7^64- van de Sint Sinterklaas- en Kerst-aktie KIK 20% 30% Topgeuren tegen bodem-prijzen allemaal in feestverpakking Sinterklaas op Schouwen-Duiveiand op alle winterjacks op alle 2-delige pakjes Spetterende Extra koopavonden: zoc SURPRISE KRANT Nog heel even en dan is het weer zover: Sinterklaas en zijn trouwe knechten zullen op Schouwen-Duiveiand voet aan wal zetten. Op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveiand vin den rondom deze feestelijke gebeurtenis diverse activiteiten plaats. ZIERIKZEE: Zaterdag 18 november. Aankomst om 11.30 uur in de Oude Haven. Om 12.00 uur wordt Sint Nico- laas verwelkomd door de burgemees ter. Voor de muzikale omlijsting zor gen Kunst en Eer en de Mini-Stars. Om 12.15 uur begroet Sinterklaas de kin deren op het Havenplein. Om 13.30 uur is er de kindervoorstelling Ali-Ali- Suleika onder de Beuze. Deze voor stelling wordt herhaald om 14.30 en om 15.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE: Zaterdag 18 november om 13.00 uur bij de haven van Burghsluis. Sinterklaas rijdt daar na in een open auto naar de Burghse Ring begeleid door Muziekkorps De Witte van Haemstede. De jongste kin deren mogen mee in de stoet achter Sint Nicolaas in de 'Jan Plezier'. Daar achter rijden de oudere kinderen met versierde fietsen. Er is een wedstrijd wie de mooist versierde fiets heeft. De winnaar verdient een mountainbike. Vanaf 15.00 uur is er een kinderpro gramma in De Schutse. RENESSE: Zaterdag 18 november om 13.00 uur op het parkeerterrein aan de Loane (bij het voetbalveld). Sin terklaas gaat voorop met paard en wagen, begeleid door Luctoret Emer- go voor een optocht door het dorp, die eindigt bij het dorpshuis. Daar worden allerlei spelen georganiseerd voor de kinderen. Er is een ballenbak, een springkussen en andere activiteiten. De kinderen krijgen gratis suikerspin nen. ELLEMEET: Dinsdag 5 december komt Sint 's morgens om 9.00 uur aan op het schoolplein. Verder is er op school een feestprogramma. SCHARENDIJKE: Dinsdag 5 decem ber komt Sint Nicolaas om 8.45 uur aan in de haven van Scharendijke en wordt daar ontvangen door de burge meester en de schooljeugd. Er volgt een rondgang door het dorp. Het daarop volgende feestprogramma speelt zich af op school. BROUWERSHAVEN: Zaterdag 25 november om 13.00 uur komen Sinten zijn Pieten in de haven (zuidzijde) aan. Het feest wordt opgeluisterd door mu ziekvereniging Apollo en Apollonia. Na het welkom wordt het feest voort gezet in het Tonnenmagazijn met een kinderprogrammma, waarbij een clown optreedt. Dit duurt tot ongeveer 16.30 uur. Die middag wordt de prijs winnaar van de Sinterklaasactie be kend gemaakt. Die actie begint op 16 november. NOORDWELLE: Maandag 4 decem ber om 19.00 uur wordt Sinterklaas verwacht in het dorpshuis. NOORDGOUWE: Zaterdag 25 no vember om 13.00 uur komen Sint en Piet bij café Van der Weijde. Voor jong en oud is er om 15.00 uur een play- backshow in café Van der Weijde. DREISCHOR: Zaterdag 2 december viert Dreischor Sinterklaasavond om 19.00 uur in het dorpshuis. NIEUWERKERK: Zaterdag 25 no vember om 9.50 uur is de intocht van Sinterklaas op het plein bij het dorps huis. Daarna gaat men achter de mu ziek aan in optocht door het dorp en om 10.00 uur wordt Sint Nicolaas ont vangen door de burgemeester bij het dorpshuis. Om 14.00 uur is er in het dorpshuis een play-backshow voor kinderen uit Nieuwerkerk tot 16 jaar. Presentatie door Mariska de Boer van Radio Schouwen-Duiveiand. Om 