Hoofdrol keepers in onbesliste derby All-Ready laat winst glippen WIK genekt door vroege tegengoal Herindeling" afgeblazen Van den Hoek AU-Ready A Heuvelenloop Ouwerkerk verliest in Zeeuws-Vlaanderen MAANDAG 20 NOVEMBER 1995 NR 25878 7 Gedreven Duiveland in slotfase naast slordig DFS Huib Nortier en een van Duivelands nieuwe aanwinsten dueleren om de bal. (Foto: Joop van Houdt) BURGH-HAAMSTEDE - In de derby tussen DFS en Duiveland (1-1) speelden de beide doel- verdedigers Edwin van de Zande en Hans Ca- pelle een hoofdrol. In negatieve zin weliswaar, want bij de beide treffers gingen zij niet vrijuit. Competitie WIK blijft intact KERKWERVE - Het dameselftal van WIK, dat uitkomt in de tweede klasse, hoeft niet per 1 januari aan een nieuwe competitie te beginnen. De KNVB-afdeling Zeeland heeft dit de cluhs per brief duidelijk ge maakt. Van de vervroegde herindeling wordt afgezien omdat te veel clubs be zwaar hebben tegen het plan. Van een herindeling van de gen dus tussentijds promo afdelingen die vallen onder veren. het district Leiden was De bond wijst er overigens sprake omdat veel competi- wel op dat promoveren een ties incompleet waren en recht is en geen plicht. Iede- omdat het klasseverschil in re vereniging zal bijvoor- sommige klassen te groot beeld de reisafstand aan zou zijn. een kritische beschouwing Van ruim zeventig clubs die moeten onderwerpen, op verzoek van de KNVB reageerden, antwoorden 39 verenigingen negatief. Danieselftallen Slechts 24 clubs reageerden positief op de plannen, en Hoe de nieuwe competities negen verenigingen hadden er per september 1996 pre- weliswaar geen bezwaar, cies gaan uitzien is overi- maar stonden niet om een gens nog niet duidelijk. Dit herindeling" te springen. hangt mede af van het feit of er dameselftallen uit het Uit de reacties van de ver- nieuw te vormen district, enigingen werd wel duide- Zuid I (afdelingen Zeeland lijk dat de clubs voorstan- en Dordrecht) aan competi- der zijn van een dubbele ties in West 3 en West 4 zul- competitie met ingang van len deelnemen. Tevens is er het nieuwe seizoen. Met in- nog geen besluit genomen gang van augustus 1996 zal over de grote van de nieuwe er daarom sprake zijn yan competities. Deze zouden een najaars- en een voor- uit zes (hele competitie) of jaarscompetitie. Vanaf dat twaalf (halve competitie) moment kunnen verenigin- clubs kunnen bestaan. Coach: 'Veel persoonlijke fouten' TERNEUZEN - WIK-coach Peter van Poortvliet begint te wennen aan de wisselvalligheid van zijn ploeg. Genoegen neemt hij er echter niet mee. „We hadden vorige week juist zo'n goede start gemaakt in de eerste periode en met twee thuiswedstrijden in het vooruitzicht had een punt tegen Terneuzense Boys een goed uit gangspunt geweest." Het kwam er niet van. WIK verloor met 4-0. In de 58e minuut kreeg Duive- land-doelman Hans Capelle een terugspeelbal van Bart van der Hulle. Capelle wilde de bal retourneren maar schoof die precies in de voeten van Bas Hogenstein. De A-ju- nior, in de rust ingevallen voor Leon Verhage, week uit naar links en dwong Capelle daar mee tot een handeling. Hogen stein vond het gat in het doel en gaf de bal vanaf de rand van het strafschopgebied de juiste richting mee, 1-0. De wedstrijd leek hiermee ge speeld. DFS etaleerde het bete re voetbal en dat1 had zich met name in de eerste.twintig