Tekort regiopolitie Zeeland loopt op tot ruim 2,3 miljoen Gewapende overval op sloperij A. G. Stouten 1 GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWmillVELAND ZIERIKZEESCHE I NIEUWSBODE S Inbraak bedrijven Gestripte auto's gevonden 3 5 0 5 7 L dé krant van schouwen - duiveland! 5 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 13 NOVEMBER 1995 152e JAARGANG NR 25874 WAARIN OPGENOMEN DE ZÏERÏKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kóllektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 oktober en 31 december 1995 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. H drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 0111-416551 Rutten: Financiële situatie politie Zeeland zorgelijk In verband met het tekort kan de politie Zeeland bepaalde noodzakelijke uitbreidingsinvesteringen volgend jaar niet realiseren. (Ar chieffoto) MIDDELBURG - Het tekort van de regiopolitie Zeeland bedraagt volgend jaar ruim 2,3 miljoen gulden. Bij onveranderd beleid en uitgaand van de sterkte per 1 januari 1996 loopt dit tekort op tot 4,4 miljoen in 1999. Dat blijkt uit de concept begroting van de politie Zeeland. Het gevolg van het indienen van een niet sluitende begro ting is dat de regio onder preventief toezicht wordt gesteld. Het is niet voor de eerste keer dat de regio Zeeland kampt met tekorten. De begroting van dit jaar kon slechts met veel kunstgrepen sluitend worden gemaakt. Voor vol gend jaar blijkt dat echter niet mogelijk. Integendeel. Om het tekort zo klein mogelijk te houden is alles in het werk ge steld, zo blijkt uit de concept begroting. Er wordt bijvoor beeld rekening gehouden met het feit dat iedere vacature ge middeld drie maanden onbezet blijft. En uit de voordelige ex- ploitatie-saldi van 1993 en 1994 wordt 45 duizend gulden toege voegd aan de begroting van 1996. Daarnaast is in de begroting geen rekening gehouden met de invulling van de op dit mo ment geblokkeerde'vacatures (in totaal 27). Hiermee is een bedrag gemoeid van bijna 1,5 miljoen gulden. En ook de in voering van BTW op telefoon kosten is buiten beschouwing gelaten. Uitbreiding Waar ook geen rekening mee gehouden is, is het toevoegen van 25 functionarissen als ge volg van de toegekende sterk te-uitbreiding volgend jaar. De uitgaven die hiermee gemoeid zijn worden geraamd op bijna 1,3 miljoen. De normvergoe ding op 1,8 miljoen. Door dit verschil kan het tekort op de begroting met ruim een halve ton worden teruggebracht tot bijna 1,8 miljoen gulden. Maar dan moet de uitbreiding wel plaatsvinden in overeenstem ming met de prognose. Ook de individuele budgethou ders hebben hun onderdeelsbe groting op diverse punten bij gesteld. Ondanks dat is de vraag naar en het aanbod van produkten niet in overeen stemming te brengen met de beschikbare mensen en midde len. Alle begrotingsvoorstel len zouden de politie 10,2 mil joen gulden kosten. In de begroting is echter maar reke ning gehouden met een bedrag van 8,2 miljoen. Bepaalde noodzakelijk geachte investe ringen, kunnen hierdoor niet worden gerealiseerd. Gezien het geraamd tekort voor 1996 en de toename van dit tekort in de komende jaren tot 4,4 miljoen is 1996 kan korpsbeheerder C. G. J. Rutten tot geen andere conclusie ko men dan dat ,,de financiële si tuatie van de politie Zeeland op korte termijn en in meerja renperspectief zorgelijk is. Een sanering van alle uitgaven is noodzakelijk maar zonder hulp van het ministerie van binnenlandse zaken lijkt dat vooralsnog niet mogelijk." Onderzoek Of deze hulp er komt hangt af van een onderzoek dat het mi nisterie op verzoek van de poli