Echtpaar Schoonaard uit IBurgii 50 jaar getrouwd Afscheid Hemry ÏÏDiniiant lï Vier ouderenorganisaties starten seniorenprogramma Inval van politie in snookerhal Terneuzen Inbraak supermarkt Kroket vernielt ruit Diefstal uit auto's Onder invloed Auto over de kop Concert Colin Carr DONDERDAG 9 NOVEMBER 1995 NR 25872 Verwachting t/m maandag 13 nov. Gouden huwelijksjubileum in Burgh Krijn Schoonaard en Marietje Schoonaard-Mol vieren vrijdag hun 50-jarig huwelijk in de Koebel in Burgh. (Foto: Joop van Houdt) BURGH - „We hebben in die vijftig jaar veel te genslag en ziekte gehad, maar we zijn er elke keer weer bovenop gekrabbeld," vertelt de gou den bruid uit Burgh. Vrijdag is het 50 jaar gele den dat Krijn Schoonaard en Marietje Schoon- aard-Mol elkaar het ja-woord gaven. Mevrouw Schoonaard kwam als Marietje Mol naar Burgh. Ze is eigenlijk een Brabantse, want ze werd in 1922 in Steen bergen geboren, maar het ge zin met twaalf kinderen, waar ze uit kwam, verhuisde met haar elfde jaar naar Sint Phi- lipsland. Ze was in dat grote gezin gewend om met kinderen om te gaan en ze hielp wel eens bij een bevalling. Zo werd ze vroedvrouw met een praktijk opleiding. Ze werd zo links en rechts gevraagd om te assiste ren bij een bevalling. Daar hoorde een familie in Burgh- sluis van en ze werd daar ook gevraagd, om bij de geboorte van een vari de kinderen te as sisteren. Zo kwam ze op de westkant van Schouwen te recht. Korte tijd later ging ze in dienst bij het burgemees tersgezin Van Citters. Al snel ontmoette ze Krijn Schoonaard en ze raakten be vriend met elkaar en ook al een beetje verliefd. Krijn Schoonaard werd in 1921 in Burgh geboren. Toen hij 14 jaar oud was, moest hij van school af om bij de boer te gaan werken. ,,Ik kreeg toen van mijn vader een pijp en een pak tabak en ik was opeens een volwassen man." De heer Schoonaard werd in de oorlog ook gedwongen om in Duits land te gaan werken. ,,Ik werd naar Hamburg gestuurd," ver telt hij. „We moesten daar het puin opruimen van de bombar dementen en leidingen herstel len. We waren daar overdag druk mee bezig en 's avonds werd er dan weer gebombar deerd en dan kon je de andere dag weer opnieuw beginnen." „Toen de oorlog afgelopen was, wilde ik zo gauw moge lijk een huisje voor mezelf," vertelt mevrouw Schoonaard. „We zijn toen al snel ge trouwd." „Ik weet nog dat mgvrouw van de burgemeester bij me kwam en zei: je zal Marietje toch niet bij me weghalen?" vult haar man lachend aan, „maar ja ik heb het toch gedaan." Mevrouw SchoonaaM: „Ik had 100,- en hij 90,- toen we trouwden. We kregen van alles cadeau en ten langen leste was ons hele huisje ingericht en daar waren we toch blij mee!" Het echtpaar kreeg zes kinde ren, twee jongens en vier meis jes. „Ik ben altijd heel geluk kig geweest in mijn gezin," aldus mevrouw Schoonaard, „ondanks dat we veel ziekte hebben gekend. We hebben al tijd veel gelachen met elkaar en het was altijd gezellig." Een groot deel van zijn leven werkte Schoonaard bij de boe ren, maar ook in de Domeinen bij de aanplant van helm. Op een dag, hij was toen nog maar 24 jaar, werd hem gevraagd een keer te helpen dragen bij een begrafenis. „Dat doe ik niet, daar ben ik nog veel te jong voor," zei hij. De begrafe nisondernemer kon echter nie mand anders vinden en zo kwam Schoonaard in het vak van drager bij begrafenissen terecht. „Ik ben het de rest van mijn leven bij mijn andere werk blijven doen," vertelt hij, „enmijn vrouw was het er mee eens. Later ben ik er ook nog andere dingen bij gaan doen, ben chauffeur geworden