pii- Dus waren er na afloop zowaar nog opgeluchte gezichten te vinden in het Zierikzeese kamp. Even later kwam echter het besef dat er toch een punt verloren was in plaats van ge wonnen. ,,Van deze ploeg mag je absoluut niet verliezen, maar uiteindelijk moeten we nog blij zijn met een punt", al dus Wim in 't Veld die na af loop een tijdlang verslagen op de bank bleef zitten. ,,Het ging fout in onze aanval len", vond coach Jan Voshart. ,,De spelers liepen in het begin goed ten opzichte van de patro nen die ze moesten uitvoeren. De tweede helft was echter chaotisch. Ze gingen andere vormen bedenken waar ze ei- nuten geuit in een aanzienlijk aantal kansen. Met name Her- ber Goudzwaard had de score een aantal malen kunnen ope nen. Ook na de treffer had de koploper in de eerste klas nog enkele mogelijkheden op de 2- 0. Hans Capelle herstelde zich echter goed van zijn fatale fout en hield toen op miraculeuze wijze nog enkele ballen uit het doel. Geschorst DFS' topschutter Anco van der Linde bekeek het allemaal vanaf de zijkant en dacht er het zijne van. Het is dit seizoen genlijk geen vat op hebben. Bovendien zat er toen geen rust meer in het spel." In 't Veld: ,,Het draaide te stroef, misschien omdat we wat nieu we mensen in moesten pas sen." Niet gelukkig Bij All-Ready ontbrak Patrick den Dekker vanwege een knie blessure en Anita in 't Veld, die net hersteld is van een beenblessure, kreeg van Vos- hart een plaats op de bank toe bedeeld. Hun vervangers wa ren Peter Talen en Saar Torensma. AU-Ready begon met een 1-0 voorsprong door een treffer al eerder gebleken dat de ploeg zonder zijn inbreng aanvallen de impulsen mist. Vorige week was Van der Linde tijdens een oefenduel tegen Zeelandia uit het veld gestuurd. In overleg met de club was hij daarom nu alvast maar twee wedstrijden buitengesloten. De straf kan dan van de uiteindelijke schor singen worden afgehaald. ,,Ik werd de hele wedstrijd ge schopt, en op het eind schopte ik een keer terug. Stom, maar het is niet anders. In overleg met de trainer en het bestuur sta ik nu alvast langs de kant, want we krijgen nu relatief wat mindere tegenstanders." Zeven minuten voor tijd viel de onverwachte gelijkmaker. Een wanhoopsactie van Remi- do Dusic, die daarmee ook in zijn tweede wedstrijd na zijn terugkeer succesvol was. Dusic kreeg de bal na een afgeslagen aanval van DFS op de middel van Wouter van Marie. Nicole Ligthart maakte echter al snel gelijk waarna een periode in trad van tien minuten waarin niet werd gescoord. Dat mocht vooral de thuisclub zich aan trekken. All-Ready schoot in die fase namelijk veelvuldig op doel. Vooral Wim in 't Veld was niet gelukkig in zijn schoten. Maar naarmate het aantal schoten vorderde nam statistisch ge zien de kans toe dat hij eens zou raakschieten. Dus brak hij uiteindelijk met twee treffers de wedstrijd open, 3-1. ,,Maar zo is het hele spelletje. Een goe de rebound en veel schieten", zou In 't Veld na afloop verkla ren. Via 3-2 liep All-Ready uit naar een 6-2 voorsprong. Daarna be gon de malaise. Volgens coach André de Bruin van Oranje Zwart, zette het verval van All-Ready zich in door de ande re speelwijze van zijn ploeg. ,,In de rust heb ik twee dames, die geen vat op hun dames had den, gewisseld. Daarna ging het stukken beter. Bovendien haalden we de organisatie wat lijn in zijn