nda 'Voor de eerste keer Sn mijn leven voel iik me geïntegreerd9 EN DAN fflB HEI GOEDE NIEUWS: COROLLA '9§ MET VEEL EXTRA'S mm EITRA WEINIG. Vierde transport richting Polen Lego-bouwwedstrijd voor basisscholieren Bruinisse Welvaart ongelijk verdeeld üiEEL TOYOTA. Nieuw fotoboek Pieter Honhoff Voor elfde keer Contacta in ZeeüandhaBlen Goes WOENSDAG 15 NOVEMBER 1995 NIEUWSBODE EXTRA Gratis rubriek voor éénmalige activiteiten en exposities. Schriftelijke of telefonische opgave kan tot maandag 17.00 uur. Van alle datumgebonden berichten die op de redactie binnenkomen wordt automatisch melding gemaakt in deze rubriek. BRUINISSE - Jaarlijks worden er in Neder land tal van Lego-bouw wedstrijden georgani seerd voor jongens en meisjes. Zaterdag' 18 no vember vindt in Bruinisse zo'n happening plaats in het kader van het bezoek van Sint Ni- colaas. De deelname is gratis. Tot en met donderdag 16 november Ouddorp Droogboeketten Ina van Ber gen. 't Blaeuwe Huus. Maan dag tot en met vrijdag van 08.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur. Tot en met 30 december Burgh-Haamstede Schilderijen Wilhelmus Anto- nie van der Salm. Galerie Borsboom. Op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot en met zondag 31 december Oosterland Schilderijen Yvonne van Kra nenburg. De Blauwe Keet. Tij dens openingstijden restau rant. Zierikzee Bewoners-expositie. Exposi tiegang verpleeghuis Cornelia. Tijdens openingstijden ver pleeghuis. goeree-overr .akkee Woensdag 15 november Ouddorp Toerustingsavond Agapé. Ge reformeerde kerk. 19.45 uur. Sommelsdijk Verkoop en rommelmarkt. Re monstrantse kerk. 09.30-15.00 uur. Middelharnis Vergadering adviescommissie onderwijs/welzijn/sociale za ken en verkeer. Gemeentehuis. 19.30 uur. Oude-Tonge Themamiddag ziekte van Alz heimer. Infocentrum SWOO. 13.30 uur. Achthuizen Winterse maaltijd voor 55- plussers. 't Zaaltje. 12.00 uur. Ooltgensplaat Informatieve koffie-ochtend voor 55-plussers. 't Centrum. 10.00 uur. Het boek bestaat uit 144 foto's die Honhoff (1952) maakte tus sen maart en augustus van dit jaar. Dat er uiteindelijk een se lectie van 144 foto's is overge bleven is geen toeval. „Twaalf is voor mij een heilig getal. Het werken met dozijnen is het mooiste wat er is." Men zal Honhoff dan ook nooit in de supermarkt betrappen met vijf pakken melk. Het zijn er vier of zes, of een willekeurig ander aantal dat iets te maken heeft met twaalf. Voor de inspiratie tot het ma ken van de fotoserie zorgde zijn vriendin Gwen. Toen zij meldde dat ze half augustus Donderdag 16 november Dirksland Vergadering raad van bestuur Grevelingenschap. De Schar kel. 10.00 uur. Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Oude-Tonge Handwerkverkoopmiddag Stichting Welzijnswerk. Dien stencentrum, Bernhardstraat. 14.00-16.30 uur. Thema-avond Stuurgroep Ont wikkelingssamenwerking Oostflakkee. Gemeentekan toor. 19.45 uur. Den Bommel Winterse maaltijd 55-plussers. 't Westerlicht. 12.00 uur. Vrijdag 17 november Middelharnis Begin cursus Shantala baby massage. Kruisgebouw. 09.15 uur. Voorlichtingsavond door oud leerlingen. Regionale Scholen gemeenschap Goeree-Over- flakkee. 19.00 uur. Muzikaal programma Maroes- ja Lacunes en Ramon Dor. Diekhuus. 