tie Zeeland samen met de regio verricht. Uit dit onderzoek moet duidelijk worden of de regio al dan niet kan rekenen op financiële steun om de orga nisatie financieel gezond te maken. Daarnaast moet een structureel financieel even wicht bewerkstelligd worden, waarmee het zelfstandig func tioneren van de politie in de toekomst wordt gegarandeerd. Daarvoor moeten echter eerst de knelpunten zichtbaar wor den gemaakt. De politie Zeeland zet overi gens vraagtekens bij de resul taten van dit onderzoek. Als uitgangspunt voor Zeeland wordt de opzet van een kosten- onderzoek in andere regio's ge nomen en daar waar nodig aan gepast aan de Zeeuwse situatie. De politie Zeeland is echter van mening dat een on derlinge vergelijking van re gio's (nog) geen antwoord geeft op de vraag of de normvergoe ding van de rijksoverheid in overeenstemming is met het kostenniveau van de regio's. Daarnaast is volgens de regio de gehanteerde verdeelmetho diek onvoordelig voor een kleine regio. De benodigde ba sisvoorzieningen zijn relatief kostbaarder. De penibele financiële situatie van de politie heeft geen in vloed op de nieuwbouwplan- nen. Hiervoor wordt een speci aal traject gevoerd. Volgens een woordvoerder van de poli tie staat de financiële construc tie geheel los van de begroting voor 1996. Daders ontkomen met onbekend geldbedrag OOSTERLAND - Autosloper A. G. Stouten en zijn gezin uit Oosterland, zijn zondagavond het slachtoffer geworden van een gewelddadige ge wapende overval. Nadat de daders, een groep van zes tot zeven man, het huis wa ren binnengedrongen op het bedrijfsterrein aan de N59, dwongen zij mevrouw Stouten onder bedreiging van een vuurwapen, de inhoud van de kluis af te geven. Met welk be drag de daders zijn weggeko men, is nog niet bekend. Vlak nadat het gezin Stouten thuis was gekomen van een kerkbezoek, probeerde de groep daders zich rond 20.00 uur toegang te verschaffen tot De woning op het sloopbedrijf waar de overval plaats vond. (Foto: Joop van Houdt) de woning van de autosloper door op de voordeur in te slaan. Toen bleek dat de voor deur niet open wilde, sloegen de daders het raam naast de deur in en drongen zich daar door naar binnen. Eenmaal in huis, waar zich naast meneer en mevrouw Stouten ook hun twee jonge kinderen bevonden, werd me vrouw Stouten onder bedrei ging van een vuurwapen ge dwongen, de inhoud van de kluis af te geven. Volgens de politie ging het om een professionele gewapende overval waarbij veel geweld is gebruikt. Niemand werd ech ter mishandeld. Wel werd in huis de nódige schade aange richt. De daders gingen er vandoor met een gereedstaande vlucht auto. De politie was snel ter plaatse. Ze troffen de daders aan, waaropeen achtervolging met hoge snelheid plaats vond. Van de daders ontbreekt tot nu toe echter elk spoor. Het gezin Stouten heeft na de overval de nacht doorgebracht in een hotel en is volgens de po litie, danig onder de indruk van de overval. Het bureau Slachtofferhulp staat hen mo menteel bij. De politie vraagt dringend of getuigen van de overval zich willen melden op telefoonnummer 0113-245000. ZIERIKZEE - Aan de Julianas- traat in Zierikzee is in de nacht van vrijdag- op zaterdag- een poging gedaan in te breken in een metaalbedrijf. Ook het be lendende aannemersbedrijf kreeg ongewenst bezoek. In beide gevallen wordt niets ver mist. Bij het metaalbedrijf is men kennelijk gestoord door de alarminstallatie. Bij de politie kwam om 3.15 uur melding binnen van de inbraak. Ter plekke trof de politie niemand meer aan. Ook in het aanne mersbedrijf naast het metaal bedrijf bleek men een ingebro ken te