voeten, maar zag drie verdedigers voor zich. Hij liep tien meter en toen hij zag dat hij niet veel verder zou ko men deed hij wat een aanvaller nou eenmaal graag doet, hij schoot op doel. Via een voet van een verdediger kreeg de bal wat meer hoogte en pas bo ven de rand van het zestienme tergebied zette het projectiel de landing in. De bal kwam op de lat en dat was met een schot dat van zo ver kwam al een he le kunst. De terugspringende bal ging echter via het achter hoofd van doelman Van de Zande het doel in, 1-1. Zeldzaam „Een zeldzame goal", vond DFS-coach Cees J-öosse. Coach Van Lent van Duiveland vond dat de treffer de keeper aange rekend kon worden. „Die had duidelijk verkeerdgetimed. strakker aan. We lieten ons niet langer het spel opdringen, zoals in de eerste helft." Verantwoordelijk Van 6-2 kwam Oranje Zwart terug tot 6-4 en van 7-4 werd het 7-7. Wim in 't Veld voelde zich voor een groot deel verant woordelijk voor de come-back van de al vrijwel geslagen te genstander. „Bij 7-4 miste ik een grote kans en toen viel het doelpunt aan de andere kant. Raak ik wel, dan komen we weer op vier punten voor sprong, nu waren het er ineens twee." Die misser was de inleiding tot een hectische slotfase waarin In 't Veld eerst nog de 8-7 scoor de. Jan Voshart bracht op dat moment A-junior Jan Willen van Nieuwenhuyze in voor Pe ter Talen en bij de 8-8 kwam Anita in 't Veld in de ploeg voor Saar Torensma. Voshart: „Om wat meer lengte te heb ben onder de korf." Het mocht niet baten. Een ge lijkspel was opeens het hoogst haalbare en ook dat kwam aan een zijden draad te hangen toen de arbiter Oranje Zwart in de slotseconden een straf worp toewees. Piet Reedijk voelde zich namens de bezoe kers geroepen het vonnis te vellen, maar wierp de bal, die hij te weinig vaart mee had ge geven, tegen de zijkant van de mand. Voor Jan Voshart was het te leurstellende gelijke spel nog geen reden zijn ambities bij te stellen. „Mijn doel blijft het zelfde. Promoveren naar het district. Na twee wedstrijden zullen we echter toch moeten bekijken of we het doel aan moeten passen." Over twee weken zal er meer duidelijkheid zijn over de kan sen van de korfballers. Dan staat de topper tegen Vol treffers op het programma. All-Ready - Oranje Zwart 8-8. Scores All-Ready: Wim in 't Veld 3, Wouter van Marie 1, Saar Torensma 1, Esther Snoek 1, Peter Talen -1 en Mir jam van Tiggelhoven 1. Hij zal wel gedacht hebben dat de bal over zou gaan." Van Lent was overigens de eer ste om te erkennen dat zijn ploeg met het gelijke spel meer kreeg dan het verdiende. „DFS was verreweg de betere ploeg. We zijn eigenlijk niet ge vaarlijk geweest. Zij hadden ook het beste voetbal, maar zo zie je maar weer dat je met in zet veel goed kunt maken." De nog ongeslagen oefenmees- ter heeft echter nog bergen werk te verzetten. „We zijn echter nog geen 'eenheid. Ik zoek eigenlijk nog een vleugel spits en een diepe spits. Ik heb nu een paar spelers gepro beerd, maar Chris Stouten, Zi- co en Bisu zijn meer zwervers. Ik zie in hen meer middenvel ders." Voor DFS, dat de competitie begon met een reeks overwin ningen, was dit het vijfde gelij ke spel in de competitie. De ploeg staat op doelsaldo nog bovenaan, maar SPS is inmid dels wat het aantal punten be treft op gelijke hoogte geko men. Joosse: „Er lopen momenteel een paar spelers rond die weinig zelfvertrou wen hebben. Ik denk dat dat voor een deel door de druk komt die het koploper zijn met zich meebrengt. De verwach tingen bij het publiek moeten ook niet te hoog worden na een paar leuke wedstrijden. De doelstelling is promoveren door bij de eerste vier te eindi gen, we hoeven geen kampioen te worden." DFS - Duiveland 1-1 (0-0). 