21.30 uur. Zaterdag 18 november Sommelsdijk Orgelconcert Paul Kieviet. Ne derlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Middelharnis Intocht Sinterklaas. Vanaf 13.30 uur. Concert Martin Hutchinson band. Center Sports. 21.00 uur. Stellendam Film De Beer. De Schuur. 20.00 uur. Zondag 19 november Middelharnis Kerkdienst voor verstandelij ke gehandicapten. Christelijke Gereformeerde kerk. 14.45 uur. naar Amsterdam zou vertrek ken, besloot Honhoff voor haar iedere dag een foto te ma ken. Deze foto's stuurde hij naar haar toe. ,,In het begin dacht ik dat ik dit ongeveer twee weken vol zou houden. Maar het werd geen sleur. Ik kreeg er steeds meer plezier in en ging op een gegeven mo ment van iedere opname twee afdrukken maken, om ook zelf een foto te kunnen bewaren." Behalve aan inspiratie heeft het hem ook niet ontbroken aan onderwerpen. ,,Ik heb er nooit naar gezocht. Dat kan ook niet, want je weet als foto graaf niet wat je zoekt. De fo- Maandag 20 november Middelharnis Vergadering adviescommissie ruimtelijke ontwikkeling. Ge meentehuis. 19.30 uur. Achthuizen Kaartdag 55-plussers. 't Zaal tje. 09.30 uur. Dinsdag 21 november Oude-Tonge Winterse maaltijd 55-plussers. Infocentrum SWOO. 12.00 uur. Ooltgensplaat Winterse maaltijd 55-plussers. Eethuisje. MacOld. 12.00 uur. Woensdag 22 november Ouddorp Toerustingsavond Agapé. Ge reformeerde kerk. 19.45 uur. Middelharnis Bijeenkomst over 'eigen wil peuters en kleuters'. Wijkge- bouw ZHE, Langeweg 72.19.30 tot 21.30 uur. Vrijdag 24 november Middelharnis De Beets Brothers. De Staver. 20.30 uur. Zaterdag 25 november Stellendam Taai-taai cross. Vanaf indus trieterrein aan binnenhaven. 11.00 uur. Sommelsdijk Concert met hoboïste Anja van de Maten. Nederlandse Her vormde kerk. 20.00 uur. Oude-Tonge Flakkeees kampioenschap klaverjassen. Grutterswei. 11.00 uur. Dansavond. Grutterswei. 20.30 uur. Maandag 27 november Middelharnis Spreekuur. Informatie- en klachtenbureau gezondheids zorg. Dienstencentrum. 13.30- 16.00 uur. Woensdag 29 november Oude-Tonge Sinterklaasmiddag voor oude- to's zijn in feite dingen die ie dereen ziet. Het is de taak van de professioneel fotograaf om iets ook juist zo vast te leggen zoals iedereen naar de dingen kijkt." Volgens Honhoff is de selectie die hij gemaakt heeft vriende lijk. ,,Ik strijd mijn hele leven al tegen conventies en burger lijkheid. Iedereen die mij kent weet dat ik foto's heb die vre selijk revolutionair zijn. Maar dit soort foto's staan niet in het boek. Onbewust zijn deze bij het selecteren buiten de boot gevallen." ren. Infocentrum. SWOO. 14.00 uur. Donderdag 30 november Middelharnis Koor- en samenzangavond EO. Nederlandse Hervormde kerk. 20.00 uur. Vrijdag 1 december Stellendam Popconcert fanfare-orkest De Hoop. Haegse Huus. 19.30 uur. Oude-Tonge Bingo. Grutterswei. 20.00 uur. schouwen duivel and Woensdag 15 november Zierikzee Mini-instuif CJV. De Drie hoek. 14.00 tot 16.00 uur. Vergadering afdeling Zierik zee NCVB. Zaal Christelijke Gereformeerde kerk. 19.45 uur. Kerkwerve Bijeenkomst NCVB in Dorps- huuis 't Zuudènde met mode show. 19.45 uur. Brouwershaven Bingo in Woonzorgcentrum Eoortershof. 14.00 uur. Nieuwerkerk Verkoping lingerie. Kerkzaal Gereformeerde Gemeente in Nederland. Van 19.30 tot 21.00 uur. Sirjansland Vergadering Reformatorisch Contact Schouwen-Duiveland in de Nederlandse Hervormde kerk. 19.45 uur. Donderdag 16 november Zierikzee Vergadering Streekarchief commissie in de raadzaal van het stadhuis. 