Ruime zege dammers in Bergen op Zoom Ruime zege voor teams van Slager en Braber Fluijt vangt genoeg bot Plaatsingswedstrijd NK groepsspringen Bootviskampioenschap voor Ruud Vercruysse Romario Tweede stek Stef Nelisse Winst voor adspiranten Delta Sport Halve marathon Kwiek Scaldina Oscar Moens naar Go Ahead VRIJDAG 17 NOVEMBER 1995 NR 25877 HSV Oosterschelde ZIERIKZEE - Met een minieme voorsprong van slechts 110 gram vis op zijn naaste belager Bram Vroegop is Ruud Vercruysse er in ge slaagd het bootviskampioenschap van de HSV Oosterschelde op zijn erelijst bij te schrijven. Op de derde plaats eindigde ju niorlid Jos Pannekoek. Vijf deelnemers vingen niets. Toen de dertig deelnemers met de ms Zeelandia vanuit de haven van Burghsluis vertrokken, twijfelde menigeen eraan wel voldoende aas meegenomen te hebben. De Oosterschelde was immers vergeven van de steen bolken. Sommigen hadden dan ook op de valreep nog wat ex tra porties pieren ingeslagen om maar niet halverwege de dag met lege haken te staan. Reeds op de eerste ankerplaats nabij het Zierikzeese haven hoofd werd deze illusie wreed verstoord. Weinig of geen steenbolk. Slechts wat onder maatse scharretjes en enkele puitalen, waarvan sommige hoogzwanger toonden interes se in de aangeboden heerlijk heden. Toen oud-voorzitter Bram Vroegop na een half uur vissen dan ook een joekel van een bot met een gewicht van 1225 gram wist te landen, was hij meteen een serieuze kans hebber voor de titel. Ook na dat verkast was naar dieper water bleef het huilen met de pet op. Wel werd nu wat meer bovenmaatse vis gevangen waaronder enkele wijtingen en steenbolken een verdwaal de schar en schol en zelfs een pitvis. Noodlot Bij het ingaan van de laatste visperiode hoefde Bram Vroegop zich dan ook nog to taal geen zorgen te maken, te meer hij ook nog eens twee maatse wijtingen had gevan gen. In de laatste periode sloeg voor hem echter het noodlot toe. Ruud Vercruysse, die tot dan slechts één bovenmaatse vis had weten te verschalken, kwam nu op het achterdek te staan, precies op de plek waar in de voorgaande periode en kele vissen waren gevangen en ook nog de nodige aanbeten ge mist. Er bleek op enige afstand van de boot een kleirand te lig gen, die de overgang naar nog dieper water aangaf. Een ge liefde plaats voor de vis om te azen. Vercruysse wist de mogelijk heden van dit buitenkansje prima uit te buiten en slaagde erin om in zo'n twee uur tijd elf bovenmaatse vissen (steen bolk en wijting) te vangen. Ook enkele van zijn buren pro fiteerden mee terwijl op de rest van de boot bijna niets meer werd gevangen. Onduidelijk Toch bleef het tot het einde van de wedstrijd onduidelijk wie nu het meeste gewicht aan vis had gevangen, temeer daar de vissen van Vercruysse niet bij zonder groot waren. De wed strijd leek vlak voor het eind signaal zelfs nog een verrassende ontknoping te krijgen toen juniorlid Jos Pan nekoek een gulletje van zo'n acht ons aan boord wist te trekken terwijl hij ook al twee wijtingen en een grote steen- bolk in zijn net had. Bij de weging bleek Vercruys se dan toch de uiteindelijke winnaar. De uitslag luidt: 1. Ruud Vercruysse, 1880 gram; 2. Bram Vroegop, 1770; 3. Jos Pannekoek, 1650; 4. Tonny