58. Bas Hogenstein 1-0, 83. Remi- do Dusic 1-1. Scheidsrechter: Wil van de Wa ter uit Goes. Geel: Herber Goudzwaard (DFS). Toeschouwers: 150. DFS: Edwin van de Zande; Cle ment Rijnberg, Dagmar van der Salm, Ronald Braam, Fer ry Jansen, Arco Dekker (60. Marco van de Zande), Huub Nortier, Herber Goudzwaard, Leon Verhage (45. Bas Hogen stein), Richard Eerdmans en René Brussé. Duiveland: Hans Capelle, Adrie de Jonge, Marco Panne- koek, Bert Verhoek, Bart van der Hulle, Jacco de Bruine, Remido Dusic, S. Nelson (30. Piola), Chris Stouten (60. Joop Wesdorp), Rob Wijnstekers, S. Hernando. STRIJEN - Mischa van den Hoek, die halverwege dit jaar overstapte van Renesse naar Strijen, kreeg zaterdag in de wedstrijd tegen koploper Achilles Veen voor het eerst dit seizoen een basisplaats toe bedeeld. Hoewel aan het resultaat (2-0 nederlaag), niet is af te zien dat Van den Hoek een ruime vol doende haalde, is de midden velder, die sinds kort weer blessurevrij is, vol vertrouwen over de toekomst. „Ik hoop volgende week opnieuw in de basis te kunnen beginnen. Dat ik een tijd in het tweede heb gespeeld is logisch, want in de voorbereiding, in de wedstrijd tegen Bruse Boys, raakte ik opnieuw geblesseerd." Z1ERIKZEE - De A-junioren van korfbalvereniging All- Ready hebben hun tweede competitiepartij ruim gewon nen. Animo A2 was gezien de 12-1 zege geen partij. Verdedigend speelde All-Rea dy een uitstekende partij, ter wijl ook aanvallend, met name voor de rust, het heel soepei tjes draaide bij de Zierikzeese ploeg. De doelpunten kwamen op naam van Maurice Brul 4, Jan Willem van Nieuwenhuyze 3, Michiel Brul 2, Leonie van Nieuwenhuyze 1, Anouk van Tiggelhdven 1, en Guido Klap 1. NIJMEGEN - Vier leden van Delta Sport hebben in Nijme gen meegedaan aan de Zeven Heuvelenloop. Aan deze stra- tenloop over 15 kilometer na men in totaal 7340 atleten deel. Van de vier Schouwen-Duive- landse atleten was André Lems de snelste. Hij realiseer de een tijd van één uur en vier minuten. Gert-Jan de Glopper kwam een minuut later over de streep. Brigitta Lems finishte in 1.12.00 uur en Koos Resoorts klokje stond stil op 1.25.00 uur. Persoonlijke fouten van zijn spelers en scheidsrechter Van Heusden waren volgens de coach dè oorzaken van het for se verlies. Na twee minuten nam de arbiter in de ogen van WIK's coach en in die van zijn spelers een verkeerde beslis sing. „Na een hoog voorgege ven vrije trap, liep een van de spelers van Terneuzense Boys achteruit om de bal te koppen. Wilco Cooman stond daar en probeerde de aankomende man af te weren. De scheids rechter zag daar een duw in en legde de bal op te stip." De strafschop werd benut en daarmee was het beeld,'van de wedstrijd bepaald. Van Poort vliet: „WIK is nog erg gevoelig voor het scoreverloop. Als we achter komen is de knop moei lijk om te zetten. We hebben nog steeds moeite om zelf het spel te maken. Dat bleek ook wel, want daarna hebben we eigenlijk maar één echte kans gecreëerd." En ook bij die kans