Verontrusting over gebrek aan mankracht bij politie S 1 GRATIS ADVERTENTIE Centrum Renesse op de shovel UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 0 ZIERIKZEESCHE pi NIEUWSBODE Overval Oosterland Hardrijders 2 ACTIE 3 PARKEERTERREIN 5 TELEVISIE 7 VOLLEYBAL Zeeuws schip kapseist dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 H 8 Zierikzee Tel. 0111-416551 DINSDAG 14 NOVEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25875 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Politiek Westerschouwen: Water staat tot aan de lippen BURGH-HAAMSTEDE - Opmerkingen als 'Het water staat ons nu tot aan de lippen' en 'Zo kan het niet langer', waren gisteren, maandag, in Westerschouwen niet van de lucht. Tijdens een raadsvergadering waar bij de begroting 1996 werd vastgesteld, spraken alle fracties hun veront rusting uit over het gebrek aan mankracht bij de politie. Het is opnieuw tijd om dit pro bleem bij de verantwoordelij ke minister aan te kaarten, vindt een aantal fracties. „Po litie op straat missen we heel erg en we zijn verontrust over de laatste ontwikkelingen", aldus PvdA-er J. C. Hendrikse. Het gebrek aan politieman kracht speelt al jaren. Maar nu de regiopolitie wordt gecon fronteerd met een tekort van 2,3 niiljoen, is de fracties hele maal de schrik om het hart ge slagen. De kans op meer man kracht in Westerschouwen lijkt zo alleen maar kleiner te worden. „Politie is en blijft een pro- C. A. Hoorweg (VVD): „Weer reeks inbraken. bleem. Zeker nu de afgelopen week weer een reeks van in braken heeft plaatsgevonden in de gemeente. Ik heb er wei nig vertrouwen in dat de situ atie beter wordt, gezien het te kort van de regiopolitie", stelde C. A. Hoorweg (WD). Hij zou graag zien dat er bin nen het districtscollege van de politie serieus wordt gekeken naar meer inzet van man kracht in de"kernen. Zowel de CDA-fractie als die van de PvdA willen dat de mi nister van binnenlandse zaken op de hoogte wordt gesteld van de situatie in Westerschouwen. „De financiële bijdrage die de gemeente aan de politie levert heeft de grens bereikt", aldus CDA-er A. J. Padmos. Wester schouwen betaalde onder meer de kosten van extra diensten die een aantal politiemensen het afgelopen zomerseizoen in Renesse draaide. In totaal ging het hier om ongeveer 660 uren die voor rekening van de ge meente zijn gekomen. Burgemeester H. Tees stelde de bezorgdheid van de fracties te delen en schaarde zich ach ter de roep om Haagse verant woording: „Ik ben blij dat u dit probleem zo nadrukkelijk naar voren brengt. Nu kunnen we gezamenlijk optrekken naar Den Haag." Volgens hem is het 'kopen' van politie-uren door een gemeente een princi pieel onjuiste zaak. „De politie A. J. Padmos (CDA): „Grens bereikt." is toch de verantwoordelijk heid van de overheid. Het zelf betalen is een gevaarlijke ont wikkeling, een glijdende schaal, waarbij de overheid steeds meer verantwoordelijk heid naar ons toe kan gaan schuiven", aldus Tees. Ook vindt hij dat de gemeen ten binnen het district Ooster- scheldebekken zich meer met de problematiek als geheel moeten bezighouden en niet al leen maar naar hun eigen ge meente moeten kijken als het gaat om toewijzing van politie- uren. De burgemeester: „We moeten kijken hoe we die uren met elkaar het beste kunnen verdelen en afspraken ma ken." Tees verwacht dat in december de knoop wordt doorgehakt in het conflict over de 25 extra po litiemensen die Zeeland er vol gens het rijk bijkrijgt. De dienstcommissie wil politie surveillanten en de Zeeuwse korpsleiding, gesteund door het regionaal college van Zeeuwse politie, ziet liever volledig gekwalificeerde agen ten deze kant op komen. Het beleidsplan 1996 van het dis trictscollege, dat nu in de maak is, moet uitwijzen of Westerschouwen baat heeft bij deze uitbreiding van de Zeeuwse politie. Winkeltijden Om een volgens wethouder ir C. W. Veerhoek, zo geruisloos mogelijke overgang naar de nieuwe winkeltijdenwet te be werkstelligen en rare situaties midden in het zomerseizoen te voorkomen, wil het college vooruitlopend op het van kracht worden van de wet, het beleid op voorhand al enigs zins aanpassen. Het ontwerp van de wet voor ziet onder meer in openingstij den van winkels van 6.00 uur tot 22.00 uur en onbeperkte opening op zondag. Het is str aks aan de winkelier in hoe verre hij of zij gebruik maakt van de tijden De wet wordt waarschijnlijk in de loop van 1996 van kracht. De gemeente staat een zeer terughoudende opstelling voor, maar is wel bereid om voor voorlichting en een toelichting op de nieuwe wetgeving te zorgen. WD-er A. M. Verseput wilde weten of de raad zich kon vin den in het opengaan van de winkels op zondag. De SGP/RPF/GPV-fractie kwam daarbij als enige tegenstander uit de bus. Volgens fractielid J. van den Berge wordt met de in voering van de nieuwe wet geen rekening gehouden met de mening van de acht kerken in de gemeente. „De opening op zondag wordt aangepraat. Het gaat hier om een rustdag die niet zomaar neergelegd moet worden", aldus Van den Berge. Volgens Veerhoek heeft de ge meente straks niets meer te zeggen als de wet eenmaal van kracht is. Maar op aandringen van enkele andere fracties zeg de hij toe, in een komend over leg met ondernemers