14.00 uur. Presentatie papierbehouds- project streekarchivariaat in de raadzaal van het stadhuis. 14.00 uur. ANBO-themamiddag veilig heid in huis. ANBO-gebouw Paternosterstraat. 14.00 uur. Wijkavond sociale vernieu wing Malta. MFC-gebouw. 19.30 uur. Renesse Bijeenkomst NBvP, afdeling Noordwelle e.o. Dia-serie over tuinen in Europa. Dorpshuis. 19.30 uur. Scliarendijke Raadsvergadering in het ge meentehuis. 19.30 uur. Bijzondere kijk Dat wil niet zeggen dat het boek bestaat uit alledaagse 'kiekjes'. Integendeel. De fo to's geven blijk van Honhoff's bijzondere kijk op de wereld en op zijn strevèn de dialoog met de kijker aan te gaan. Door de foto's te voorzien van onderschriften geeft hij ze bo vendien een extra lading mee. Zo is een foto met drie paar be nen voor Honhoff een klein kwartet. Net zoals de titel van het boek Vrijdag 17 november Zierikzee Kaarsenverkoop door CJV- jongeren. Huis-aan-huis. Van af 16.00 uur. Najaarsvergadering Stad en Lande. Mondragon. 19.30 uur. Optreden cabaretier Marcel Verreck in Brogum. Zaal open om 21.30 uur, aanvang 22.00 uur. Zaterdag 18 november Zierikzee Aankomst Sinterklaas aan Ou de Haven 11.30 uur, daarna ontvangst op het Havenplein. Ars Musica concert zangeres Marlous Lazal en ensemble Che Tango. Foyer Mondragon. 20.00 uur. Burgh-Haamstede Intocht Sinterklaas. Haven Burghsluis. 13.00 uur. Renesse Intocht Sinterklaas. Parkeer terrein Laone. 13.00 uur. O uwer kerk Muziekavond. Dorpshuis. 19.30 uur. Bruinisse Ruilbeurs De Nachtegaal in het clubgebouw. Van 10.00 tot 12.00 uur. Aankomst Sinterklaas om 14.00 uur aan de haven. Maandag 20 november Zierikzee Informatiemiddag NBvP in de foyer van Mondragon over per soonlijke verzorging, voeding en huishouden. 14.00 uur. Woensdag 22 november Zierikzee Prijs-klaverjasmiddag in het UVV-gebouw aan het Kerkhof. 13.30 uur. Bijeenkomst ouderen NCVB. In de zaal van het Herv. Kerk centrum, achter de Gasthuis- kerk. 14.30 uur. Vrijdag 24 november Zierikzee Achtste algemene ledenverga dering Volkstuinvereniging Kaaskenshof. Aula Multifunc tioneel Centrum, De Huybert- straat. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Jaaruitvoering zangvereni ging Nu met Hope in dorpshuis De Schutse. 19.45 uur. Dreischor Nutsavond over De Grevelin- gen boven en onder water. Dorpshuis. 20.00 uur. zijn ook de onderschriften in het Engels. Dat is niet alleen om het boek voor een groot pu bliek toegankelijk te maken. ,,In het Engels schieten de cliché's je nu eenmaal gemak kelijk te binnen. Bovendien wordt het in het Nederlands al snel banaal", luidt de verkla ring van Honhoff. Hij heeft nog wel even met het idee rondgelopen om de Engel se onderschriften te vertalen in het Nederlands. „Het lukte me echter niet om in het Neder lands weer te geven wat ik in het Engels wilde zeggen. Toen heb ik het maar achterwege ge laten." Nalatenschap Zealand with hindsight lijkt een fotografische nalaten schap van iemand die op het punt staat te vertrekken. Dat valt niet alleen op te maken uit de titel. Ook sommige foto's Ouwerkerk Intocht Sinterklaas. Ring. 16.00 uur. Bruinisse Informatie-avond Israëlreis. Hervormd verenigingsge bouw. 20.00 uur. Zaterdag 25 november Zierikzee Voorspeelavond op gitaar van Dik de Koning en leerlingen. MFC. 19.00 tot 21.15 uur. Postzegelbeurs in Scoutingge- bouw aan Van Veenlaan. Van 10.00 tot 17.00 uur. Concert Pater Moeskroen en El Capsonez. Brogum. 