de Vlieger, 1560; 5. Rinus Labeur, 1460; 6. Eddy Smit, 1035; 7. Marcel IJzebrand, 975; 8. Jos Reijniers, 955; 9. Steehouder, 860 en 10. Rob van de Zande, 750. Cor Boot in gepeins verzonken. Hij miste in de tijdnoodfase de winnende zet in zijn partij te gen Roodenburg. (Archieffoto) ZIERIKZEE - In de tweede competitiewed strijd van de Zeeuwse hoofdklasse heeft het achttal van damclub Zierikzee een 6-10 over winning behaald op BVD uit Bergen op Zoom. Na twee competitieronden bezet de damvereniging een plaats in de subtop met drie wedstrijdpunten. Zierikzee behaalde in Ber gen op Zoom een verdiende overwinning. Met wat meer concentratie en zorgvuldiger spel had zelfs een grotere ze ge in het verschiet gelegen. Aart Walraven en John Ho nig waren het eerst klaar. Zij haalden beiden een remise. Het eerste winstpunt van de avond ging naar Rinus van der Wielen die op het eerste bord tegenstander F. Berk- holst inpakte in een goede aanvalspartij. Cor Smalheer kwam in het middenspel tot een dam. Dit voordeel bleek genoeg voor winst. Op het achtste bord verloor Jaap Huigens daar entegen jammerlijk omdat hij in een remisestand naliet een schijf te offeren. Ook aan Sjaak Douw ging de winst voorbij. Hij liet zijn tegenstander te ver doorko men op het moment dat hij al gewonnen stond. Remise was zijn deel. Ook Cor Boot had de winst voor het grijpen, maar in de tijdnoodfase miste hij de juiste zet, waardoor ook hij remise moest toestaan. Jos de Wild speelde sterk, kwam een schijf voor en won vervolgens het eindspel. De derde ronde staat voor 24 november op de rol. Dan speelt Zierikzee een thuis wedstrijd tegen het tweede van 's-Gravenpolder. BDV Bergen op Zoom - Zie rikzee 6-10. F. Berkholst - M. Van de Wielen 0-2, P. Noor- dijk - J. Honig 1-1, J. van Beeck - A. Walraven 1-1, H. Roodenburgh - C. Boot 1-1, G. Franken - J. de Wild 0-2, J. van Elewout - S. Douw 1-1, A. van Alphen - J. Smalheer 0-2, R. Dusebout - J. Huigens 2-0. RIO DE JANEIRO (AFP) - Fla- mengo heeft nog weinig plezier van Romario gehad. Sinds zijn terugkeer in de Braziliaanse competitie wordt de oud- PSV'er achtervolgd door bles sures. Woensdag verrekte de aanval ler een spier waardoor hij het einde van de competitie moet missen. Romario viel woens dag in de tweede helft van het Super-Cupduel tegen Cruzeiro geblesseerd uit. Donderdag bleek dat de blessure hem mi nimaal drie weken aan de kant houdt. ZIERIKZEE - Stef Nelisse is tijdens springwedstrijden in Serooskerke (W) als tweede geëindigd. In de L-klasse sprong de ruiter met Evita de eerste omloop foutloos, de tweede keer raakte hij één balk. In Hoek van Holland viel Ne lisse niet in de prijzen. Dit om dat hij met zijn paard in het veld van twintig deelnemers in de enige omloop een balk raak te. Dit weekeinde komt Nelisse uit in Vlissingen. Hier strijdt hij om de Leeuwen trofee. Ne lisse heeft met Evita inmiddels genoeg punten verzameld om te mogen promoveren naar de M-klasse. De ruiter wil hier echter mee wachten tot het voorjaar. ZIERIKZEE - De jongens ad- spiranten A van handbalver eniging Delta Sport hebben hun vierde competitiewed strijd een ruime overwinning behaald op Unitas, 12-3. Delta Sport steunde dit duel op een sterke