dat de gelezen Gedupeerden fietsdiefstal komen tevergeefs kijkje nemen op bureau M4-onderzoek wijst uit Nieuwsbode veel wordt Lazal brengt de Argentijnse muziek tot leven in Europa Voorlichting CV-ketels Voorlichting Arbo-wet Burgh-Haamstede geteisterd door inbraken en vernieling Europort '95 RAI-gebouw Bijeenkomst Kapasi 4 MAANDAG 13 NOVEMBER 1995 NR 25874 Nieuwsbode hoger te liggen. Uit de cijfers blijkt ook dat veel abonnees regelmatig de PZC, het AD en de huis-aan- huisbladen op Schouwen-Dui- veland inkijken. Uit het onderzoek kwam naar voren dat de Zierikzeesche Nieuwsbode voor tachtig tot 95 procent van de lezers de be langrijkste informatiebron is voor nieuws over plaatselijke en regionale sport, winkels, bedrijven en heropeningen, scholen, onderwijs en cursus sen, bekende plaatselijke en regionale personen en de ge meente waar men woont. Ook de rubrieken scoorden bij veel abonnees hoog, met name streeknieuws, de agenda, de column Marzas en de kerkbe- richten. Alleen het stripver haal, het feuilleton, de rubriek Marktberichten en program magegevens scoren minder. Toch is ruim een kwart van de abonnees tegen het opheffen van deze rubrieken. Rest Zeeland De ondervraagde abonnees lie ten blijken graag nog meer nieuws van Schouwen-Duive- land in de krant te willen zien, maar ook uit de rest van Zee land. Dat zou, wat hen betreft, ten koste mogen kunnen gaan van nieuws uit het buitenland en verhalen over kunst- en cul- tuuronderwerpen. In het alge meen is men goed te spreken over de Zierikzeesche Nieuws bode. De krant wordt omschre ven als een actueel, boeiend blad met een goede vormge ving. Redactie en uitgever van de Zierikzeesche Nieuwsbode hebben het onderzoek grondig bestudeerd en besproken. Van af heden wordt onder andere ingespeeld op de meest duide lijke wens die uit het onder zoek naar voren kwam: nog meer nieuws van Schouwen- Duiveland en Zeeland in de krant. ZIERIKZEE - Zangeres Marlous Lazal en het ensemble Che Tango verzorgen zaterdag 18 no vember in de foyer van Mondragon het tweede Ars Musica-concert van dit seizoen. In het op treden komen veel facetten van de tango aan bod, zowel instrumentaal als vocaal. Marlous Lazal is een van de weinige zangeressen in Neder land die zich heeft gespeciali seerd in het zingen van de Ar gentijnse Tango. Zij verbleef lang in Spanje en Latijns-Ame- rika, waar zij samenwerkte met verschillende tangomusi ci. Terug in Nederland richtte zij het ensemble Che Tango op. Sinds die tijd is ze regelmatig te zien op de Nederlandse en Belgische podia en te horen op de radio. Ook speelde het en semble een belangrijke rol in de televisiedocumentaire Hol land-Tango van Leonardo Vis- tolfi. De afgelopen maanden vertoefde het ensemble in de studio voor opnamen voor een CD met een selectie uit het Ar gentijnse tangorepertoire. Heimwee Tango is de muziek van de stad en Tango is de heimwee van de gene die zijn vaderland heeft achtergelaten. Daarom ook is Tango niet alleen van de Ar gentijnen in Buenos Airos, maar ook van Amsterdam, Pa rijs en Berlijn. In deze steden leeft de Tango net zo goed en Che Tango laat deze muziek horen in Europa. Naast het repertoire van de klassieke Tango's en Milon- ga's, in eigen arrangementen, neemt het werk van Astor Piazzolla een belangrijke plaats in tijdens het optreden. Che Tango bestaat naast Mar lous Lazal uit Martin de Ruiter (bandoneon), Sanne van Delft (contrabas), Gregor Overtoom (viool) en Huibert Jan Vader (gitaar). Vader is muzikant van Zeeuwse bodem. Hij is do cent in Middelburg en Zierik- zee. Ars Musica heeft voor het con cert van Che Tango gekozen voor een minder klassieke