op de wagen en aan deze kant van het eiland verzorgde ik op den duur zelfstandig de begra fenissen. Nu help ik nog wel eens bij mijn zijn zoon, die be grafenisondernemer is." Toen hij last van zijn rug kreeg, moest hij een ingrijpen de operatie ondergaan. Daar na mocht hij geen zwaar werk meer verrichten. Hij werd broodbesteller bij een bakker in Burgh. Schoonaard: „Als het niet meer ging met mijn rug, dan hield de bakker zijn zonen thuis van school en die moesten me dan helpen." De heer Schoonaard is al vanaf 1956 koster van de Nederland se Hervormde Kerk in Burgh. Bovendien was hij nog een groot aantal jaren bij de lei ding van de zondagsschool be trokken. Er zaten toen onge veer 80 kinderen op de zondagsschool. „Ik vertelde dan met Kerst het vrije ver haal in de kerk. Nu ben ik al ja ren voorzitter van de bejaar- densoos en soms lees ik met Kerst nog wel eens die verha len van toen vb or en de mensen genieten er nog net zo van als toen." Door het kosterschap draagt het echtpaar Schoonaard nu al bijna 40 jaar de zorg voor de ge bouwen van de Hervormde Kerk, te weten de kerk zelf, jeugdherberg de Koebel en het ontmoetingscentrum Revasa. Op vrijdag vieren ze met hun kinderen, kleinkinderen en verdere familie het gouden hu welijksjubileum in de Koebel in'Burgh. Optreden Joane de Mosselmeid Tranen met tuiten huilden meerdere gehandicapte gasten dinsdagavond aan boord van het hospitaalschip Henri Dunant in de ha ven van Bruinisse. Niet van verdriet, maar van vreugde en dankbaarheid. De trossen van de Henry Dunant waren dinsdagmiddag nog maar nauwelijks aan de kadewal vastgeknoopt toen de dames van de Welfaregroep en colonneleden van het Rode Kruis de bezoekers per rolstoel door de straten van het mosseldorp begonnen te begeleiden. Bovendien hadden suppoosten van het Visserijmu seum een middag uitgetrokken om de gehandicapten uit Utrecht en omstreken te verwelkomen. Van de mogelijkheid om in het mu seum een kijkje te nemen werd dan ook dankbaar gebruik gemaakt. Op een steenworp afstand van het hospitaalschip kwamen rond de klok van half zes mosselkokers in actie om de overwegend bejaarde gasten kennis te laten maken met de uitstekende kwaliteit van het zilte zeebanket. Na de koffie met Bruse bolus kwamen boerenkapel Stuitje Leut en leden van de Rode Kruis colonne in actie om in vulling te geven aan een gevarieerd avondprogramma. Hoogtepunten waren onder meer een show van Bruse klederdrachten en het optreden van Joane de Mosselmeid. Het laatste bezoek van de Henry Dunant II aan Bruinisse resulteerde in een gezellige avond dié tot dankbaarheid stemde. Maar het afscheid deed ook een beetje pijn. (Foto: Joop van Houdt) Wekelijks op Radio Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - De vier ouderenorganisaties op Schouwen-Duiveland verzorgen vanaf deze week een seniorenprogramma op Radio Schou wen-Duiveland. Het programma wordt uitge zonden onder verantwoorde lijkheid van de Stichting Wel zijn Ouderen en is iedere maandag van 16.00 tot 17.00 uur in de lucht. Het wordt, met steun van de radio-vrijwilli gers, in elkaar gezet en gepre senteerd door ouderen. Het technische gedeelte is in han den van Cees Lagendijk. Tijdens de eerste uitzending werd Ruud van der Weijde van de Stichting Welzijn Ouderen geïnterviewd. Daarbij kwa men vooral praktische punten van de stichting aan de orde. De ouderen willen in de ko mende weken interviews pre senteren met de arts Dirk van Leeuwen over gezondheid en Jaap van Wezel over wonen op Schouwen-Duiveland. Verder staan onder meer de