VOETBAL ZSC klaar voor promotie Heren Kwiek moeten genoegen nemen met een puntendeling In de schijnwerper Gehavend Kwiek gelijk tegen koploper Spivo Met Renesse gaat het nog niet beter Zierikzee onderuit tegen Avanti Overwinning Dreischor DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 I NR 25875 Volleybalploeg nog niet compleet Gezien de vele afwezigen boekte Kwiek tegen Schollevaar een heel behoorlijk resultaat. (Foto: Ma rijke Folkertsma) BRUINISSE - Het eerste herenteam van Kwiek speelde in de vijfde competitiewedstrijd tegen Schollevaar. De iets hoger geklasseerde tegen stander werd op een gelijkspel gehouden, 2-2. Het was volgens trainer/speler Kees Arensman zaak om zater dag punten te pakken om geen mineurstemming te krijgen in de ploeg. Arensman kreeg van wege de puntendeling maar ge deeltelijk zijn zin. ,,Het pro bleem van ons is, dat we nog geen wedstrijd compleet ge speeld hebben. Het rendement komt natuurlijk pas als je eens volledig bent." Ook zaterdag ontbraken een aantal spelers: Michel Versae- vel was ziek, Tonie van Breda zit voor werk in het buitenland en Raymond van Boven moest in de warming-up afhaken met een knieblessure. Hierdoor was het noodzakelijk gewor den om het team flink door el kaar te hutselen. Eelco van Lenten kwam op de positie van spelverdeler, en is in deze op dracht volgens Peter Daver die inviel als coach, geslaagd. De eerste set begon Kwiek on wennig door de vele positie wisselingen. Maar de ploeg speelde wel fanatiek en gedre ven. De beloning kwam door middel van een 2-0 voorsprong. Opvallend waren de vele servi cebeurtwisselingen, waarmee maar gezegd is, dat béide ploe gen aan elkaar gewaagd wa ren. Kwiek had echter in deze pe riode het geluk aan zijn zijde en kon dat in de score ook tot uitdrukking brengen. Na een kwartier was het 5-1 voor de thuisspelende ploeg. Trainer Van Ginkel van de be zoekers trok direct aan de bel en vroeg een time-out g,an voor Schollevaar. Deze had voor de Capelse ploeg een goede uit werking. De stand werd omge bogen in een 5-6 voorsprong. Te fanatiek De strijd was tot een stand van 8-8 gelijkopgaand, hierna volg den enkele mooie aanvallen met Kees Arensman als archi tect. „Kees is de motor geweest vandaag, maar af en toe is hij wat te fanatiek, vooral tegen de jeugdigen", aldus helpende hand Daver, die voor rust en duidelijkheid diende te zorgen binnen de gelederen, en zo doende kon Kwiek uitlopen naar een 12-8 voorsprong. De heren van Kwiek verzuim den het karwei af te maken, en lieten Schollevaar voor de tweede keer in deze set terug komen. Dit was direct fataal voor de thuisploeg, want Schollevaar kreeg weer ver trouwen, met als resultaat een 12-15 nederlaag voor Kwiek in de eerste set. In de tweede set nam Kwiek wederom een voorsprong in de beginfase, 3-1. Door slordighe den aan de kant van Kwiek, kon de tegenstander zich weer terug knokken, en liep zelfs over Kwiek heen, 4-8. „We wa ren vandaag gedreven, mis schien wel te, want op bepaal de momenten leverden we strijd tegen onszelf" aldus Da ver die zijn ploeg de set uitein delijk met 15-14 zag winnen. Aanvallen Door mooie aanvallen over de buitenaanvallers Kees Arens man en Jos Geluk, lag het ini tiatief in de derde set bij de thuisploeg. De druk op de te genstander resulteerde na tien minuten in een 8-5 voorsprong. Zaak voor Kwiek was nu de concentratie vast te houden, maar dit werd vergeten. De lange buitenaanvallers van Schollevaar hielden de verde diging van Kwiek voortdu rend bezig, wat resulteerde in een achterstand van 9-12 voor de thuisploeg. De krachtsin spanning was te veel geweest voor Kwiek en dus werd de derde set verloren met 10-15. De vierde set was een kopie van de derde, met dit verschil, dat Kwiek nu wel de concen tratie wist te behouden en de tegenstander voordurend onder druk kon houden. Dit re sulteerde in een knappe winst van de vierde set, 15-10. ZIERIKZEE - Het eerste badmintonteam van Zierikzee heeft zondag de belangrijke competitiewedstrijd tegen koploper