22.00 uur. Renesse Verkoping Herv.vrouwenver eniging Renesse, 11.00 tot 16.00 uur. In koor Herv. kerk. Brouwershaven Aankomst Sinterklaas aan de haven, noordzijde om 13.00 uur. Zonnemaire Intocht Sinterklaas. Breed- veld. 10.00 uur. Noordgouwe Aankomst Sinterklaas bij café Van der Weijde om 13.00 uur. Bij café Van der Weijde play- backshow om 15.00 uur. N ieu werkerk Aankomst Sinterklaas, dorps huis 10.00 uur. Daarna optocht door het dorp; 14.00 uur play- backshow tot 16 jaar; 19.00 uur disco-avond. Oosterland Aankomst Sinterklaas bij de Pleisterplaats met Ooster- lands Fanfare om 14.00 uur. Daarna kinderprogramma in 'Oosterhof'. Dinsdag 28 november Burgh-Haamstede Sint Nicolaasmiddag NVvH. De Schutse. 14.00 uur. Brouwershaven Tentoonstelling CV Ketelvér- vanging en milieu. Tonnenma- gazijn. 15.00 tot 17.30 uur en 19.00 tot 21.30 uur. Woensdag 29 november Brouwershaven Tentoonstelling CV Ketelver vanging en milieu. Tonnenma- gazijn. 15.00 tot 17.30 uur en 19.00 tot 21.30 uur. Donderdag 30 november Zierikzee Start cursus houtsnijden. MFC, De Huybertstraat 35. 14.00-16.00 uur. getuigen hiervan. Het duide lijkst komt dit tot uitdrukking in een foto van de Zuidhaven poort en Oude Haven in Zierik zee. De foto is genomen vanuit de auto, door de door de regen natgeworden voorruit. 'No Te- ars, Please', staat eronder. Honhoff speelt inderdaad al een tijdje met de gedachten te emigreren. Maar of het zover komt, laat hij in het midden. Is dit het geval dan zal hij met een goed gevoel terugdenken aan Zierikzee. ,*,Ik woon acht jaar hier en voor de eerste keer in mijn leven voel ik me ergens geïnte greerd. De mensen groeten me zelfs op straat. Het zal triest zijn om weg te gaan. Maar af scheid nemen is sowieso triest." Pieter Honhoff, Zealand with hindsight. Uitgave in eigen be heer, distributie De Koperen Tuin, Goes. ISBN 90-72138-43- 0. Prijs: f 59,90. Inschrijven voor de bouwwed- strijd is tot en met vrijdag 17 november mogelijk via de plaatselijke scholen. De jury zal uit speciale Prijs Pieten be staan, die Sinterklaas speciaal voor deze gelegenheid uit Spanje meebrengt. In jeugd herberg De Stoofpolder wordt de wedstrijd voor de peuters en de groepen één tot en met vier gehouden. De wedstrijd duurt 's morgens vanaf 10.30 uur tot 12.00 uur. De leerlingen van de groepen vijf tot en met acht zullen hun vaardigheden in soosgebouw De Pul mogen uittesten. Voor de groepen één tot en met vier en vijf tot en met .acht zijn drie prijzen te winnen, terwijl (in verband met het leeftijdsverschil) voor de peuters een aparte prijs be schikbaar wordt gesteld. De prijzen worden gratis ter beschikking gesteld door een aantal deelnemers aan de ver- koopactie van de Bruse mid denstandsvereniging. Daar naast krijgt elke deelnemer een Lego-bouwmeesterdiplo ma. De prijsuitreiking zal 's middags plaatsvinden tijdens het Sint Nicolaasfeest in de Stoofpolder en De Pul. De win naars in de categorie kleinste Lego-bouwers in de Stoofpol der zal de Goedheiligman in hoogst eigen