Smitskamp, de directeur van de Sociale Dienst gemeente Goes J. W. Schipper, chef Sociale Zaken gemeente Oostburg R. de Boer en medewerker gemeente Oostburg M. Sinke. Informat ie Onder leiding van Corry Da- men wordt een discussie ge houden. De thema-bijeenkomst is van 19.30 tot 22.00 uur. Nadere in formatie via telefoonnummer 0118-625655. genlijk in de twintigste eeuw veel succes gaan oogsten. Voor al de COBRA-beweging heeft een vooraanstaande rol ge speeld. Ook materiesten zoals Bram Bogart presenteerden zich op een meestal zeer ex pressieve wijze. Rijnhard Schregardus heeft dit materie- schilderen op een dusdanige wijze eigen gemaakt, dat zijn oeuvre in vele opzichten wei nig meer gemeen heeft met dat van andere materieschilders zoals bovengenoemde Bogart. De werkwijze van Schregar dus is die van een constructi vist en zijn composities lijken veeleer op architecturen dan op picturale ontladingen. Schregardus werkt met oer- symbolen. Spanningen wor den opgeroepen door het ge bruik van zowel organisch als anorganisch materiaal. Hij werkt dan ook vaak met ver schillende vormen van assem blage waarbij hij dikke lage verf mengt met onder meer zand. Door deze techniek doet de structuur van de door hem gebruikte materialen vaak denken aan prehistorische af beeldingen. De ruwe vorm met boeiende beeldtaal en kleurge bruik geeft het werk van Rijn hard Schregardus een eigen en vooral mystieke uitstraling. De schilderijen van Schregar dus zijn te zien tot en met 16 de cember in Galerie De Parterre, Voorstraat 31 in Middelharnis. De galerie is geopend op don derdag van 14.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en na afspraak, telefoon 0187- 483532. GOES - Tijdens de bedrijven- beurs Contacta, die nog tot en met donderdag 23 november wordt gehouden in de Zeeland hallen in Goes, presenteert de promotiegroep Gifvrij Groen zich. De promotiegroep wil zoveel mogelijk Zeeuwse groengebie den voor gemeenten en bedrij ven milieuvriendelijk behe ren. De groep doet dat door bij de bestrijding van onkruid altijd voorrang te verlenen aan gifvrije methoden en door de promotie van een eigen keur merk. Dit 'gifvrij groen' keurmerk is verkrijgbaar voor locaties waar bovendien wordt ge werkt met een beeldbestek. Aangesloten Bij de groep zijn vijf Zeeuwse bedrijven aangesloten, waar onder Braber Groenbeheer in Renesse, die samen met het Groenbedrijf van werkvoor zieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee gifvrij groenonder houd verzorgt in Dreischor. DREISCHOR - Tijdens de eer ste Nutsavond van het seizoen op vrijdag 24 november wordt een dia-presentatie verzorgd over de Grevelingen boven en onder water. Mevrouw Leerschoon van het Bezoekerscentrum Grevelin gen presenteert Grevelingen boven water. De heer Schip per, fotograaf en bioloog uit Middelburg, geeft een beeld van het fascinerende leven on der de waterspiegel. De bijeen komst wordt gehouden in het dorpshuis aan de Mr. P. Mogge- straat. De aanvang is 20.00 uur. Aan de expositie nemen zo'n 25 Zeeuwse kunstenaars deel. Het aanbod van kunstwerken is zeer verschillend. De ver koopprijs bedraagt maximaal 250 gulden. De expositie loopt tot 26 januari en is dagelijks te bezoeken. De kunstenaars die deelnemen zijn: Kees Bruynes, Ch. van den Berge-Weeenink, Linda Beuman, Fons de Brouwer, Co Copoolse, Gera Dauvillier, Ch ris Debets, Nelly den Engels- man-Korsuize, Jannie van Ha- negem-van de Hagen, Cock Ha- zelager, Kara Jansen, Wendy Jonkman, Truike van Maurik, Anke van Meer, Reynier de Munck, Annette Mussers, Ger ard Menken, Vera Niederer, G. van Rossum, Ton en Ans Rij