Avanti 2 met 7-1 verlo ren. Door de nederlaag is de kans op promotie geminimaliseerd. Het ver schil is inmiddels opgelopen tot vier punten. Trainer/coach Wiliam van der Maas had zich voor dit duel te ruggetrokken. Van der Maas is namelijk als trainer aan beide verenigingen verbonden en wilde op deze belangrijke wed strijd geen invloed uitoefenen. Bovendien moest hij als bege leider mee met het eerste team van Avanti. In het dubbelspel tekende zich het verlies van de Zierikzeese ploeg al af. Carola en Angeli- que van der Have wisten bij hun tegenstandsters nog wel een driesetter af te dwingen, maar moesten de laatste set een 15-11 nederlaag toestaan. De enkelspelen gingen vervol gens ook bijna allemaal verlo ren. Hier won alleen Carola van der Have haar partij. De overige spelers wonnen zelfs geen set waarbij vooral de 0-11 setstand in de partij van Ange- liqiie van der Have opzien baarde. Jolanda Markx was haar kwelgeest. Voor aanvang van de twee mix-partijen was de wedstrijd dus al in het voordeel van de bezoekende vereniging beslist. André Verloo liet het al niet meer tot een partij komen. De eerste twee partijen van de dag had hij de opkomende griep nog kunnen weerstaan, maar naarmate de ochtend vorderde voelde hij zich steeds zwakker. Uitslagen: Zierikzee - Avanti 2 1-7, Zierikzee 2 - Terneuzen 4 7- 1, Kolibrie - Zierikzee 3 3-5, Backhand 7 - Zierikzee 4 2-6, Terneuzen 5 - Zierikzee 5 6-2, Zierikzee 5 - Smash 2 1-7, Kats 2 - Zierikzee 6 4-4. In de schijnwerper. Zo heet de rubriek die elke dinsdag op deze pagina verschijnt. Spor ters die een opmerkelijke prestatie hebben geleverd of in de komende dagen aan een belangrijk evenement mee doen worden uitgenodigd om op trefwoorden te reageren. Deze aflevering staat Theunis- Henk van den Bérge 'In de schijnwerper'. De 17-jarige voetballer van Bruse Boys is de enige vertegenwoordiger van Schouwen-Duiveland in de selectie van Jong Zeeland. Naam: Theunis-Henk van den Berge. Geboren: 4 mei 1978. Woonplaats: Bruinisse/Den Haag. Partner: Mijn vriendin Metla Dalebout. Sport: Voetbal, tennis, skiën en snowboarden. (Op school atletiek, volleybal, hockey, softbal, zwemmen, turnen et cetera). Club(s): Bruse Boys, Bru-Tèn. Beroep: Student op de Halo (Den Haag). Hobby's: Sporten en winter sport. Favoriete sporten: Voetbal en tennis. Laatste boek: Hersenschim men. Schrijver: Bernlef. TV-programma's: Sportpro gramma's, De leukste thuis, films en tekenfilms. Kranten/tijdschriften: Ik lees de Donald Duck en op maan dag de Zierikzeesche Nieuws bode. Muziek: Queen. Eten: Buitenlands (Italiaans en Chinees enzovoort). Drinken: Frisdrank. Uitgaan: Jeugdsoos de Pul in Bruinisse. Mooiste plekje op Schouwen- Duiveland: De Grevelingen- dam, op vrijdagmiddag als ik uit Den Haag kom. Favoriete stad in Nederland: Den Haag. Vakantie: Wintersport. Geloof: Ik ben Nederlands Hervormd. Heeft hekel aan: Opscheppers. Slechtste eigenschap: Ik kan slecht tegen mijn verlies. Beste eigenschap: Ik doe graag iets voor een ander. Mooiste sportmoment: Voor mezelf: invallen tegen Tholen- se Boys, de voorzet geven op de 1-1 en een goede wedstrijd spelen. Voor het team: het kampioenschap in de derde klas. Vervelendste sportmoment: De laatste paar weken, slecht spelen en onnodig punten ver liezen. Blessures: Nog nooit gehad! Sportief doel: Het behoud in' de 2e klas en op school min stens een zeseneenhalf voor al de sporten. Sportvrouw/sportman uit de regio: Harold, mijn broer, te genwoordig wat minder en Jacob en Tonnie van den Berge. Beste trainer: Theo Moerland, en in de jeugd Jan Kostense. Scheidsrechters: Daar heb ik wel respect voor, maar als ze bijvoorbeeld onnodig penal ty's en kaarten geven blijft er weinig respect over! Toch moet je ze in ere houden, want ze worden steeds zeldzamer. UTRECHT (ANP) - Scheids rechter Dick Jol heeft een te gen de KNVB aangespannen kort geding verloren. Jol was naar de rechter gestapt omdat hij vindt dat hij door de voet balbond te makkelijk opzij is geschoven na anonieme be