verdediging, terwijl ook aanvallend de zaken op rolletjes liepen. Bij een 3-0 voorsprong stopte keeper Jac- co de Looff een strafworp, waardoor het doel de gehele eerste helft schoon blééf. De doelpunten voor de Zierikzee se ploeg werden gemaakt door Wilbert Eekhof 3x, Michael van Katwijk 2x, Ferdi Reédijk 2x, Jimmy Niemans 2x, Guust Sluijs, Ivo Witteman en Arjo Nieuwkoop. ZIERIKZEE - In de zaalvoetbalcompetitie van sporthal Onderdak heeft het team van Garage Slager vernietigend uitgehaald tegen de mannen van Coen Honig, 8-0. Braber Groenvoorziening haalde ook een marge van acht doelpunten. Stella Boys II werd met 11-3 het slachtoffer. In de competitie van Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen is Trinity op de weg terug. Koploper Vanity werd met 5-1 verslagen. In de tweede klas aldaar liet het eerste team van het AZC een duur puntje liggen tegen Velocitas. 2e klas Gar. v.d.Have-De Keien 5-5 PTT-Studio Marktje 4-2 Stella Boys 1-Zeelandia 1 2-3 Bijmakelaardij-Cafe 't Oekje 3-1 3e klas Zeelandia 2-Profile Tyre 1-3 Braber Groenv.-Stella Boys 2 11-3 Dreischor-The Pit 3-7 Coen Honig-Garage Slager 0-8 Gar. v.d.Have De Keien PTT Bijmakelaardij 'Zeelandia 1 Studio Marktje FC Kerkwerve Cafe 't Oekje Stella Boys 1 7 5 2 7 3 7 1 0 17 42 - 17 1 16 43 - 17 1 16 26 - 17 2 16 29 - 24 3 12 23 - 21 3 10 20 - 26 6 3 12- 31 6 3 16 - 37 7 0 6 - 27 The Pit Dreischor Profile Tyre Braber Groenv. Zeelandia 2 Garage Slager Stella Boys 2 Coen Honig 6 1 0 19 43 5 0 2 15 35 4 1 2 13 29 3 1 3 10 27 2 2 3 8 15 2 0 5 6 20 1 2 4 5 20 1 1 5 4 10 ZIERIKZEE - De laatste wedstrijd meetellende voor het clubkampioen schap van hengelsportvereniging Dreischor is gewonnen door Dirk Fluijt. Hij ving drie botten met een totale lengte van 91 centimeter. Bij de junioren ging de hoogste eer naar Johan van der Velde met 72 centi meter. Deze zesde wedstrijd moest de beslissing brengen wie zich clubkampioen 1995 mag gaan noemen. De beste vijf uit het klassement stonden op minder dan tachtig centimeter van el kaar verwijderd. Het vangen van drie botten kon dus de be slissing brengen. Gelijk na de eerste worp kon Rinus de Jon ge al een bot van twintig centi- meter op de meetlat leggen. Later in de wedstrijd ving hij er nog één van dertig centime ter, en aan het einde van de wedstrijd kwam ernog een grotere op de kant. Die laatste bot schoot echter op de glooiing los van de haak en kon het water bereiken voor dat Rinus hem kon grijpen. In tussen hadden ook Johan Ver west en Dirk Fluijt een drietal botten kunnen vangen. Ook ju nior Johan van der Velde liet zich niet onbetuigd, hij ving er ook drie. Bij de overige deelne mers bleef de vangst beperkt tot een enkele bot of gewoon niets. In totaal werden er achttien botten gevangen met een tota le lengte van ruim vijf meter. De uitslag van de wedstrijd is als volgt: 1. Dirk Fluijt 91 pun ten, 2. Johan Verwest 88, 3. Jo han van der Velde 72, tevens winnaar bij de junioren, 4. Ri nus de Jonge 50. 