kers, J. W. C. Sanderse, Ashot Safian, Willem Vader, Phia Verstraete en J. P. A. de Witte- de Regt. De poes Wilhelmina lijkt een beetje verontwaardigd. Haar zus Kara werd vorige week geplaatst en zij (nog) niet. Je ziet Wilhel mina denken:.Waarom zij\vel en ik niet. Ik, wil ook een baasje dat goed voor mij zorgt.Wilhelmina is een leuke, lieve poes van één jaar oud. die momenteel in het dierenasiel aan de Zandweg in Zierikzee vertoeft. Deze zwarte poes is rustig en aanhankelijk. Vertroeteld worden door het baasje vindt ze bijzonder fijn. Wil helmina kan goed overweg met andere katten. Zij wacht in het asiel tot een aardige baas of bazin zich voor haar meldt en hoopt een goed thuis te vinden. Voor eventuele verdere informatie is het asiel te bereiken via telefoonnummer 0111-417013. Er zitten veertig katten en vijf honden. De poedel Makker is nog niet ge plaatst. Hij wacht ook nog op een baasje. (Foto: Joop van Houdt) Oplage 30.500 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude-Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe-Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman b.v. Jannewekken 114301 HH Zierikzee Postbus 14300 AA Zierikzee Telefoon 0111 416551 Telefax 0111 414315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertentie Dinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 0111 691941 voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 0187 482554 Bezorging/Lezersservice 0111 -417314 tijdens kantooruren 8.30-17.00 uur Redaktie Tijdens kantooruren 0111 416551 toestel 225 Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 0111 416065 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 172.550. Advertentie 1 december bekendmaking MIDDELBURG - De nominatiecommissie voor de Zeeuwse popprijzen maakt 1 december de nominaties bekend voor de vier categorieën. De prijzen worden op 28 december uitgereikt. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 8 november zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- R. van Ast-Rijnberg, Burg. Gaststraat 8, Brouwershaven De tweede prijs: Een waardebon van 15,- Marian Rink, Azaleastraat 16, Sommelsdijk De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes: 35, 3 en - 20, 24, 30, 13, 30, 4, 21, 36, 25, 18. De Zeeuwse popprijzen zijn in gesteld door de Stichting Pop muziek Zeeland. Er zijn prij zen te winnen in vier categorieën: beste band, beste CD-produktie, beste demo en de Prijs van "het Zeeuwse pop publiek. Per categorie worden vier bands genomineerd. Voor de Prijs van het Zeeuwse poppu bliek kunnen tot 1 december popgroepen, demo's of CD's worden voorgedragen bij de nominatiecommissie. Ook popgroepen zelf kunnen zich tot deze datum aanmelden met een demo of CD die in 1995 is uitgebracht. De Zeeuwse popprijzen zijn be doeld als een extra duwtje in de rug voor de popmuziek in Zeeland. Bands die dit jaar een opvallende prestatie hebben neergezet worden met de prijs beloond voor met name de op merkelijkheid. De Stichting Popmuziek Zeeland gaat er im mers van uit dat een jonge, be ginnende band een even bij zondere prestatie kan neerzetten als een popgroep van geroutineerde muzikan ten. De derde prijs: Een waardebon van 10,- K. Nijholt, Doetinchemsestraat 36, Middelharnis Het sleutelwoord van de puzzel van 8 november is: Spies De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA-Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puz zel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 1 december in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel. Horizontaal: 1. scherp kijken om iets te raken; 4. proeftijd van kloosterlin