lo catie dan gewoonlijk. Dit is ge daan omdat de foyer van Mondragon meer de salonsfeer ademt dan de gebruikelijke concertruimten. De aanvang van het concert is 20.00 uur. Che Tango, met op de voorgrond zangeres Marlous Mazal. BROUWERSHAVEN In het Tonnenmagazijn in Brouwers haven is op dinsdag 28 en woensdag 29 november de ten toonstelling CV-ketelvervan- ging en milieu te zien. De ten toonstelling is onderdeel van het Bedrijfs milieu-actieplan van Deltan. Tijdens de tentoonstelling worden door medewerkers van de afdeling voorlichting van Delta Nutsbedrijven vragen beantwoord over onder meer verwarming, woningisolatie, verlichting en waterbespa ring. De Deltan voert actie om het energieverbruik terug te dringen. Hierdoor wordt het milieu ontzien. Door het uit voeren van energiebesparende maatregelen en het plaatsen van milieuvriendelijke en energiezuinige CV-ketels is dit mogelijk. Op de tentoonstelling zijn ver schillende soorten ketels, ver warming, alternatieve energie en warmwatervoorziening te zien. Daarnaast passeren ver schillende isolatiemaatregelen de revue. De tentoonstelling is met name bedoeld voor men sen die plannen hebben om thuis energiebesparende maat regelen toe te passen of hun verwarmingsinstallatie aan te passen. De openingstijden zijn van 15.00 tot 17.30 en 19.00 tot 21.30 uur. MIDDELBURG - In het Arne- ville Hotel in'Middelburg wor den dinsdag 14 en donderdag 16 november voorlichtingsbij eenkomsten gehouden over de Arbo-wetgeving. De deelnemers aan de bijeen komsten krijgen uitleg over de wettelijke verplichtingen en over de werkwijze en het dien stenpakket van Arbo-Consult, de organisator van de bijeen komsten. Daarnaast zijn er Arbo-adviseurs aanwezig die specifieke vragen kunnen be antwoorden op het gebied van technische en organisatorische Arbo-zorg, bedrij fshulpverle- ning, bedrijfsnoodplannen en ziekteverzuimbegeleiding. De voorlichtingsbijeenkom sten zijn gericht op managers en personeels- en veiligheids functionarissen van onderne mingen en organisaties. Ze zijn vrij toegankelijk. De bijeen komsten zijn op beide dagen van 13.30 tot 16.30 uur en op dinsdag tevens van 19.30 tot 22.30 uur. Aanmelden kan bij Arbo-Consult in Rijswijk. Vrouw gaat inbreker te lijf BURGH-HAAMSTEDE - Burgh-Haamstede is het afgelopen weekend geteisterd door een aan tal inbraken en vernielingen. In totaal werd in vijf woningen en winkels ingebroken of werd hiertoe een poging ondernomen. Bovendien werden in de nacht van zaterdag op zondag in Haamstede vernielingen aangericht aan tien auto's. Aan de Hogezoom werd in de nacht van donderdag op vrij dag ingebroken in de woning van een 41-jarige vrouw. Zij mist een geldbedrag van dertig gulden. In dezelfde straat werd ook in de woning van een 65-ja- rige inwoner van Haamstede ingebroken. Door goede pre ventieve maatregelen bleef het in dit geval echter bij een po ging. Hetzelfde was het geval bij dae woning van een 71-jarige inwoner uit deze straat. Men kwam hier niet verder dan de bijkeukenv De bewoners slie pen op het moment van de in braak. De politie vermoedt dat de daders door iets of iemand zijn gestoord. In de nacht van vrijdag op za terdag kreeg een kapper/siga- rettenwinkel aan de Hogeweg bezoek van het dievengilde. De 63-jarige vrouw des huizes werd wakker van gestommel en betrapte de inbreker. Zij be gon daarop te gillen en ging de man met een paraplu te lijf. Deze koos daarop het hazepad met een grote hoeveelheid si garetten en shag en zestig gul den aan contanten. De politie AMSTERDAM - Europa's grootste maritieme tentoon stelling van 1995 begint op dinsdag 14 november in de