hebben. Het kantoor werd hierbij helemaal door zocht. Er wordt niets vermist. Wel zit de 35-jarige eigenaar met een flinke schadepost. Zaterdagmiddag werd uit een winkel aan het Havenpark in Zierikzee een videorecorder meegenomen. De inbraak werd omstreeks 14.30 uur ge pleegd. Volgens getuigen wa ren hierbij vier Slavische ty pen betrokken. WESTENSCHOUWEN - Aan de Lageweg in Westenschou- wen zijn vrijdagmorgen twee volledig gestripte auto's aan getroffen. Het gaat om twee Duitse perso nenwagens die in de nacht van donderdag op vrijdag gestolen waren in Vrouwenpolder. Het betreft een Mercedes met het kenteken W-MP490 en een BMW met kenteken KR-WR29. De kunst van de politie bestaat hierin, niet te zien wat nutteloos is, dat zij ziet. Napoleon Kouder 0 HET WE ER Vannacht van het zuidwesten uit toe- Je^" nemende bewolking en mogelijk wat TïyV. regen. Min. temp. van 2 graden in het noordoosten tot 7 graden in het zuid- westen. (Jok at en toe zon. Middag- J temp. ±9 qraden. Wind draaiend naar west, zwak tot matig rond kracht 3. MIDDELPLAATHAVEN Het werk aan de Middelplaathaven is bijna gereed. FIETSDIEFSTAL Veel gedupeerden van fietsdiefstal zochten hun rij wiel tevergeefs op het politiebureau. VEEL GELEZEN Uit M4-onderzoek blijkt dat de Nieuwsbode veel wordt gelezen. WERELDKAMPIOEN Dennis Voshart uit Scharendijke werd met het Nederlands team wereldkampioen korfbal. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's. Zierikzee wint weer eens Korfballers wereldkampioen ZIERIKZEE - Het Nederlands korfbalteam is in New Delhi wereldkampioen geworden. In de finale versloeg de ploeg van bondscoach Harrie Dassen België met 21-13. In de rust was het ver schil nog klein, 10-6. Dennis Voshart uit Scha- rendijke had met vier treffers een belangrijk aandeel in de zege. België was de regerend we reldkampioen. Voshart: ,,In onze ploeg zaten nog twee spe lers die de nederlaag tegen Bel gië, vier jaar geleden, hebben meegemaakt. Die willen daar niet aan herinnerd worden. Dat wordt nog altijd als een blamage gezien. Nü hebben ze hun wraak. Ze waren dan ook enorm opgelucht toen de over winning binnen was." Taco Poelstra was voor de vijf duizend toeschouwers de abso lute uitblinker. De Belgische bondscoach De Waele wisselde enkele malen om te proberen de NIC-speler aan banden te leggen. Het lukte niet, Poel stra scoorde zes keer. België probeerde Oranje met hard spel te intimideren. Dat mislukte. De ploeg van Dassen kwam in de beginfase met 4-1 voor en liet de Belgen nooit echt gevaarlijk in de buurt ko men. Halverwege de tweede helft waren de Belgen stuk ge speeld. Oranje kon van 16-11 uitlopen naar 21-13. De derde plaats was voor Portugal, dat met 13-11 van Australië won. De overwinning van Neder land was tevens het laatste kunstje van bondscoach Har rie Dassen. Bij de korfbalbond wordt naar een opvolger ge zocht. Voshart: ,,Maar de eisen zijn zo hoog, dat tot nu toe nie mand aan het gestelde profiel voldoet. De bond zal de eisen bij moeten stellen, anders kan het nog wel even duren voor dat we een nieuwe bondscoach hebben." Voetbal Het elftal van Zierikzee heeft zondag sinds lange tijd weer eens gewonnen. Patrijzen werd met 3-0 verslagen. Peter van Beveren scoorde twee keer. Ook winst was er voor de handballers van Delta Sport en de volleyballers van MEVO. Bruse Boys lijkt door het ver lies tegen 's-Heer Arendskerke rijp voor degradatie. Meer sport op pagina 7, 8 en 9. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement af 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee 4 i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1