di recteur van verpleeghuis Cor- nèliastichting A. Schouw, de Zierikzeese wethouder D. van der Wekken, iemand van de muziekvereniging Kunst en Eer en de columnist Mar van der Veer op het wensenlijstje. Het seniorenprogramma om vat verder een nieuwsagenda, en een verzoekplatengedeelte. Ook worden ouderen uitgeno digd commentaar te geven op de uitzending. Wegens overlast van drugshandel TERNEUZEN (ANP) - De politie heeft dinsdag in een snookerhal in de Terneuzense binnenstad 32 mensen aangehouden op verdenking van overtreding van de Opiumwet. Zeven verdach ten werden in verband met de Vreemdelingen wet in bewaring gesteld. De overigen konden het poli tiebureau na verhoor verlaten. Twee van hen kregen een dag vaarding, omdat ze in het bezit waren van hard drugs. Bij huiszoeking in de hal werden 50 gram hard drugs en vijf wa pens gevonden. Aanleiding voor de inval en huiszoeking was de overlast voor de omwonenden door de handel in verdovende midde len vanuit het pand. Bij de ac tie waren veertig mensen be trokken van de politie, de marechaussee, de Immigratie- en Naturalisatiedienst en de douane. De politie heeft burge meester R. Barbé van Terneu zen na afloop van de actie ge adviseerd de drank- en horecawetvergunning van de snookerhal in te trekken en het pand zo spoedig mogelijk te sluiten. De burgemeester heeft dinsdagavond laten weten de ze adviezen over te nemen en zo snel mogelijk aan zijn wet houders voor te leggen. Leeg De Terneuzense binnenstad wordt de laatste tijd beheerst door de drugshandel. Een groot deel van de woningen staat leeg, of er wordt in drugs gehandeld. Steeds meer bewo ners trekken weg en ook splin ternieuwe huurwoningen in de wijk blijven leeg, omdat nie mand er wegens de drugsscene wil wonen. ZIERIKZEE - Zes politiemen sen zijn afgelopen nacht in Zie- rikzee tevergeefs op zoek ge weest naar de plegers van een inbraak in een supermarkt in Zierikzee. Behalve inbrekers gereedschap was er geen spoor meer van de verdachten te be kennen. De melding van de inbraak kwam omstreeks 1.45 uur bij de politie binnen. Onderzoek ter plaatse wees uit dat de da ders zich toegang hadden ver schaft via het dak. Hierbij zijn ze niet zachtzinnig te werk ge gaan, waardoor veel schade is ontstaan in het bedrijf. Voor zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. De po litie heeft de omgeving afge zocht naar de verdachten. Deze bleken echter gevlogen. Wel trof de politie inbrekersge reedschap aan in de buurt van de supermarkt. Deze is door de technische recherche voor on derzoek meegenomen. ZIERIKZEE - In Zierikzee is maandagavond in de Pieterse- liestraat een ruit ingegooid met een diepgevroren kroket. De 32-jarige bewoner van de woning werd omstreeks 19.00 uur opgeschrikt door glasge rinkel. Na onderzoek vond hij onder het kapotte raam een diepgevroren kroket. Deze werd door de politie als corpus delicti veilig gesteld. DEN HAAG - De kamerfracties van PvdA en D66 willen dat bijstandsgerechtigden met een klein baantje een deel van hun bijverdienste mogen houden. Zij denken daarbij aan mini maal 200 tot 250 gulden per maand, aldus D66-kamerlid Bakker. LELYSTAD - Bij graafwerk zaamheden op het industrieter rein Noordersluis in Lelystad is donderdagochtend een grote gasleiding kapotgetrokken. ZIERIKZEE - Drie auto's vie len afgelopen dagen ten prooi aan het dievengilde. De buit bestond onder meer uit waar depapieren, geld en visspullen. Maandagmiddag werden aan de Rampweg in Renesse uit de auto van een 54-jarige vrouw uit Zierikzee bank- en andere waardepapieren