RAI-gebouwen in Amsterdam. Tijdens de tweejaarlijkse vak beurs zullen de nieuwste snuf jes voor in de brug of machine kamer te zien zijn. De ruim 25 exposanten zijn afkomstig uit 25 landen en vertegenwoordi gen ruim 1.500 merken. De ma ritieme industrieën uit het Verenigd Koninkrijk, Japan, Italië en Denemarken nemen op de beurs een gezamenlijke presentatie in. Europort '95 is vanaf dinsdag 14 november tot en met zaterdag 18 november dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Donderdag 16 no vember zijn de deuren tot 21.00 uur open. is op zoek naar een licht ge kleurde man met zwart krul lend haar en een lengte van on geveer 1,75 meter. Hij was gekleed in een beigekleurig jack. In dezelfde nacht werd ook in gebroken bij Manege Lisiduna aan de Hogeweg. Hier werd voor een onbekend geldbedrag aan snoep en drank ont vreemd. In dezelfde nacht werd ook in gebroken in een slagerij aan de Noordstraat. Bij de inbraak werden de benedenwoning en de slagerij geheel doorzocht. De buit bestond uit een bedrag van vijhonderd gulden aan contanten, een fotocamera èn waardepapieren. In het centrum van Haamstede werden in de nacht van zater dag op zondag tien auto's ver nield. De voertuigen zijn met een scherp voorwerp bekrast en van verschillende auto's is onder meer de spiegel afgebro ken. Het is niet de eerste keer dat iets dergelijks gebeurt. De afgelopen maand zijn van zo'n dertig auto's de emblemen op hardhandige wijze afgehaald. DIEMEN - In Diemen is zon dagavond een 30-jarige Dieme- naar doodgeschoten. De man was een bekende van de poli tie. Die denkt aan een liquida tie. GOES - De Vriendenkring Ka pasi houdt zaterdag 18 novem ber een ontinoetingsavond in De Spinne in Goes. De ontmoetingsavond is be stemd voor alleenstaanden vanaf 25 jaar. Kapasi biedt hen de mogelijkheid tijdens derge lijke avonden op een onge dwongen manier met elkaar in contact te komen. De avond op zaterdag begint om 21.30 uur. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoonnummer 0113- 230616. Streeknieuws en Marzas hoogst gewaardeerd Tweede Ars Musica-concert in teken Tango Veel animo voor Fietskijkdag politie Voor de kijkdag op het politiebureau in Zierikzee was aardig wat belangstelling. (Foto: Marijke Folketsma) ZIERIKZEE - Zo'n 29 kijkers kwamen zater dagmorgen af op de Fietskijkdag van de politie in Zierikzee. De politie houdt regelmatig van deze kijkdagen, wanneer de stalling vol staat. Helaas kwamen de kijkers zaterdag allemaal tevergeefs. De fietsen die zij kwijt zijn verte genwoordigen doorgaans een veelvoud van de waarde van de fietsen die de politie in voorraad heeft en worden niet gestolen om er alleen maar een ritje mee te maken. „Hooguit tweehonderd gul den", schatte Jan Blommaert van de politie de waarde van de 28 fietsen die in de stalling achter het politiebureau staan opgesteld. De meeste rijwielen zijn r echter minder waard. „Vij'ftig 'gulden. Voor de moei te zullen we maar zeggen", al dus Blommaert. De geringe waarde van de fiet sen is er debet aan dat er na twee uur kijkdag geen enkele fiets naar de rechtmatige eige naar is teruggegaan. Misschien zijn er zelfs mensen die blij zijn dat ze dat verroeste ding kwijt zijn. Voor de politie is dat ech ter geen reden af te zien van het houden van een Fietskijk dag. ,,We zijn het niet ver plicht,' maar zien het als een service naar de mensen die graag hun fiets terug willen", aldus Blommaert. En die servi ce wordt op prijs gesteld, want er komen 29 mensen een kijkje nemen bij het politiebureau. Deze mensen komen echter in alle gevallen voor een duurde re fiets. Ook zij die een postco de in de fiets hebben laten