persoon bekend maken. „De animo voor de Lego-wed strijden is traditioneel erg groot" zegt woordvoerder J. W. Braber. De Lego-wedstrij den trekken overal honderden deelnemertjes. De bouwstenen worden beschikbaar gesteld door Lego-Nederland BV. In de keuze van het onderwerp wor den de kinderen geheel vrij ge laten. Bij de beoordeling van de werkstukken telt naast cre ativiteit en originaliteit ook de leeftijd van de makers mee. Voor informatie kan men con tact opnemen met de scholen of de Ondernemersvereniging Bruinisse, telefoon 0111- 481395. Winkelweekaktie Van maandag 20 november tot De eerste Contacta vond plaats op een ruimte van 2500 vier kante meter, maar is in de af gelopen elf jaar uitgegroeid tot een populair evenement voor ondernemend- Zeeland. De deelnemers zijn zoveel moge lijk per gemeente of regio ge groepeerd. Nieuw tijdens de Contacta is een nieuwe Hore- cavoorziening in hal 2. Hier zal ook de officiële opening plaatsvinden op donderdag 21 november om 18.00 uur. Speciaal voor de Contacta zal een speciale beurskrant van zestien pagina's worden uitge geven in een oplage van 20.000. Deze zal onder meer als bijslui ter bij de Kamer van Koophan delkrant worden verspreid. Tevens is er een beurscatalo- gus verkrijgbaar waarin alle standhouders vermeld staan. Van Schouwen-Duiveland zul- De goederen werden naar Oost Polen gebracht waar ze afgege ven werden in bejaardenhui zen en een ziekenhuis. Twee bestuursleden van de stichting bezochten ook arme gezinnen en een kinderhuis, waar ze aan de kinderen onder meer brie ven afgaven van de gastgezin nen op Flakkee. In onderling overleg met de curator en de president van het kinderhuis werd afgesproken dat ook in 1996 een aantal kinderen op vakantie mogen komen naar Goeree-Overflakkee. De Stichting Flakkeese Hulp en met dinsdag 5 december en van maandag 11 december tot en met zaterdag 23 december zal de ondernemersvereniging in Bruinisse weer een jaarlijk se verkoopactie houden. Bij besteding van vijf gulden krijgt elke klant een bon. Tien bonnen geeft een volle kaart en betekent een kans op één van de vele geldprijzen. De volle kaarten kunnen bij de deelne mende winkeliers worden in geleverd in een speciale bus. De grote trekkingsavond staat gepland voor woensdag 27 de cember in het verenigingsge bouw aan de Deestraat. De on dernemersvereniging heeft in totaal 63 geldprijzen beschik baar gesteld waaronder een hoofdprijs van 500 gulden. Sinterklaas Zaterdag 18 november rond 14.00 uur wordt Sint Nicolaas met zijn gevolg in Bruinisse verwacht. Tijdens het afmeren van de stoomboot zal de kin dervriend uit Spanje op muzi kale wijze worden begroet door muziekvereniging Nu met Hope. Na een kort welkomstwoord door Ivonne Kostense, voorzit ter van Ondernemersvereni ging Bruinisse, vertrekt het gezelschap onder aanvoering van Nu met Hope naar de mu ziektent waar burgemeester A. Vogelaar de Sint en zijn Pieten zal verwelkomen. Gehoopt wordt op een 'rustige' intochts ceremonie alhoewel insiders het tegendeel vermoeden. Na het onthaal begeven de peu ters en de groepen één tot en met vier zich naar jeugdher berg De Stoofpolder waar de kinderen een feestelijke mid dag wordt aangeboden door de ondernemersvereniging. De groepen vijf tot en met acht vertrekken op hetzelfde