speelde de scheidsrechter in de ogen van Van Poortvliet een negatieve rol. „Een van links voorgege ven bal, belandde bij de twee de paal. Eric Jan Kort raakte half, maar zag de bal wel over de lijn gaan. De scheidsrech ter, die erg ver weg stond, vond van niet en liet doorspe len." Balverlies Een verdedigingsfout bracht BIERVLIET - Ouwerkerk maakte een lange reis en kwam zonder punten terug. Tegen het Zeeuws-Vlaamse Biervliet werd door de ploeg van Jaap Goud'een 3-0 neder laag geleden. Enig excuus viel er wel aan te dragen voor de nederlaag. Om diverse redenen vielen deze week spelers af. „Ik miste Wil liam Remeeus, Wim en John Hage, John Roks en Joeri Pan- kow. Maar chapeau voor de in vallers hoor. Die hebben er al les aan gedaan", verklaarde Goud na afloop. Met Jan de Vrieze in de goal (ook eerste en tweede keeper Michel Begemann en Pascal Dalebout konden niet van de partij zijn) hield Ouwerkerk Biervliet voor rust op 0-0. Kort tien minuten voor rust WIK nog verder van huis. Eerst leed Wilco Cooman balverlies en vervolgens ging de bal door de benen van Han van de Sande richting de vrijstaande spits. Deze had geen moeite om Krijn Hendrikse voor de tweede keer te passeren. De tweede helft liep het hele maal niet meer bij de Kerk- werfse ploeg. Van Poortvliet. „We konden de spitsen niet meer bereiken. Er werd slor dig gespeeld." Uit de eigen opbouw ontstond zo opnieuw een fataal balver lies. Een derde goal voor de thuisclub was het vervolg. Acht minuten voor het einde kwam de eindstand op het bord toen drie verdedigers toe stonden dat een Terneuzense aanvaller op doel kon koppen. Normaal geen moeilijke bal voor Krijn Hendrikse, maar hij gleed weg, waardoor de 4-0 een feit werd. Terneuzense Boys - WIK 4-0 (2-0). Paul Sieck 1-0, Peter Land'a 2-0, Gilbert Tieleman 3-. 0, Jaap Pijpelink 4-0. Scheidsrechter: Van Heusden uit Ammerzoden. Geel: Wilco Cooman (WIK). WIK: Krijn Hendrikse, Han van de Sande (45. Theo Witten berg), Erwin Ganzeman, Wilco Cooman (45. Maurice de Vlie- gar), Eric de Vlieger, Joost Rot te, Eric Jan Kort, Marco Gan zeman, Leon Hendrikse, Richard Verhage, Elmar Ver hage. na rust kreeg de Duivelandse ploeg via 'Leen van der Meij- den, kopbal op de lat, haar bes te kans en wist de ploeg enige tijd druk uit te oefenen op de defensie van Biervliet. Onnodig balverlies leidde ech ter de eerste tegentreffer in. Jurgen Hoorenweghe profi teerde dankbaar. Daarna speelde Ouwerkerk ruim twin tig minuten op Biervliets speelhelft. „En dat is dan ons onvermogen dat we daar geen gebruik van maken", legde Goud Ouwerkerks zwakste plek bloot. In de laatste tien minuten van de wedstrijd ging het nog goed fout. Michael Da lebout maakte eerst hands in het strafschopgebied en ging daarna nogmaals in de fout. William Vaes scoorde twee keer. Oranje Zwart mist strafworp in slotfase Peter Talen kijkt toe hoe Oranje Zwart-speelster Nicole Ligthart op weg gaat naar een treffer. ZIERIKZEE - De korfballers van All-Ready zijn de zaalcompetitie slecht begonnen. In het duel met Oranje Zwart leek de ploeg in sport hal Onderdak in Zierikzee op een eenvoudige zege af te gaan, maar een 6-2 voorsprong werd verspeeld en bij een 8-8 stand misten de bezoe kers in de laatste seconden van de wedstrijd een strafworp. Personele problemen voor Goud

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7