gra veren. Van die fietsen achterhaalt de politie echter zelfs in de meeste gevallen de eigenaar. In de afgelopen maanden gebeurde dat zeven tien keer. „Maar ze komen toch even kijken. Want je weet im mers maar nooit, denken ze dan", zegt Blommaert. Postcode De mensen die komen kijken of hun fiets gevonden is wor den door Blommaert gewezen op hët belang van het graveren van de postcode in het frame. Om maar te zwijgen over het op slot zetten van de fiets. Bin nen vijf minuten komen er twee personen die dit niet had den gedaan en nu zonder fiets zitten. „De fiets stond in de tuin naast het politiebureau in Renesse. Dan denk je er toch niet aan dat ze hem stelen", zegt een vrouw verontwaar digd. Hetzelfde is het geval bij een jongen uit Nieuwerkerk. Ook zijn fiets stond niet op slot toen deze gestolen werd. De waarde van de fiets wordt door de va der. van de jongen geschat op zo'n achthonderd gulden. Zo veel geld heeft hij nu blijkbaar nietmieer over voor een fiets, die een hele dag bij het bushok je gestald wordt. Hij wil wel zo'n oud geval overnemen van de politie. Dat kan echter niet. Wanneer deze niet worden opgehaald gaan ze naar de gemeente die de fietsen als één grote partij verkoopt aan een opkoper. Dat kan echter pas, wanneer de fietsen minimaal drie maan den bij de politie staan. Als de waarde van de fiets tenminste niet de duizend gulden over schrijdt. Is dat het geval dan moet de fiets een jaar blijven staan, voordat hij verkocht kan worden. ZIERIKZEE - De Zierikzeesche Nieuwsbode wordt veel gelezen. De abonnee besteedt gemiddeld 21 minuten aan het lezen of inkijken van de krant en is over het algemeen zeer tevreden over de inhoud. De rubrieken Streeknieuws en Marzas scoren hoog in de waardering; het stripverhaal en feuilleton wat lager. Dit blijkt uit een onderzoek, dat het Tilburgse Buro M4 ver richtte in opdracht van de uit gever van de Zierikzeesche Nieuwsbode, Drukkerij La- kenman Ochtman. De uitge ver liet het onderzoek uitvoe ren omdat hij zich bewust is dat een goede positie van de Zierikzeesche Nieuwsbode vooral wordt bepaald door een stevige binding met de abon nees van het blad. Deze bin ding kan alleen in stand wor den gehouden door zo goed mogelijk in te spelen op de wensen en interesses van de abonnees. Met behulp van het markton derzoek werd getracht achter deze wensen en interesses te komen. Medewerkers van Bu ro M4 belden daarom in juni van dit jaar 344 abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ruim 250 van hen bleken be reid om via het beantwoorden van een aantal vragen aan het onderzoek mee te werken. In totaal hebben ruim 4.700 men sen een abonnement op de Nieuwsbode. Volgens het on derzoeksbureau is het resul taat van de telefonische enquê te representatief, waarbij rekening moet worden gehou den met een statistische afwij king van 6,2 procent. Ruim de helft van de abonnees zijn mensen van vijftig jaar en ouder. Met ongeveer elf pro cent van het aantal abonnees zijn jongeren ondervertegen woordigd binnen het abonnee bestand. De leeftijdsgroep 35- tot 49-jarigen heeft 25 procent van het totale aantal abonne menten. Bereik Vergeleken met het gemiddeld bereik van de huis-aan-huis- bladen Nieuwsbode Extra en Ons Eiland blijkt het weekbe- reik van de Zierikzeesche Behalve journalisten en fotografen zijn zetters, opmakers, drukkers, advertentieverkopers en chauffeurs dagelijks in de weer met produktie en expeditie van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Als hun werk gedaan is, ronden de bezorgers het kamvei af. (Foto: Marijke Folkertsma) 4 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5