schuldigingen over mogelijke gokpraktijken op wedstrijden die hijzelf floot. Hij eiste een gedegen onder zoek. Jol wilde dat een „wijs persoon" een nader onderzoek zou instellen. BRUINISSE - Voor de dames van volleybal vereniging Kwiek stond een lastige wed strijd op liet programma. De moeilijkheids graad werd nog eens verhoogd omdat twee speelsters een griepje onder de leden had den. Louise Vleugel moest daar door afhaken. Anita de Ron de bleef wel present. Gezien de problemen mocht de 2-2 tegen, medekoploper Spivo er zijn. De eerste set keek Kwiek lange tijd tegen een achter stand aan. Bij de stand van 8- 10 kwam de ploeg echter te rug tot een 12-11 voorsprong. Deze werd niet meer uit han den gegeven. „Maar toen bleek al dat het spel van Spi vo goed in elkaar stale", al dus coach Peter Daver. „Vooral verdedigen deed de ploeg hardnekkig. We moes ten heel wat keer extra slaan voordat de bal op de grond kwam." Na een voortvarend begin (3- 0 voorsprong) mocht Kwiek in de tweede set alleen bij 9-8 nog even aan een voors]Drong ruiken. Daver: „Verder zijn we niet gekomen. Door per soonlijke fouten was het ver volgens snel afgelopen en werd het 9-15." In de belangrijke derde set stelde de Bruse ploeg het punt veilig. Tot 7-8 leidde de bezoekende vereniging, maar via perfect spel en en kele lange rally's trok Kwiek de winst naar zich toe, 15-9. Het leek wel of daarmee alle krachten van de ploeg waren opgesou peerd. In de vierde set werd de ploeg weggespeeld met als resultaat een 4-15 neder laag. „We maakten achter el kaar fouten", vond Daver die de inzinking weet aan een combinatie van conditie gebrek en concentratiever lies. DREISCHOR - In Goes won Dreischor van het derde team van de gelijknamige vereni ging. De 0-4 zege betekende te vens de zevende overwinning van het seizoen voor Drei schor. Dreischor was verre van com pleet naar Goes afgereisd. Zon der trainer Toine Tiggelman en de spelers Jaime Tiggelman, Eric Dijst, Leon Meerdi'nk en Nico Schouwenaar. In de eer ste helft leek men niemand te missen, want bij rust was de 0- 4 score al bereikt. In de eerste minuut van de wedstrijd was het al raak. Uit een vrije trap van Piet de Jon ge scoorde Dennis Dijst bij de tweede paal. Na een half uur een identieke situatie, al scoor de Dijst nu met het hoofd. Den nis Dijst, die duidelijk zijn dag had, bediende daarna Stefan Regeer die vervolgens Gert- Jan van de Berge een niet te missen kans bood. Vijf minu ten voor rust kopte Stefan Re geer uit een voorzet van Den nis Dijst de 0-4 §n zijn achtste treffer van het seizoen binnen. Hij is samen met Jaime Tiggel man clubtopscorer, één goal voor Dennis-Dijst. In de tweede helft deed Drei schor een stapje terug. „De scherpte was er een beetje af. Goes was ietsje beter, maar verdedigend hadden we in Wim van der Linde een rustge vend persoon. En Bonne Mem- tema keepte weer", sprak inte rim-coach Jan van de Bos die de wegens heuglijke familie omstandigheden afwezige Tig gelman verving. HANSWEERT - Tegen Hansweertse Boys leed Renesse zondag de zevende nederlaag van het seizoen. Na een 2-1 ruststand werd het uiteinde lijk 4-1 voor de thuisclub. Met Renesse gaat het dus maar niet beter. Een paar puntjes zou het zelfvertrouwen in de ploeg goed doen, maar uitgere kend nu de ploeg in het diepste dal lijkt te zitten, wacht zon dag de confrontatie met koplo per Domburg. De week daarop staat bovendien de wedstrijd tegen nummer twee, Zeelan- dia, op het programma. Tegen Hansweertse Boys kwam Renesse al snel op een 2- 0 achterstand. Vijf minuten voor rust deed Renesse iets te rug. Een schot van Peter Bou- terse werd nog door de doel man van de thuisclub gekeerd, maar de inlopende Clement Rijnberg kon eenvoudig intik ken. Na de hervatting kreeg Renes se nog een kleine kans, maar daarmee*was de rol van de ploeg ook uitgespeeld. Met twee kopballen uit hoog voor gegeven hoekschoppen bepaal de de thuisclub de eindstand op 4-1. A-junioren: DFS Al-Duive- land Al 7-0, MEVO Al-Zierik- zee A2 8-1. B-junioren: Longa B 1-Zierik- zee B 1 1-1, Zierikzee B2-Bruse Boys BI 0-7, Dujveland Bl- DFS BI 3-3, Bevelanders Bl- SKNWK BI 0-25. C-junioren: Kloetinge Cl-Zie- rikzee Cl 0-1, Zonnemaire Cl- Dreischor Cl 8-1, Bruse Boys Cl-Renesse Cl 6-1, SKNWK Cl- Duiveland Cl 8-2, DFS Cl- Brouwershaven Cl 5-2, MEVO Cl-Renesse C2 3-1, WIK Cl- Goes C2 12-0. D-junioren: DFS D2-Zierikzee D3 12-1, Zonnemaire Dl-Duive- land Dl 5-14, Bruse Boys D2- WIK Dl 0-6, Renesse Dl-MEVO Dl 0-2, ZSC Dl-DFS Dl 0-10, SKNWK Dl-Bruse Boys Dl 6- 6, Kloetinge D2-Zierikzee D2 0- 1, Zierikzee Dl-Kloetinge Dl 5- 3, Wolphaartsdijk Dm-MEVO D2 0-14. Na overwinning tegen DFS Een typerend beeld uit de wedstrijd. Een speelster van ZSC houdt een tegenstandster van DFS van de bal. (Foto: Marijke Folkertsma) BURGH-HAAMSTEDE - Voor het tweede jaar spelen de dames van ZSC nu in de vijfde en laagste klas van het district Zeeland. De ploeg vindt dat lang genoeg en aast op promotie. Gezien de resultaten geen gekke gedachte. Za terdag werd de derby tegen DFS winnend afge sloten, 0-2. Met dit resultaat behield de Scha- rendijkse ploeg de koppositie. Met nog twee wedstrijden te gaan zijn nog twee punten no dig om de promotie veilig te stellen. Vanaf januari kan de ploeg zijn kansen wagen in de vierde klasse. „Daar zullen we sneller moeten spelen. Dat is voor een deel een kwestie van techniek. We zijn daar op de trainingen mee bezig", aldus ZSC-coach Bert Verhoek. Dat zijn ploeg klaar is voor promo tie heeft* ZSC volgens de coach bewezen in oefenduels tegen teams uit de vierde klasse, waarvan er geen enkele verlo ren ging. Het kostte Verhoek overigens wel moeite om zijn dames ge concentreerd aan de aftrap te krijgen. „Na de 4-1 winst van vorige week op onze belang rijkste concurrent Vlissingen, was het nodig om het enthou siasme even de kop in te druk ken." De coach had even daarvoor zijn dames zijn strijdplan ont vouwen. Hij had zijn dames ge waarschuwd voor de onbevan genheid waarmee de dames van DFS hun wedstrijden in gaan. Wat dat betreft had Vlis singen eerder dit seizoen laten zien hoe het niet moest. De ploeg was het overgrote deel van de wedstrijd in de aanval geweest, maar kreeg toch met 4-0 klop. „Vier kansen, vier doelpunten", had Verhoek zich goed laten informeren. „Wij hebben DFS maar laten komen en omdat zij via de vleugels het gevaarlijkst zijn, heb ik de bes te verdedigers op de back plaatsen gezet. Wij hoefden niet zo nodig vandaag. DFS moest winnen om nog een kansje op promotie te behou den." Door de afwachtende houding van de bezoekers vielen er in de eerste helft weinig kansen te noteren. De jonge ploeg van DFS deed niet veel onder voor de fysiek sterkere tegenstan der. Janneke de Hooge van ZSC is ver in de eerste helft de eerste speelster die een schot tussen de palen weet af te leve ren. In de tweede helft neemt het overwicht van de Scharendijk-, se ploeg serieuze vormen aan. Als een logisch gevolg daarvan maakt Els Elenbaas, na een voorzet van De Hooge de eerste treffer. Om de voorsprong te behouden moest Kim Huybregtse een zware overtreding maken op Rilana van de Westering, een van de betere spelers bij de thuisclub. Een kwartier voor het einde valt de beslissing. Elenbaas had het geluk aan haar zijde toen een harde inzet door verdedigster Marianne van Nieuwenhuize van rich ting werd veranderd. Hierdoor was keepster Angelique de Boer kansloos op de inzet. DFS - ZSC 0-2. 0-1 Els Elen baas, 0-2 Els Elenbaas. DFS: Angelique de Boer, Jan- ne Goedhart, Joyce Brand, Ma- rielle Landman, Leonie Goud zwaard, Anne Groenendijk, Angelique Kind (Marjon de Boer), Marianne van de Heuvel (Willian Rotte), Rilana van de Westering, Marianne van Nieu wenhuize, Jannemarij Hanse. ZSC: Annemarie Boot, Mariel- le Huybregtse, Kim Huybregt se, Karin van Zanten, Sabine de Jonge, Patricia Kort (Esther de Graaf), Simone de Smidt, Elly Venneman (Andrea Elen baas), Janneke de Hooge, Els Elenbaas (Ella Snoek), Michel le Brondgeest.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7