tijd stip naar jeugdsoos De Pul voor een kinderdisco. De en tree is gratis. len een zeventiental bedrijven vertegenwoordigd zijn. Uit Zierikzee: Kort Verton Ar- chitekten BNA, Koster Co, Buro Odinot, Schults Sane ringstechnieken, Bouwbedrijf Terpstra, Stichting Theater Kwark, Art d'Eco en de ZWN. Uit Bruinisse: JMC Design/ SRS Lichtreklame, Reparatie en Beschermingstechniek Han delsbedrijf La Grand BV en De Veerman. Uit Noordgouwe: Mol Schuddebeurs. Uit Renes se: Promotiegroep Gifvrij Groen. Uit Burgh-Haamstede: Flexi Bekleding. Goeree-Over- flakkee zal vertegenwoordigd zijn door Langes Koeriers- en Transportbedrijf uit Oude- Tonge. De openingstijden zijn op 21 november van 18.00 tot 22.00 uur en op 22 en 23 november van 14.00 tot 22.00 uur. goederen wil zich bijzonder gaan inzetten voor een bejaar denhuis in Chelm waar de ou deren gebrek hebben aan vele goederen en onder erbarmelij ke omstandigheden leven. Ver zorgingshuis Ebbe en Vloed gaf daarvoor de eerste aanzet door het schenken van mate rialen. De Stichting Flakkeese Hulp goederen roept iedereen op nachtgoed, ondergoed en bed- degoed beschikbaar te stellen voor de ouderen in Polen. Gif ten kunnen worden gemeld via 0187-641824. Hoed, Leica en Honhoff: A small quartet V. (Foto: Joop van Houdt) BINNENLAND TOYOTA Kostbare tijd gaat verloren met schrijven en verzenden gaat zo 4--' het mak1"*1"' A- <v De nieuwe Corolla '96 is nu nog aantrekkelijker. Dankzij extra's waarvoor u nauwelijks iets extra's betaalt. Zoals lichtmetalen velgen of 'n complete audio-installalie. Bovendien bieden wij voordelige financieringsmogelijkheden. Uw voordeel kan oplopen tol zo'n 1.500,--*. En natuurlijk wordt elke Corolla standaard geleverd met 3 jaar Totaalgarantie plus 3 jaar Toyota EuroCare, onze internationale hulp dienst. Bel gratis 06-0369, of ga snel naar de Toyota-dealer en ontdek waarom we al jaren roepen: Toyota. De beste auto ter wereld. Importeur. Louwman Parqui B V, Sleurweg 8, 494) VR Rnamsdonksveer. Prijzer mei optioneel lichtmetalen velgen Wijzigingen voorbehouden. 'Aanbieding geldt. cl BTW. cxel. kosten rijklaar maken. Afgebeeld Corolla GTSi s gekocht vanaf 1-9-1995 en geregistreerd voor 31-12-1995 OUDE-TONGE - De afgelopen week ging van uit Oude-Tonge het vierde hulptransport van dit jaar naar Polen. Vervoerd werd de inboedel van een verpleeghuis in Amsterdam, die gratis beschikbaar werd gesteld aan de Stichting Flakkeese Hulpgoederen Polen. ZIERIKZEE - Met zijn onafscheidelijke hoed en camera („Zonder camera voel ik me niets.") behoort persfotograaf Pieter Honhoff tot de be kende figuren op Schouwen-Duiveland. Al acht jaar stroopt hij in opdracht voor onder meer de PZC en Misset het eiland en omgeving af. Daar naast maakt hij meer persoonlijke, autonome foto's. Een selectie van deze foto's is sinds kort bij de boekhandel verkrijgbaar, gebundeld in het fotoboek: 'Zealand with hindsight' (Zee land achteraf gezien). Op 21,22 en 23 november GOES - In de Zeelandhallen in Goes wordt op 21, 22 en 23 november voor de elfde keer de Con tacta gehouden. Dit is een vakbeurs voor het be drijfsleven, de overheid en instellingen waar aan ongeveer 150 deelnemers uit diverse branches acte de présence zullen geven.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9