en geld gesto len. Eveneens maandagmid dag werd de auto van een 28-ja- rige vrouw uit Scharendijke opengebroken. Zij had haar auto omstreeks 13.30 uur. ge parkeerd aan de Banjaardweg in Kamperland. Toen zij na drie kwartier weer bij haar au to arriveerde was haar tas met daarin giro- en bankbeschei- den, identiteitspapieren en geld ontvreemd. Dinsdagmorgen werden een viskoffer en parasol gestolen uit de auto van een 67-jarige in woner van Breda. Het voertuig stond tussen 9.15 en 10.45 uur geparkeerd aan de Gouweveer- sezeedijk bij Zierikzee. RENESSE - Een 32-jarige in woner van Renesse is in de nacht van dinsdag op woens dag in zijn woonplaats aange houden omdat hij met te veel alcohol op achter het stuur van zijn auto was gekropen. De man bleek bij controle 630 microgram alcohol in zin bloed te hebben (ongeveer 1,5 pro mille). De man kreeg een rij verbod van zeven uur. Hiertoe werd zijn rijbewijs ingevor derd. Daarnaast moet hij zich in januari verantwoorden voor de politierechter. De Vries Drukwerk en de Vries Reklame hebben «afNIEUWE NAAM Voor perfecte reclame gaat u voortaan naar: DE VRIES Communicatie Centrum WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht zuidoost 4 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 12 graden Windkracht oost 5 Maandag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht oost 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 nov. Zon op 07.51, onder 16.55 Maan op 19.22, onder 10.32 Laatste Kwartier: 15 nov. (12.41 HET WEEROVERZICHT DE'BILT - Het wordt minder grijs en nevelig. Weliswaar bepalen wolken voorlopig nog het weerbeeld, maar er komt steeds meer ruimte voor de zon. Vannacht klaart het vooral in het zuiden wat op; elders blijft het be wolkt, maar de kans op neerslag is klein. Het kwik daalt tot rond 8 gra den. Morgen overdag komt de zon ook af en toe te voorschijn. In de middag wijzen veel thermometers 12 graden aan; in Limburg misschien wel 14 graden. De wind zoekt de zuidoosthoek op en trekt aan tot ma tig, windkracht 3 tot 4. Ook in het weekeinde behoudt het weer het enigszins vriendelijke karakter. De zon laat zich geregeld zien en het blijft overwegend droog, 's Middags wordt het, bij een stevige oosten wind, ongeveer 11 graden. BRUINISSE - Bij een eenzijdig ongeval op de Grevelingendam raakte de auto van een 29-jari- ge inwoner van Zonnemaire dinsdagavond totaal vernield. Het ongeluk gebeurde om streeks 21.00 uur. Ter hoogte van de afslag naar de parallel weg raakte de auto van de man door het natte wegdek in een slip. Het voertuig ging over de kop. De bestuurder bleef onge deerd. De auto werd total loss verklaard. MIDDELBURG - In de Klove niersdoelen in Middelburg is dinsdag 21 november een con cert van de meestercellist Co lin Carr. Carr speelt de solo-suites van J. S. Bach nummer twéé, vier en zes. Kaarten voor het con cert zijn vanaf 13 november verkrijgbaar bij muziekhan del Van Damme in Middel burg, telefoon 0118-613097. ZIERIKZEESCHEH NIEUWSBODE lil Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 0111-416551. Telefax 0111-414315. Lezersservice (bezorging) De Zierikzeesche Nieuwsbode na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel dan, ma t/m vr. 0111-417314 tijdens kantoor uren: van 8.30 tot 17.30 uur. Tijdens de avonduren: ma. di. (niet op woensdag) d. vr„ van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 0111-412905 Fotograaf (na 17.30 uur) 0111-401575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden, inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3