over een tijdelijke regeling, de winke liers de overweging mee te ge ven, op zondag na de ochtend dienst open te gaan. H. Tees: „Glijdende schaal.' Om aan te geven dat de gemeente Westerschouwen geen gras laat groeien tussen het nemen van een besluit en de uitvoering ervan, togen de voltallige raad en het college van benw gewapend met een stopwatch, maandag na de begrotingsvergadering naar het cen trum van Renesse. Met het eerder uitgereikte klokje in de hand, konden de raadsleden zelf bijhouden hoeveel tijd er verstreek tussen het vallen van de voorzittershamer, en de aanvang van de herinrichting van de kern van het dorp. De ludieke actie bracht aan het licht dat die tijd wel heel kort is: namelijk nog geen twintig minuten. Eenmaal ter plaatse op de Kromme Reke, kwam de symbolische start van de werkzaamheden voor rekening van wethouder ir C. W. Veerhoek. Hij lichtte met behulp van een shovel de eerste rij ste nen uit de Kromme Reke. Volgens burgemeester H. Tees zal de herinrichting, die voor de zomer moet zijn afgerond, een fraaier, veili ger en gezelliger dorpscentrum opleveren. Als alles loopt zoals gepland, hoopt de gemeente na de zomer aan te vangen met de herin richting van de Hogezoom. (Foto: Joop van Houdt) OOSTERLAND - De plegers van de gewapende overval zondagavond bij sloperij Stou ten in Oosterland zijn ge vlucht in een zwarte auto die voorzien was van een demon tabel blauw zwaailicht. Om dat de snelheid opliep tot bo ven de 250 kilometer vond de politie het onverantwoord de achtervolging door te zetten. De verdachten vluchtten in de richting van Rotterdam. Bij de afslag naar Middelharnis raakte de politie het spoor bij ster. Volgens de politie werd de overval gepleegd door een zestal. Ze gaat ervan uit dat het om professionele lieden gaat. Dit maakt ze op uit het feit dat gebruik gemaakt werd van een demontabel blauw zwaailicht. De familie Stouten werd tij dens de overval geboeid. On der bedreiging van een pistool moest mevrouw Stouten de kluis openmaken. De overval lers eisten echter meer geld en dreigden meneer Stouten te doden. Op dat moment arri veerde de politie, waarop de overvallers op de vlucht sloe gen. Dat de politie zondagavond zo snel ter plekke was, lag aan de tegenwoordigheid van geest van de vrouw van de garage houder. Op het horen van glas gerinkel beidde zij direct het alarmnummer en meldde ze dat er iets mis was. Volgens politievoorlichter M. Verkerke is de familie nog steeds zeer onder de indruk van de overval. Ze verblef vanmorgen nog steeds elders. Over de hoeveelheid geld die bij de overval werd buitge maakt laat de politie niet meer los dan dat het om een „aan zienlijk bedrag" gaat. NIEUWERKERK SEROOS- KERKE - De politie betrapte gisteren 210 hardrijders. Op de N59 bij Nieuwerkerk waren dit er 154. De resterende 56 overtreders werden op de Ser- ooskerksewegbij Serooskerke gesignaleerd. Vertrouwen in een andermans deugd is een niet gering bewijs van eigen deugd.Montaigne Van tijd tot tjti regen het WEER Vanavond en vannacht plaatselijk mist. Verder veel bewolking en overdag enige tijd regen. Min. temp. rond 7 graden, middagtemp. ongeveer 10 graden. Zuidwesten wind, overdag toenemend tot matig 4, aan de kust tot krachtig 6. Politie gaat straat op na het mislukken van CAO- Zierikzee betaalt uitbreiding parkeerterrein in één NOS voelt niets voor aanvullende bijdrage regio nale televisie. Heren Kwiek moeten genoegen nemen met pun- tendeling. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Een dode en een gewonde OOSTENDE (ANP) - Het Zeeuwse bagger schip 'Power' is vanmorgen, dinsdag, op 15 kilometer uit de kust van de Belgische bad plaats Oostende gekapseisd. Het stoffelijk overschot, van één opvar 'e is gebor gen. Duikers van de Belgi sche zeemacht hebben tegen 11.00 uur vier in het schip opgesloten opvarenden be vrijd. De geredde bemanningsle den v/orden per helikopter overgebracht naar een Bel gisch ziekenhuis. Dat heeft een woordvoerder van het Belgische reddingscentrum Koksijde Rescue gemeld. De verongelukte sleephop perzuiger is volgens de woordvoerder vrijwel vol ledig gezonken. Alleen de aandrijf schroeven steken nog boven water uit. De toedracht van het ongeval is nog onbekend. Duikers hebben delen van de scheepshuid openge- brand en .-.inen mgasïagep. om de vier opgestoten be manningsleden te kunnen- bereiken. Eén van de vier heeft een beenwond, de an deren hebben geen lichame lijk letsel. Wel zijn zij on derkoeld. Yerseke De sleephopperzuiger Po wer is eigendom van Power Dredging in Yerseke. Het onder Nederlands vlag va rende schip heeft Yerseke als thuishaven. Het was oorspronkelijk een ver brandingsschip voor che misch afval. In 1991 is het omgebouwd tot sleephop perzuiger. BURGH-HAAMSTEDE - Op de Burghseweg in Burgh- Haamstede is vannacht een 16- jarige inwoner van deze plaats aangehouden voor het stelen van een bromfiets. De politie heeft de jongen na verhoor weer in vrijheid gesteld. De schade is onderling gere geld met de eigenaar. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr.. naam adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, fft Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee L

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1