16.00 uur volgt de prijsuitreiking. Om 19.00 uur is er in het dorpshuis een disco-avond, waarbij iedereen wel kom is. BRUINISSE: Zaterdag 18 november komt de goede Sint om 14.00 uur aan met zijn boot in de haven, OOSTERLAND: Zaterdag 25 novem ber, om 14.00 uur, komt Sint Nicolaas aan bij de Pleisterplaats. Met mede werking van Oosterlands Fanfare is er daarna een optocht naar het dorps huis. In Oosterhof is er dan een kinder programma met een toneelstuk. OUWERKERK: Vrijdag 24 november begint het Sinterklaasfeest om 16.00 uur op de Ring. Om 16.15 uur gaan de kinderen, die nog niet naar de basis school gaan naar restaurant La Butte. De basisschoolkindéren gaan naar het dorpshuis om daar leuke dingen te knutselen voor de Sint. Daarna komen Sint en de Pieten naar het dorpshuis en ze voeren daar voor de kinderen eeh toneelstuk op. ZONNEMAIRE: Zaterdag 25 novem ber komt Sinterklaas om 10.00 uur aan. Verzamelen op het Breedveld en met de harmonie Nut en Uitspanning vertrekt men dan naar het dorpshuis. Daarna een kinderprogramma. Om 19.00 uur is er'een play-backshow in het dorpshuis met na afloop daarvan een disco-avond. Bewaar een tijdje kleine doosjes en blikjes. Deze kunt u voor Sinterklaas beplakken met gekleurd papier om er daarna cadeautjes in te doen. Kijk naar de vorm van het te geven ca deau. Maak er dan iets van dat er op lijkt. Van een voetbal kunt u een groe ne kool maken en van een platte schaal een kersenvlaai. Let bij het kopen van kinderspeelgoed op de waarde van de verpakking. Grote dozen zijn duur en het gaat ten slotte om de inhoud. Bij het maken van rijmpjes helpt het vaak heel goed om aan een bekend liedje te denken. De rijmwoorden komen dan vanzelf. Let bij het uitdelen van de pakjes goed op de volgorde. Het is heel pijnlijk als de een al drie keer een pakje heeft gehad en de ander nog helemaal niet. Dus niet willekeurig in een doos gooi en maarop volgorde leggen. Het is ook verstandig om als u een pakjesavond met veel mensen organi seert een soort van ceremoniemees ter aan te stellen om alles in goede banen te leiden. Namen schrijven op grillige pakjes is moeilijk en deze zijn dan vaak moeilijk leesbaar. Schrijf de naam er tevoren op of gebruik Sint Nicolaasstickers. Een CD-bon of een abonnement kunt u heel leuk verpakken in een oude pla tenhoes. Vervang zo mogelijk een foto van de betreffende artiest door foto's van de ontvanger van de surprise. Vergeet niet om voldoende alcohol vrije dranken in huis te halen voor de genen die nog moeten rijden. Spreek in familieverband een mini mum- en maximumbedrag af wat de waarde van de cadeautjes betreft. Juist op sinterklaasavond mogen we geen scheve ogen maken. Breekbare cadeautjes kunt u het beste verpakken in bubbeltjes- plas tic. Je moet dan wel heel ruw te werk gaan wil er dan nog een beschadiging optreden. Gebruik vooral bij pakjes voor oude ren niet te veel plakband. Het is heel vervelend om een pakje niet open te kunnen krijgen als iedereen op je vin gers zit te kijken. Heeft u Sint en Piet gevraagd uw pak jes te komen uitdelen, zorg dan dat alles klaar staat. Zij hebben natuurlijk veel te doen en zullen het niet prettig vinden om te moeten wachten. Warme koopjes bij Agnes Mode (behalve de kerstcollectie) Drogisterij-Parfumerie Dam 7 - Zierikzee donderdag 30 november maanda? 4 december vrijdag I december woensdag 20 december donderdag 21 december vrijdag 22 december

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 17