gen; 10 grauw; 11. in handen van het gerecht van het vaderland geven; 12. insekt; 13. wig met slechts één schuin vlak; 14. smaller maken; 16. het vinden; 17. nutteloos/zonder doel; 20. vliesvleugelig insekt; 22. rondom; 23. verversdeeg; 25. politiedienaar (v); 28. de normale gang van zaken verstoren; 31. vriend; 32. afstammelingen in rechte lijn; 33. plaats in België t.o. van Kortrijk; 34. laten zien; 35. (veel) dorst hebbende (meerv.); 36. van agaatsteen. Verticaal: 1. bladsprietige kever met blauwe of groenachtige schilden; 2. jongen met wie men in dezelfde schoolklas zit; 3. wintersoep; 5. uitdruk king uit de volkstaal; 6. Guinees biggetje; 7. maand; 8. het tanen; 9. krom me lijn; 15. jongensnaam; 17. deel van het been; 18. slecht; 19. vlijerij; 20. sikkelvormig werphout; 21. toewijzen; 22. voegw.; 24. gehoororgaan; 26. boze kabouter; 27. Russische zweep met riemen; 29. koesterend; 30. iets wat men niet licht moet tellen. Deze bon is uitsluitend geldig van 26 november 1995 t/m 21 januari 1996. Max. aantal per bon 10 personen. Kortingstarieven uitsluitend met deze bon. Kortingstarieven van maandag t/m zaterdag Kinderen tot 4 jaar GRATIS. Kinderen vanaf 4 jaar 5,00 normaal: 9.00 Volwassenen vanaf 15 jaar 9,00 normaal: 18,50 Gezin (2 volw. 2' kind.) 27,00 normaal: 47,00 Zondagskortingstarief Kinderen tot 4 jaar GRATIS Kinderen vanaf 4 jaar 6,00 Volwassenen vanaf 15 jaar 12,00 Gezin (2 volw. 2 kind.)32,00 Openingstijden: zon-en maandag: 10.00 - 20.00 uur vrij-en zaterdag 10.00 - 22.00 uur dins- t/m donderdag 11.00 - 20.00 uur Toegangsprijzen excl. sauna, zonnebank, roma porta en myazaki. KAMPERLAND, de Roompot verwacht u dit jaar voor een sub tropisch avontuur. Roompot Zwemparadijs heeft in samen werking met De Nieuwsbode Extra een aantrekkelijk aanbod. Najaar, kou en regen verdwijnen in de mediterrane sferen van hel subtropisch zwemparadijs. Roompot Recreatie. Roompot Recreatie ligt aan de voet van de indrukwekkende Stormvloedkering in de monding van de Oosterschelde en bestaat al meer dan 30 jaar. Roompot Recreatie is van origi ne een camping, welke is uitge groeid tot een waar vakantiepark met luxe bungalows, een jacht haven en een subtropisch zwem paradijs. Zwemparadijs Het hoogtepunt van Roompot Recreatie voor jong en oud is het Subtropisch Zwemparadijs. Een ontdekkingstocht waard. Het Subtropisch Zwemparadijs heeft veel te bieden zoals hel golfslagbad, Turks stoombad, knuffelmuren, een 38 meter lange glijbaan, zonnebanken, verwarmd buitenbad, badshop, sauna's, het Romeinse Thermae Roma Porta of het Japanse Myazaki. Wist u overigens dat er in de Sophiaweg 1, 4493 PH Y.amperland (Zeeland) hal van Roompot Zwemparadijs nog veel meer te beleven valt? U vindt daar de badshop met een grote verscheidenheid aan badkleding.En wal dacht u van squashenOok dat is er tegen woordig mogelijk. Rackets en ballen zijn er te huur. Liefhebbers De echte liefhebbers zullen zich als herboren voelen na deze ont dekkingstocht. U kunt natuurlijk ook gaan zwemmen in het golf slagbad of, en dat is aan te beve len, een hapje of een drankje nuttigen in Resto Tropic, waar overigens ook complete maaltij den worden geserveerd. Middels bijgaande bon kunt u van dit alles genieten tegen een sterk gereduceerd tarief in de periode 26 november 1995 t/m 21 januari 1996. Wat let u nu nog, om ook een keer te komen! Al was het alleen maar om bij minder mooi weer, de subtropische warmte om u heen te voelen en alles buiten even te vergeten. We kunnen u verzekeren dat dat alleen al een aparte ervaring is. x

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 15