5. Leen den Engelsman 37. De einduitslag zal bekend gemaakt worden op de leden vergadering die zal worden ge houden op vrijdagavond 24 november in het verenigings gebouw aan de Sportweg in Sirjansland. De ledenvergade ring zal tevens in het teken staan van het veertigjarig be staan van de vereniging. Niels Gebraad Hoplfl. mTns Zoo meier'. W "Th€.odoor t>M, ■Spfclfe.n o\ieS\6ey\'S m?r\?6ol(L- MONSTER - Enkele atleten van Delta Sport hebben in Monster meegedaan aan de zo genaamde Jan Olsthoornloop. Het betrof hier een halve ma rathon. In het veld van 880 deelnemers reikte John Quaak tot de 49ste plaats. Hij realiseerde op het parcours, dat onder meer acht kilometer ondergrond van los zand bevatte, een tijd van 1.23.21 uur. Jos Brands werd 130e op zeven minuten van Quaak. Adrie Noordijke werd 282e, wat tevens een dertiende plaats inhield in het klasse ment voor mannen boven de 50 jaar. Zijn tijd bedroeg 1.37.54. ROTTERDAM - In Rotterdam in de loting verricht voor de derde ronde van de districtsbe ker volleybal. Voor Schouwen-Duiveland is alleen het damesteam van Kwiek van de partij. Na de winst op Molenwiek heeft het lot Kwiek gekoppeld aan Kan goeroes. De Bruse ploeg speelt op vrijdag 1 december een 'thuiswedstrijd. Het aanvangs- tijdstip is nog niet bekend. ZIERIKZEE - Het eerste senio renteam van tafeltennisver eniging Scaldina heeft zijn uit wedstrijd tegen 't Zand met 3-7 gewonnen. Het tweede senio renteam pakte de laatste stro halm in de strijd tegen degra datie. Er werd met 2-8 van Arnemuiden gewonnen. Omdat Michel Holm niet kon spelen werd een beroep gedaan op Hans Volkeri. Dat pakte goed uit. Volkeri mist competi tie-ritme, maar compenseerde dat met agressief spel. Daar mee behaalde hij twee over winningen. Alleen tegen C. Marijs ging Volkeri ten onder. Ook Cor Smalheer en Arjan Bom wisten twee keer te win nen. Smalheer verloor van J. v. d. Voorde en Bom verloor van Marijs. Het gelegenheidskop pel Smalheer/Volkeri was ook succesvol, zodat een 3-7 over winning werd geboekt. Scaldina 2 was in Arnemuiden goed op dreef. Erik Stoel was de beste man met drie over winningen en zijn aandeel in het dubbel samen met Jan Kik. Het eerste jeugdteam van Scal dina sloot de uitwedstrijd te gen 't Zand af met 5-5. ZIERIKZEE - Op zaterdag 18 november wordt in Oisterbeek de plaatsingswedstrijd Neder landse Kampioenschappen voor groepssprin gen voor Zuid-Nederland gehouden. Aan deze wedstrijd neemt ook de springgroep van de Zie rikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport deel. Het evenement vindt plaats in sporthal 'In den Pollack' in Oisterbeek. De organisatie is in handen van Gymnastiekver eniging SOV Schinnen in sa menwerking met de KNVB Werkgroep Groepsspringen. Op de volgende onderdelen kunnen de verenigingen uitko men: kastspringen, paard- springen, langematspringen en mini-trampolinespringen. De springgroep van Delta Sport komt uit op de onderde len paardspringen, langemat springen en mini-trampoline springen. De beste groepen van de wed strijd gaan door naar de NK groepsspringen die begin vol gend jaar worden gehouden. De officiële opening van de wedstrijd is om 10.30 uur en de prijsuitreiking is om 16.40 uur. De springgroep staat onder lei ding van Foort de Roo. DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft doelman Oscar Moens overgenomen van Ex celsior. Het is de bedoeling dat de 22-jarige Moens zondag voor zijn nieuwe club debu teert in de uitwedstrijd tegen Feyenoord. Hij tekende voor twee en een half jaar Go Ahead, laatste in de eredivisie, is naarstig op zoek naar versterking. Trainer Ab Fafié is ontevreden over de verrichtingen van doelman Jan Bos. ,,Hij heeft een paar foutjes gemaakt die het onver antwoord maken hem op te stellen. Moens is toch een van de talentvolste keepers op de Nederlandse velden", aldus Fafié. Vrijdag 17 november Badminton Uitwedstrijd: Stenge 1 - Zierikzee 1. Basketbal Middelburg: 19.45 uur: Dynamo'70 - MEVO'80. Biljarten Zonnemaire, Café Bommenede, 18.45 uur: Finale vierde klas ka der 38/2 over honderd caramboles. Dammen Zierikzee, UW-gebouw, 19.30 uur: Interne competitie damver eniging Zierikzee. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak, 19.00 uur: Recreatieve competitie. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede: SRC Westerschouwen, damescompetitie: 19.00 uur: De Banjaard - Crosshead, 19.40 uur: Egelantier - RVS Airpack, 20.20 uur: Firecontrol vuurvr. - Corneliastichting. Zaterdag 18 november Badminton Uitwedstrijd: Avanti 4 - Zierikzee 3, Avanti 5 - Zierikzee 5. Biljarten Zonnemaire, Café Bommenede, 13.00 uur: Finale vierde klas ka der 38/2 over honderd caramboles. Handbal Uitwedstrijd: 10.45 uur: WIK - Delta Sport JAA. Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 14.00 uur: HSD BI - Etten-Leur. Uitwedstrijden: 10.00 uur: Middelburg meisjes 6E - HSD, 12.45 uur: Vlissingen Dl - HSD Dl, 13.00 uur: Middelburg A2 - HSD Al. Korfbal Zierikzee, sporthal Onderdak, 14.00 uur: All-Ready C - Animo C. 18.35 uur: All-Ready - Oranje Zwart. Uitwedstrijd: Animo A2 - All-Ready A. Volleybal Zierikzee, sporthal Onderdak: 9.00 - 13.00 uur: Districtscompeti tie B-jeugd. 15.00 uur: WEA/MEVO'80 2 - Volley van de Berg 2, WEA/MEVO'80 A - Alcom/Capelle 2,16.00 uur: WEA/MEVO'80 1 - Tonegido, 16.30 uur: WEA/MEVO'80 3 - Volley van de Berg 3, WEA/MEVO dames 1 - Geervliet 1 Zondag 19 november Biljarten Zonnemaire, Café Bommenede, 13.00 uur: Finale vierde klas ka der 38/2 over honderd caramboles. Handbal Ridderkerk, sporthal De Fakkel, 11.55 uur: Saturnus 2 - Delta Sport. Hockey Zierikzee, sportpark Bannink, 10.00 uur: HSD veteranen - Zeven bergen, 13.00 uur: HSD II - Push IV. Uitwedstrijd: Prinsenbeek V - HSD III. Maandag 20 november Zierikzee, UVV-gebouw, 19.45 uur: Interne competitie Schaak club Zierikzee. Dinsdag 21 november Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen, 19.00 uur: In de Warre - Stichting Blind Van Vossen, 19.40 uur: ZV Haamstede - Fennet boys, 20.20 uur: SHZ/SRW - Vanity, 21.00 uur: Trinity - Neffen d'Eule. Woensdag 22 november Zaalvoetbal Zierikzee, sporthal Onderdak, 20.10 uur: Slagerij Jonker - De Gouwe Geit, Zeelandia - Dreischor, 20.50 uur: WIK - Egelantier, Profile - The Pit, 21.30 uur: Sporthuis ZZ - Trinity, Braber Groenv - Gar. Slager, 22.10 uur: Saman Boys - Sportsurf Jonker, Stella Boys II - Coen Honig. Donderdag 23 november Tafeltennis Zierikzee: 19.00 uur: Scaldina - Effect'71. Zaalvoetbal Burgh-Haamstede, SRC Westerschouwen, 19.00 uur: Delta W'huis - Mercedes Boys, 19.40 uur: De Stulp - AZC I 20.20 uur: AZC II - Pigalle, 21.00 uur: Velocitas - VAW. K h

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11